Varm utgave av Raumerrittet. Foto: Alan Billyeald
Du finner 930 bilder fra Raumerittet på Alan Biilyealds side på Facebook: Sykkelrittfotografen
Alle resultater
BLOGG:
Terje Grewe Norberg: Til krampa tar meg
Onsdag kommer TV2-sports film fra Raumerrittet kl:21:35
Mari Trønnes først her og først i mål. Bak følger Gunn Hilleren, som tar andreplassen
Foto: Alan Billyeald
10 BESTE KVINNER I RAUMERITTET
Plc | StartNr | Navn | Klub/Hold/Sponsor | Nation | Tid | min/km | km/t | |
1 | 201 | Mari Trønnes | Ottadalen Sykkelklubb | NOR | 2:57:49 | 2:15 | 26.66 | |
2 | 207 | Gunn Hilleren | Råholt Cykleklubb | NOR | 3:03:06 | 2:19 | 25.89 | |
3 | 208 | Linda Treseng-Lien | Ullensaker Cykleklubb | NOR | 3:05:54 | 2:21 | 25.50 | |
4 | 212 | Cathrine Louise Bjørkelund | SK Rye sykkel | NOR | 3:08:01 | 2:22 | 25.21 | |
5 | 205 | Jeanette Persson | Skullerud SpKl Sykkel | NOR | 3:10:06 | 2:24 | 24.94 | |
6 | 203 | Gina Elisabeth Mathisen | Hadeland CK | NOR | 3:15:17 | 2:28 | 24.27 | |
7 | 202 | Sissel Østvold | Ottestad IL Sykkel | NOR | 3:18:15 | 2:30 | 23.91 | |
8 | 657 | Tone Trønnes | Ottadalen Sykkelklubb | NOR | 3:18:18 | 2:30 | 23.90 | |
9 | 1066 | Kjersti Trømborg | Soon Cykleklubb | NOR | 3:21:11 | 2:32 | 23.56 | |
10 | 209 | Ida Sofie Snortheim | Eidsvoll SK | NOR | 3:24:41 | 2:35 | 23.16 |
Til venstre årets vinner av Raumerrittet Anders Hovdenes(14). Til høyre Lars Petter Stormo, som ender på 12. plass.
Foto: Alan Billyeald
10 BESTE MENN I RAUMERITTET
Plc | StartNr | Navn | Klub/Hold/Sponsor | Nation | Tid | min/km | km/t | |
1 | 14 | Anders Hovdenes | Team Herbalife 24 Raumerrittet | NOR | 2:31:58 | 1:55 | 31.19 | |
2 | 151 | Eirik Augdal | Team Herbalife 24 Raumerrittet | NOR | 2:32:22 | 1:55 | 31.11 | |
3 | 2 | Ola Kjøren | Team Herbalife 24 Raumerrittet | NOR | 2:32:34 | 1:55 | 31.07 | |
4 | 4 | Vidar Mehl | Toyota Fuji Team/ Vossevangen CK | NOR | 2:32:49 | 1:56 | 31.02 | |
5 | 33 | Steffan Hartz Repshus | Brumunddal sk/Hedmark Terrengsykkel | NOR | 2:33:33 | 1:56 | 30.87 | |
6 | 36 | Anders Fiskvik | Helios DBS Racing Team | NOR | 2:33:47 | 1:56 | 30.82 | |
7 | 22 | Tom Larsen | IF Frøy Sykkel | NOR | 2:34:06 | 1:57 | 30.76 | |
8 | 30 | Kjell Arild Lierhagen | Nes SPKL/ Hedmark Terrengsykkel | NOR | 2:36:50 | 1:59 | 30.22 | |
9 | 21 | Espen Helgesen | Toyota Fuji Team | NOR | 2:36:59 | 1:59 | 30.20 | |
10 | 31 | Eirik Fiskvik | Helios DBS Racing Team | NOR | 2:37:08 | 1:59 | 30.17 |
Frank Kjærvoll vinner Raumetråkket 64km utgaven av Raumertittet Foto: Alan Billyeald
10 BESTE MENN I RAUMETRÅKKET
Plc | StartNr | Navn | Klub/Hold/Sponsor | Nation | Tid | min/km | km/t | |
1 | 4002 | Frank Kjærvoll | Affecto B.I.L | NOR | 2:34:49 | 2:25 | 24.81 | |
2 | 4031 | Rune Andre Stokkebekk | Bjørkelangen Sportsforening - Sykkel | NOR | 2:35:21 | 2:25 | 24.72 | |
3 | 4001 | Inge Sjule | Østbygda IL | NOR | 2:36:04 | 2:26 | 24.61 | |
4 | 4049 | Pål Endresplass | Team Foss Sport | NOR | 2:40:19 | 2:30 | 23.95 | |
5 | 4004 | Terje Holdhus | Romeriksåsen Sykkelklubb | NOR | 2:41:02 | 2:30 | 23.85 | |
6 | 4055 | Marius Gundersen | Team Deler Lapierre | NOR | 2:43:35 | 2:33 | 23.48 | |
7 | 4027 | Magnus Osberg | Asker Cykleklubb | NOR | 2:44:31 | 2:34 | 23.34 | |
8 | 4017 | Claus Nilsen | Team SHELL 7-Eleven Hakadal | NOR | 2:44:47 | 2:34 | 23.30 | |
9 | 4021 | Geir Holmsen | Stovnerkameratene Sykkel | NOR | 2:44:52 | 2:34 | 23.29 | |
10 | 4037 | Vilhelm Lae | - | NOR | 2:49:47 | 2:39 | 22.62 |
Marit Nordhagen blir nr.2 i Raumetråkket Raumetråkket, 64km utgaven av Raumertittet Foto: Alan Billyeald
5 BESTE KVINNER I RAUMETRÅKKET
1 | 4010 | Beate Holm | Lørenskog ck | NOR | 3:04:55 | 2:53 | 20.77 | |
2 | 4044 | Marit Nordhagen | Koll Ski | NOR | 3:05:58 | 2:54 | 20.65 | |
3 | 4042 | Karina Gjetle | Råholt Cykleklubb | NOR | 3:21:57 | 3:09 | 19.02 | |
4 | 4237 | Margrethe Kvarenes | - | NOR | 3:25:35 | 3:12 | 18.68 | |
5 | 4038 | Jannicke Holberg Mohrsen | Team PIM/Reaper Racing | NOR | 3:25:48 | 3:12 | 18.66 |