Kondismedlem Sponset innhold

Vinterkarusellen BFG Fana 27.11

Pernille Thomassen og Lars Røttingen (bildet) var raskest i den korte løypa i mandagens karuselløp med hhv 16.00 og 18.47. Alemayehu Sitotaw var raskest på 10 km med 33.05 og Helene Pemmer vant på 39.09. I alt var det 681 løpere med, 30 flere enn sist.
Beste resultater:

Menn 10 km
1 Alemayehu  SitotawVaregg00:33:05
2 Bjarte  VikOsterøy IL00:33:12
3 Helge  Bernes 00:34:34
4 Svein Arne ReiersenASK Friidrett00:35:33
5 Audun  BaardsenGriegteam BIL00:36:16
6 Marco  HaverlHydro Bergen BIL00:36:23
7 Ragnar  MjelstadGriegteam BIL00:36:53
8 Pål  SulesundVaregg00:37:07
9 Tom Roger JohansenBFG Fana00:37:37
10 Olav  ByrkjelandAnkeret b.i.l.00:38:30
  90 deltakere.  
     
Kvinner 10 km
1 Helene  PemmerÅstvedt BIL00:39:09
2 Marit  IdenÅsane cykle Klubb00:41:26
3 Silje Skaar Hve 00:41:42
4 Nancy  Sommervaregg00:46:10
5 Anja Kristiansen Meyer 00:46:59
6 Elisabeth Waage Krogstad 00:47:17
7 Pernille  IdenNymark IL00:48:08
8 Oddny Hønsi RingheimCSC BIL00:48:15
9 Cecilie  Lind 00:48:37
10 Ingeborg  AnfinsenÅCK00:49:11
  19 delt.  
     
Menn 5 km
1 Lars  RøttingenIL Gular00:16:00
2 Kristian  JarnungIL Norna-Salhus00:16:10
3 Geir S. SkatenIL Gular00:16:28
4 Christer  VonheimASK Friidrett00:16:35
5 Tomas  WindheimIL Gular00:16:38
6 Karsten  LorenzIL Gular00:16:49
7 Ådne  DæhlinIL Gular00:17:02
8 Eirik  MyrmelIL Gular00:17:20
9 Øyvind  Nilsen 00:17:23
10 Morten H. KnudsenTidende BIL00:17:25
  431 delt.  
     
Kvinner 5 km
1 Pernille  ThomassenBFG Fana00:18:47
2 Ida  KjelkenesIL Gular00:19:59
3 Ingvild Berg SaksvikGular00:20:27
4 Helene Strømblad HansenFana IL00:20:29
5 Natalie Mariel  SæterstølT&IL Hovding00:20:30
6 Julie Kristin  NessGloppen FIL00:20:32
7 Agnete  NummedalFana Orientering00:21:08
8 Margrethe  Andersen 00:21:10
9 Grethe A. IndredavikBFG Fana00:21:16
10 Julie Rolland JacobsenGular00:21:19
141 delt.


Alle resultater


Ragnar Mjelstad og Audun Baardsen er klar til start på 10 km.



Leif Åge Tjønn, nr 4171 Åshild Aarø og nr 4170 Ingrid Skrede løper 5 km.



Lars Røttingen (nr 5138) vant 5 km-løypa. På høyre side står Christer Vonheim som ble nr. 4. Ellers ser vi nr. 7479 Skjalg Thorbjørnsen, nr 3196 Ken Åge Kårstad og til høyre 4249 Margrethe Andersen.



En av de mange unge løperne i feltet, det var hele 69 løpere i klassen gutter 14 år og yngre på 5 km.



Lars Røttingen er i mål på 16.00, 10 sekunder foran nærmeste konkurrent Kristian Jarnung.



Glade Gular-gutter plasserte seg høyt oppe på resultatlisten på 5 km. Fra venstre Jon Erlend Kjærland, Eirik Myrmel, Lars Røttingen, Tomas Windheim, Geir S.Skaten, Karsten Lorenz og Ådne Dæhlin.



Sondre John Huun



Per Axelsen



Sander Nilsen Sivertsen



Kari Danielsen



Bjarte Vik ble nr. 2 på 10 km med 33.12.



Kamilla Wergeland



Silje Broll



Solveig Hille Oldervoll



Mats Jensen Ryland




Olav Byrkjeland



Anne-Sofie Sagstad og Pia-Beate Sagstad



Arvid Tangeraas



Gerhard Lygre



Sigmund Lindkvist



Ivar Strandenes



Anja Kristiansen Meyer

Foto: Jan Ringheim