NM terrengløp 2021 kort løype ver 5

Husk påmeldingsfristen for NM terrengløp kort løype går ut lørdag ved midnatt

Årets terreng-NM kort løype og stafetter skal arrangeres på Storetveitmarken utenfor Bergen 2. - 3. oktober. Opprinnelig var helgen 11. - 12. september pekt ut som reservedato for april, men denne helgen valgte NFIF å reservere til Hoved-NM i Kristiansand som også måtte flyttes.

Publisert Sist oppdatert

Lokasjon og avtaler for terreng-NM videreføres til de nye datoene og påmelding vil nå være åpen igjen.

1P1A9294_1500.jpg


Gneist og Gular er klar til å ta imot deltagerne til NM-terrengløp på Storetveitmarken 2. -3. oktober.

Norge gjenåpnes etter pandemien lørdag 25. september så mesterskapet skal kunne arrangeres under nesten normale tilstader.

Tidsskjema

Lørdag 2. oktober
12:30 Åpning
12:45 1 km : KM gutter/jenter 11-14 år
13:15 2 km : Gutter 15-17 + menn junior
13:40 2 km : Alle klasser jenter/kvinner
14:10 3 km : Menn veteran
14:40 3 km : Menn senior
Arrangøren tar sikte på premeuteling etter hvert heat.

Søndag 3. oktober
12:00 Start klubbstafett kvinner
12:45 Start klubbstafett herrer


Starlister (Link eq-timing)

1P1A9741.jpg


Arrangørklubbene Gneist og Gular tok medaljer sist det ble arrangert terreng-NM i Hordaland (Osterøy 2018)

Stream NM terreng.jpg


Mesterskapet blir strømmet av "Team-Myking" i samarbeide med Bergensavisen fra Direktesport sin plattform. Her kan man følge det meste som kommer til å skje i Bergen. Derfor er løypen blitt litt lagt om for å kunne gjøre en fullverdig produksjon mulig samtidig som løypen ikke er blitt forringen som trase, heller tvert i mot.

NM terreng 1076.jpg

Løypekart.
Det løpes en rundløype på 1000 meter som løpes 2 ganger i alle klasser med unntak av menn senior og menn veteran. Der løpes det 3 runder.

Link NM terrengløp sin hjemmeside

Link NM terrengløp FB

Kondis trenger din støtte
Bli medlem eller støtt oss med en gave hvis du ønsker at Kondis skal fortsette å spre treningsglede, skrive reportasjer, lage terminlister, kontrollmåle løyper, føre statistikker osv. På grunn av koronakrisen har store deler av annonseinntektene våre falt bort, og vi er i enda større grad avhengig av medlemskap og støtte fra våre lesere.

Bli medlem og få mange medlemsfordeler!

Gi en gave:
Vårt kontonummer er: 1503.35.18541
Vipps: 125957
Powered by Labrador CMS