(Tekst og alle foto: Stein Arne Negård)
Området fra Jernbanemuseet (gamle Hamar Camping) og bortover til Domkirkeodden passer fint til sprintorientering med høy fart og flere veivalg på stier, veier og rundt gamle hus.
I alt stilte 530 løpere til start i fint vær, men helttil det kom noen regndråper mot slutten.
Søndag og Mandag fortsetter Pinseløpene på Hedmarken med samlingsplass ved Bergsjøen i Stange Almenning
Hjemmesiden til Pinseløpene på Hedmarken
Alle resultater, strekktider og kart med løyper
De beste i Pinsesprinten 08.06.2019: |
||||
Arr.: Hamar OK / Løten o-lag
|
||||
|
|
|
|
|
D 11-12
|
|
|
|
|
Plass
|
Navn
|
Organisasjon
|
Tid
|
Diff
|
1
|
Jenny Danevad
|
Fredrikstad SK
|
12.00
|
|
2
|
Marte Libak- Feiring
|
Vang OL
|
12.28
|
+0.28
|
3
|
Mia Stensland Melbye
|
Verdal OK
|
13.29
|
+1.29
|
|
|
|
|
|
D 13-14
|
|
|
|
|
1
|
Una Kittilsen
|
Freidig
|
13.37
|
|
2
|
Mari Aarseth
|
Nydalens SK
|
13.51
|
+0.14
|
3
|
Maria Strømdal Wik
|
Freidig
|
14.02
|
+0.25
|
3
|
Lina Storler Snøfugl
|
Freidig
|
14.02
|
+0.25
|
|
|
|
|
|
D 13-16C
|
|
|
|
|
1
|
Hedda Sølvberg
|
IL Veten
|
15.36
|
|
2
|
Ingunn Bergset
|
IL Veten
|
17.08
|
+1.32
|
3
|
Sigrid Aaby Møretrø
|
Kolbotn og Skimt OL
|
17.35
|
+1.59
|
|
|
|
|
|
D 15-16
|
|
|
|
|
1
|
Vilde Margrethe Sæbbø
|
Stavanger Orienteringsklubb
|
13.25
|
|
2
|
Mathea Spets Storhov
|
Freidig
|
13.31
|
+0.06
|
3
|
Birgit Dorthea Kleppa Madslien
|
Lillehammer OK
|
13.44
|
+0.19
|
|
|
|
|
|
D 17-
|
|
|
|
|
1
|
Emilie Westli Andersen
|
Løten o-lag
|
15.38
|
|
2
|
Audhild Bakken Rognstad
|
Emblem IL
|
16.19
|
+0.41
|
3
|
Marion Aebi
|
Tyrving IL
|
16.33
|
+0.55
|
4
|
Sofie Johansson
|
Vang OL
|
16.34
|
+0.56
|
5
|
Nikoline Ekeberg Schjerve
|
Bækkelagets SK
|
16.42
|
+1.04
|
6
|
Bodil Helgerud
|
Halden SK
|
17.20
|
+1.42
|
7
|
Agnethe Hasli
|
Bækkelagets SK
|
18.02
|
+2.24
|
8
|
Tora Aasheim Nymark
|
Varegg Fleridrett
|
18.51
|
+3.13
|
9
|
Carina Sveen
|
Elverum OK
|
18.55
|
+3.17
|
10
|
Mari Brøndbo Dahl
|
Ås-NMBU Orientering
|
19.22
|
+3.44
|
|
|
|
|
|
D 17-C
|
|
|
|
|
1
|
Celine Visted
|
Gjø-Vard OL
|
14.04
|
|
2
|
Cecilie Johnson
|
Askvoll og Holmedal IL
|
18.37
|
+4.33
|
3
|
Frøy Hagelid
|
Freidig
|
24.02
|
+9.58
|
|
|
|
|
|
D 35-
|
|
|
|
|
1
|
Ingrid Kronborg Bronebakk
|
Halden SK
|
17.47
|
|
2
|
Heidi Tronbøl
|
Fet OL
|
19.04
|
+1.17
|
3
|
Dagrun Brox Rayamajhi
|
Oppsal Orientering
|
19.38
|
+1.51
|
|
|
|
|
|
D 45-
|
|
|
|
|
1
|
Runa Lien Backstrøm
|
Halden SK
|
14.57
|
|
2
|
Valborg Madslien
|
Lillehammer OK
|
15.05
|
+0.08
|
3
|
Anne Marit Bordal
|
Ringsaker OK
|
15.57
|
+1.00
|
|
|
|
|
|
D 55-
|
|
|
|
|
1
|
Kjersti Rønning
|
Hamar OK
|
16.29
|
|
2
|
Vanja Staff
|
OL Toten-Troll
|
17.17
|
+0.48
|
3
|
Liv Inger Prangerød
|
Tistedalen FL
|
17.34
|
+1.05
|
|
|
|
|
|
D 65-
|
|
|
|
|
1
|
Margrete Jørandli
|
Gjø-Vard OL
|
20.01
|
|
2
|
Gro Solnørdal
|
Rudsbygd IL
|
20.10
|
+0.09
|
3
|
Lis Dæhli
|
Løten o-lag
|
23.42
|
+3.41
|
|
|
|
|
|
D 75-
|
|
|
|
|
1
|
Inger E. Vamnes
|
HaMar OK
|
30.42
|
|
2
|
Katharina Mo Berge
|
Freidig
|
33.05
|
+2.23
|
3
|
Hjørdis Øvreås
|
Botne SK
|
34.28
|
+3.46
|
|
|
|
|
|
H 11-12
|
|
|
|
|
1
|
Magnus Rørlien Jevanord
|
Fossum IF
|
13.07
|
|
2
|
Nikolai Teslo
|
Hadeland OL
|
14.36
|
+1.29
|
3
|
Eivind Lutnæs
|
Hamar OK
|
15.51
|
+2.44
|
|
|
|
|
|
H 13-14
|
|
|
|
|
1
|
Kristoffer Strømdal Wik
|
Freidig
|
10.55
|
|
2
|
Nils Anders Niklasson
|
Kolbotn og Skimt OL
|
11.21
|
+0.26
|
3
|
Lars Horten Jordet
|
Vingelen IL
|
11.54
|
+0.59
|
|
|
|
|
|
H 13-16C
|
|
|
|
|
1
|
Balder Hasvik Larsen
|
Halden SK
|
15.28
|
|
2
|
Eirik Ulvedal
|
IL Veten
|
23.05
|
+7.37
|
3
|
Ole Petter Visted-Hansen
|
Gjø-Vard OL
|
23.56
|
+8.28
|
|
|
|
|
|
H 15-16
|
|
|
|
|
1
|
Sander Tonjer Fingarsen
|
Elverum OK
|
14.33
|
|
2
|
Aleksander Jørgensen
|
Haugesund IL Orientering
|
15.24
|
+0.51
|
3
|
Alfred Bjørnerød
|
OK Moss
|
15.35
|
+1.02
|
|
|
|
|
|
H 17-
|
|
|
|
|
1
|
Oskar Andrén
|
IL Leik
|
17.58
|
|
2
|
Emil Wingstedt
|
Halden SK
|
18.20
|
+0.22
|
3
|
Markus Kjærner-Semb
|
Varegg Fleridrett
|
18.23
|
+0.25
|
4
|
Andreas Johansson
|
Halden SK
|
19.13
|
+1.15
|
5
|
Vegard Ølstad Dalberg
|
Bækkelagets SK
|
19.50
|
+1.52
|
6
|
Håvard Mo Vaadal
|
NTNUI
|
19.52
|
+1.54
|
7
|
Trygve Hem Olsen
|
Tyrving IL
|
20.21
|
+2.23
|
8
|
Andreas Sølberg
|
IL Leik
|
20.22
|
+2.24
|
9
|
Sondre Ytterbø
|
Asker Skiklubb
|
20.45
|
+2.47
|
10
|
Jan Schmid
|
OL Trollelg
|
20.49
|
+2.51
|
|
|
|
|
|
H 17-C
|
|
|
|
|
1
|
Espen Torseth
|
Gjø-Vard OL
|
19.30
|
|
2
|
Steinar Mariussen
|
Elverum OK
|
26.34
|
+7.04
|
|
|
|
|
|
H 35-
|
|
|
|
|
1
|
Ragnar Tonjer
|
Nydalens SK
|
15.37
|
|
2
|
Erik Rytter Jakobsen
|
OK Moss
|
16.11
|
+0.34
|
3
|
Vytautas Grasys
|
Fossum IF
|
16.15
|
+0.38
|
|
|
|
|
|
H 45-
|
|
|
|
|
1
|
Kenneth Bilstad
|
Vang OL
|
14.12
|
|
2
|
Espen Danevad
|
Fredrikstad SK
|
15.21
|
+1.09
|
3
|
Tore Bjørnerød
|
OK Moss
|
16.31
|
+2.19
|
|
|
|
|
|
H 55-
|
|
|
|
|
1
|
Onno Verberne
|
OL Toten-Troll
|
13.36
|
|
2
|
Nils Hæstad
|
Fossum IF
|
14.04
|
+0.28
|
3
|
Helge Tiger H08land
|
Varegg Fleridrett
|
14.10
|
+0.34
|
|
|
|
|
|
H 65-
|
|
|
|
|
1
|
Sigurd Dæhli
|
Løten o-lag
|
13.40
|
|
2
|
Asbjørn Schjerve
|
Løten o-lag
|
15.11
|
+1.31
|
3
|
Terje Wikstrøm
|
Ringsaker OK
|
15.17
|
+1.37
|
|
|
|
|
|
H 75-
|
|
|
|
|
1
|
Helge Bjaaland
|
Heming Orientering
|
24.13
|
|
2
|
Jon Tyldum
|
Rudsbygd IL
|
24.25
|
+0.12
|
3
|
Olav Høiås
|
Vang OL
|
25.36
|
+1.23
|
|
|
|
|
|
Direkte A
|
|
|
|
|
1
|
Kurt Ove Melbye
|
Verdal OK
|
17.32
|
|
2
|
Sondre Tusvik
|
Hamar OK
|
17.41
|
+0.09
|
3
|
Frank Sandberg
|
Flyfemkamp
|
17.43
|
+0.11
|
|
|
|
|
|
Direkte C
|
|
|
|
|
1
|
Miguel Valero
|
Halden SK
|
16.02
|
|
2
|
Trude Forsbak
|
Freidig
|
21.04
|
+5.02
|
3
|
Ingrid Tanem
|
Verdal OK
|
21.07
|
+5.05
|