Kondismedlem Sponset innhold
Svein Halvor Dahl tett fulgt av Ånund Lid Byggland.  Foto: Danny Seterdal og Torbjørn Dyrland.

Svein Halvor Dahl tett fulgt av Ånund Lid Byggland. Foto: Danny Seterdal og Torbjørn Dyrland.

1167 koste seg i Helterennet i herlig solskinnsvær

Det var strålende forhold for de 1167 som fullførte et av de mange rennene i årets Helterennet. Svein Halvor Dahle og Anund Lid Byggland hadde en tett duell i herreklassen, mens Brita Cecilie Mustad var totalt overlegen i kvinneklassen.

 

RESULTATER TOPP TYVE MENN HELTERENNET 11.03.2017

Plass Navn Klubb Klasse Tid
1 Svein Halvor DAHL Skarphedin, IL / Team Telemark M25-29 01:53:13
2 Ånund Lid Byggland Høydalsmo IL M25-29 01:53:35
3 Erlend Widerøe Hennig Hjelmeland idrettslag - ski M20-24 01:55:45
4 Sondre Fossli Hokksund IL / Team Malling M20-24 01:58:02
5 Even KRISTOFFERSEN Kragerø IF Ski / Team Telemark M20-24 01:58:35
6 Sivert Halfdan BERGAN Larvik Ski M20-24 02:00:49
6 Kjetil A. BJERKRHEIM Team Hallingdal M20-24 02:00:49
8 Torgeir Lid Byggland Høydalsmo IL / Team Telemark M20-24 02:01:43
9 Ole Jakob Nes Skiforeningen / Team Oslo Sportslager M45-49 02:06:12
10 Lars Steinar Hefre Høydalsmo IL / Sport 1 Storgata M25-29 02:06:50
11 Per Rune Omfjord Oddersjaa SSK M45-49 02:08:23
12 Roy Arne Tollefsen Kongsberg IF M35-39 02:08:47
13 Ola Martin Øverland Sauda IL / Statkraft M45-49 02:09:40
14 Ola Myklatun Krosness Hydro BIL M25-29 02:09:48
15 Odd Arne Eliassen Holt IF M45-49 02:09:50
16 Per-Gunnar MUSTAD Stathelle og Omegn IL / Langesund tri M45-49 02:10:15
17 Thomas Haugen Siljan IL / Team SEB Elite M25-29 02:11:22
18 Sindre Løchting Strandbygda IL M20-24 02:12:08
19 William Christensen Siljan IL / Team Seb Elite M20-24 02:13:12
20 Nils Anders Bruun Kilebygda IL M45-49 02:13:16

 

 

RESULTATER TOPP TYVE KVINNER HELTERENNET 11.03.2017

  Navn Klubb Klasse Tid
1 Brita Cecilie Mustad Stathelle og Omegn IL / Norcem K40-44 02:29:08
2 Toril Narum Jaren Bergkameratene Ski K25-29 02:37:16
3 Kristin SANDEGGEN Alvdal IL / Nmbui Langrenn K20-24 02:38:16
4 Inger Synnøve Liset Ivrig, IL K50-54 02:39:26
5 Lene Tangen Langesund Tri K40-44 02:42:04
6 Nora Johansen Arendal Triathlon K35-39 02:44:21
7 Inger Anne Lofthus Heddal IL K50-54 02:45:18
8 Tone Midtbø Vinje IL / Vinje IL K45-49 02:49:23
9 Margit Slåtta Flothyl Rein, IL K18-19 02:50:36
10 Linda Kristiansen Kragerø IF Ski K40-44 02:55:29
11 Mari Langehaug Hydro BIL K30-34 02:56:16
12 Line Hagman Hydro Oslo BIL K30-34 03:00:43
13 Tone Pedersen Åfoss og Omegn Idrettslag K45-49 03:06:13
14 Unn Kjærran Ivrig, IL K50-54 03:08:13
15 Olivia Rypdal NMBUI / Nmbui Langrenn K20-24 03:10:16
16 Christina Sandvand Omfjord Oddersjaa SSK K45-49 03:11:41
17 Marte Holmberg Laktatkameratene K40-44 03:12:05
18 Mari Oppebæen Gaustadveien Racingteam K35-39 03:14:21
19 Heidi Elise Rustad Høvik Jogg K55-59 03:16:35
20 Marthe Haugen Nasta AS K50-54 03:17:33

 

 HELTERENNET ALLE RESULTATER
 HALVHELTEN 26 KM ALLE RESULTATER
 UNGDOMSHELTEN 13 KM ALLE RESULTATER
 

Familiehelten_straalende_sol.png
Solbrillene satt bra for deltakerne i Familiehelten.  Alle foto: Danny Seterdal og Torbjørn Dyrland.

De_yngste_klare_for_start.pngDe yngste klare for start.   Alle foto: Danny Seterdal og Torbjørn Dyrland.

Ungdomshelten_J14_Sigrid_Vinjerui_J15_Ingrid_H_Brekke.png
Sigrid Vinjerui, Byrte Il (startnummer 7) var raskeste av jentene i J14 og totalt fjerde raskeste i Ungdomshelten som gikk 13 km. Bak henne ser vi (startnummer 8) Ingrid Haug Brekke, Gransherad IL  som var raskest i J15.  Alle foto: Danny Seterdal og Torbjørn Dyrland.

Ekte_Skiglede_under_praktuflle_forhold.pngHerlige smil under herlige forhold.  Alle foto: Danny Seterdal og Torbjørn Dyrland.

Ekte_Skiglede_under_praktfulle_forhold.png
God teknikk i trikkskinnene og sola.  Alle foto: Danny Seterdal og Torbjørn Dyrland.
 

OVER 300 BILDER PÅ ARRANGØRENS FACEBOOKSIDE.