Kondismedlem Sponset innhold
kondis-gylne-sko_475

Årets langdistanseløpere

Det er styret i "Kondis - norsk organisasjon for kondisjonsidrett" som står bak kåringen av årets langdistanseutøvere. Hvert år kåres landets beste senior-, junior- og veteranutøver, og vinnerne mottar en Asics- gullsko.

Vinnere av Asics-gullsko:
2015
2014
2013
2012

2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
1999

 

Sindre_karoline_foto_Jasper_Buitink__350x371.jpg

Menn
1995: Terje Næss, SK Vidar
1996: Jim Svenøy, Fræna FIK
1997: Terje Næss, SK Vidar
1998: Karl Johan Rasmussen, Haugesund IL
1999: Marius Bakken, Runar
2000: Marius Bakken, Runar
2001: Marius Bakken, Runar
2002: Karl Johan Rasmussen, Haugesund IL
2003: Marius Bakken, Runar
2004: Marius Bakken, Runar
2005: Marius Bakken, Runar
2006: Marius Bakken, Runar
2007: Urige Buta, Haugesund IL
2008: Urige Buta, Haugesund IL
2009: Urige Buta, Haugesund IL
2010: Urige Buta, Haugesund IL
2011: Urige Buta, Haugesund IL  
2012: Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL
2013: Sindre Buraas, SK Vidar
2014: Sondre Nordstad Moen, SK Vidar
2015: 
Sondre Nordstad Moen, SK Vidar

Kvinner
1995: Anita Håkenstad, Minerva
1996: Gunhild Halle, Runar
1997: Anita Håkenstad, BUL
1998: Hilde Hovdenak, BUL
1999: Stine Larsen, BFG Fana
2000: Stine Larsen, BFG Fana
2001: Gunhild Halle Haugen, Runar
2002: Gunhild Halle Haugen, Runar
2003: Stine Larsen, BFG Fana
2004: Susanne Wigene, IK Tjalve
2005: Susanne Wigene, IK Tjalve
2006: Susanne Wigene, IK Tjalve
2007: Kirsten Melkevik Otterbu, BFG Fana
2008: Kirsten Melkevik Otterbu, BFG Fana
2009: Karoline Bjerkeli Grøvdal, SK Vidar
2010: Karoline Bjerkeli Grøvdal, SK Vidar
2011: Tone Ilstad Hjalmarsen, SK Vidar  
2012: Karoline Bjerkeli Grøvdal, SK Vidar
2013: 
Karoline Bjerkeli Grøvdal, SK Vidar
2014: Karoline Bjerkeli Grøvdal, SK Vidar
2015: Karoline Bjerkeli Grøvdal, SK Vidar


Veteraner menn
1995: Tor Aanensen, Kristiansand IF
1996: Per G. Øverland, IF Sturla
1997: Gunnar Gaulen, AKS-77
1998: Kjetil Berg, SK Vidar
1999: Nils Undersåker, Inderøy
2000: Paul Dahl, Kolbukameratene
2001: Terje Næss, SK Vidar
2002: Åge Odjell, SK Vidar
2003: Petter Antonsen, SK Vidar
2004: Øystein Syversen, Oppstad IL
2005: Harald Nygård, AKS -77
2006: Helge Dolsvåg, Kristiansand IF
2007: Henning Wibeto, SK Vidar
2008: Petter Antonsen, SK Vidar
2009: Helge Dolsvåg, Kristiansand IF

2010: Gudmund Høst, IL Heming
2011: Petter Antonsen, SK Vidar
2012: Petter Antonsen, SK Vidar
2013: Petter Antonsen, SK Vidar
2014: Tesfayohannes Mesfun Fisehatsion, Bodø FIK
2015: Kristen Aaby, Sigdal FIK

Veteraner kvinner
1995: Mariann Stenbakk, Moss IL
1996: Sissel Grottenberg, SK Vidar
1997: Ingrid Kristiansen, BUL
1998: Grethe Sandberg, Minerva
1999: Gerda Bjåstad, Røa IL
2000: Ingrid Kristiansen, BUL
2001: Grethe Sandberg, Romerike Runners
2002: Grethe Sandberg, Romerike Runners
2003: Anna Margrethe Tråve, Royal Sport
2004: Sharon Broadwell, Royal Sport
2005: Sharon Broadwell, SK Vidar
2006: Jorunn Rekkedal, Ås IL
2007: Jorunn Rekkedal, Ås IL
2008: Jorunn Rekkedal, Ås IL
2009: Jorunn Rekkedal, Ås IL
2010: Jorunn Rekkedal, Ås IL 
2011: Kirsten Marathon Melkevik 
2012: Nina Wavik Ytterstad, SK Vidar 

2013: Jorunn Rekkedal, Ås IL
2014: Jorunn Rekkedal, Ås IL
2015: Synøve Brox, SK Vidar

Årets juniorløper menn
2001: Bjørnar Kristensen, Sandnes IL
2002: Joachim Brøndbo, Mosvik IL
2003: Joachim Brøndbo, Mosvik IL
2004: Øystein Engum Andersen, IL Norna-Salhus
2005: Thomas Stave Gabrielsen, Kristiansand IF
2006: Sondre Nordstad Moen, Strindheim IL
2007: Sondre Nordstad Moen, Strindheim IL
2008: Sondre Nordstad Moen, Strindheim IL
2009: Sondre Nordstad Moen, SK Vidar
2010: Sondre Nordstad Moen, SK Vidar 
2011: Ferdinand Kvan Edman, IF Sturla 
2012:  Ferdinand Kvan Edman, IF Sturla
2013: Erik Udø Pedersen, Houlm IL
2014: Kristian Tjørnhom, Kristiansand LK
2015: Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL


Årets juniorløper kvinner
2001: Marte Elden, Namdalseid IL
2002: Marte Elden, Namdalseid IL
2003: Marte Elden, Namdalseid IL
2004: Ingunn Opsal, Minerva IL
2005: Ingunn Opsal, Minerva IL
2006: Karoline Bjerkeli Grøvdal, Isfjorden IL
2007: Karoline Bjerkeli Grøvdal, Isfjorden IL
2008: Karoline Bjerkeli Grøvdal, Isfjorden IL
2009: Karoline Bjerkeli Grøvdal, SK Vidar
2010: Heidi Weng, IL Driv 
2011: Ida Østerås, Verdal FIK 
2012: Kristine Helle, IK Tjalve
2013: Heidi Mårtensson, Modum FIK
2014
: Heidi Mårtensson, Modum FIK
2015: Live Solheimdal, Steinkjer FIK