Stevnedirektør Steinar Hoen har dekket bordet med sin fineste duk og byr opp til norsk og internasjonal friidrettsfest når Diamond League-sirkuset ankommer Bislett 16. juni neste sommer.

- Jeg er veldig godt fornøyd med det vi kan tilby publikum neste sommer. I tillegg at vi har dekket opp godt i forhold til de beste norske utøverne vet vi jo at vi kommer til å samle en rekke internasjonale stjerner, sier Hoen.

Her er noen av høydepunktene som vi kan forvente å oppleve i Bislett Games neste sommer:

  • Karsten Warholm, Amalie Iuel og Line Kloster på 400 meter hekk.
  • Tre blad Ingebrigtsen, Narve Gilje Nordås og Zerei Kbrom Mezngi som aktører på enten en engelsk mile eller 3000/5000 meter.
  • Brødrene Sondre og Simen Guttormsen i stav mot den svenske verdensrekordholderen og OL-vinneren Mondo Duplantis.
  • Karoline Bjerkeli Grøvdal på 3000/5000 meter.
  • Hedda Hynne på 800 meter.
  • Norgesrekordholder Vladimir Vukicevic på 110 meter hekk i sesongens første korthekk i Diamond League.

 

Dette er hva Bislett Games 2022 byr på:

Øvelser menn: 100 meter, 400 meter, En engelsk mile, 3000/5000 meter, 110 meter hekk, 400 meter hekk, stav og lengde.

Øvelser kvinner: 200 meter, 800 meter, 3000/5000 meter, 400 meter hekk, kule og diskos.

 

Kondis trenger din støtte
Bli medlem eller støtt oss med en gave hvis du ønsker at Kondis skal fortsette å spre treningsglede, skrive reportasjer, lage terminlister, kontrollmåle løyper, føre statistikker osv. På grunn av koronakrisen har store deler av annonseinntektene våre falt bort, og vi er i enda større grad avhengig av medlemskap og støtte fra våre lesere.

Bli medlem og få mange medlemsfordeler!

Gi en gave:
Vårt kontonummer er: 1503.35.18541
Vipps: 125957