David Stefan Rieger fra OSI Friidrett var en klar ener for dagen på 10 km med 35.37 etterfulgt av Simen Holter fra Hvam IL og Morten Grønneberg.
David Stefan Rieger hadde ikke følge på sine to siste runder og oppsummerte løpet slik: Rask løype og varme forhold ! Dessverre noen minutter bak pers, men en ok sesongåpning. Strålende arrangement og gøy med mye folk! (Foto: Ull/Kisa Friidrett)
I kvinnenes oppgjør ble det et tett oppgjør mellom ultraløperen Ida Slorafoss og 18-åringen Elise Mobrenna, Ullensaker/Kisa IL. Med 41:57 var det langløperen som trakk det lengste strået seks sekunder foran sin 18-årige utfordrer.
Ida Slorafoss med Elise Mobrenna i hælene. (Foto: Ull/Kisa Friidrett)
På 3 km var evigunge Dorte Foss fra Raufoss IL raskest av kvinnene på 12:40, fem sekunder foran tenåringen Kaja Sommer Langmoen fra Fossum IF.
Dorte Foss (til høyre) er snart ferdig med sin 3 km mens 3. beste dame på 10 km, Tine Helene Ingjer, legger ut på en ny runde. (Foto: Ull/Kisa Friidrett)
Vidar-løperen Martin Stray Egeberg var med 09:54 raskest av 21 løpere på distansen fulgt av Sander Stumo Nytrøen, Team Santic 19 sekunder bak.
Neste løp går av stabelen allerde om 14 dager, altså søndag 4. juni, da også med halvmaraton på programmet i tilllegg til 3 km og 10 km.
Kondis.no:
Forhåndsomtale: Norgestesten inviterer til 3 km og 10 km
Reportasje fra 1. løp: Fin dag for løping under Norgestesten på Gardermoen
Mer info:
Norgestetsens nettsider
Norgestestens facebookside
Resultater Norgestesten 21.05.2023: |
|||||
|
|
|
|
|
|
Kvinner 10 km:
|
|||||
POS
|
NAME
|
TEAM/CLUB
|
CATEGORY
|
GUN TIME
|
CHIP TIME
|
1
|
Ida Slorafoss
|
Romerike Ultraløperkl.
|
K23-34
|
42:01
|
41:57
|
2
|
Elise Mobrenna
|
Ull/kisa
|
K15-17
|
42:07
|
42:03
|
3
|
Tine Helene Ingjer
|
Blaker IL
|
K23-34
|
42:52
|
42:47
|
4
|
Inese Ruse
|
Team Norgestesten
|
K40-44
|
43:45
|
43:41
|
5
|
Helen Baastad
|
|
K40-44
|
44:04
|
43:58
|
6
|
Cathrine H Lorentzen
|
Bamford
|
K45-49
|
47:53
|
47:46
|
7
|
Casandra Llamas
|
|
K35-39
|
52:20
|
52:11
|
8
|
Helen Bruus Green
|
Team Norgestesten
|
K45-49
|
53:05
|
52:57
|
9
|
Lene Nilsen
|
|
K35-39
|
54:18
|
54:09
|
10
|
Marie Nilsen Knedal
|
|
K23-34
|
1:02:12
|
1:02:06
|
|
|
|
|
|
|
Menn 10 km:
|
|||||
1
|
David Stefan Rieger
|
OSI Friidrett
|
M20-22
|
35:38
|
35:37
|
2
|
Simen Holter
|
Hvam IL
|
M23-34
|
37:03
|
37:01
|
3
|
Morten Grønneberg
|
-
|
M45-49
|
37:30
|
37:27
|
4
|
Steffen Nystrøm
|
Vadsø Turnforening (VTF)
|
M35-39
|
38:48
|
38:46
|
5
|
Helge Holthe
|
|
M55-59
|
39:11
|
39:09
|
6
|
Martin Sahlen
|
Tripassion Triatloniklubi
|
M23-34
|
39:10
|
39:10
|
7
|
Anton Fagerbakk
|
SK Vidar
|
M23-34
|
39:39
|
39:36
|
8
|
Andreas Simonsen
|
Fredensborg Fritid
|
M35-39
|
39:51
|
39:47
|
9
|
Alexander Stene Moen
|
Medtekpartner
|
M35-39
|
39:53
|
39:48
|
10
|
Roald Arne Bjørklund
|
Energima
|
M40-44
|
41:00
|
40:56
|
11
|
Frode Liland
|
Ull/Kisa
|
M55-59
|
41:33
|
41:29
|
12
|
Pål Simonsen
|
Bodø Bauta
|
M60-64
|
41:50
|
41:46
|
13
|
Cecilie Kappelslåen
|
|
M23-34
|
43:05
|
43:02
|
14
|
Ayalew Kasa
|
|
M45-49
|
43:21
|
43:15
|
15
|
Raymond Berntsen
|
|
M40-44
|
43:59
|
43:53
|
16
|
Marcus Bjørklund
|
Skedsmo FK
|
M15-17
|
44:33
|
44:28
|
17
|
Tor Vegard Grytten
|
Løpegruppa Jessheim
|
M50-54
|
44:59
|
44:53
|
18
|
Leif Damsgård
|
|
M65-69
|
45:38
|
45:32
|
19
|
Joakim Kolobekken
|
|
M13-14
|
47:05
|
47:03
|
20
|
Trond Morten Helgesen
|
|
M50-54
|
48:27
|
48:19
|
|
|
|
|
|
|
Kvinner 3 km:
|
|||||
1
|
Dorte Foss
|
Raufoss IL
|
K55-59
|
12:45
|
12:40
|
2
|
Kaja Sommer Langmoen
|
Fossum
|
K15-17
|
12:49
|
12:45
|
3
|
Solfrid Iversen
|
|
K50-54
|
13:30
|
13:24
|
4
|
Erle Kristofa Wiede Jean-Hansen
|
Fossum
|
K13-14
|
15:19
|
15:14
|
5
|
Karoline Sommer Langmoen
|
Fossum
|
K13-14
|
15:20
|
15:14
|
6
|
Janne Slorafoss
|
|
K50-54
|
17:56
|
17:47
|
7
|
Christina Bauck Jensen
|
|
K40-44
|
18:21
|
18:11
|
8
|
Aylin Beigi
|
|
K35-39
|
19:05
|
18:56
|
9
|
Maria Bakkely Aasheim
|
|
K35-39
|
20:00
|
19:54
|
|
|
|
|
|
|
Menn 3 km:
|
|||||
1
|
Martin Stray Egeberg
|
SK Vidar
|
M23-34
|
09:54
|
09:54
|
2
|
Sander Stumo Nytrøen
|
Team Santic
|
M18-19
|
10:13
|
10:13
|
3
|
Rune Sandin Sandnes
|
Adamstuen løpeklubb
|
M45-49
|
10:35
|
10:33
|
4
|
Hugo Jan Olsen
|
BFG Bergen Løpeklubb
|
M50-54
|
11:13
|
11:11
|
5
|
Morten Peters
|
Elvågatraverne
|
M50-54
|
11:14
|
11:11
|
6
|
Børre Olsen
|
Driv
|
M55-59
|
11:16
|
11:13
|
7
|
Jan-Eirik Berntsen
|
Brække Eiendom
|
M50-54
|
11:22
|
11:17
|
8
|
John Tuflått
|
Romerike runners team
|
M50-54
|
11:34
|
11:31
|
9
|
Rolf Meek
|
Romerike Friidrett
|
M70-74
|
13:30
|
13:27
|
10
|
Henry Furuseth
|
|
M45-49
|
16:29
|
16:19
|
11
|
Stein Terje Dahl
|
|
M65-69
|
16:46
|
16:38
|
12
|
Parsa Sorodi
|
|
M11-12
|
19:00
|
18:50
|