Loading

Davy Wathnes Veddeløp lørdag

Veldedighetsløp til Ulriken

Gondol_liten

Førstkommende lørdag (15.oktober) arrangeres Davy Wathnes motbakkeløp, fra Montana til Ulriken. Bedrifter kan opptre samlet og ta opp kampen mot Davy'en om å komme først til toppen. Davy Wathnes motbakkeløp er tilpasset alle, om du er idrettsutøver, mosjonist eller trenger å komme deg ut av sofaen.

Davy Wathnes Veddeløp er et mosjonsløp der bergensbedrifter blir utfordret til å løpe Ulriken opp for en god sak. Innsatsen er kr. 5.000,-. Det viktigste er ikke å vinne, men å slå Davy Wathne.

I år stiller studenter fra hele landet i egen klasse: I forbindelse med Studentmesterskapet Bergen Challenge er en av (pr)øvelsene konkurranseløp Ulriken opp. Dagens studenter mot en student fra 70-tallet er rått parti, derfor får Davy en halv times forsprang.

Alle pengene som kommer inn på Bergen Challenge og Davy Wathnes Veddeløp går uavkortet til NHH Aid sitt skoleprosjekt for barn i Malawi. Løpet arrangeres av BFG Fana, Ulriken643 og SK Baune.

Detaljer finner du på terminlista.

 

 

  • Digg this
  • Delicous
  • Friendfeed
  • Tips en venn
  • Skriv ut