Kondismedlem Sponset innhold
Emil Oustad klinte til på den siste runden og var helt suveren etter tre runder på det blå dekket i Stangehallen lørdag kveld. (Foto: Skjermdump)

Emil Oustad klinte til på den siste runden og var helt suveren etter tre runder på det blå dekket i Stangehallen lørdag kveld. (Foto: Skjermdump)

Emil Oustad raskest av 340 løpere på 600 m i Bamselekene

Emil Oustad, FIK Ren-Eng var med 1,23,41 over to sekunder raskere enn Sander Berrefjord Tyrving IL og Tor Alfred Bredesen, Snøgg Friidrett på Bamselekenes 600 m lørdag.

Senioren Nora Kollerød Wold, Fredrikstad IF var med 1,35,25 eneste kvinne som var raskere enn 15-åringen Pernille Karlsen Antonsen, SK Vidar som noterte seg for sterke 1,36,36. Nest beste senior,  Marie Skjæggestad, IL Tyrving hadde tredje beste tid. Hele 340 løpere stilte til start på mellomdistansen under tidenes nest største Bamseleker.

600 m_menn_senior_start.png
Emil Oustad (494) før start på 600 m sammen med dagens nest raskeste, Sander Berrefjord (823). Til høyre Mats Tokstad, Ull/Kisa. (Foto: Skjermdump)

600m_kvinner_senior.png
Nora Kollerød Wold, Fredrikstad IF i tet i seniorfeltet for kvinner fulgt av Marie Skjæggestad Tyrving IL og Ania Zielinkiewicz, Lillehammer IF. (Foto: Skjermdump)

Bamselekene ble første gang arrangert i 1997, og arrangert for 21. gang i år. Bamselekene har selvfølgelig bare bamser i premier. ALLE vinner bamse i alle øvelser de deltar i, og i tillegg er det stor bonusbamse til alle i klassene 10-12 år som deltar i alle øvelsene i sin klasse.

Til tross for at det har blitt bygget flere friidrettshaller, og stevnetilbud til barn og unge har blitt mye større gennom disse 21 årene, har Bamselekene holdt stand med en enorm oppslutning og var farlig nær bamserekord i årets utgave. På forhånd var det denne gang registrert 2587 starter, mens rekorden er fra 2015 med 2689 starter.

Tall og fakta for påmeldte til Bameslekene 2017:
• 814 deltakere
• 2587 starter
• Deltakere fra 67 klubber
• 70 stafettlag
• Tyrving er største klubb; 67 deltakere og 261 starter.
• 647 deltakere skal løpe 60 meter = 85 heat (6,5 time)
• 542 lengdehoppere = 1626 lengdehopp
• 376 kulestøtere = 1290 kulestøt
• 386 løpere på 600 meter = 231600 meter.
• To døgn med friidrettsstevne i 20 timer.
• Frivillige med drøyt 2000 dugnadstimer
• Ca. 4.000 bamser i premie

Arrangørens nettsider
Bamselekene på Facebook
Streaming av lørdagens øvelser
Streaming av søndagens øvelser
Alle resultater fra Bamselekene 2017
 
Resultater Bamselekene 18.03.2017:
 
 
 
 
G-11 600 m 
Plass:
Navn:
Klubb:
Resultat:
1
Teodor Hansen
Ringerike Friidrettsklubb
1,49,27
2
Sander Rustad-johansen
Romerike Friidrett
1,55,85
3
Axel Andreas Mjør
Nesøya IL
1,56,89
4
Magnus Nergård Antonsen
Hamar IL
1,56,90
5
Gabriel Berndtsson Sanders
Lambertseter IF
1,59,28
6
Benjamin Carlsen-Brown
Nesøya IL
2,00,24
7
Magnus Smedsrud
Nordre Eidsvoll IL
2,02,11
8
Magnus Marstein-Kristiansen
Heggedal IL
2,02,45
9
Nils Næssvold
Oppegård IL
2,07,94
10
Vinter Andersson
Drøbak-Frogn IL
2,09,41
11
Kristoffer Kolberg
Nesøya IL
2,09,75
12
Noah Dahl
Asker Sk. Friidrett
2,10,79
13
Andreas Ådland Monger
Drøbak-Frogn IL
2,10,84
14
Lucas Løwen Stauning
Fredrikstad IF
2,14,01
15
Brede Hella
Romerike Friidrett
2,14,20
16
Marius Grønvoll Kristensen
Ringerike Friidrettsklubb
2,15,26
17
Jens Even Moltumyr
Tyrving IL
2,17,44
18
Marius Aga Andersen
Snøgg Friidrett
2,17,58
19
Felix Maxmillian Skare
Ski IL Friidrett
2,20,02
20
Fredrik Halvorsen-Kvamme
Heggedal IL
2,21,55
21
Nicolai Strøm Mejlænder
Tyrving IL
2,21,56
22
Fredrik Sverdrup
Tyrving IL
2,23,03
23
Tobias Flückiger
Ski IL Friidrett
2,23,94
24
Marius Persen
Fredrikstad IF
2,25,30
25
Eirik Fornes
Lambertseter IF
2,26,55
26
Skjalg Kongssund
Moelven IL
2,26,89
27
Falk Snorrason
Heggedal IL
2,29,50
28
Vincent Richard Johansen
Fredrikstad IF
2,30,77
29
Wiliam Sire
Fredrikstad IF
2,32,38
30
Håkon Sivertsen
Eidsvold Turnforening Friidrett
2,33,07
31
Henrik Kolstad Løberg
Tyrving IL
2,33,74
32
Patrick Preutz
Fredrikstad IF
2,34,34
33
Vetle Gulaker
Fredrikstad IF
2,37,96
34
Vebrand Gangås
Heggedal IL
2,41,25
35
Knut-Olai Helgesen
Snøgg Friidrett
2,46,95
36
Filip Brekke
Heggedal IL
2,49,29
37
Robin Agard
Fredrikstad IF
3,01,61
 
 
 
 
G-12 600 m 
Plass:
Navn:
Klubb:
Resultat:
1
Andreas Fjeld Halvorsen
Tyrving IL
1,39,59
2
Sigmund Le Fjeld
Tyrving IL
1,46,88
3
Simen Gløgård Stensrud
Nittedal IL
1,46,96
4
Nikolai Solum
Vidar, Sportsklubben
1,50,96
5
Odin Fjøsne-Hexeberg
Nittedal IL
1,54,38
6
Kristian Brede Drabløs
Tyrving IL
1,54,48
7
Sebastian Stanghelle Ugland
Tyrving IL
1,56,68
8
Luc Meuwissen
Ås IL
1,57,14
9
Martin Solli
BUL, IL i
1,57,28
10
Tobias Rian
Ski IL Friidrett
2,00,47
11
Valentin Jensen
Ringerike Friidrettsklubb
2,01,92
12
Sebastian Aspelund Nilsen
Tyrving IL
2,02,67
13
Rasmus Villseth Eimhjellen
Nesøya IL
2,02,81
14
William Schjerve Moe
Lambertseter IF
2,02,90
15
Gustav Morthens
BUL, IL i
2,04,21
16
Ivar Plukkerud
Løten Friidrett
2,04,82
17
Simon Nielsen
Asker Sk. Friidrett
2,04,90
18
Nikolai Stavik Moshagen
Søndre Land IL, Friidrett
2,05,26
19
Henrik Stensby
FIK Orion
2,05,65
20
Elias Bomo Øygarden
Tyrving IL
2,07,28
21
Frikk Holemark Sunde
Lambertseter IF
2,10,42
22
Ask Indset
Tyrving IL
2,12,19
23
Christian Bredesen
Snøgg Friidrett
2,12,91
24
Fredrik Eskedal
Asker Sk. Friidrett
2,13,97
25
Mindor Jensen
Ringerike Friidrettsklubb
2,18,99
26
Marcus Hildingstam
Tyrving IL
2,22,72
27
Oscar André Rosenvinge
Fredrikstad IF
2,23,31
28
Adrian Tagge
Oppegård IL
2,23,99
29
Oskar Toftegård Ross
Tyrving IL
2,25,24
30
Johan Aleksander Ruud
Oppstad IL
2,28,16
31
Jonas Andre Siggerud
Sarpsborg IL
2,52,12
 
Simen Johan Teigstad
Sandvin, IL
DNF
 
Markus Sales Jensen
BUL, IL i
DNF
 
Sebastian Sørlie Lamb
Tyrving IL
DQ:R162,6
 
 
 
 
G-13 600 m 
Plass:
Navn:
Klubb:
Resultat:
1
Aiden Floyd Vincent
Romerike Friidrett
1,39,96
2
Oliver Tollefsen
Moss IL
1,41,79
3
Daniel Nan Arnesen
Sarpsborg IL
1,43,74
4
Erik Røstad
Nordre Land IL
1,45,88
5
Petter Brennhovd
Vidar, Sportsklubben
1,46,77
6
Anders Skeie Haugene
Drøbak-Frogn IL
1,47,86
7
Lukas Casey Øiseth
Asker Sk. Friidrett
1,50,05
8
Luka Snorrason
Heggedal IL
1,50,40
9
William Aleksander Kollberg
Hellas, IF
1,50,68
10
Carl August Jensehaugen
Vidar, Sportsklubben
1,52,18
11
Hampus Åstrand
Tyrving IL
1,52,58
12
Mats Nordby Tyribakken
Heggedal IL
1,53,16
13
Halvor Thorsen
Sarpsborg IL
1,53,23
14
Marcus Sebastian Svarva
Tyrving IL
1,57,57
15
Sondre Marstein-Kristiansen
Heggedal IL
1,57,59
16
Anders Bredal-Andersen
Ås IL
2,00,51
17
Gudmund Andre Garvik
Fagernes IL
2,01,31
18
Ask Morgan Stenersen Sveen
Ski IL Friidrett
2,02,29
19
Sondre Bretten-Sandanbråten
Heggedal IL
2,04,26
20
Tage Horn
Heggedal IL
2,04,60
21
Vetle Holum
Ski IL Friidrett
2,05,40
22
Vetle Smitt-Ingebretsen
BUL, IL i
2,05,74
23
Mathias Øyen Olsbakk
Ren-Eng, FIK
2,06,87
24
Markus Øyen Olsbakk
Ren-Eng, FIK
2,11,69
25
Johan Oord
Oppegård IL
2,11,74
26
Nicolay Schiøtz
Oppegård IL
2,12,19
27
Christian Flückiger
Ski IL Friidrett
2,12,69
28
Kristian Elias Koppang
Heggedal IL
2,12,94
29
Jonathan Nordraak
Drøbak-Frogn IL
2,14,10
30
Kristoffer Adrian Brunstad
Lørenskog Friidrettslag
2,19,70
 
 
 
 
G-14 600 m 
Plass:
Navn:
Klubb:
Resultat:
1
Andreas Grimerud
Moelven IL
1,37,61
2
Sindre Fredriksen
Sarpsborg IL
1,39,15
3
August Anton Winsnes
Dimna IL
1,39,52
4
Esten Hansen-Møllerud Hauen
Ren-Eng, FIK
1,40,04
5
Trym Fjøsne-Hexeberg
Nittedal IL
1,40,93
6
Daniel Oppen
Sturla IF
1,47,54
7
Sivert Juven
Nesbyen IL Friidrett
1,49,09
8
Vegard Ranestad
Hamar IL
1,49,34
9
Axel Kristiansen
Bækkelagets SK
1,51,65
10
Håkon Mathias Dalen Øverhaug
Hamar IL
1,58,67
11
Mikkel Berglund
Ringerike Friidrettsklubb
2,00,76
12
Håkon Kristian Walle
Lørenskog Friidrettslag
2,13,95
 
 
 
 
G-15 600 m 
Plass:
Navn:
Klubb:
Resultat:
1
Sander Aae Skotheim
IL Koll
1,33,41
2
Hans Kristian Bjørgo Kværum
IL Koll
1,33,97
3
Håvard Bentdal Ingvaldsen
Moelven IL
1,34,21
4
Eivind Andreas Teige Grov
Dimna IL
1,43,08
5
Fredrik Skåre Haugen
Snøgg Friidrett
1,45,45
6
Simen Liaklev
Brandbu IF
1,46,99
7
Thor Ignacio Skålvoll
Vidar, Sportsklubben
1,52,57
8
Wiktor Baran
Veldre Friidrett
2,05,18
 
 
 
 
G-16 600 m 
Plass:
Navn:
Klubb:
Resultat:
1
Kristian T Steen
Larvik Turn & IF
1,28,46
2
Markus Rooth
Tjalve, IK
1,30,81
3
Kevin Olai Svarstad Wingsternes
Dimna IL
1,32,80
4
Marius Liljeberg Wang
Herkules Friidrett
1,33,80
5
Elias Hovden Nilsen
Ørsta IL
1,35,94
6
Torleiv Berget Hedegart
Snøgg Friidrett
1,36,81
7
Nils Kristian Bjøro
BUL, IL i
1,42,56
8
Oliver Engen
Krødsherad IL
1,43,46
 
 
 
 
G-17 600 m 
Plass:
Navn:
Klubb:
Resultat:
1
Mattis Veine Karterud
Fredrikstad IF
1,38,07
 
 
 
 
MS 600 m 
Plass:
Navn:
Klubb:
Resultat:
1
Emil Oustad
Ren-Eng, FIK
1,23,41
2
Sander Berrefjord
Tyrving IL
1,25,84
3
Tor Alfred Bredesen
Snøgg Friidrett
1,25,90
4
Kristian Tokstad
Ullensaker/Kisa IL Friidrett
1,28,36
5
Vetle Berget Hedegart
Snøgg Friidrett
1,28,80
6
Jørgen Moen
Ren-Eng, FIK
1,30,91
7
Mats Tokstad
Ullensaker/Kisa IL Friidrett
1,32,21
8
Arek Zielinkiewicz
Lillehammer IF
1,35,64
9
Andreas Dalen
Ren-Eng, FIK
1,56,51
 
 
 
 
J-11 600 m 
Plass
Navn:
Klubb:
Resultat:
1
Camilla Hellum
Bækkelagets SK
1,58,44
2
Sofia Aamillom
Romerike Friidrett
1,58,49
3
Sunniva Indahl
Ski IL Friidrett
1,58,93
4
Johanne Krossen
Tyrving IL
2,01,30
5
Maria Isaksen
Tyrving IL
2,04,38
6
Cassandra Ødegård Nilsen
Nittedal IL
2,04,53
7
Mona Godtfredsen
Lambertseter IF
2,05,90
8
Alva Bredal-Andersen
Ås IL
2,06,31
9
Helene Bakke
Moelven IL
2,06,71
10
Eline Folvik
Nesøya IL
2,07,90
11
Vilde Fredriksen
Sarpsborg IL
2,08,28
12
Mirian Gjertsen Barkbu
Tyrving IL
2,08,69
13
Selma Wahl
Bækkelagets SK
2,10,24
14
Hermine Ellefsen
Fredrikstad IF
2,10,26
15
Frida Høivik Drage
Oppegård IL
2,12,50
16
Emily Bøe Philistin
Lambertseter IF
2,12,89
17
Malin Høntorp
Oppegård IL
2,14,03
18
Rikke Killingbergtrø
Tyrving IL
2,16,31
19
Andrea Elise Olsen
Bækkelagets SK
2,17,91
20
Kristine Hagen
FIK Orion
2,18,11
21
Dina Rosenvinge Aasen
Fredrikstad IF
2,18,91
22
Nora Holtlund Steingrimsen
Tyrving IL
2,19,28
23
Aurora Ellefsen
Fredrikstad IF
2,19,99
24
Sofie Robstad
Moelven IL
2,20,05
25
Tyra Adele Brodal Hagen
Romerike Friidrett
2,21,75
26
Johanne Gylthe Berget
Hamar IL
2,21,87
27
Merete Berntsen
Nordre Land IL
2,22,17
28
Lisa Hjellbrekke Stensby
Lambertseter IF
2,22,58
29
Elise Gravås
Tyrving IL
2,22,80
30
Stine Eide Nygård
Bækkelagets SK
2,24,85
31
Amanda Regine Jonassen
Fredrikstad IF
2,25,81
32
Juliane Ebba Nordraak
Drøbak-Frogn IL
2,29,03
33
Sofie Olafsen Brattli
Ørsta IL
2,29,85
34
Juni Margrethe Vikøren
Oppegård IL
2,30,04
35
Elise Aarflot
Ørsta IL
2,30,41
36
Andrea Furrevik
Oppegård IL
2,31,09
37
Celina Nguyen
Romerike Friidrett
2,31,33
38
Marie Helle Saanum
Ørsta IL
2,31,34
39
Oline Johansen
Oppegård IL
2,36,53
40
Rikke Villseth Eimhjellen
Nesøya IL
2,37,58
41
Oleanna Utgård-weltzien
Oppegård IL
2,38,90
42
Mari Øyehaug
Ørsta IL
2,44,95
43
Julie Lie Karlberg
Snøgg Friidrett
2,46,11
44
Mathilde Marienborg Røgeberg
Lambertseter IF
2,49,01
 
Dorthea Berntsen
Fredrikstad IF
DNF
 
 
 
 
J-12 600 m 
Plass:
Navn:
Klubb:
Resultat:
1
Nora Kvervavik Bakkom
Nittedal IL
1,55,82
2
Andrea Skaar Berg
Dimna IL
1,59,73
3
Henriette Bakken
Drøbak-Frogn IL
1,59,85
4
Tuva Marcussen
Lørenskog Friidrettslag
2,04,07
5
Silje Christine Berg-Knutsen
Ullensaker/Kisa IL Friidrett
2,04,25
6
Mari Ovidia Ranestad
Hamar IL
2,04,59
7
Linn Therese Fuying Helgesen
Fagernes IL
2,05,21
8
Johanne Bentdal Ingvaldsen
Moelven IL
2,05,77
9
Milla G Andreassen
Bækkelagets SK
2,06,09
10
Ellevine Kathleen Skare
Ski IL Friidrett
2,06,66
11
Sara Guttormsen
Ski IL Friidrett
2,08,74
12
Julie Andrine Stang
Lørenskog Friidrettslag
2,09,40
13
Maria Mjelva Straume
Ørsta IL
2,09,73
14
Linnea Holten
Drøbak-Frogn IL
2,11,02
15
Anna Svarlien
Tyrving IL
2,12,06
16
Sophie Mannion
Ullensaker/Kisa IL Friidrett
2,12,13
17
Iben Vestergaard Larsen
Lambertseter IF
2,13,45
18
Fride Flasnes
Åslia Skilag
2,13,46
19
Hedda Narmo
Løten Friidrett
2,13,62
20
Marit Garvik
Fagernes IL
2,13,98
21
Emilie Rehn
Oppegård IL
2,14,47
22
Majken Kihl
Åslia Skilag
2,14,54
23
Viktoria Karlstrøm
Ski IL Friidrett
2,14,63
24
Vilja Flygt Kolberg
Romerike Friidrett
2,14,72
25
Sofie Lappegård
Nittedal IL
2,15,35
26
Sigrid Skjeltorp
Moss IL
2,15,47
27
Sunniva Bakkene Myhre
Fagernes IL
2,15,55
28
Dorthea Aanstad
Gausdal Friidrettsklubb
2,16,60
29
Thale Eikemo Ringseth
Tyrving IL
2,17,38
30
Gabriela Baran
Veldre Friidrett
2,18,86
31
Margit Kvile Nordstoga
Lambertseter IF
2,18,87
32
Julie Rosseland
Oppegård IL
2,20,77
33
Hannah Brattli
Ørsta IL
2,22,10
34
Siri Ngozi M"Cormack
Trysilgutten IL
2,22,17
35
Sara Skarvang Helseth
Snøgg Friidrett
2,22,22
36
Linn Rynning Borander
Bækkelagets SK
2,22,78
37
Selma Skar Magnussen
Lambertseter IF
2,25,17
38
Linnea Hoff
Lørenskog Friidrettslag
2,28,60
39
Adele Kristiansen
Bækkelagets SK
2,30,56
40
Shideh Sadeghi
Snøgg Friidrett
2,32,33
41
Hedvig Engen Enerstvedt
Nordre Land IL
2,36,76
 
Vilja West Evensen
Romerike Friidrett
DNF
 
Sofie Rooth
Lambertseter IF
DNF
 
 
 
 
J-13 600 m 
Plass:
Navn:
Klubb:
Resultat:
1
Marthe Johanne Hjelmeset
Nittedal IL
1,45,51
2
Maiken Homlung Prøitz
Sarpsborg IL
1,46,60
3
Anna Marie Nordengen Sirevåg
Vidar, Sportsklubben
1,48,52
4
Ane Skjetne
Frol IL
1,48,86
5
Hekla Henriksdottir Merckoll
Nesøya IL
1,49,99
6
Maren Salvesen
Moss IL
1,50,54
7
Emma Skibstad Bekkevik
Fredrikstad IF
1,50,58
8
Astrid Reknes
Fredrikstad IF
1,50,61
9
Cathrine Grønbech
BUL, IL i
1,58,92
10
Kimberlee Aronsveen
Gausdal Friidrettsklubb
1,59,55
11
Anniken Norstrøm
Drøbak-Frogn IL
1,59,83
12
Aasne Sofie Ellevold
Oppstad IL
2,00,92
13
Martine Bjugan Aam
Ski IL Friidrett
2,02,31
14
Synne Fiva Øiestad
Tyrving IL
2,03,20
15
Sigrid Hvesser Farsund
Brandbu IF
2,06,05
16
Melisa Nezic
Heggedal IL
2,07,82
17
Renate Cecilie Marken
Heggedal IL
2,08,71
18
Telma Sagen Lande
Asker Sk. Friidrett
2,09,98
19
Helena Sales Jensen
BUL, IL i
2,12,57
20
Hannah Marie Levorsen
Tyrving IL
2,13,83
21
Julia Jacobsen
IL Koll
2,14,58
22
Sunniva Maske Dysthe
BUL, IL i
2,15,18
23
Åsta Brande
Tyrving IL
2,16,46
24
Eva Margrethe Gangås
Heggedal IL
2,26,83
 
Maia Tandberg-johansen
Heggedal IL
DNF
 
 
 
 
J-14 600 m 
Plass:
Navn:
Klubb:
Resultat:
1
Anne Gine Løvnes
Vidar, Sportsklubben
1,45,66
2
Ingvild Brennhovd
Vidar, Sportsklubben
1,46,14
3
Hanna Hagevik Bakke
Trysilgutten IL
1,46,30
4
Mathilde Blegen
IL Koll
1,46,35
5
Mille Eide Nyhus
Hamar IL
1,46,97
6
Andrine Kronstad
Krødsherad IL
1,51,35
7
Miranda Lauvstad
Nesøya IL
1,53,55
8
Julie Bøe-Ludvigsen
Bækkelagets SK
1,53,69
9
Andrea Wiik
Askim IF
1,54,42
10
Natalie Dalman
Romerike Friidrett
1,56,05
11
Ane Kjærnes
Hamar IL
1,56,70
12
Silje Larsen Ryen
Trysilgutten IL
1,57,74
13
Martine Smedsrud
Nordre Eidsvoll IL
2,00,64
14
Sanna Aslaksen
Stranda IL
2,07,17
15
Henriette Hermansen
Tyrving IL
2,14,58
16
Anna Hallan
Oppegård IL
2,18,45
17
Aurora Erlandsen Opland
Tyrving IL
2,19,69
18
Josefine Moltzau Fjeldtvedt
Tyrving IL
2,20,01
19
Davina Rennesund
Bækkelagets SK
2,20,32
 
 
 
 
J-15 600 m 
Plass:
Navn:
Klubb:
Resultat:
1
Pernille Karlsen Antonsen
Vidar, Sportsklubben
1,36,36
2
Karen Plukkerud
Løten Friidrett
1,47,25
3
Synne Håheim
Dimna IL
1,48,74
4
Amalie Tomasgard
Ørsta IL
1,55,54
5
Linn Sofie Fagerås
Askim IF
1,59,47
6
Vilde Marie Tinglev
Romerike Friidrett
2,16,32
 
 
 
 
J-16 600 m 
Plass:
Navn:
Klubb:
Resultat:
1
Mari Andreassen Rud
Askim IF
1,39,15
2
Helene S. Berge
BUL, IL i
1,52,83
 
 
 
 
J-18/19 600 m 
Plass:
Navn:
Klubb:
Resultat:
1
Hilde Moan Bjørshol
Ren-Eng, FIK
1,45,52
 
 
 
 
KS 600 m 
Plass:
Navn:
Klubb:
Resultat:
1
Nora Kollerød Wold
Fredrikstad IF
1,35,25
2
Marie Skjæggestad
Tyrving IL
1,36,97
3
Ania Zielinkiewicz
Lillehammer IF
1,40,10
4
Maren Hansen Møllerud Hauen
Ren-Eng, FIK
1,41,76
5
Stine Karlsen
Moelven IL
2,09,48