Lagkameratene i DBS Helios Racing Team, Anders Fiskvik og Knut Erik Nesteby, rullet side om side over mål som vinnere etter 2.17.07 på de 75 kilometrene i Trysilrittet. Knut Erik Nesteby tok dermed en respektabel dobbel etter å ha klatret fra alle konkurrentene i Topprittet kvelden i forveien. Geir Treseng-Lien, Ullensaker CK, kom lørdag inn drøye to og et halvt ninutt bak de to nord-østerdølene.
Maj Mork-Johansen fra Drøbak SK var med 2.42.12 et snaut minutt foran Line Halseth, Ottestad SK med Ragnhild Garberg Thon, Skiptvedt IL, og fredagens toppritt-vinner, Berit Gjelten, NTNUI, ytterligere 50 sekunder bak.
Bildet: Knut Erik Nesteby og Anders Fiskvik gikk sammen over målstreken på tiden 2:17:07. (Arrangørfoto)
Trysilrittets nettsider
Trysilrittet på facebook
Resultatservice
Trysil 1132 Topprittet: Gjelten og Nesteby til topps i Trysil
Nestebys sykkelblogg: To løyperekorder og utdrikningslag i Trysil:)
De beste i Trysilrittet 06.07.2013: |
||||
Ti beste damer: | ||||
Plass | Klasse | Navn | Klubb | Tid |
1 | Damer Elite | Maj Mork-Johansen | Drøbak SK | 02:42:12 |
2 | K 45-49 | Line Halseth | Ottestad Sykleklubb | 02:43:08 |
3 | Damer Elite | Ragnhild Garberg Thon | Skiptvet IL | 02:43:58 |
4 | Damer Elite | Berit Gjelten | NTNUI | 02:43:59 |
5 | Damer Elite | Katrine Valhammer | Sarpsborg Sykleklubb | 02:48:47 |
6 | Damer Elite | Henriette Brynthe | Sarpsborg Sykleklubb | 02:53:08 |
7 | K 40-44 | Ida Engeland | Team Hamar | 02:58:45 |
8 | K 35-39 | Elisabeth Lockert | Ullensaker CK | 03:06:03 |
9 | K 50-54 | Grete Lillebo | Engerdal Sykkelklubb | 03:06:07 |
10 | K 45-49 | Ragna Hindseth Henriksen | Oppdal Sykkelklubb | 03:08:57 |
Herrer: | ||||
1 | Herrar Elite | Anders Fiskvik | 02:17:07 | |
1 | Herrar Elite | Knut Erik Nesteby | 02:17:07 | |
3 | Herrar Elite | Geir Treseng-Lien | Ullensaker CK | 02:20:42 |
4 | Herrar Elite | Kjell Arild Lierhagen | Hedmark Terrengsykkel | 02:22:24 |
5 | Herrar Elite | Jørn-Henrik Thoresen | Østmarka Il | 02:23:26 |
6 | Herrar Elite | Flemming Kristiansen | Skiptvet IL | 02:23:26 |
7 | Herrar Elite | Torgeir Bekkemoen | Solør CK | 02:23:26 |
8 | Herrar Elite | Arild Tangen | Holmestrand SK | 02:23:26 |
9 | Herrar Elite | Bjørn M. Gjellebæk | Sarpsborg SK | 02:23:26 |
10 | Herrar Elite | Erik Nordstoga | 02:23:27 | |
Øvrige klassevinnere: | ||||
1 | K 17-19 | Marita Pedersen | Skjeberg Cykleklubb | 03:57:45 |
1 | K 20-24 | Marthe Bjørnsgaard | Skisporet.no | 03:14:52 |
1 | K 25-29 | Cecilie Bøckmann Olsen | Solør CK | 03:17:45 |
1 | K 30-34 | Karoline Stenbeck | Ullensaker Cykleklubb | 03:14:58 |
1 | K 55-59 | Marit Heide Romsås | Brumunddal SK | 03:18:16 |
1 | K 60-64 | Drude Høgseth | Eidsvoll SK | 03:21:55 |
1 | K 65-69 | Solbjørg Mathiesen | Sarpsborg SK | 04:20:00 |
1 | M 17-19 | Stian Berg | Team Fokus Sport | 02:38:44 |
1 | M 20-24 | Erik Bergfall Brovold | Savalen SK | 02:31:49 |
1 | M 25-29 | Olav Lie Sveen | Solør CK | 02:31:57 |
1 | M 30-34 | Vegard Faldet | Lillehammer CK | 02:31:54 |
1 | M 35-39 | Jørn Sagstuen | Vang Skiløperforening | 02:33:11 |
1 | M 40-44 | Odd Erik Farstad | 02:31:04 | |
1 | M 45-49 | Bjørnar Johnsen | Engerdal Sykkelklubb | 02:30:57 |
1 | M 50-54 | Tore Lund | Sand IL Terrengsykkel | 02:35:11 |
1 | M 55-59 | Bjørn Søberg | Brumunddal SK | 02:40:22 |
1 | M 60-64 | Erik Gjelten | 02:43:06 | |
1 | M 65-69 | Johan Høgseth | Eidsvoll SK | 02:37:09 |
1 | M 70-74 | Kjell Aurmo | Trysil SK | 04:00:05 |
1 | M 75-79 | Kurt Stille | Gammel Dansk Av 1933 | 03:24:46 |