975 langrennsløpere, 52 hoppere og 32 kombinertløpere fra hele landet var på plass da Tolga var vertskap for landet skiungdommer i det som blir kalt for et uoffisielt Norgesmesterkap for 15- og 16-åringer.
Arragørene kunne juble for et vellykket arrangement der det sportslige gikk helt uten problemer. Tidsskjemaet holdt til punkt og prikke på begge konkurransestedene.
- Vi tror utøvere og støtteapparat har vært fornøyd, og kretsene har også vært med å bidratt til at det ble bra, forteller arrangementsleder Harald Sørli.
- Vi tror utøvere og støtteapparat har vært fornøyd, og kretsene har også vært med å bidratt til at det ble bra, forteller arrangementsleder Harald Sørli.
Jacob Verdenius i aksjon på hjemmebane i helga. (Arrangørfoto)
Klart for start for guttenes stafett søndag med hele 119 lag. (Arrangørfoto)
Buskeruds vinnerlag i jenteklassen. (Arrangørfoto)
Buskerud hadde også beste lag i guttenes stafett. (Arrangørfoto)
Hovedlandsrennets nettsider
Hovedlandsrennet 2017 på Facebook
Alt om HL 2017 på retten.no
Alle resultater
Resultater i HL på Tolga 03.-05.03.2017: |
|||||
|
|
|
|
|
|
De beste i distanserenn 03.03.2107: |
|||||
|
|
|
|
|
|
J 15 år
|
5 km fri (176 deltakere)
|
|
|
|
|
Plass
|
Fornavn
|
Etternavn
|
Klubb
|
Tid
|
Etter
|
1
|
Tuva Hagen
|
Rønning
|
Vikersund If - Ski
|
16:29.5
|
0:00.0
|
2
|
Maria Hartz
|
Melling
|
Konnerud Il
|
16:45.7
|
0:16.2
|
3
|
Kristin Maltun
|
Helland
|
Kjelsås Il
|
16:49.8
|
0:20.3
|
4
|
Oda
|
Brodtkorb
|
Strindheim Il
|
17:08.9
|
0:39.4
|
5
|
Emma Kirkeberg
|
Mørk
|
Drammens Ballklubb
|
17:09.2
|
0:39.7
|
6
|
Ingeborg
|
Hansen
|
Medkila Skilag
|
17:12.4
|
0:42.9
|
7
|
Kristine Hjellbakk
|
Hole
|
Sunnylven Il
|
17:14.1
|
0:44.6
|
8
|
Eivor
|
Melbybråten
|
Rogne Il
|
17:14.7
|
0:45.2
|
9
|
Anna
|
Heggen
|
Harestua Il
|
17:19.8
|
0:50.3
|
10
|
Gunn Kristi
|
Tvinnereim
|
Hardbagg Il
|
17:21.7
|
0:52.2
|
|
|
|
|
|
|
J 16 år
|
5 km fri (157 deltakere)
|
|
|
|
|
1
|
Helene Marie
|
Fossesholm
|
Vestfossen If
|
15:23.6
|
0:00.0
|
2
|
Synne
|
Owren
|
Vingrom Il
|
16:33.1
|
1:09.5
|
3
|
Line Maltun
|
Helland
|
Kjelsås Il
|
16:38.2
|
1:14.6
|
4
|
Nora
|
Andersen
|
Røa Il
|
16:47.3
|
1:23.7
|
5
|
Ane Uglem
|
Mobakken
|
Lillomarka SK
|
16:47.5
|
1:23.9
|
6
|
Ingrid Hermine
|
Fürst
|
Heming Il
|
16:48.8
|
1:25.2
|
7
|
Sigrid Leseth
|
Føyen
|
Kjelsås Il
|
16:53.6
|
1:30.0
|
8
|
Amalie Denise
|
Andersen
|
Heming Il
|
17:03.6
|
1:40.0
|
9
|
Ebba
|
Andresen
|
Larvik Ski
|
17:05.1
|
1:41.5
|
10
|
Runa
|
Ulvang
|
Kjelsås Il
|
17:06.3
|
1:42.7
|
|
|
|
|
|
|
FHJ16 år
|
5 km fri
|
|
|
|
|
1
|
Vilde
|
Nilsen
|
Tromsø SK - Langrenn
|
18:59.2
|
0:00.0
|
|
|
|
|
|
|
G 15 år
|
5 km fri (290 deltakere)
|
|
|
|
|
1
|
Sivert
|
Granheim
|
Utleira Il
|
14:15.5
|
0:00.0
|
2
|
Nikolai
|
Elde Holmboe
|
Bærums Verk Hauger If
|
14:16.1
|
0:00.6
|
3
|
Aleksander
|
Elde Holmboe
|
Bærums Verk Hauger If
|
14:22.5
|
0:07.0
|
4
|
Filip Aleksander
|
Meo
|
Røa Il
|
14:37.8
|
0:22.3
|
5
|
Petter
|
Bakken
|
Lyn Ski
|
14:43.1
|
0:27.6
|
6
|
Andreas Aune
|
Aakerli
|
Heimdal Ski
|
14:43.7
|
0:28.2
|
7
|
Alfred Vestvik
|
Thieme
|
Rælingen SK
|
14:48.8
|
0:33.3
|
8
|
Even
|
Hemma
|
Brøttum Il
|
14:55.1
|
0:39.6
|
9
|
August Bertheussen
|
Falkanger
|
Byåsen Il
|
14:56.6
|
0:41.1
|
10
|
Jonas
|
Hylen
|
Kvikne Il
|
14:58.1
|
0:42.6
|
|
|
|
|
|
|
G 16 år
|
7,5 km fri (265 deltakere)
|
|
|
|
|
1
|
Kasper
|
Herland
|
Hemsedal Il
|
18:28.4
|
0:00.0
|
2
|
Martin Kirkeberg
|
Mørk
|
Drammens Ballklubb
|
18:31.6
|
0:03.2
|
3
|
Lars Agnar
|
Hjelmeset
|
Gjelleråsen If
|
18:42.1
|
0:13.7
|
4
|
Karsten Andre
|
Vestad
|
Molde Og Omegn If
|
18:46.3
|
0:17.9
|
5
|
Espen
|
Aakervik
|
Fet SK
|
19:00.4
|
0:32.0
|
6
|
Jonas
|
Vika
|
Mjøsski
|
19:14.1
|
0:45.7
|
7
|
Edvin
|
Ingebrigtsen
|
Bratsberg Il
|
19:15.3
|
0:46.9
|
8
|
Marius
|
Bakke
|
Søgne SK
|
19:16.5
|
0:48.1
|
9
|
Bastian
|
Holst
|
Melbo Il
|
19:17.8
|
0:49.4
|
10
|
Kristian
|
Reistad
|
Byåsen Il
|
19:25.2
|
0:56.8
|
|
|
|
|
|
|
Finaleresultater klassisk sprint 04.03.2017: |
|
|
|||
|
|
|
|
|
|
G 15 år
|
|
|
|
|
|
Plass
|
Fornavn
|
Etternavn
|
Klubb
|
|
|
1
|
Isak Skari
|
Berger
|
Lillehammer Skiklub
|
|
|
2
|
Halvor
|
Dybdahl
|
Njård
|
|
|
3
|
Even
|
Hemma
|
Brøttum Il
|
|
|
4
|
Tarjei L
|
Nesheim
|
Bærums Skiklub
|
|
|
5
|
Simen
|
Hegstad
|
Il Aasguten
|
|
|
6
|
Hans Kristian Bjørgo
|
Kværum
|
Kjelsås Il
|
|
|
1
|
Hermann Nordstrand
|
Fiksen
|
Bossekop Ul
|
|
|
|
|
|
|
|
|
G 16 år
|
|
|
|
|
|
1
|
Lars Agnar
|
Hjelmeset
|
Gjelleråsen If
|
|
|
3
|
Jakob
|
Odland
|
Bjerkreim Il
|
|
|
4
|
Oddmund
|
Haugnes
|
Frol Il
|
|
|
5
|
Kristian
|
Reistad
|
Byåsen Il
|
|
|
6
|
Matz William
|
Jenssen
|
Njård
|
|
|
|
|
|
|
|
|
J 15 år
|
|
|
|
|
|
1
|
Maria Hartz
|
Melling
|
Konnerud Il
|
|
|
2
|
Tuva Hagen
|
Rønning
|
Vikersund If - Ski
|
|
|
3
|
Kristin Maltun
|
Helland
|
Kjelsås Il
|
|
|
4
|
Emma Kirkeberg
|
Mørk
|
Drammens Ballklubb
|
|
|
5
|
Ingrid Bergene
|
Aabrekk
|
Runar Il
|
|
|
6
|
Kaja
|
Loennecken
|
Holmen If
|
|
|
|
|
|
|
|
|
J 16 år
|
|
|
|
|
|
1
|
Sigrid Leseth
|
Føyen
|
Kjelsås Il
|
|
|
2
|
Line Maltun
|
Helland
|
Kjelsås Il
|
|
|
3
|
Helene Marie
|
Fossesholm
|
Vestfossen If
|
|
|
4
|
Ingrid Hermine
|
Fürst
|
Heming Il
|
|
|
5
|
Margrethe Wettre
|
Andreassen
|
Asker SK
|
|
|
6
|
Hedda
|
Bakkemo
|
Gjøvik SK
|
|
|
|
|
|
|
|
|
De beste i langrennscross 04.03.2017: |
|||||
|
|
|
|
|
|
J 15 år
|
(138 deltakere)
|
|
|
|
|
Plass
|
Fornavn
|
Etternavn
|
Klubb
|
Tid
|
Etter
|
1
|
Oda
|
Brodtkorb
|
Strindheim Il
|
07:04
|
00:00
|
2
|
Hermine
|
Widding
|
Heming Il
|
07:09
|
00:05
|
3
|
Pia Engemoen
|
Aasland
|
Njård
|
07:12
|
00:08
|
4
|
Oda
|
Scheele
|
Koll Il
|
07:14
|
00:10
|
5
|
Anette
|
Nilsen
|
Utleira Il
|
07:15
|
00:11
|
6
|
Gunn Kristi
|
Tvinnereim
|
Hardbagg Il
|
07:20
|
00:16
|
7
|
Marit Klevstad
|
Jakobsen
|
Alta If
|
07:21
|
00:17
|
8
|
Vilde Lereim
|
Storli
|
Byaasen Skiklub
|
07:22
|
00:18
|
8
|
Yngvild Langedal
|
Breivik
|
Koll Il
|
07:22
|
00:18
|
10
|
Elise
|
Antonsen
|
Nes Ski
|
07:23
|
00:19
|
|
|
|
|
|
|
J 16 år
|
(105 deltakere)
|
|
|
|
|
1
|
Mari
|
Torsteinsrud
|
Fjellet Il
|
07:09
|
00:00
|
1
|
Silje Berner
|
Myhre
|
Fossum If
|
07:09
|
00:00
|
3
|
Amalie Denise
|
Andersen
|
Heming Il
|
07:14
|
00:05
|
4
|
Thea Dybvad
|
Haugdal
|
Byåsen Il
|
07:19
|
00:10
|
5
|
Runa
|
Ulvang
|
Kjelsås Il
|
07:21
|
00:12
|
6
|
Ane Uglem
|
Mobakken
|
Lillomarka SK
|
07:24
|
00:15
|
7
|
Gyrid
|
Øygard
|
Førde Il
|
07:25
|
00:16
|
8
|
Selma Løchen
|
Engdahl
|
Koll Il
|
07:27
|
00:18
|
8
|
Julia Celine
|
Brønmo
|
Njård
|
07:27
|
00:18
|
10
|
Ylva Finne
|
Byrløkken
|
Nittedal Il
|
07:28
|
00:19
|
|
|
|
|
|
|
G 15 år
|
(211 deltakere)
|
|
|
|
|
1
|
Henrik Falkenberg
|
Dokset
|
Kjelsås Il
|
06:24
|
00:00
|
2
|
Oskar Guddal
|
Breivik
|
Markane Il
|
06:30
|
00:06
|
3
|
Sigurd
|
Mjølstad-Svendsen
|
Gjøvik SK
|
06:32
|
00:08
|
4
|
Jakob
|
Høsøien
|
Tynset If
|
06:33
|
00:09
|
4
|
Jacob
|
Verdenius
|
Tolga Il
|
06:33
|
00:09
|
6
|
Simen
|
Engevik
|
Stord Il
|
06:35
|
00:11
|
7
|
Filip Aleksander
|
Meo
|
Røa Il
|
06:36
|
00:12
|
8
|
Martin Grape
|
Fladby
|
Bærums Verk Hauger If
|
06:37
|
00:13
|
9
|
Petter Dehli
|
Fraser
|
Heming Il
|
06:38
|
00:14
|
9
|
Fredrik
|
Owren
|
Lillehammer Skiklub
|
06:38
|
00:14
|
|
|
|
|
|
|
G 16 år
|
(189 deltakere)
|
|
|
|
|
1
|
Martin
|
Nevland
|
Gjesdal Il
|
06:09
|
00:00
|
2
|
Vegard
|
Stokke
|
Bækkelagets SK
|
06:16
|
00:07
|
3
|
Andreas Aleksander
|
Gjessing
|
Holmen If
|
06:21
|
00:12
|
3
|
Aksel Emil
|
Aasbø
|
Heming Il
|
06:21
|
00:12
|
5
|
Jens Marcus Dyrberg
|
Ek
|
Bærums Verk Hauger If
|
06:23
|
00:14
|
5
|
Aleksander Falkenberg
|
Dokset
|
Kjelsås Il
|
06:23
|
00:14
|
7
|
Gaute Kvittum
|
Nytrøen
|
Tynset If
|
06:24
|
00:15
|
7
|
Jacob Grønseth
|
Olsson
|
Rustad Il
|
06:24
|
00:15
|
9
|
Karsten Andre
|
Vestad
|
Molde Og Omegn If
|
06:26
|
00:17
|
10
|
Eirik
|
Stene
|
Bærums Verk Hauger If
|
06:27
|
00:18
|
|
|
|
|
|
|
De beste stafettlagene 05.03.2017: |
|||||
|
|
|
|
|
|
Jenter
|
(77 lag)
|
|
|
|
|
Plass
|
Navn
|
Lag
|
Krets
|
Tid
|
Etter
|
1
|
Buskerud Skikrets
|
Lag 1
|
Buskerud Skikrets
|
45:10
|
00:00
|
2
|
Oslo Skikrets
|
Lag 1
|
Oslo Skikrets
|
46:29
|
01:19
|
3
|
Oppland Skikrets
|
Lag 1
|
Oppland Skikrets
|
47:28
|
02:18
|
4
|
Oslo Skikrets
|
Lag 2
|
Oslo Skikrets
|
47:40
|
02:30
|
5
|
Telemark Og Vestfold Skikrets
|
Lag 1
|
Telemark og Vestfold Skikrets
|
47:40
|
02:30
|
6
|
Oslo Skikrets
|
Lag 3
|
Oslo Skikrets
|
47:59
|
02:49
|
7
|
Hedmark Skikrets
|
Lag 2
|
Hedmark Skikrets
|
48:06
|
02:56
|
8
|
Sør-Trøndelag Skikrets
|
Lag 1
|
Sør-Trøndelag Skikrets
|
48:06
|
02:56
|
9
|
Hedmark Skikrets
|
Lag 1
|
Hedmark Skikrets
|
48:10
|
03:00
|
10
|
Oppland Skikrets
|
Lag 2
|
Oppland Skikrets
|
48:16
|
03:06
|
|
|
|
|
|
|
Gutter
|
(119 lag)
|
|
|
|
|
1
|
Buskerud Skikrets
|
Lag 1
|
Buskerud Skikrets
|
56:47
|
00:00
|
2
|
Akershus Skikrets
|
Lag 1
|
Akershus Skikrets
|
56:49
|
00:02
|
3
|
Sør-Trøndelag Skikrets
|
Lag 1
|
Sør-Trøndelag Skikrets
|
57:07
|
00:20
|
4
|
Oppland Skikrets
|
Lag 1
|
Oppland Skikrets
|
57:45
|
00:58
|
5
|
Oslo Skikrets
|
Lag 2
|
Oslo Skikrets
|
57:56
|
01:09
|
6
|
Hedmark Skikrets
|
Lag 1
|
Hedmark Skikrets
|
58:08
|
01:21
|
7
|
Oslo Skikrets
|
Lag 1
|
Oslo Skikrets
|
58:25
|
01:38
|
8
|
Akershus Skikrets
|
Lag 2
|
Akershus Skikrets
|
58:25
|
01:38
|
9
|
Agder Og Rogaland Skikrets
|
Lag 1
|
Agder og Rogaland Skikrets
|
58:27
|
01:40
|
10
|
Akershus Skikrets
|
Lag 3
|
Akershus Skikrets
|
58:29
|
01:42
|