Alle gode ting var tre for Jan Billy Aas. Etter andre- og tredjeplass i de to første løpene i Follotrimmen, ble det seier på hjemmebane i det tredje løpet fra Hebekk, bare et steinkast fra skolen der han jobber og i området der han trener daglig. Seieren satt imidlertid langt inne og kun ett sekund skilte til Marius Borger, mens Geir Simonsen måtte ta til takke med tredjeplass, etter seier i de to første løpene.
Erik Marthinsen vant klasse 20-24 år.
Dameklassen ble vunnet av Maren Barlie, 13 sekunder foran Stine Aarstad, som ledet lenge.
Unge Maren Barlie kan juble for årets andre seier i Follotrimmen i regnværet i Ski, i det som ble et ordentlig "gjørmeløp"
Stine Aarstad jublet også for sin andre 2.plass på rad i Follotrimmen. I det hele tatt var det svært mange blide fjes å se på Hebekk, trass i det ufyselige været. Eller kanskje nettopp derfor?
Alle bilder: Frode Monsen. Flere bilder kan sees på Sportsmanden.
Resultater Follotrimmen 2013 fra Hebekk, 21. april
Damer 16-19 år
1) Anna Waaler, Team Waaler, 47:27
Damer 20-24 år
1) Maren Barlie, Siggerud, 33:41
2) Gunhild Nersten, Ski, 45:56
Damer 25-29 år
1) Marion Solbjørg, Frogn Kommune, 35:44
2) Arina Andresen, Team Sykkelboden, 39:19
3) Monika Toleikyte, Instant Norge, 51:01
4) Benedikte Bøe, Oslo, 52:02
5) Johanna Rurling, Oslo, 54:18
Damer 30-34 år
1) Birgit Strøm Eriksen, Ås, 42:26
2) Janne Røkke, Privat, 45:10
3) Kristin Bakkland, IBM, 56:52
Damer 35-39 år
1) Stine Aarstad, Ås Il - Shf, 33:54
2) Marianne Molle, Ås Kommune, 37:19
3) Mona Braathen, Ski Løperne, 42:01
4) Elisabeth Thorsvik, Skijoggerne, 44:51
5) June Alice Graatrud, Varoma As, 46:08
6) Bente Slåttøy, Langhus, 55:17
7) Camilla Kristiansen, Ski, 56:05
8) Kine Lånfjell, Ski, 56:31
Damer 40-44 år
1) Mona Margaretha Mikaelsen, Skiløperne, 37:40
2) Ellen Rustadbakken, Oslo Kommune, 38:41
3) Stine Aakervik Pedersen, Betonmast, 39:25
4) Elin Wiggen, Oppegård, 41:08
5) Helga Kringen, Skiløperne, 41:19
6) Karin Rustad, Driv Il, 42:15
7) Monika Hjerpseth, Langhus, 42:33
8) Maria Schoberg, Skimilajoggen, 45:20
9) Anette Sæther, Ski Kommune Bil, 49:12
10) Tonje Bringsvor, Skijoggerne, 58:12
11) Caroline Nicol, Ski, 58:43
12) Marianne Teigen, Skibertene, 1:03:59
Damer 45-49 år
1) Mette Barlie, Oppegård Kommune, 37:41
2) Anita Jansen, ØB, 39:37
3) Siri Lima, Blå Bil, 39:52
4) Ellinor Sekkesæter, Frogn Kommune, 40:22
5) Berit Bae Lier, Ski Løperne, 41:12
6) Merete Knoph, Ås, 41:50
7) Anita K. Karterud, Frogn Kommune, 46:35
8) Elisabeth Hellum, Sofiemyr, 49:34
9) Sylvie Bjerkholt, Oppegård, 49:54
10) Mette Vassbotn, Boklink, 51:04
11) Mette Nesse, Svein Nesse As, 53:50
12) Elisabeth Ermesjø, Ski, 58:09
13) Mette Mortensen, Skibertene, 1:04:00
14) Kristin Rustad, Drøbak, 1:20:40
Damer 50-54 år
1) Ann-Kristin Gjertsen, Ibm Bil, 39:45
2) Anne Sveen, Dnb, 42:30
3) Greta Løkhaug, Nowaim, 43:12
4) Anne G. Kraggerud, Skimilajoggen, 44:01
5) Nina Visjø Veby, Skiløperne, 46:50
Damer 55-59 år
1) Wenche Dørum, Skimilajoggen, 39:12
2) Alvilde Dancke, Joggekameratene, 43:40
3) Kirsti Omberg, Skijoggerne, 45:50
4) Ellen Høyer, Sunnaas, 52:04
Damer 60-64 år
1) Lisbeth Villien, Nesodden, 47:00
Herrer 16-19 år
1) Andreas Hoel, Ski, 30:16
Herrer 20-24 år
1) Erik Marthinsen, Jotunveien Il, 29:54
2) Kjetil Berntzen, Kolbotn, 30:50
3) Halvor Steinsholt, Ås Il, 31:52
4) Thomas Kalsnes, Langhus, 32:16
5) Lars Rolland, Ski, 38:40
6) Ronny Kristiansen, Skiløperne, 40:18
7) Alexander Tømmerås, Ski, 58:13
Herrer 25-29 år
1) Torbjørn Høitomt, Ås Idrettslag, 29:05
2) Henrik Brøvig, Oppegård, 29:42
3) Anders Dahl, Flimmer & Trimmer, 33:46
4) Marius Nango, Volkswagen, 34:26
5) Håvard Schanke, Oppegård IL, 36:00
6) Andre Kristiansen, Frogn Kommune, 36:33
Herrer 30-34 år
1) Jan Billy Aas, Skiløperne, 27:42
2) Marius Borger, Indre Østfold Bygg As, 27:43
3) Sverre Sørensen, Dynatek, 31:20
4) Kjetil Østerås, Ø. Myke Produksjoner, 32:18
5) Marius Strandseter, Ski Bygg Il, 45:12
6) Per Øyvind Weydahl, Kråkstad, 45:48
Herrer 35-39 år
1) Roger Thompson, Driv Il, 30:48
2) Roger Holten, Økotoks, 32:13
3) Per-Johan Aalerud, Team Meny Ski, 32:28
4) Knut Asbjørnsen, Skiløperne, 33:00
5) Atle Larsen, Efc, 33:58
6) Espen Solheim, Asko Øst, 35:12
7) Kristian Køhn, Drøbak Showgirls, 35:26
8) Håkon Westhagen, Oslo, 36:05
9) Stig Amdal, Dfo, 38:07
10) Pål Løvdal, Ski Bygg Il, 38:29
11) Rune Taranger, Drøbak, 40:46
12) Frank Richard Larre, Playgamers, 40:52
13) Knut Åge Risberg, Follo Politi, 43:32
14) Vidar Waaler, Team Waaler, 47:44
15) Jan Øyvind Woldene, IBM, 50:01
16) Carsten Jacobsen, Instant Norge, 51:00
Herrer 40-44 år
1) Roar Tomter, Askim If, 29:19
2) Luca Roncoroni, Civello, 31:03
3) Stig Lima, Skiløperne, 31:47
4) Erling Brudberg, Asko Sentrallager, 32:20
5) Christoffer Ladstein, Kolbotn, 32:36
6) Kristoffer Engh Svenning, Frogn Kommune, 33:03
7) Petter Holm, Soon Ck, 33:12
8) Lars Melgård, Ski, 33:18
9) Mads Larsen, Oec Consulting, 33:23
10) Tom Agard, Kråkstad, 34:22
11) Geir Elvegård, Cisco Systems, 36:22
12) Dag Hjerpseth, Langhus, 36:25
13) Dan Solsvik, Ås, 37:16
14) Odd Harald Simonsen, Ski, 37:18
15) Espen Gustavson, Atlas Copco, 37:22
16) Eric Swensson, Langhus, 38:51
17) Jon Røsok, Drøbak-Frogn, 39:11
18) Øyvind Emil Hansen, Ås Vgs Tip, 39:22
Herrer 45-49 år
1) Geir Simonsen, Telenor / Drøbak-frogn Il, 28:09
2) Bård Brune, Kråkstad Il, 28:25
3) Svein Hagen, Sofiemyr, 30:01
4) Rolf Gran, Mattilsynet, 30:53
5) Arve Mjelde, Ski Kommune, 32:35
6) Steinar Lien, Oppegård IL, 32:57
7) Tormod Seljegard, Skimt, 34:11
8) Otto Fiske, Ås, 36:00
9) Jim Tørresen, Sofiemyr, 36:11
10) Rolf Heggelund, Joggekameratene, 37:38
11) Stephan Rirsch, Finstad Fortløpende, 38:22
12) Christian Ramstad, Øvre Hebekk Kajakk-, 38:23
13) Trond Johannessen, Ski, 39:36
14) Jan-Ole Evensen, Ski, 39:46
15) Lars Kristian Hemstad, Flimmer & Trimmer, 40:41
16) Bjørn Rosmo, Drøbak, 41:10
17) Atle E. Larsen, Nortura, 41:47
18) Jan Erik Bjerkholt, Oppegård, 43:04
19) Jan T Engebretsen, VG, 44:54
20) Morten Østreng, Gamle Oslo Hk, 54:45 Trond Ole Moldvær, Langhus
Herrer 50-54 år
1) Harald Ringen, Tømrermester Harald , 28:32
2) Frode Monsen, Oppegård IL, 32:51
3) Jan Erik Thoresen, Oppegård IL, 33:12
4) Ola Øvstedal, Umb, 33:34
5) Bjørn Huso, Slf Bil, 34:05
6) Odd-Tore Eide, Helse-invest As, 34:57
7) Erik Nøkleby, Skd Bil, 35:39
8) Oddmund Rustad, Ski Bygg Il, 35:53
9) Svein Erik Nornes, Nordea Il, 36:24
10) Karl Erik Berge, Tun Media, 36:26
11) Vidar Olsen, Oslo, 36:49
12) Rolf Hodnekvam, Siggerud IL, 38:27
13) Espen Gjertsen, Ibm Bil, 38:43
14) Eric Brechan Aas, Joggekameratene, 39:01
15) Jon Weydahl, Drøbak Martonklubb, 40:24
16) Kjell Christiansen, Joggekameratene, 41:43
17) Åge Kristiansen, Frogn Kommune, 41:48
18) Geir Granholt, Dnb, 42:21
19) Dagfinn Bakkelid, Follo Autoco, 43:52
20) Magne Kristiansen, Frogn Kommune, 45:41
21) Espen Olsen, Tårnåsen, 45:47
22) Helge Simonsen, Ski, 46:01
23) Jan-Reidar Andreassen, Amerikan Express Sport, 46:45
24) Dag H Uthaug, Posten, 48:33
25) Frank Sandberg, Frogn Kommune, 50:18
26) Geirr Halvorsen, IBM, 54:21
Herrer 55-59 år
1) Kjell Christian Martinsen, Oppsal/bjørndal, 33:14
2) Tom Andreas Øglund, Tårnåsen, 35:59
3) Lars Folland, Ås, 37:36
4) Øystein Simensen, Langhus, 39:28
5) Tore Råmundal, IBM, 40:30
6) Gunnar Fjeld, Skimilajoggen, 40:40
7) Håvard Steinsholt, Umb - Ilp, 41:24
8) Erland Nærby, JIL Ski, 41:37
9) Terje Haraldsen, Skimilajoggen, 41:53
10) Lars A Boge, Ski, 42:18
11) Knut Egil Bøe, Ås, 45:43
12) John Aas, Skimilajoggen, 45:46
13) Jon Furu, Skimilajoggen, 47:20
14) Stein Are Karlsen, Ski, 55:45
Herrer 60-64 år
1) Lars Chr. Dørum, Skimilajoggen, 35:43
2) Nils Thorsen, Soon Ck, 37:24
3) Christen Settemsdal, Joggekameratene, 41:05
4) Klaas Neij, Vestby Kommune, 44:04
5) Christian Lillo, Ski, 44:59
6) Birger Weydahl, Dmk, 46:38
Herrer 65-69 år
1) Egil Røysem, Dnb, 43:18
2) Sverre Espedalen, Skimilajoggen, 45:34
3) John Røyrvik, Ks, 45:40
4) Terje Hellemose, Svartskog, 46:10
Herrer 70-74 år
1) Gjermund Tveito, Joggekameratene, 41:33
Herrer 75-79 år
1) Leif Hagen, Dmk, 49:35
2) Helge Smogeli, Nordby Il, 54:55