(Tekst og foto: Stein Arne Negård)
På torsdagens løp var løperne flinke til å holde avstand, kom på løpet til litt forskjellig tid og varmet opp på vei til start hvor de fikk starte med god avstand. Da de kom til mål ble tidtakerbrikken lest av, litt kart/løypediskusjon ble gjort på en god meters avstand og deltakerne gikk til sine biler for å skifte til tørt tøy. Også dette løpet fungerte fint etter prinsippet: «kom, løp og reis hjem».
Det var litt rufsete terreng enkelte steder hvor det var en del tynningshogst, så det ble litt høye kneløft i gangfart.
Det tredje løpet arrangeres fra Starum kommende onsdag med bedre løpbarhet i terrenget.
Reportasje fra Toten Koronasprintcup 1: Godt å komme i gang igjen med Toten Koronasprintcup
Resultater Toten Koronasprintcup 2 14.05.2020: |
||||
Arr.: OL Toten-Troll
|
||||
|
|
|
|
|
A- 3 310 m
|
|
|
|
|
Plass
|
Navn
|
Organisasjon
|
Tid
|
Diff
|
1
|
Simen Ballangrud
|
OL Toten-Troll
|
25.06
|
|
2
|
Lars Lien
|
Gjø-Vard OL
|
25.13
|
+0.07
|
3
|
Kenneth Bilstad
|
Vang OL
|
25.44
|
+0.38
|
4
|
Ole Gunnar Kleppa Madslien
|
Lillehammer OK
|
27.23
|
+2.17
|
5
|
Sune Raknes Sogstad
|
Gjø-Vard OL
|
29.41
|
+4.35
|
6
|
Even Lien
|
Gjø-Vard OL
|
30.05
|
+4.59
|
7
|
Annar Erlien Solerød
|
Gjø-Vard OL
|
30.21
|
+5.15
|
8
|
Torbjørn Kravdal
|
Gjø-Vard OL
|
30.58
|
+5.52
|
9
|
Sigurd Kvamme
|
OL Toten-Troll
|
31.10
|
+6.04
|
10
|
Sigurd Dæhli
|
Løten o-lag
|
31.26
|
+6.20
|
11
|
Live Raknes Sogstad
|
Gjø-Vard OL
|
32.14
|
+7.08
|
12
|
Kristine Kravdal
|
Gjø-Vard OL
|
32.22
|
+7.16
|
13
|
Øyvind Lien
|
Gjø-Vard OL
|
33.06
|
+8.00
|
14
|
Nils Harald Staff
|
OL Toten-Troll
|
33.38
|
+8.32
|
15
|
Kristine Haanes Strandlie
|
Gjø-Vard OL
|
33.57
|
+8.51
|
16
|
Valborg Madslien
|
Lillehammer OK
|
34.17
|
+9.11
|
17
|
Mats Lindaas
|
Elverum OK
|
34.18
|
+9.12
|
18
|
Martin Øhman
|
Gjø-Vard OL
|
34.29
|
+9.23
|
19
|
Marie Kravdal
|
Gjø-Vard OL
|
35.30
|
+10.24
|
20
|
Birgit Dorthea Kleppa Madslien
|
Lillehammer OK
|
35.40
|
+10.34
|
21
|
Onno Verberne
|
OL Toten-Troll
|
35.51
|
+10.45
|
22
|
Anders Sollien
|
OL Toten-Troll
|
36.24
|
+11.18
|
23
|
Are Strandlie
|
Gjø-Vard OL
|
36.43
|
+11.37
|
24
|
Håvard Kvamme
|
OL Toten-Troll
|
37.33
|
+12.27
|
25
|
Emma Visted-Hansen
|
Gjø-Vard OL
|
39.32
|
+14.26
|
26
|
Martine Skjelsvik
|
Lillehammer OK
|
40.08
|
+15.02
|
27
|
Astrid Kravdal
|
Gjø-Vard OL
|
40.50
|
+15.44
|
28
|
Hege Solerød
|
Gjø-Vard OL
|
41.03
|
+15.57
|
29
|
Unn Mette Klopbakken
|
Snertingdal IF Orientering
|
42.18
|
+17.12
|
30
|
Eli Ringstad Lien
|
Gjø-Vard OL
|
42.53
|
+17.47
|
31
|
Vanja Staff
|
OL Toten-Troll
|
44.21
|
+19.15
|
32
|
Lis Dæhli
|
Løten o-lag
|
44.37
|
+19.31
|
33
|
Even Erlien
|
Gjø-Vard OL
|
44.47
|
+19.41
|
34
|
Amund Flaskerud
|
OL Toten-Troll
|
45.52
|
+20.46
|
35
|
Ingrid Ravnan
|
OL Toten-Troll
|
46.15
|
+21.09
|
36
|
Wenche Bjørnstad
|
Ringsaker OK
|
46.26
|
+21.20
|
37
|
Johannes Bjørke Sollien
|
OL Toten-Troll
|
46.41
|
+21.35
|
38
|
Gaute Lindaas
|
Elverum OK
|
47.10
|
+22.04
|
39
|
May Lise Kloppbakken
|
Gjø-Vard OL
|
48.51
|
+23.45
|
40
|
Tomas Holmestad
|
Gjø-Vard OL
|
51.51
|
+26.45
|
41
|
Dorthe B. Seierstad
|
Raufoss IL Orientering
|
52.56
|
+27.50
|
42
|
Hildegunn Lindstad
|
OL Toten-Troll
|
53.54
|
+28.48
|
43
|
Jan-Erik Boday
|
Snertingdal IF Orientering
|
56.37
|
+31.31
|
|
|
|
|
|
B - 2 320 m
|
|
|
|
|
1
|
Karen Haanes Strandlie
|
Gjø-Vard OL
|
24.38
|
|
2
|
Mats Ligaarden
|
Gjø-Vard OL
|
26.23
|
+1.45
|
3
|
Håvard Høie
|
Gjø-Vard OL
|
27.44
|
+3.06
|
4
|
Helge Revhaug
|
Ringerike OL
|
28.24
|
+3.46
|
5
|
Ole Solli Kvikstad
|
OL Toten-Troll
|
28.56
|
+4.18
|
6
|
Eiril Erlien Solerød
|
Gjø-Vard OL
|
29.31
|
+4.53
|
7
|
Eline Kravdal
|
Gjø-Vard OL
|
29.34
|
+4.56
|
8
|
Erik Haugen
|
Ringsaker OK
|
30.44
|
+6.06
|
9
|
Hans A. Tingvold
|
Raufoss IL Orientering
|
30.45
|
+6.07
|
10
|
Margrete Jørandli
|
Gjø-Vard OL
|
30.57
|
+6.19
|
11
|
Ida Øverli Støen
|
Lillehammer OK
|
31.24
|
+6.46
|
12
|
Lill Ramberg Skappel
|
Lillehammer OK
|
35.21
|
+10.43
|
13
|
Madeleine Aaslund Jenack
|
Gjø-Vard OL
|
37.24
|
+12.46
|
14
|
Tage Raknes Sogstad
|
Gjø-Vard OL
|
39.59
|
+15.21
|
15
|
Svein Solerød
|
OL Toten-Troll
|
40.56
|
+16.18
|
16
|
Elisa Kaderkova Mæhlum
|
Gjø-Vard OL
|
54.59
|
+30.21
|
17
|
Emilie Kloppbakken Stenbrenden
|
Gjø-Vard OL
|
55.04
|
+30.26
|
18
|
Lars Flaskerud
|
OL Toten-Troll
|
01.03.38
|
+39.00
|
|
|
|
|
|
C - 1 790 m
|
|
|
|
|
1
|
Johannes Høie
|
Gjø-Vard OL
|
24.25
|
|
2
|
Martin Lien Støen
|
Lillehammer OK
|
27.03
|
+2.38
|
3
|
Syver Narum
|
OL Toten-Troll
|
28.19
|
+3.54
|
4
|
Maren Sogstad
|
Gjø-Vard OL
|
39.48
|
+15.23
|
5
|
Ole Christian Solli Kvikstad
|
OL Toten-Troll
|
42.04
|
+17.39
|
6
|
Oliver Kaderka Mæhlum
|
Gjø-Vard OL
|
46.12
|
+21.47
|