Dag 1
Kvinner senior 3000 m kappgang. Fride Møller Flatin, Dimna IL vant med tiden 15,07,81.
KS 3000 m Kappgang | ||||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | ||||||
1 | 46 | Fride Møller Flatin | Dimna IL | 15,07,81 | ||||||
2 | 132 | Ellen Nordqvist Sjøblom | Moss IL | 16,02,79 | ||||||
3 | 301 | Josefin Greiff | Tønsberg FIK | 16,48,18 |
Herrer senior 5000 m kappgang Fredrik Vaeng Røtnes, BUL-Tromsø vant med tiden 20,24,34.
MS 5000 m kappgang | ||||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | ||||||
1 | 39 | Fredrik Vaeng Røtnes | BUL-Tromsø | 20,24,34 | ||||||
2 | 335 | Joakim Sælen | Viking, TIF | 20,28,04 | ||||||
3 | 54 | Remo Karlström | Eskilstuna Friidrott, SWE | 23,00,78 uk | ||||||
4 | 74 | Arne-Johan Martinsen | Fredrikstad IF | 25,10,99 | ||||||
5 | 337 | Syver Andersen Morvik | Viking, TIF | 28,38,88 | ||||||
6 | 336 | Petter Strømmen | Viking, TIF | 29,34,57 | ||||||
211 | Kristian Nedregård | Spjelkavik og Omegn FIK | DQ:R230.6a |
Kvinner senior 1500 m Ida Fillingsnes, Herkules Friidrett vant med tiden 4,38,53.
KS 1500 m | ||||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | ||||||
1 | 97 | Ida Fillingsnes | Herkules Friidrett | 4,38,53 | ||||||
2 | 175 | Camilla Ziesler | Sandnes IL | 4,39,00 | ||||||
3 | 13 | Anniken Johansen | BUL, IL i | 4,45,02 | ||||||
4 | 6 | Christine Næss | Asker SK | 4,45,56 | ||||||
5 | 169 | Tessa den Heijer | Ren-Eng, FIK | 4,46,19 | ||||||
6 | 92 | Vilde Våge Henriksen | Haugesund IL | 4,49,27 | ||||||
7 | 126 | Emilie Fossumstuen Grøterud | Moelven IL | 4,54,72 | ||||||
8 | 305 | Caroline Foss Høistad | Ullensaker/Kisa IL | 4,57,29 | ||||||
115 | Ania Zielinkiewicz | Lillehammer IF | 4,42,53 uk |
Herrer senior 1500 m. Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL vant med tiden 3,42,31.
MS 1500 m | ||||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | ||||||
Heat: 1 | ||||||||||
1 | 142 | Martin Berntzen Engevik | Nittedal IL | 4,06,99 | ||||||
2 | 332 | Ulrik Hovig | Vidar SK | 4,07,76 | ||||||
3 | 214 | Dag Einar Bøtun | Stavanger FIK | 4,10,12 | ||||||
4 | 139 | Sondre Juven | Nesbyen IL | 4,10,46 | ||||||
5 | 98 | Jens Kortner | Herkules Friidrett | 4,15,09 | ||||||
6 | 300 | Trond Steinar Gjønnes | Tyrving IL | 4,15,94 | ||||||
7 | 211 | Kristian Nedregård | Spjelkavik og Omegn FIK | 4,56,32 | ||||||
Heat: 2 | ||||||||||
1 | 181 | Henrik Ingebrigtsen | Sandnes IL | 3,42,31 | ||||||
2 | 178 | Filip Ingebrigtsen | Sandnes IL | 3,42,61 | ||||||
3 | 261 | Sindre Løchting | Tjalve IK | 3,50,66 | ||||||
4 | 251 | Erik Udø Pedersen | Tjalve IK | 3,53,76 | ||||||
5 | 103 | Kristian Tjørnhom | Kristiansand Løpeklubb | 3,57,40 | ||||||
6 | 80 | Jens Larsen Åstveit | Gneist,IL | 4,02,93 | ||||||
7 | 223 | Lars Lunde | Stord IL | 4,05,43 | ||||||
8 | 215 | Håvard Lalit Øglænd | Stavanger FIK | 4,14,29 | ||||||
Plasseringtotal | ||||||||||
Plass | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | ||||||
1 | 181 | Henrik Ingebrigtsen | Sandnes IL | 3,42,31 | ||||||
2 | 178 | Filip Ingebrigtsen | Sandnes IL | 3,42,61 | ||||||
3 | 261 | Sindre Løchting | Tjalve IK | 3,50,66 | ||||||
4 | 251 | Erik Udø Pedersen | Tjalve IK | 3,53,76 | ||||||
5 | 103 | Kristian Tjørnhom | Kristiansand Løpeklubb | 3,57,40 | ||||||
6 | 80 | Jens Larsen Åstveit | Gneist,IL | 4,02,93 | ||||||
7 | 223 | Lars Lunde | Stord IL | 4,05,43 | ||||||
8 | 142 | Martin Berntzen Engevik | Nittedal IL | 4,06,99 | ||||||
9 | 332 | Ulrik Hovig | Vidar SK | 4,07,76 | ||||||
10 | 214 | Dag Einar Bøtun | Stavanger FIK | 4,10,12 | ||||||
11 | 139 | Sondre Juven | Nesbyen IL | 4,10,46 | ||||||
12 | 215 | Håvard Lalit Øglænd | Stavanger FIK | 4,14,29 | ||||||
13 | 98 | Jens Kortner | Herkules Friidrett | 4,15,09 | ||||||
14 | 300 | Trond Steinar Gjønnes | Tyrving IL | 4,15,94 | ||||||
15 | 211 | Kristian Nedregård | Spjelkavik og Omegn FIK | 4,56,32 |
Dag 2
Kvinner senior 800 m. Ida Fillingsnes, Herkules Friidrett vant med tiden 2,12,23.
KS 800 m | ||||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | ||||||
1 | 97 | Ida Fillingsnes | Herkules Friidrett | 2,12,23 | ||||||
2 | 175 | Camilla Ziesler | Sandnes IL | 2,13,17 | ||||||
3 | 13 | Anniken Johansen | BUL, IL i | 2,16,65 | ||||||
4 | 92 | Vilde Våge Henriksen | Haugesund IL | 2,18,34 | ||||||
5 | 305 | Caroline Foss Høistad | Ullensaker/Kisa IL | 2,18,58 | ||||||
6 | 126 | Emilie Fossumstuen Grøterud | Moelven IL | 2,20,16 | ||||||
115 | Ania Zielinkiewicz | Lillehammer IF | 2,16,38 uk | |||||||
312 | Lovisa Lindh | Ullevi FIK, SWE | 2,10,96 uk |
Herrer senior 800 m Delt seier mellom Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL og Emil Oustad, Ren-Eng, FIK på tiden 1,54,62.
MS 800 m | ||||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | ||||||
Heat: 1 | ||||||||||
1 | 303 | Torsten Bergh Moss | Tønsberg FIK | 1,59,66 | ||||||
2 | 318 | Tomas Jack Skjæråsen | Varegg Fleridrett | 2,00,40 | ||||||
3 | 198 | Håkon Hanssønn Jakobsen | Selsbakk IF | 2,02,63 | ||||||
4 | 248 | Andreas Reutz | Tjalve IK | 2,03,40 | ||||||
5 | 300 | Trond Steinar Gjønnes | Tyrving IL | 2,03,51 | ||||||
Heat: 2 | ||||||||||
1 | 168 | Emil Oustad | Ren-Eng, FIK | 1,54,62 | ||||||
2 | 181 | Henrik Ingebrigtsen | Sandnes IL | 1,54,62 | ||||||
3 | 223 | Lars Lunde | Stord IL | 1,57,98 | ||||||
4 | 139 | Sondre Juven | Nesbyen IL | 1,59,51 | ||||||
5 | 329 | Ola Kroken | Vidar SK | 2,01,20 | ||||||
6 | 107 | Christian Steen Orbekk | Laksevåg TIL | 2,03,52 | ||||||
Plasseringtotal | ||||||||||
Plass | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | ||||||
1 | 168 | Emil Oustad | Ren-Eng, FIK | 1,54,62 | ||||||
2 | 181 | Henrik Ingebrigtsen | Sandnes IL | 1,54,62 | ||||||
3 | 223 | Lars Lunde | Stord IL | 1,57,98 | ||||||
4 | 139 | Sondre Juven | Nesbyen IL | 1,59,51 | ||||||
5 | 303 | Torsten Bergh Moss | Tønsberg FIK | 1,59,66 | ||||||
6 | 318 | Tomas Jack Skjæråsen | Varegg Fleridrett | 2,00,40 | ||||||
7 | 329 | Ola Kroken | Vidar SK | 2,01,20 | ||||||
8 | 198 | Håkon Hanssønn Jakobsen | Selsbakk IF | 2,02,63 | ||||||
9 | 248 | Andreas Reutz | Tjalve IK | 2,03,40 | ||||||
10 | 300 | Trond Steinar Gjønnes | Tyrving IL | 2,03,51 | ||||||
11 | 107 | Christian Steen Orbekk | Laksevåg TIL | 2,03,52 |
Kvinner senior 3000 m. Eli Anne Dvergsdal, Gular IL vant med tiden 9,56,29.
KS 3000 m | ||||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | ||||||
1 | 85 | Eli Anne Dvergsdal | Gular, IL | 9,56,29 | ||||||
2 | 136 | Maria Sagnes Wågan | Namdal løpeklubb | 9,59,19 | ||||||
3 | 6 | Christine Næss | Asker SK | 10,02,02 | ||||||
4 | 87 | Kjersti Fresvik | Gular, IL | 10,10,07 | ||||||
5 | 169 | Tessa den Heijer | Ren-Eng, FIK | 10,24,64 | ||||||
6 | 116 | Hanne Mjøen Maridal | Lillehammer IF | 10,32,40 | ||||||
7 | 308 | Silje Ekroll Jahren | Ullensaker/Kisa IL | 10,33,16 | ||||||
8 | 24 | Lene Sandem | BUL, IL i | 10,33,67 | ||||||
9 | 10 | Ingjerd Myhre | Bevern IL | 10,43,66 |
Herrer senior 3000 m. Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL vant med tiden 8,04,08
MS 3000 m | ||||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | ||||||
Heat: 1 | ||||||||||
1 | 91 | Ole Mikal Tørsdal | Haugesund IL | 8,33,56 | ||||||
2 | 320 | August Flø | Vidar SK | 8,36,85 | ||||||
3 | 226 | Mats Bjørgum | Strindheim il | 8,41,40 | ||||||
4 | 322 | Harald Solhaug Næss | Vidar SK | 8,43,60 | ||||||
5 | 215 | Håvard Lalit Øglænd | Stavanger FIK | 8,54,90 | ||||||
6 | 214 | Dag Einar Bøtun | Stavanger FIK | 8,56,04 | ||||||
7 | 217 | Henrik Nordtug | Steinkjer FIK | 8,59,37 | ||||||
8 | 209 | Gaute Hallan Steiwer | Slevik IL - Friidrett | 9,03,29 | ||||||
9 | 73 | Emil Ahlbäck | Fossum IF | 9,10,50 | ||||||
10 | 315 | Andreas Bratlie | Varegg Fleridrett | 9,21,16 | ||||||
Heat: 2 | ||||||||||
1 | 181 | Henrik Ingebrigtsen | Sandnes IL | 8,04,08 | ||||||
2 | 178 | Filip Ingebrigtsen | Sandnes IL | 8,04,36 | ||||||
3 | 252 | Hans Kristian Fløystad | Tjalve IK | 8,16,35 | ||||||
4 | 224 | Tom Erling Kårbø | Stord IL | 8,19,69 | ||||||
5 | 68 | Sigurd Ruud Skjeseth | FIK Orion | 8,25,55 | ||||||
6 | 103 | Kristian Tjørnhom | Kristiansand Løpeklubb | 8,26,14 | ||||||
7 | 316 | Halfdan-Emil Færø | Varegg Fleridrett | 8,37,86 | ||||||
8 | 227 | Øystein Kvaal Østerbø | Strindheim il | 8,42,73 | ||||||
80 | Jens Larsen Åstveit | Gneist,IL | DNF | |||||||
174 | Bjørnar Ustad Kristensen | Sandnes IL | DNF | |||||||
Plasseringtotal | ||||||||||
Plass | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | ||||||
1 | 181 | Henrik Ingebrigtsen | Sandnes IL | 8,04,08 | ||||||
2 | 178 | Filip Ingebrigtsen | Sandnes IL | 8,04,36 | ||||||
3 | 252 | Hans Kristian Fløystad | Tjalve IK | 8,16,35 | ||||||
4 | 224 | Tom Erling Kårbø | Stord IL | 8,19,69 | ||||||
5 | 68 | Sigurd Ruud Skjeseth | FIK Orion | 8,25,55 | ||||||
6 | 103 | Kristian Tjørnhom | Kristiansand Løpeklubb | 8,26,14 | ||||||
7 | 91 | Ole Mikal Tørsdal | Haugesund IL | 8,33,56 | ||||||
8 | 320 | August Flø | Vidar SK | 8,36,85 | ||||||
9 | 316 | Halfdan-Emil Færø | Varegg Fleridrett | 8,37,86 | ||||||
10 | 226 | Mats Bjørgum | Strindheim il | 8,41,40 | ||||||
11 | 227 | Øystein Kvaal Østerbø | Strindheim il | 8,42,73 | ||||||
12 | 322 | Harald Solhaug Næss | Vidar SK | 8,43,60 | ||||||
13 | 215 | Håvard Lalit Øglænd | Stavanger FIK | 8,54,90 | ||||||
14 | 214 | Dag Einar Bøtun | Stavanger FIK | 8,56,04 | ||||||
15 | 217 | Henrik Nordtug | Steinkjer FIK | 8,59,37 | ||||||
16 | 209 | Gaute Hallan Steiwer | Slevik IL - Friidrett | 9,03,29 | ||||||
17 | 73 | Emil Ahlbäck | Fossum IF | 9,10,50 | ||||||
18 | 315 | Andreas Bratlie | Varegg Fleridrett | 9,21,16 | ||||||
174 | Bjørnar Ustad Kristensen | Sandnes IL | DNF | |||||||
80 | Jens Larsen Åstveit | Gneist,IL | DNF |
Mer info på Idrettslaget Tyrving sin hjemmeside. Alle startlister, tider, streaming og resultater.
Mange bilder fra NM Innendørs 2016 ligger på Norsk Friidrett sin facebook side.