Det ble ingen rekorder på det glatte underlaget, men det ble likevel notert flere gode tider. De aller fleste var fornøyd med egen innsats selv om noen klagde på tunge ben etter 360 høydemeter på 3,6 km.
.
.
.
.
.
.
.
Sondre Ramsrud løp inn til klart beste tid - han var tydelig sliten for han kikket stadig bakover for å se om forfølgerne tok innpå. Her kan han konstatere at seiren er sikret og kan juble. Sluttiden ble 20:45
Beste jente ble Monika Kørra fra Løten, og representerer Ren-Eng, men bor fortiden i Dallas USA. Hun var godt fornøyd med egen innsats i sitt første motbakkeløp. Vanligvis løper hun litt lengre distanser og har en pers på 35:40 på 10 km. I dag debuterte hun i Sørdalskarusellen og likte løpet og kommer gjerne igjen.
Petter Stakston har imponert i årets karusell og har 4 seire og en andre plass i klasse M0. I dag løp han inn på sterke 22:14,9.
Vinner av yngste kvinneklasse K0 ble Marte Håkenstad Bråten. På oppløpet har hun Fritjof Loen og Per Morten Lund. Per Morten har ikke deltatt i mosjonsløp på mange år, men imponerte med en sterk 3. plass i klasse M5 i kveld.
Flere bilder fra Mesnaelva opp i egen artikkel!
R E S U L T A T E R
M0 Menn - 15 år
|
|||
1.
|
Petter Stakston
|
Søre Ål IL
|
22:14.9
|
2.
|
Edvard Raddum Skaug
|
LIF
|
22:50.6
|
3.
|
Vetle Brekmo
|
LIF
|
23:52.0
|
4.
|
Oskar Udnæs
|
LIF
|
24:19.9
|
5.
|
Christian Skyttermoen
|
Lillehammer If
|
25:41.0
|
6.
|
Eirik Toftaker
|
Lillehammer Skiklub
|
26:27.1
|
7.
|
Håkon Lindvik Stubrud
|
Søre Ål IL
|
27:07.0
|
8.
|
Torjus Loen
|
Lillehammer Skiklub
|
27:09.9
|
9.
|
Sigurd Wangen
|
Lillehammer Skiklub
|
28:00.7
|
10.
|
Isak Skari Berger
|
Lillehammer Skiklub
|
29:23.5
|
|
|
|
|
M1 Menn 16 - 35 år aktive
|
|||
1.
|
Sondre Ramsrud
|
Lillehammer IF
|
20:45.7
|
2.
|
Øyvind Trøen
|
Ren-Eng
|
21:28.4
|
3.
|
Kristian Kjonerud
|
LIF
|
22:12.4
|
4.
|
Lars Hovde Bakke
|
Rudsbygd IL
|
22:31.5
|
5.
|
Sindre Sataslåtten
|
Ål IL
|
22:56.8
|
6.
|
Sondre Kvikne Dotterud
|
Lillehammer Skiklub
|
23:18.9
|
7.
|
Magnus Bleken
|
Rudsbygd IL
|
23:25.5
|
8.
|
Teodor Strand Johansen
|
Gjøvik Skiklubb/TeamTeo
|
25:07.9
|
9.
|
Sondre Evjen
|
Lier IL
|
25:55.9
|
|
|
|
|
M2 Menn 16 - 29 år
|
|||
1.
|
Per Ola Gasman
|
Ørje IL
|
21:12.7
|
2.
|
Anders Barhaug
|
Rudsbygd IL
|
23:28.4
|
3.
|
Vegard Andersen
|
Alta Skiskytterlag
|
23:32.4
|
4.
|
Martin Lindal
|
Bødalen IF
|
23:49.0
|
5.
|
Vegard Hamnes
|
ØTI
|
23:53.9
|
6.
|
Steinar Veka
|
HIL
|
25:45.3
|
7.
|
Ørjan Brudal
|
RIL
|
25:56.9
|
8.
|
Hans Thorvald Nygaard
|
Vestringer IL
|
26:56.4
|
9.
|
Øystein Windstad
|
Aukra Blod Og Ære!
|
27:18.6
|
10.
|
Thomas Skaug
|
|
30:33.5
|
11.
|
Bjørn Inge Øien
|
Tyrilihaugen
|
32:48.9
|
|
|
|
|
M3 Menn 30 - 39 år
|
|||
1.
|
Sindre Viberg
|
EIDSIVA Bil
|
22:02.9
|
2.
|
Frode Nybakken
|
Eidsiva Bil
|
22:41.3
|
3.
|
Ola Hofseth
|
|
22:52.2
|
4.
|
Hans Olav Kjøs
|
LS BIL
|
22:53.5
|
5.
|
Jørgen Norling
|
Etnedal Skilag
|
23:35.5
|
6.
|
Geir Sandbakken
|
|
23:36.5
|
7.
|
Magnus Esberg
|
Lillehammer Skiklub
|
25:09.5
|
8.
|
Fritjof Loen
|
|
25:30.5
|
9.
|
Bjørn Ivar Austrem
|
|
26:42.1
|
10.
|
Morten Paulsen
|
Lillehammer Akeklubb
|
27:22.7
|
11.
|
Ove Bontveit
|
Vingrom IL
|
27:56.4
|
12.
|
Dag Ulven
|
|
28:53.4
|
13.
|
Bernt Tennstrand
|
Mesnali
|
29:08.5
|
14.
|
Morten Nygård
|
|
30:24.5
|
15.
|
Børre Storhagen
|
|
30:28.8
|
16.
|
Kim Kristoffersen
|
|
30:37.1
|
17.
|
Kristian Brenden
|
Tormod Skilag
|
31:05.7
|
18.
|
Marius Köhler-Olsen
|
Onninen BIL
|
34:05.4
|
19.
|
Sture Hallberg Løkken
|
|
36:27.7
|
|
|
|
|
M4 Menn 40 - 49 år
|
|||
1.
|
Ulf Holberg
|
Gyldne Treangel
|
22:06.0
|
2.
|
Geir Strandbakke
|
Moelven IL
|
22:29.4
|
3.
|
Anders Jøranli
|
Søre Ål Il
|
23:36.9
|
4.
|
Hans-Christian Udnæs
|
Lillehammer Skiklub
|
23:46.1
|
5.
|
Jørn Gunnar Kleven
|
Eidsiva BIL
|
23:53.2
|
6.
|
Arnt Nyborg
|
Team Sport1 Lillehammer
|
23:54.4
|
7.
|
Jon Halvor Midtmageli
|
ØTI
|
23:57.3
|
8.
|
Gunnar Jensen
|
IKOMM
|
24:04.9
|
9.
|
Anders Bjørnsgård
|
|
24:45.8
|
10.
|
Eirik Røysheim
|
Team Sport1 Lillehammer
|
25:42.1
|
11.
|
Trond Nordstrand
|
NKGS
|
26:18.2
|
12.
|
Robert Andreas Karlsen
|
|
27:46.3
|
13.
|
Per Gunnar Stakston
|
Søre Ål IL
|
27:53.6
|
14.
|
Ola Kjonerud
|
DnB NOR BIL
|
27:59.2
|
15.
|
Arnt Erik Andreassen
|
Andreassen BIL
|
28:37.6
|
16.
|
Andreas Karlsen
|
Ring Il
|
28:47.5
|
17.
|
Geir Evensen
|
Søre Ål/G-Sport Lilleha
|
29:40.6
|
18.
|
Kjell Søbye
|
Lillehammer Skiklub
|
29:51.7
|
19.
|
Jan Erik Berger
|
|
30:43.0
|
20.
|
Ulf Prestegård
|
|
31:46.6
|
21.
|
Arnt Steinar Olasveen
|
Lillehammer S.K.
|
32:44.2
|
22.
|
Erik Magnus Ring
|
|
33:04.4
|
23.
|
Tom-Erik Øderud
|
|
33:09.6
|
|
|
|
|
M5 Menn 50 - 59 år
|
|||
1.
|
Asbjørn Lie
|
Øyer IL
|
21:54.7
|
2.
|
Bjørn Ola Sætha
|
Øyer/Tretten IF
|
25:00.8
|
3.
|
Per Morten Lund
|
Statens Vegvesen
|
25:31.3
|
4.
|
PER Brandslien
|
GAUSDAL Fik
|
27:20.7
|
5.
|
Egil Paulsrud
|
Gausdal
|
27:34.9
|
6.
|
Nils Jørgen Kristiansen
|
|
27:38.2
|
7.
|
Torbjørn Bjørnson
|
|
28:33.6
|
8.
|
Jan Ingar Hagen
|
Vestringen
|
28:51.0
|
9.
|
Guttorm S Gunstad
|
Ernst & Young Bil
|
28:58.2
|
10.
|
Rune Edvardsen
|
Vegkontoret Bil
|
29:00.7
|
11.
|
Anders Holmberg
|
Skar G-Sport Moelv
|
29:21.5
|
12.
|
Geir Jensen
|
Tele Bil
|
29:26.6
|
13.
|
Bjørn Ola Foss
|
Gausdal FIK
|
29:56.1
|
14.
|
Roar Øverby
|
LSK
|
30:06.1
|
15.
|
Geir Løkken
|
Lhmr Skiklubb
|
30:13.5
|
16.
|
Knut Birger Bakken
|
|
32:05.1
|
17.
|
Arne Stonor
|
Søre Ål
|
32:25.5
|
18.
|
Leiv Roar Østerhagen
|
Vegkontoret Bil
|
35:48.0
|
19.
|
Gunnar Henriksen
|
Lillehammer Skiklub
|
36:28.6
|
|
|
|
|
M6 Menn 60 - 69 år
|
|||
1.
|
Eivind Nybakken
|
Ringebu/Fåvang
|
24:53.7
|
2.
|
Jon Krogsveen
|
Ringebu/Fåvang Skiklub
|
26:02.3
|
3.
|
Arnfinn Stubrud
|
LSK
|
27:27.6
|
4.
|
Arne Brudal
|
Eidsiva Energi As
|
27:52.4
|
5.
|
Dag Amundsen
|
Ullensaker Kisa IL
|
28:27.0
|
6.
|
Sverre Fossen
|
LSK
|
30:04.7
|
|
|
|
|
M7 Menn 70 år -
|
|||
1.
|
Åge Ludvigsen
|
Eidsiva
|
31:04.3
|
2.
|
Svein Larsen
|
Søre Ål IL
|
32:14.7
|
|
|
|
|
K0 Kvinner - 15 år
|
|||
1.
|
Marte Håkenstad Bråten
|
LIF
|
25:29.0
|
2.
|
Martine Korslund
|
Roterud IL
|
26:38.8
|
3.
|
Sigrid Stakston
|
Søre Ål IL
|
27:29.0
|
4.
|
Ingrid Hoff Nordstrand
|
LIF
|
27:29.7
|
5.
|
Guro Skari Berger
|
|
30:42.6
|
6.
|
Tiril Loen
|
Lillehammer Skiklub
|
31:14.0
|
|
|
|
|
K1 Kvinner 16 - 35 år aktive
|
|||
1.
|
Monika Kørra
|
Ren-Eng
|
21:49.7
|
2.
|
Therese Sjursen
|
BFG Fana
|
23:38.3
|
3.
|
Sigrid Kleveland
|
LIF
|
28:33.0
|
|
|
|
|
K2 Kvinner 16 - 29 år
|
|||
1.
|
Karoline Bakken
|
|
29:35.5
|
2.
|
Stine Marie Borgen
|
Ren-Eng
|
29:47.9
|
3.
|
Silje Ludvigsen
|
|
31:02.6
|
4.
|
Oda Hovsengen
|
|
35:46.6
|
|
|
|
|
K3 Kvinner 30 - 39 år
|
|||
1.
|
Reidun Karlsen
|
|
27:50.9
|
2.
|
Astrid Smidesang
|
Rinna IL
|
29:05.1
|
3.
|
Hanne Monica Storhagen
|
Lillehammer Ake Og Bob
|
31:31.3
|
4.
|
Heidi Hauer Hansen
|
|
31:50.9
|
5.
|
Eivor Løkken
|
|
34:14.7
|
|
|
|
|
K4 Kvinner 40 - 49 år
|
|||
1.
|
Liv Hilde Drugli
|
Lif
|
23:55.1
|
2.
|
Line Loen
|
Lillehammer Skiklub
|
27:57.8
|
3.
|
Kari-Anne Fredriksen
|
LS BIL
|
28:42.7
|
4.
|
Hege Skari
|
|
29:25.8
|
5.
|
Anne Olaussen
|
Gausdal Friidrettsklubb
|
30:26.6
|
6.
|
Irene Håbrekke
|
|
30:56.6
|
7.
|
Marie Lundemo
|
SAS Skiklubb
|
30:59.8
|
8.
|
June Olaussen
|
Friskis & Svettis Lhmr
|
31:00.2
|
9.
|
Marit S Melbø
|
Vingrom IL
|
31:03.3
|
10.
|
Linda Breidablik
|
Lillehammer Skiklub
|
31:04.9
|
11.
|
Iren Grønås
|
|
31:19.5
|
12.
|
Pernille Moen
|
Lillehammer Skiklub
|
32:04.4
|
13.
|
Pia Neegaard
|
Lillehammer Skiklub
|
32:47.9
|
|
|
|
|
K5 Kvinner 50 - 59 år
|
|||
1.
|
Anne Størmer Steira
|
|
26:59.2
|
2.
|
Oddveig Kvikne Dotterud
|
Lillehammer Skiklub
|
28:15.4
|
3.
|
Marit Valset
|
Lillehammer Skiklub
|
30:48.5
|
4.
|
Trude Schistad
|
Lillehammer Skiklub
|
32:54.2
|
5.
|
Oddrun Hovsengen
|
LIF
|
34:04.7
|
6.
|
Marita Jacobsen
|
Søre Ål
|
40:20.8
|
|
|
|
|
K6 Kvinner 60 - 69 år
|
|||
1.
|
Berit Høyvik
|
OSS BIL
|
30:21.2
|