Lørdag kveld var det Nattsprint med løypelengder fra 2,0 km til 3,4 km. Med hodelykt for å se løypene ble det ganske krevende i det tette spornettet der løypekryssene kom fort på.
(Alle foto: Stein Arne Negård)
Marta Ulvensøen.
Lars Hol Moholdt, Wing OK sikret seg to seire på ett døgn lørdag.
Øystein Kvaal Østerbø, Wing OK hadde kveldens 7. beste tid i H21.
Det kan gå hardt ut over utstyret i ski-orientering...
Reportasje med resultater og bilder fra mellomdistansen:
Hol Moholdt og Kudre vant mellomdistansen på Ski-O-Treff
Alle resultater, strekktider og kart med veivalg i Livelox
De beste i Ski-o-treff Nattsprint 05.01.2019: |
|||||
|
|
|
|
|
|
D 17-20
|
|
|
|
|
|
3 040 m, 30 startende deltakere
|
|||||
Plass
|
Navn
|
Organisasjon
|
Tid
|
Diff
|
Km-tid
|
1
|
Alina Niggli
|
O'Jura
|
18:29
|
|
06:04
|
2
|
Natalja Niggli
|
O'Jura
|
18:34
|
+0:05
|
06:06
|
3
|
Kristin Melby Jacobsen
|
Lardal OL
|
18:53
|
+0:24
|
06:12
|
|
|
|
|
|
|
D 21-
|
|
|
|
|
|
3 040 m, 23 startende deltakere
|
|||||
1
|
Daisy Kudre
|
Värska OK Peko
|
16:21
|
|
05:22
|
2
|
Maren Jansson Haverstad
|
Lierbygda OL
|
16:31
|
+0:10
|
05:25
|
3
|
Audhild Bakken Rognstad
|
Emblem IL
|
16:46
|
+0:25
|
05:30
|
4
|
Stine Olsen Kirkevik
|
Hamar OK
|
17:03
|
+0:42
|
05:36
|
5
|
Marta Ulvensøen
|
NTNUI
|
17:04
|
+0:43
|
05:36
|
6
|
Ingrid Stengård
|
Fältjägarnas IF
|
17:08
|
+0:47
|
05:38
|
7
|
Doris Kudre
|
Värska OK Peko
|
18:03
|
+1:42
|
05:56
|
8
|
Tilla Farnes Hennum
|
Lierbygda OL
|
19:45
|
+3:24
|
06:29
|
9
|
Gabriella Gustafsson
|
IK-Vista
|
20:36
|
+4:15
|
06:46
|
10
|
Margrethe Wisløff
|
NTNUI
|
21:24
|
+5:03
|
07:02
|
|
|
|
|
|
|
H 17-20
|
|
|
|
|
|
3 440 m, 28 startende deltakere
|
|||||
1
|
Trygve Myhr
|
Asker Skiklubb
|
16:31
|
|
04:48
|
2
|
Isak Jonsson
|
Nydalens SK
|
17:48
|
+1:17
|
05:10
|
3
|
Henrik Fredriksen Aas
|
Asker Skiklubb
|
18:42
|
+2:11
|
05:26
|
|
|
|
|
|
|
H 21-
|
|
|
|
|
|
3 440 m, 30 startende deltakere
|
|||||
1
|
Lars Hol Moholdt
|
Wing OK
|
15:47
|
|
04:35
|
2
|
Håvard Haga
|
Nydalens SK
|
16:12
|
+0:25
|
04:42
|
3
|
Petr Horvát
|
SK Severka Sumperk
|
16:19
|
+0:32
|
04:44
|
4
|
Jørgen Baklid
|
Konnerud IL
|
16:42
|
+0:55
|
04:51
|
5
|
Mattis Jaama
|
Värska OK Peko
|
16:51
|
+1:04
|
04:53
|
6
|
Ulrik Astrup Arnesen
|
Heming Orientering
|
17:01
|
+1:14
|
04:56
|
7
|
Øystein Kvaal Østerbø
|
Wing OK
|
17:26
|
+1:39
|
05:04
|
8
|
Filip Grahn
|
Hestra IF
|
17:38
|
+1:51
|
05:07
|
9
|
Håvard Mo Vaadal
|
NTNUI
|
17:41
|
+1:54
|
05:08
|
10
|
Bojan Blumenstein
|
Nydalens SK
|
17:44
|
+1:57
|
05:09
|
|
|
|
|
|
|
1 km
|
|
|
|
|
|
2 000 m, 15 startende deltakere
|
|||||
1
|
Ragnhild Øfsthus Gravir
|
Asker Skiklubb
|
11:44
|
|
05:52
|
2
|
Helene Scheele
|
Nydalens SK
|
12:08
|
+0:24
|
06:04
|
3
|
Boye Wangensteen
|
Lillomarka OL
|
12:34
|
+0:50
|
06:17
|
|
|
|
|
|
|
2 km
|
|
|
|
|
|
2 350 m, 48 startende deltakere
|
|||||
1
|
Andreas Myrvold Skovlyst
|
Kongsberg OL
|
16:32
|
|
07:02
|
2
|
Marie Scheele
|
Nydalens SK
|
17:44
|
+1:12
|
07:32
|
3
|
Ingrid Kvistad
|
Kongsberg OL
|
18:09
|
+1:37
|
07:43
|
|
|
|
|
|
|
3 km
|
|
|
|
|
|
2 870 m, 74 startende deltakere
|
|||||
1
|
Lars Lien
|
Gjø-Vard OL
|
17:10
|
|
05:58
|
2
|
Teodor Mo Hjelseth
|
Nydalens SK
|
17:12
|
+0:02
|
05:59
|
3
|
Torbjørn Blom-hagen
|
Fossum IF
|
18:40
|
+1:30
|
06:30
|