Kondismedlem Sponset innhold
IL Gular herrer kunne juble for seier første gang på fire år etter å ha distansert IK Tjalve med 50 sekunder. (Foto: Runar Gilberg)

IL Gular herrer kunne juble for seier første gang på fire år etter å ha distansert IK Tjalve med 50 sekunder. (Foto: Runar Gilberg)

Tjalve og Gular tronet på toppen i Holmenkollstafetten

Tjalve vant kvinner elite med over to minutter på Gular, og Gular ledet fra start til mål i herrenes eliteklasse med Tjalve på 2. plass under Holmenkollstafetten som igjen hadde over 3000 påmeldte lag.

Tjavles_vinnerlag_kvinner_elite_4S7A5196.jpgTjalves kvinner som kunne juble for arrangørklubbens suverene seier for andre året på rad. (Foto: Runar Gilberg)

Den 87. utgaven av Holmenkollstafetten gikk under meget gode forholde for løping og ble den nest største gjennom historien med 2918 lag registrert i mål. I den største klart største klassen, A1-Andre lag mix flertall menn, økte f.eks. antall lag fra 1154 til 1426. Hvis vi ser bort fra at mange løper flere etapper, blir det totale deltakerantallet i år 43770. Sammenlikningen med fjorårets stafett er uansett meget positiv lesning for arrangøren i IK Tjalve som ved forrige korsvei opplevde at en 1/4 av lagene ikke stilte trolig forårsaket av sammenfall med langhelg  etter Kristi Himmelfartsdag. I rekordåret 2015 fullførte 3144 lag som sammen med 144 løpere i det indviduelle løpet ga totalt 47 304 starter. 

Holmenkolstafettens nettsider
Holmenkollstafetten samlelside på kondis.no

Les også:
Kondislaget lekte seg gjennom Holmenkollstafetten​

ALLE RESULTATER (EQ Timing)
Resultatliste pr. klasse
Resultatliste med mellomtider

Kvinner Elite: 

Tjalves nyervervelse fra erkerivalen Gular, Ingrid Folvik, koblet grepet og førte arrangørklubben opp i en ledelse på 28 sekunder på 4. etappe. Da Karoline Bjerkeli Grøvdal fikk pinnen før etappen opp til Besserud var ledelsen økt til 42 sekunder til IL BUL, en ledelse Tjalves trumfkort doblet til 1 minutt og 25 sekunder på toppen etter en klatreetappe på 6.08. Derfra og inn hadde tittelforsvareren full kontroll, og Benedicte Hauge kunne cruise inn til seier på akkurat samme tid som i fjor 59.37. Gular ble til slutt 2 minutter og 10 sekunder bak, og BUL kom på pallen igjen ytterligere 23 sekunder bak. 
 

Resultatliste F6 Kvinner Elite
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Tjalve,. Tjalve 59:37 + 00:00
2 Idrottslaget Gular,. Gular 1:01:47 + 02:10
3 Idrottslaget i BUL 1,. Bul 1:02:10 + 02:33
4 Strindheim IL 1,. Noteam 1:02:24 + 02:47
5 Ren-Eng 1,. Fik Ren-Eng 1:03:13 + 03:36
6 SK VIDAR lag 1,. Sportsklubben Vidar 1:03:36 + 03:59
7 Ullensaker/Kisa IL Friidrett 1, Noteam 1:03:57 + 04:20
8 IL Tyrving,. Tyrving Il 1:04:24 + 04:47
9 Lillehammer Idrettsforening,. Lillehammer If 1:04:33 + 04:56
10 Raumnes & Årnes IL,. Raumnes & Årnes Il 1:04:57 + 05:20
11 IL Heming 1,. Heming 1:05:19 + 05:42
12 Kristiansand Løpeklubb 1,. Kristiansand Løpeklubb 1:05:56 + 06:19
13 Haugesund IL Friidrett,. Haugesund Idrettslag Friidrett 1:06:11 + 06:34
14 Stavanger FIK - Spirit Stavange Spirit Stavanger Friidrettsklu 1:06:12 + 06:35
15 Namdal Løpeklubb,. Namdal Løpeklubb 1:07:33 + 07:56
16 Steinkjer Friidrettsklubb 1,. Steinkjer Friidrettsklubb 1:08:16 + 08:39
17 Ås IL 1,. Ås Il 1:08:25 + 08:48
18 GTI Friidrettsklubb,. Gti Friidrettsklubb 1:08:38 + 09:01
19 Brandbu Idretsforening,. Brandbu Idretsforening 1:09:17 + 09:40
20 LYN SKI,. Lyn Ski 1:10:22 + 10:45


Etappe1_kvinner_elite_4S7A3744.jpg
Fra dagens første start med 20 lag i kvinner elite. (Foto: Runar Gilberg)

Veksling_1_kvinner_elite_Hedda_Hynne_4S7A3865.jpg
Hedda Hynne leverte som bestilt og sørget for 4 sekunders ledelse til Strindheim på 1. etappe. (Foto: Runar Gilberg)

Damer_elite_veksling3_A20G4676.jpg
På tredje veksling var det fortsatt jevnt mellom Strindheim (7), Gular (3), Tjalve (1) og Tyrving (5) (Foto: Kjell Vigestad)

Damer_elite_veksling3_Tjalve_nr3_Tyrving_veksler_A20G4694.jpg
Men så satte Ingrid Folvik og Tjalve inn støtet (Foto: Kjell Vigestad)

Damer_elite_veksling3_BUL_A20G4717.jpgSigrid Jervell Våg mottar pinnen fra Kristin Fagerli på 3. veksling for BUL(Foto: Kjell Vigestad)

Damer_elite_etappe6_Raumnes_Aarnes_A20G4730.jpg
Raumnes & Årnes stillte med mange av de mest lovende skijentene i Norge og løp inn til 10. plass. Her er Maria Strøm Nakstad i godt driv på 6. etappe. (Foto: Kjell Vigestad)

Damer_elite_etappe6_Steinkjer_A20G4736.jpg
Steinkjer, her ved Vilde Austad på 6. etappe, beholdt plassen i eliten med sin 16. plass.  (Foto: Kjell Vigestad)

_F6C0370_foerste_damelag_elite.jpg
Karoline Bjerkeli Grøvdal i ferd med å doble Tjalves ledelse på klatreetappen opp til Besserud som i år gikk unna på 6.08. (Foto: Per Inge Østmoen)

_F6C0398_andre_damelag_elite.jpg
Heidi Weng som holdt BUL oppe på 2. plass hadde nest beste tid av kvinnene opp til Besserud men ble slått av spesialisten Grøvdal med hele 44 sekunder på 1790 beinharde meter ! (Foto: Per Inge Østmoen)

_F6C0425_tredje_damelag_elite.jpg
Lena Selen og Strindheim passerte på 3. plass på Besserud. (Foto: Per Inge Østmoen)

Etappe_14_Tjalve_vinner_kvinner_elite_4S7A4641.jpgTjalves Line Maltun Helland kunne kontrollere på sjarmøretappen i forvissning om at seieren for lengst var sikret for "hjemmelaget" (Foto: Runar Gilberg)

Etappe14_kvinner_elite_Gular_4S7A4657.jpg
Malene Njaastad hadde 3. beste tid på sjarmøren - samme plass som også laget hennes, Gular, endte på. (Foto: Runar Gilberg)

Etappe14_kvinner_elite_BUL_4S7A4672.jpg
Hedvig Gjerde på 14. etappe for BUL som klatret opp på pallen igjen etter at det ble 4. plass i forrige forsøk. (Foto: Runar Gilberg)

Menn Elite: 

Gular gikk offensivt til verks på Bislett ved Thomas Myklebust Heggøy på 1. etappe og ble i front helt tilbake til Bislett. Det var Marius Vedvik som definitivt avgjorde det hele med å øke ledelsen med hele 40 sekunder til akkurat et minutt da han satte ny etapperekord med 7.18 fra Gressbanen til Frognerparken. Derfra og inn minket ledelsen med ti sekunder, men ankermann Torbjørn Lysne kunne løpe i mål med 50 sekunders margin til  Tjalve. 
 

Resultatliste F1 Menn Elite
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Idrottslaget Gular 1,. Gular 50:08 + 00:00
2 Tjalve,. Noteam 50:58 + 00:50
3 Strindheim,. Strindheim Friidrett 51:23 + 01:15
4 Gneist IL,. Gneist Il 51:31 + 01:23
5 Kristiansand Løpeklubb 1,. Kristiansand Løpeklubb 52:00 + 01:52
6 Ullensaker/Kisa IL Friidrett 1, Noteam 52:19 + 02:11
7 IL SKJALG 1,. Noteam 52:20 + 02:12
8 SK VIDAR 1,. Sportsklubben Vidar 52:32 + 02:24
9 Steinkjer Friidrettsklubb 1,. Steinkjer Friidrettsklubb 52:49 + 02:41
10 Ren-Eng 1,. Fik Ren-Eng 52:57 + 02:49
11 Haugesund IL Friidrett 1,. Haugesund Idrettslag Friidrett 53:09 + 03:01
12 Varegg Fleridrett 1,. Noteam 53:38 + 03:30
13 Friidrettsklubben Orion,. Fik Orion 54:01 + 03:53
14 Lyn Ski,. Lyn Ski 54:02 + 03:54
15 Lillehammer Idrettsforening 1,. Lillehammer If 54:42 + 04:34
16 Herkules Friidrett,. Herkules Friidrett 54:58 + 04:50
17 vollan ik 1,. Vollan Ik 55:00 + 04:52
18 Idrottslaget i BUL 1,. Bul 55:12 + 05:04
19 Jølster IL 1,. Noteam 55:13 + 05:05
20 IL Tyrving 1,. Tyrving Il 55:29 + 05:21
21 Rindal IL,. Noteam 55:51 + 05:43
22 Modum Friidrettsklubb 1,. Modum Friidrettsklubb 56:13 + 06:05
23 Stavanger FIK - Spirit Stavange Spirit Stavanger Friidrettsklu 56:41 + 06:33

 

Etappe1_menn_elite_4S7A4236.jpg
Feltet i menn elite telte 23 norske lag der Gulars Thomas Myklebust Heggøy (602) og Ullensaker/Kisas Andreas Roth (605) var de mest toneangivende på den 1180 meter lange førsteetappen. (Foto: Runar Gilberg)

Veksling1_menn_elite_4S7A4332.jpg
Gular og Ullensaker/Kisa fikk en luke på fem sekunder da de vekslet helt tlikt etter 2.57 min. på baneetappen. (Foto: Runar Gilberg) 

Veksling1_menn_elite_fall1_4S7A4355.jpg
Stafett er stafett! Dramatikk i første veksling der først Haugesunds startmann Robin Nedrehagen inntar horiontalen.
(Foto: Runar Gilberg)

VEksling1_Menn_elite_fall2_4S7A4361.jpg
Rett bak måtte Vollans startmann Torje Klevmo knele før pinnen ble levert videre til Jakob Meløy. (Foto: Runar Gilberg)

Menn_elite_veksling5_Gular_i_tet_A20G5139.jpg
Gular i tet da Ivar Stefansson sender Jacob Boutera avgårde på 6. etappe. (Foto: Kjell Vigestad

Menn_elite_veksling5_Ull-kisa_som_nr2_A20G5150.jpg
Thoma Roth og Ullensaker/Kisa vekslet fem sekunder bak Gular da Magne Haga som la innbitt avgårde.  (Foto: Kjell Vigestad)

Menn_elite_veksling5_Tjalve_paa_3pl_A20G5165.jpg
Tjalve ved Abdullahl Hassan Ali (til v.) og Awet Kibrab på 3. plass på 5. veksling.  (Foto: Kjell Vigestad)

Menn_elite_veksling5_Gneist_og_Krsand_nr4og5_A20G5181.jpg
Gneist ved Andreas Iden (fra v.) og Espen Karlsen og Kristiansand ved Vegard Danielsen og Lars Aanensen på 4. og 5. plass ved 5. veksling - samme plassering som begge lagene hadde i mål. (Foto: Kjell Vigestad)

Menn_elite_veksling5_Morten_Velde_A20G5226.jpg
Haugesund, her ved Morten Velde (til v.) og Daniel Jacobsen på 5. og 6. etappe, falt litt av etter hvert og havnet på 11. plass i år.  (Foto: Kjell Vigestad)

_F6C0678_vinnerlaget_herrer_gular_besserud.jpgGulars Bjørnar Sandnes Lillfosse avslørte etter løpet at det det var psykologisk å feste blikket i asfalten like foran for ikke å miste motet i den tøffe klatringen. (Foto: Per Inge Østmoen)

_F6C0705_tjalve_herrer_opp.jpg
Tjalves Thomas Jefferson Byrkjeland Tjalve tok ut alt i jakten på ledende Gular på toppen av løypa. (Foto: Per Inge Østmoen)

_F6C0724_gneist_herrer_besserud.jpg
Motbakkeeksperten Stian Øvergaard Aarvik løp Gneist opp to plasser og med dagens beste tid på "kongeetappen". Med 5.45 var han sekundet raskere enn Gulars Bjørnar Sandnes Lillefosse. (Foto: Per Inge Østmoen)

Menn_elite_veksling10_Gular_Marius_Vedvik_og_E_Fagerbakke_A20G5424.jpg
Her har Marius Vedvik avgjort stafetten for Gular og har servert pinnen til Eldar Thomassen Fagerbakke. Med 7.18 på den den 2840 m lange etappen var Gulars mann 20 sekunder foran nest beste løper på etappen. (Foto: Kjell Vigestad)

Menn_elite_veksling10_Strindheim_foran_Tjalve_A20G5465.jpgTrond Einar Moen Pedersli og Strindheim distanserte noe overraskende Tjalves Okubamichael Fissehatsion på langetappen og sendte  Henning Andersson ut med fem sekunder ledelse i kampen om 2. plassen. Senay Fissehatsion ser ut til å være utålmodig med å komme i gang. (Foto: Kjell Vigestad)

Menn_elite_veksling10_Gneist_A20G5501.jpg
Gneist kjempet for å komme på pallen men måtte ta til takke med 4, plassen til slutt, bare 8 sekunder bak Strindheim. Her er det Henrik Kravdal som gir pinnen til Andre Seliussen på 10. veksling.  (Foto: Kjell Vigestad)

Menn_elite_veksling10_Skjalg_A20G5532.jpg
Skjalgs Ørjan Grønnevig hadde dagens nest beste tid på langetappen med 7.38 og vekslet med Stian Birkeland som 7. lag  - en plass Stavangerlaget beholdt til mål.  (Foto: Kjell Vigestad)

Menn_elite_veksling10_Lyn_ski_Joar_Thele_til_H_Stadheim_A20G5641.jpgLyn Ski ved Joar Thele (til v. ) og Hans Kristian Stadheim stilte i sine vante konkurranseantrekk og plasserte seg nr. 14 blant løpseliten. (Foto: Kjell Vigestad)


Etappe14_Gular_vinner_menn_elite_Vidar_vinner_kvinner_veteran_4S7A4809.jpg
Alexander Tesfamariam med Bislett og seier innen rekkevidde på14. etappe for Gular. Bak kommer Mette Riise på Vidars suverene veteranlag. (Foto: Runar Gilberg).

ETappe14_Tjalve_4S7A4849.jpgElverumsingen Sindre Løchting  har vært fast inventar påTjalves suksessrike lag i flere år, men med 50 sekunder opp til Gular ble oppgaven denne gangen å trygge sølvet på14. etappe. (Foto: Runar Gilberg)

Etappe14_menn_elite_STrindheim_4S7A4861.jpg
Strindheim var en positiv overraskelse på 3. plass åtte sekunder foran Gneist. Her er det Merih Solomon som jobbe hardt for å sikre pallplassen på nest siste etappe. (Foto: Runar Gilberg)

Menn senior: 
Mosvik IL hadde forsterket laget for å kvalifisere seg til eliteklasen og infridde med en klar seier i menn senior på 53.44, en tid som ville holdt til 13. plass i det gode selskap. Neste år satser klubben med Petter Northug jr på førstsetappe på å klatre enda høyere opp. Namdal, Heming og Rustad slår følge opp i eliteklassen, mens Tyrving, Rindal, Modum og Spirit Stavanger må belage seg på nedrykk etter å ha endt på de fire siste plassene i årets eliteklasse. 
 

Resultatliste F2 Menn Senior
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Mosvik IL Friidrett,. Mosvik Il - Friidrett 53:44 + 00:00
2 Namdal Løpeklubb,. Namdal Løpeklubb 55:02 + 01:18
3 IL Heming 1,. Heming 56:07 + 02:23
4 Rustad IL 1,. Rustad Il 56:18 + 02:34
5 Nittedal IL 1,. Noteam 56:30 + 02:46
6 Gjøvik friidrettsklubb,. Gjøvik Friidrettsklubb 56:51 + 03:07
7 Ringerike Friidrettsklubb 1,. Noteam 56:53 + 03:09
8 OSI Friidrett,. Oslostudentenes Ik - Friidrett 56:53 + 03:09
9 GTI Friidrettsklubb 1,. Gti Friidrettsklubb 57:22 + 03:38
10 Svorkmo/NOI,. Svorkmo/noi 57:27 + 03:43
11 Undheim IL,. Undheim Il 57:32 + 03:48
12 Oppegård IL 1,. Oppegård Il 57:50 + 04:06
13 Bøler IF Friidrett,. Bøler If Friidrett 57:55 + 04:11
14 Team Asker Gentlemen,. Asker Skiklubb 58:08 + 04:24
15 Høybråten og Stovner IL 1,. Noteam 58:20 + 04:36
16 Bækkelagets SK,. Bækkelagets SK 58:34 + 04:50
17 Ås IL 1,. Ås Il 58:50 + 05:06
18 Bromma IL,. Bromma Il 58:59 + 05:15
19 Aurskog-Høland Friidrettslag,. Aurskog - Høland Friidrettslag 59:01 + 05:17
20 Egersunds IK 1,. Egersunds Ik 59:04 + 05:20
21 Kristiansand Løpeklubb 1,. Kristiansand Løpeklubb 59:07 + 05:23
22 IF Göta Karlstad,. If Göta Karlstad 59:26 + 05:42
23 Lyn Ski,. Lyn Ski 1:01:01 + 07:17
24 Sigdal FIK,. Noteam 1:01:13 + 07:29
25 Lalm idrettslag,. Lalm Il 1:02:09 + 08:25
26 Modum Friidrettsklubb 1,. Modum Friidrettsklubb 1:02:15 + 08:31
27 Lillehammer 1990 Elite,. Noteam 1:02:16 + 08:32
28 Sportsklubben Rye,. Rye Sp.kl. 1:04:53 + 11:09
29 Konnerud IL Ski,. Noteam 1:04:58 + 11:14
30 Sylling IF,. Noteam 1:06:24 + 12:40
31 Rustad IL 2,. Rustad Il 1:06:55 + 13:11
32 GTI Friidrettsklubb 2,. Gti Friidrettsklubb 1:07:25 + 13:41
33 Team getlaid,. Noteam 1:13:41 + 19:57



Etappe1_Menn_senior_4S7A4423.jpg
Petter Northug jr. i gang for Mosvik på 1. etappe. (Foto: Runar Gilberg)

Veksling1_menn_senior_4S7A4463.jpg
Nittedal vekslet to sekunder foran Mosvik som lå på en delt 2. plass sammen med Namdal og Bækkelaget. Allerde på 2. etappe var trønderne oppe i teten, og avstanden tilbake til Namdal økte jevnt og trutt til et minutt og 20 sekunder. (Foto: Runar Gilberg)

Veksling 1_Petter_Nordthug_4S7A4491.jpg
Petter Northug i kjent positur  også "off sesaon". Skihelten var rask med å slenge sin 89 kg tunge kroppen ned på Bisletts grønne gress. (Foto: Runar Gilberg)
 

Resultatliste F7 Kvinner Senior
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Varegg Fleridrett,. Varegg Fleridrett 1:04:54 + 00:00
2 Team Asker Babes,. Asker Skiklubb 1:08:04 + 03:10
3 OSI Friidrett,. Oslostudentenes Ik - Friidrett 1:08:24 + 03:30
4 Modum Friidrettsklubb 1,. Modum Friidrettsklubb 1:09:14 + 04:20
5 FIK Orion,. Fik Orion 1:09:40 + 04:46
6 Kjelsås IL Langrenn,. Kjelsås Il 1:10:20 + 05:26
7 Bjerkreim IL 1,. Bjerkreim Il 1:11:12 + 06:18
8 Ringerike Friidrettsklubb,. Noteam 1:11:20 + 06:26
9 Fossum IF 1,. Fossum If 1:11:31 + 06:37
10 Rustad IL 1,. Rustad Il 1:13:40 + 08:46
11 Ullensaker/Kisa IL Friidrett 1, Ullensaker/kisa Il Friidrett 1:13:52 + 08:58
12 Egersunds IK 1,. Egersunds Ik 1:14:58 + 10:04
13 Bjerkreim IL 2,. Bjerkreim Il 1:19:05 + 14:11
14 Re Friidrettsklubb,. Re Fiidrettsklubb 1:20:44 + 15:50
15 Team Fossum Damer,. Noteam 1:24:18 + 19:24


Etappe1_kvinner_senior_og_studenter_4S7A4137.jpg
Start kvinner senior og kvinner studenter. (Foto: Runar Gilberg)

Damer_senior_veksling5_Varegg_suveren_vinner_A20G5008.jpg
Varegg vant seniorklassen for kvinner med over tre minutter margins på tida 1.04.54, dagens 10. beste av alle kvinnelagene. Her er det Else Loge som sender avgårde Renate Berget med  over et minutts ledelse allerede på 6. etappe. (Foto: Kjell Vigestad)

Resultatliste F8 Kvinner Junior
Plass Navn Klubb                  Tid
1 SK VIDAR 1,. Sportsklubben Vidar 1:03:27 + 00:00
2 IL Tyrving,. Tyrving Il 1:07:55 + 04:28
3 IF Sturla,. Noteam 1:08:01 + 04:34
4 Tjalve,. Tjalve 1:09:34 + 06:07
5 Team Grenland Ski,. Team Grenland Ski 1:12:11 + 08:44
6 Wang Toppidrett Hamar,. Noteam 1:12:14 + 08:47
7 Ullensaker/Kisa IL Friidrett,. Ullensaker/kisa Il 1:12:46 + 09:19
8 Bjerkreim IL 1,. Bjerkreim Il 1:17:22 + 13:55

 

Etappe1_kvinner_junior_og_veteran_4S7A3960.jpgStart for kvinner junior, veteran og superveteran. (Foto: Runar Gilberg)

Damer_junior_veksling5_Vidar_Ane_Mobakken_faar_pinnen_A20G4819.jpg
Sanne Njaastad på 4. etappe gir pinnen til Ane Mobakken allerede med klar ledeldse for Vidars sterke juniorlag. (Foto: Kjell Vigestad)

Damer_junior_veksling5_Sturla_A20G4832.jpg
Sturlas juniorjenter lå på en klar 2. plass store deler av stafetten . (Foto: Kjell Vigestad)

Damer_junior_veteran_Tyrving_jr_Vidar_vet_veksling5_A20G4857.jpg
Tyrving som knep sølvet i juniorklassen på 5. veksling samtidig med Vidars vinnende veteraner.  (Foto: Kjell Vigestad)

Damer_junior_veksling10_Vidar_Emilie_Mo_og_A_Lekva_A20G5325.jpg
Stafett er gøy! Vidars Emilie Mo overlater moroa til Amalie Lekva i Frognerparken. 
(Foto: Kjell Vigestad)

Etappe14_kvinner_junior_lag2_og_lag3_4S7A4794.jpg
Tyrving jaget Sturla i kampen om sølvet på 14. etappe og på siste etappe ble rekkefølgen byttet om. (Foto: Kjell Vigestad)
 

Vidars_vinnerlag_kvinner_junior_4S7A5244.jpg
Vidar-juniorene beviste sitt potensiale og løp inn til en klar klasseseier på dagens 7. beste tid, 1.23.27, ni sekunder raskere enn klubbens elitelag! (Foto: Runar Gilberg)

 

Resultatliste F3 Menn Junior
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Ren-Eng 1,. Fik Ren-Eng 56:40 + 00:00
2 IL Tyrving 1,. Tyrving Il 57:00 + 00:20
3 Ogndal Idrettslag,. Noteam 58:49 + 02:09
4 Team Grenland Ski,. Team Grenland Ski 1:00:41 + 04:01
5 Ullensaker/Kisa IL Friidrett 1, Noteam 1:00:44 + 04:04
6 Gausdal Friidrettsklubb,. Gausdal Friidrettsklubb 1:01:14 + 04:34
7 Kjelsås IL Langrenn -,. Kjelsås Il 1:02:18 + 05:38

Siste_etappe_menn_junior_Renengs_vinnerlag_4S7A4977.jpg
Ren-Eng mobiliserer alltid i Holmenkollstafetten og i tillegg til årlige stabile resultater i begge eliteklassen sikret junior-gutta seg i år seieren etter å ha ledet fra start til mål. Her er det Kristoffer Heggeriset som får æren av å avslutte. (Foto: Runar Gilberg)
 

Resultatliste F9 Kvinner Veteran
Plass Navn Klubb                  Tid
1 SK VIDAR 1,. Sportsklubben Vidar 1:08:53 + 00:00
2 Tyrving IL,. Noteam 1:12:42 + 03:49
3 IL Heming 1,. Heming 1:17:06 + 08:13
4 Spydeberg IL 1,. Noteam 1:26:26 + 17:33

Damer_veteran_veksling10_Wavik_Ytterstad_og_Jessica_Gunnarsson_A20G5370.jpg
Vidars Nina Wavik Ytterstad veksler med Jessica Gunnarsson etter å løpt den lange etappen. (Foto: Kjell Vigestad)

Resultatliste F4 Menn Veteran
Plass Navn Klubb                  Tid
1 SK VIDAR 1,. Sportsklubben Vidar 58:58 + 00:00
2 IL Heming 1,. Heming 59:30 + 00:32
3 Ren-Eng 1,. Fik Ren-Eng 1:02:51 + 03:53
4 Ås IL,. Ås Il 1:06:30 + 07:32
5 Ullensaker/Kisa IL Friidrett,. Ullensaker/kisa Il 1:10:08 + 11:1


Veksling1_menn_studenter_og_veteran_4S7A4581.jpg
Bendik Grimsbø i gang med 2. etappe for det seirende laget til NHH i klasse menn studenter. (Foto: Runar Gilberg)

Siste_etappe_Anders_Trygg_Vidar_vinner_Veteran_4S7A5076.jpgAnders Trygg trygger Vidars seier i menn veteran. (Foto: Runar Gilberg)

Resultatliste F10 Kvinner Superveteran
Plass Navn Klubb                  Tid
1 IL Skjalg,. Skjalg Il 1:17:25 + 00:00
2 KOLL IL,. Koll Il 1:18:35 + 01:10
3 Rustad IL 1,. Rustad Il 1:21:16 + 03:51

Damer_superveteran_veksling5_Skjalg_vinner_A20G4976.jpg
Kvinner superveteran ble vunnet av Skjalg som her så vidt i gang med 6. etappe. (Foto: Kjell Vigestad)

Skjalgs_vinnerlag_kvinner_superveteran_4S7A5334.jpg
Seks representanter for Skjalgs vinnerlag i kvinner superveteran kunne juble på podiet. (Foto: Runar Gilberg)

Resultatliste F5 Menn Superveteran
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Strindheim IL,. Strindheim Il 1:00:26 + 00:00
2 IL Skjalg,. Skjalg Il 1:01:14 + 00:48
3 Rustad IL,. Rustad Il 1:03:21 + 02:55
4 Nesodden IF,. Nesodden If 1:07:37 + 07:11


Strindheims_superveteranser_med_premie_Per-Arve_Soerngaard_Frank_Boeroe_Asbjoern_Gaasoe_A20G5980.jpg
Tre av Strindheims superveteraner med plaketten som synlig bevis på seier. (Foto: Runar Gilberg)

Resultatliste B4 Kvinner Bedrift
Plass Navn Klubb                  Tid
1 EY BIL Oslo,. Ey 1:07:48 + 00:00
2 Haukeland Sykehus Idrettslag,. Haukeland Sykehus Idrettslag 1:08:38 + 00:50
3 DNB BIL,. Noteam 1:09:07 + 01:19
4 St. Olavs Hospital 1,. St. Olavs Hospital 1:11:01 + 03:13
5 Bergenslærerne,. Noteam 1:12:22 + 04:34

.


Kvinner_bedrift_vinnere_EY_A20G5995.jpg
Fire blide premiehentere for vinnerlaget i kvinner bedrift - EY BIL Oslo.(Foto: Runar Gilberg)

Helge_Brekke_for_53-gang_A20G4644.jpg
Knarvikmila-general Helge Brekke er mer enn klar for Holmenkollstafetten for 53-gang. Noen bedre? (Foto: Kjell Vigestad)


Livshjulet_A20G5856.jpg
(Foto: Kjell Vigestad)

Livshjulet_damer_A20G5919.jpg
(Foto: Kjell Vigestad)

Luftkrigsskolens_piruett_A20G5935.jpg
(Foto: Kjell Vigestad)

Luftkrigsskolens_piruett2_A20G5938.jpg
(Foto: Kjell Vigestad)

Monolitten_Forsvarets_sanitet_A20G5960.jpg   (Foto: Kjell Vigestad)