KONDIS KOMMER OGSÅ MED STORT GILDEGALLERI FRA STARTEN PÅ SJUSJØEN I LØPET AV MANDAG!
Det var som vanlig stor fart og tette dueller i UngdomsBirken fra Sjusjøen ned til Birkebeineren skistadion søndag, en distanse på vel 17 km med 400 meter netto fall.
Sondre Strande Omland var raskeste løper som vinner av eldste gutteklasse med 38:45, noe som gir en gjennomsnittfart på over 26 km/t. Med det var den talentfulle Kjelsås-utøveren over halvminuttet foran nærmeste konkurrent.
Eline Skaar vant Nittedal-duellen i eldste jenteklasse og var raskest av alle jentene på 43:23.
Med ca. 800 gutter og 600 jenter på start var UngdomsBirken det nest største arrangementet under årets Birken Skifestival med en liten økning fra fjorårets utgave.
Deltakelse pr. klasse:
Gutter: |
|
Jenter: |
||||
Klasse
|
Påmeldte
|
Fullførte
|
|
Klasse
|
Påmeldte
|
Fullførte
|
G12
|
160
|
153
|
|
J12
|
141
|
131
|
G13
|
191
|
178
|
|
J13
|
153
|
142
|
G14
|
219
|
195
|
|
J14
|
137
|
124
|
G15
|
190
|
167
|
|
J15
|
134
|
119
|
G16
|
126
|
112
|
|
J16
|
86
|
70
|
Totalt
|
886
|
805
|
|
Totalt:
|
651
|
586
|
Her kommer resultater og bilder av de beste i hver klasse ved målgang.
(Alle foto på Birkebeineren skistadion: Finn Olsen)
Jenter16 år:
Fra v: Mia Fergestad, Eline Skaar, Oda Skari, og Erle Henriette Soldal Ursin.
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 32037 | Eline Skaar | Nittedal IL | 43:23,5 |
2 | 32005 | Oda Skari | Nittedal IL | 43:23,6 |
3 | 32043 | Mia Fergestad | Koll IL | 43:24,9 |
4 | 32023 | Dorthe Lillebekk | Magnor UL | 43:41,8 |
5 | 32017 | Ingeborg Synstnes Hole | 43:42,8 | |
6 | 32011 | Erle Henriette Soldal Ursin | Koll IL | 43:49,5 |
7 | 32052 | Eli Anne Skramstad | Vang Skiløperforening | 45:05,4 |
8 | 32049 | Anna Jensen | HEMING IL | 45:18,2 |
9 | 32084 | Julie Borge | Granli IL | 45:19,5 |
10 | 32012 | Maren Heen | Jardar IL | 45:35,6 |
Gutter 16 år:
Sondre Strande Omland kunne å paradere inn til seier.
Fra v: Henrik Garmo Hov, Sondre Strande Omland og Tord M Hareland Berget.
Plass
|
Startnr
|
Navn
|
Klubb
|
Tid
|
---|---|---|---|---|
1
|
30026
|
Sondre Strande Omland
|
Kjelsås IL
|
38:45,1
|
2
|
30046
|
Henrik Garmo Hov
|
Byåsen IL
|
39:17,7
|
3
|
30013
|
Tord M Hareland Berget
|
Dombås
|
39:36,8
|
4
|
30055
|
Iver Lund Gjerde
|
Byåsen IL
|
39:38,3
|
5
|
30104
|
Fredrik Wilhelmsen Garstad
|
Kjelsås IL
|
39:45,4
|
6
|
30002
|
Sondre Mæhlum Krüger
|
Byaasen Skiklubb
|
40:07,4
|
7
|
30107
|
Ludvik Ytredal Harstad
|
Lillehammer Skiklub
|
40:07,9
|
8
|
30189
|
Ole Jacob Ellevold
|
Opostad IL/Team Odal
|
40:24,5
|
9
|
30039
|
Even Broberg
|
Jevnaker IF ski
|
40:24,6
|
10
|
30182
|
Karsten Ellevold
|
Oppstad IL/Team Odal
|
40:25,0
|
Jenter 15 år:
Fotofinish også i J15 der Emilie Ruud Lia, Granli IL er hårfint foran Hedda Faraasen Alme, Strandbygda IL og Anna Aukland (skjult).
Fra v.: Hedda Faraasen Alme, Emilie Ruud Lia, og Anna Aukland.
Plass
|
Startnr
|
Navn
|
Klubb
|
Tid
|
---|---|---|---|---|
1
|
34117
|
Emilie Ruud Lia
|
Granli IL
|
44:44,4
|
2
|
34069
|
Hedda Faraasen Alme
|
Strandbygda il
|
44:45,0
|
3
|
34012
|
Anna Aukland
|
|
44:45,3
|
4
|
34105
|
Maria Schei Alsgaard
|
Åsen IL
|
44:47,0
|
5
|
34044
|
Mia Minge Johannesen
|
Nesodden IF Ski
|
44:51,6
|
6
|
34060
|
Eline Torp Lofterød
|
Fossum IF
|
44:58,9
|
7
|
34116
|
Kari Heggen
|
Harestua IL
|
45:01,2
|
8
|
34049
|
Vilde Nordgård Leiren
|
Byåsen IL
|
45:02,3
|
9
|
34054
|
Marie Husnes
|
Lillehammer Skiklub
|
45:11,5
|
10
|
34014
|
Julie Holter Henriksen
|
Bækkelagets SK
|
45:12,6
|
Gutter 15 år:
Også i G15 stod kampen om seieren mellom tre løpere. Her er det Halvor Sellesbakk, Byåsen IL som leder an foran Brage Bjerkeli, Molde og omegn IF som stakk av med seieren med svenske Theo Malm, Vreta somk på 3. plass.
Plass
|
Startnr
|
Navn
|
Klubb
|
Tid
|
---|---|---|---|---|
1
|
31046
|
Brage Bjerkeli
|
Molde og omegn IF
|
39:26,7
|
2
|
31006
|
Halvor Sellesbakk
|
Byåsen IL
|
39:28,7
|
3
|
31014
|
Theo Malm
|
Vreta somk
|
39:28,9
|
4
|
31069
|
Ulrik Jåvoll Hagen
|
|
40:10,7
|
5
|
31194
|
Oskar Lunde
|
|
40:26,6
|
6
|
31005
|
David Engesæter
|
Førde il
|
41:14,8
|
7
|
31044
|
Cody Øiseth
|
Asker Skiklubb
|
41:15,3
|
8
|
31037
|
Ludvik Blichfeldt Rød
|
Asker Skiklubb
|
41:15,8
|
9
|
31067
|
Tobias Øwre-Johnsen
|
LØRENSKOG SKIKLUBB
|
41:16,1
|
10
|
31015
|
Henrik Kampen Ellingvåg
|
Lyn Ski
|
41:18,3
|
Jenter 14 år:
Fra v.: Signe Farbu, Maria Sæther Verdenius og Magnhild Kleppa Madslien.
Plass
|
Startnr
|
Navn
|
Klubb
|
Tid
|
---|---|---|---|---|
1
|
36070
|
Maria Sæther Verdenius
|
Tolga IL
|
46:18,6
|
2
|
36066
|
Signe Farbu
|
Inderøy IL
|
46:28,0
|
3
|
36023
|
Magnhild Kleppa Madslien
|
|
47:16,1
|
4
|
36020
|
Ida Fergestad
|
Koll IL
|
47:20,7
|
5
|
36059
|
Sunniva Vik
|
Mjøndalen IF
|
47:24,0
|
6
|
36025
|
Kaja Marie Lilledal-Fritzvold
|
Jutul Il
|
47:24,3
|
7
|
36045
|
Solveig Skjærholt
|
Kjelsås IL
|
47:45,2
|
8
|
36035
|
Ingrid Skaar
|
Nittedal IL
|
47:51,1
|
9
|
36063
|
Sofia Håvi-Faanes
|
Il Holeværingen
|
48:00,9
|
10
|
36046
|
Kristin Ottestad-Dahlen
|
Osmarka il
|
48:06,1
|
Gutter 14 år:
Fra v.: Lars Nordbø, Axel Kristian Wedum og Aksel Alvar Foss.
Plass
|
Startnr
|
Navn
|
Klubb
|
Tid
|
---|---|---|---|---|
1
|
33037
|
Axel Kristian Wedum
|
Lyn Ski
|
42:20,0
|
2
|
33046
|
Lars Nordbø
|
Asker Skiklubb
|
42:25,4
|
3
|
33030
|
Aksel Alvar Foss
|
|
42:26,3
|
4
|
33018
|
Iver Fjeld Bjonviken
|
Årvoll IL
|
43:03,1
|
5
|
33026
|
Magnus Heimdal
|
Kjelsås IL - ski
|
43:29,1
|
6
|
33015
|
Iven Bergersen
|
Rælingen skiklubb
|
43:38,0
|
7
|
33036
|
Knut Grønnevet Benserud
|
HEMING IL
|
43:41,5
|
8
|
33001
|
Christian Berge Gjellestad
|
Koll IL
|
43:45,0
|
9
|
33068
|
August Søråsen Bergersen
|
Lillehammer skiklubb
|
43:45,7
|
10
|
33029
|
Oliver Alexander Wadahl Sweetman
|
Lyn Ski
|
43:54,7
|
Jenter 13 år:
Fra v.: Ebba Jensen, Vienna Skinnes og Oda Bakke Fuglerud.
Plass
|
Startnr
|
Navn
|
Klubb
|
Tid
|
---|---|---|---|---|
1
|
37022
|
Vienna Skinnes
|
Sjåstad/Vestre Lier IL
|
48:37,8
|
2
|
37004
|
Ebba Jensen
|
HEMING IL
|
49:15,6
|
3
|
37007
|
Oda Bakke Fuglerud
|
Vind IL
|
49:37,5
|
4
|
37006
|
Vilja Schjølberg Hegdahl
|
Nesodden IF
|
49:42,9
|
5
|
37029
|
Linnea Bomann-Larsen
|
HEMING IL
|
49:54,6
|
6
|
37127
|
Mia Moen Mikkelsen
|
Tynset IF
|
50:23,2
|
7
|
37030
|
Live Balmforth
|
Lyn
|
50:57,4
|
8
|
37101
|
Mathea Hansen Granum
|
Røa IL
|
51:15,9
|
9
|
37008
|
Silje Normann Nybråten
|
IL Skrim
|
51:16,0
|
10
|
37003
|
Maja Weber Eriksen
|
Lommedalens IL
|
51:18,1
|
Gutter 13 år:
Eirik Solbrekke fra Vingrom IL tok ut alt og knep. 2. plassen i G13.
Fra v.: Eirik Solbrekke, Olav Sellesbakk og Sondre Torsgard Ihler.
Plass
|
Startnr
|
Navn
|
Klubb
|
Tid
|
---|---|---|---|---|
1
|
35016
|
Olav Sellesbakk
|
Byåsen IL
|
44:49,1
|
2
|
35003
|
Eirik solbrekke
|
Vingrom IL
|
45:07,4
|
3
|
35019
|
Sondre Torsgard Ihler
|
Øvrevoll Hosle IL
|
45:07,9
|
4
|
35006
|
Amund Antczak Bjerregaard
|
Krødsherad IL
|
45:08,9
|
5
|
35010
|
Lars Christian Granaas Bjerke
|
Konnerud
|
45:52,3
|
6
|
35026
|
Simen Bryhn Bergstrøm
|
Holmen
|
45:55,9
|
7
|
35029
|
Ole Kristian Hennum
|
Lier IL
|
46:19,3
|
8
|
35022
|
Nikolai Fosser Erikstein
|
Driv IL
|
46:20,3
|
9
|
35025
|
Halvor Melbø
|
Vingrom IL
|
46:21,0
|
Jenter 13 år:
Anny Christiane Soldal Ursin fra Koll IL var første jente i mål.
Kristin Haug fra Lillehammer Skiklub kunne for 2.plassen.
Gutter 12 år:
Fra v. Mads Stavang Braaten fra Haslum IL og Kristoffer Nordal Berg fra Kjelsås IL var de to første i mål i G12.