Søndag gikk det andre renn i årets Tour de Hedmarken, Ottestadrennet, med fellesstarter i fristil i teknisk morsomme løyper på Budor skistadion. For klasser under 13 år var det parstart. Rennet var også andre renn i årets Sjusjøcup. Heldigvis kom det akkurat nok snø til å sikre fine skiforhold stadion ved Gryllingsætra.
Karen Amalie Nordseth, Snertingdal IF Ski som vant K19/20 og vinner av M17, Stian Grønli, Fet SK, hadde dagens beste tider på de to lengste diatnsene, 5 og 10 km. Maiken Min Midtskogen, Stor-Elvdal SK og Johannes Bordal, MjøsSki vant seniorklassene.
Det var stor deltakelse i mange klasser med J12 og G15 som de aller hardeste å hevde seg i med 31 på startstrek.
3. juledag fortsetter touren med Gåsburennet med klassisk normaldistanse i NM-løypene på Gåsbu. Dagen etter avsluttes TdH med jaktstart for Tour-deltakere (f.o.m. 13 år). Første Tour-deltaker i mål vinner Tour de Hedmarken sammenlagt i sin klasse.
Karen Amalie Nordseth, Snertingdal IF Ski som vant K19/20 og vinner av M17, Stian Grønli, Fet SK, hadde dagens beste tider på de to lengste diatnsene, 5 og 10 km. Maiken Min Midtskogen, Stor-Elvdal SK og Johannes Bordal, MjøsSki vant seniorklassene.
Det var stor deltakelse i mange klasser med J12 og G15 som de aller hardeste å hevde seg i med 31 på startstrek.
3. juledag fortsetter touren med Gåsburennet med klassisk normaldistanse i NM-løypene på Gåsbu. Dagen etter avsluttes TdH med jaktstart for Tour-deltakere (f.o.m. 13 år). Første Tour-deltaker i mål vinner Tour de Hedmarken sammenlagt i sin klasse.
Ski-action: Yrende liv på stadion. (Arrangørfoto)
Tour de Hedmarkens hjemmeside
Tour de Hedmarken på Facebook
Reportasje fra TdH 1: HA-sprinten med 40 finaler på Budor
Søkbare resultater
Resultatliste (pdf)
De beste i Ottestadrennet-TDH 2 16.12.2018: |
||||
|
|
|
|
|
J 12 år
|
|
|
|
|
Plass
|
Navn
|
Klubb
|
Tid
|
Etter
|
1
|
Ida Øverli Støen
|
Lillehammer Skiklub
|
07:24
|
+0:00
|
2
|
Elise Retterås
|
Roterud IL
|
07:25
|
+0:01
|
3
|
Vilde Linnéa Revelj Vigerust
|
Østre Toten Skilag
|
07:31
|
+0:07
|
J 13 år
|
|
|
|
|
1
|
Sofie Margrethe Robstad
|
Moelven IL
|
10:05
|
+0:00
|
2
|
Martine Imerslund Harefallet
|
Østre Toten Skilag
|
10:06
|
+0:01
|
3
|
Ingeborg Rosager
|
Granli IL
|
10:17
|
+0:12
|
J 14 år
|
|
|
|
|
1
|
Malin Hoelsveen
|
Raufoss IL Langrenn
|
09:06
|
+0:00
|
2
|
Emma Klevenberg
|
Gjøvik SK
|
09:08
|
+0:02
|
3
|
Silje Christine Berg-Knutsen
|
Nes Ski
|
09:20
|
+0:14
|
J 15 år
|
|
|
|
|
1
|
Ragna Fodstad
|
Østre Toten Skilag
|
16:33
|
+0:00
|
2
|
Synne Børresen Bollingmo
|
Raufoss IL Langrenn
|
16:35
|
+0:02
|
2
|
Andrea Sæther Verdenius
|
Tolga IL
|
16:35
|
+0:02
|
J 16 år
|
|
|
|
|
1
|
Ingeborg Østgård
|
Nansen IL
|
16:02
|
+0:00
|
2
|
Irja Brandfjell
|
Furnäsdalens IF
|
16:12
|
+0:10
|
3
|
Mari Grøtli Svergja
|
Kvikne IL
|
16:24
|
+0:22
|
K 17 år
|
|
|
|
|
1
|
Caroline Plukkerud
|
Øyer-Tretten IF
|
16:49
|
+0:00
|
2
|
Ingrid Fougner
|
Follebu SK
|
16:51
|
+0:02
|
3
|
Mathilde Bjørge
|
Ringebu/Fåvang SK
|
16:52
|
+0:03
|
K 18 år
|
|
|
|
|
1
|
Marie Sølverud Wangen
|
Magnor UL
|
15:54
|
+0:00
|
2
|
Hedda Bakkemo
|
Gjøvik SK
|
15:58
|
+0:04
|
3
|
Ida Benjaminsen
|
MjøsSki
|
16:23
|
+0:29
|
K 19/20 år
|
|
|
|
|
1
|
Karen Amalie Nordseth
|
Snertingdal IF Ski
|
15:32
|
+0:00
|
2
|
Hanne Nilsen
|
Hamar SK
|
15:49
|
+0:17
|
3
|
Christine Dalsjø Fredriksen
|
Magnor UL
|
16:52
|
+1:20
|
K senior
|
|
|
|
|
1
|
Maiken Min Midtskogen
|
Stor-Elvdal SK
|
16:00
|
+0:00
|
2
|
Madeleine Nilsen Austad
|
Hamar SK
|
18:45
|
+2:45
|
G 11 år
|
|
|
|
|
1
|
Sondre Borgen
|
Østre Toten Skilag
|
06:53
|
+0:00
|
2
|
Emil Kolloen
|
Ringsaker IF
|
07:17
|
+0:24
|
3
|
Kristian Moen Bonden
|
Trysilgutten IL
|
07:28
|
+0:35
|
G 12 år
|
|
|
|
|
1
|
Karsten Ellevold
|
Oppstad IL
|
06:36
|
+0:00
|
2
|
Ole Jacob Ellevold
|
Oppstad IL
|
06:38
|
+0:02
|
3
|
Sander Aasheim
|
Grue IL
|
06:47
|
+0:11
|
G 13 år
|
|
|
|
|
1
|
Karl Alvar Myhlback
|
Trysilgutten IL
|
08:08
|
+0:00
|
2
|
Elfinn Borg Faldmo
|
Trysilgutten IL
|
08:56
|
+0:48
|
3
|
Jonas Lidahl Lillejordet
|
Vang Skiløperforening
|
09:27
|
+1:19
|
G 14 år
|
|
|
|
|
1
|
Erik Bergström
|
Domnarvets Goif
|
08:14
|
+0:00
|
1
|
Martin Jørstad Ringli
|
Øystre Slidre IL
|
08:14
|
+0:00
|
3
|
Lars Heggen
|
Harestua IL
|
08:19
|
+0:05
|
G 15 FH
|
|
|
|
|
1
|
Isak Brenden
|
Hamar SK
|
23:00
|
+0:00
|
G 15 år
|
|
|
|
|
1
|
Sivert Borgen
|
Østre Toten Skilag
|
14:35
|
+0:00
|
2
|
Sigurd Nordaas
|
Strandbygda IL
|
14:40
|
+0:05
|
3
|
Håvard Tosterud
|
Østre Toten Skilag
|
14:41
|
+0:06
|
G 16 år
|
|
|
|
|
1
|
Even Thorvaldsen
|
Ottestad IL
|
14:00
|
+0:00
|
2
|
Sebastian Rød Feragen
|
Tynset IF
|
14:14
|
+0:14
|
3
|
Philip Georg Johansen
|
Nybergsund IL
|
14:18
|
+0:18
|
J 11 år
|
|
|
|
|
1
|
Emilie Ruud Lia
|
Granli IL
|
07:19
|
+0:00
|
2
|
Hedda Faraasen Alme
|
Strandbygda IL
|
07:47
|
+0:28
|
3
|
Elise Stangstuen Kjeldsberg
|
Vind IL
|
08:00
|
+0:41
|
M 17 år
|
|
|
|
|
1
|
Stian Grønli
|
Fet SK
|
27:46:00
|
+0:00
|
2
|
Nils Bergström
|
Domnarvets Goif
|
27:56:00
|
+0:10
|
3
|
Ola Spigseth
|
Nes Ski
|
27:57:00
|
+0:11
|
M 18 år
|
|
|
|
|
1
|
Ivar Dragerengen
|
Raufoss IL Langrenn
|
30:19:00
|
+0:00
|
2
|
Erik Stigen
|
Fredrikstad SK
|
30:43:00
|
+0:24
|
3
|
Oscar Reiersen
|
Trøsken IL
|
31:52:00
|
+1:33
|
M 19/20 år
|
|
|
|
|
1
|
Jørgen Stigen
|
Hamar SK
|
28:03:00
|
+0:00
|
2
|
Sondre Bjørkeng Pedersen
|
Nes Ski
|
28:05:00
|
+0:02
|
2
|
Lars-Haakon Kvernvolden
|
Hamar SK
|
28:05:00
|
+0:02
|
M senior
|
|
|
|
|
1
|
Johannes Bordal
|
MjøsSki
|
28:01:00
|
+0:00
|
2
|
Stein-Erik Eriksen
|
Heming IL
|
28:05:00
|
+0:04
|
3
|
Ola Nygård Snellingen
|
Svea Skilag
|
28:11:00
|
+0:10
|
FH M
|
|
|
|
|
1
|
Morten Hulleberg
|
MjøsSki
|
15:49
|
+0:00
|