Totalvinnere av TransØsterdalen anno 2018: Borghild Løvset, Orkla CK og Vidar Mehl, Raufoss & Gjøvik SK/SWIX Hard Rocx. (Arrangørfoto).
TransØsterdalen gikk fra kald nordavind og litt regn på fredag via en lørdag med god Nord-Østerdals sommertemperatur til strålende vær på søndag, Både deltagere og arrangører strålte om kapp med sola etter en fantastisk avslutningsdag med start og mål på Tynset..
I år var det 194 ryttere på startstreken søndag, det største antallet på søndagsetappen. De siste årene har sisteetappen hatt målgang på Koppang, men med den nye konsentrasjonen om et sted får Tynset-terrenget virkelig profilert seg.
CK Elverum tok to av tre seire i lagkonkurransene for tomannslag ved Siw Storsveen/Heidi Kjernåsen og Stein Halvorsen/Bengt Arne Storsveen i klassene under 110 år. Odd Arne Fallmyr/Kåre Ellingsgård på Team Equinor vant eldste klasse for menn.
Tonje Tømmervold, Oppdal og Dagfinn Bang-Johansen, IF Frøy var de raskeste totalt etter tre dager i turklassene. Her kjørte forøvrig Tor Halvor Tuveng-Bjørnstad inn til bestetid totalt på søndag tre sekunder raskere enn beste eliterytter, Knut Erik Nesteby, og på lørdag var "The Doc" nest raskest bare hårfint slått av eneren Vidar Mehl.
Vidar Mehl alene i tet på søndagens jaktstart som han kontrollerte inn til seier med to minutters margin til toeren Knut Erik Nesteby og seks minutter til treeren Greg Shaw. (Foto: Per Roger Bekken)
Borghild Løvset var nesten 13 minutter foran danske Ann-Dorthe Lisbygd etter bortimot 17 mil på sykklsetet i Nord-Østerdalen. Camilla Hott besatte siste pallplassen alle dager. (Foto: Per Roger Bekken)
Samleside for TransØsterdalen
TransØsterdalens nettsider
TransØsterdalens facebookside
ALLE RESULTATER FREDAG
ALLE RESULTATER LØRDAG
Resultater TransØsterdalen 22.-24.06.2018: |
||||
|
|
|
|
|
1. etappe 58 km 22.06:
|
||||
K Elite
|
||||
Plass
|
Navn
|
Klubb
|
Tid
|
Etter
|
1
|
Borghild Løvset
|
Orkla CK
|
02:03:53
|
+00:00
|
2
|
Ann-Dorthe Lisbygd
|
Team Amaton Sponz
|
02:07:20
|
+03:27
|
3
|
Camilla Hott
|
Ullensaker CK
|
02:16:09
|
+12:16
|
4
|
Hanne Beate Melby
|
Molde CK/Molle Riders
|
02:20:28
|
+16:35
|
5
|
Francisca Vivian Da Silva Eriksen
|
Sagene IF Sykkel
|
02:31:42
|
+27:49
|
|
|
|
|
|
M Elite
|
||||
1
|
Vidar Mehl
|
Raufoss&Gjøvik/SWIX Hard Rocx
|
01:57:27
|
+00:00
|
2
|
Daniel H. Bergebakken
|
CK Elverum
|
01:57:27
|
+00:00
|
3
|
Greg Saw
|
Kongsberg IF Sykkel/Abax - Giant
|
01:57:28
|
+00:01
|
4
|
Thomas Wikstøl
|
Svarstad IL/Team Skørn Offroad
|
01:57:28
|
+00:01
|
5
|
Per Buttingsrud AAS-ENG
|
Savalen SK/Team Ahlsell Cube
|
01:57:29
|
+00:02
|
6
|
Roar Sollie
|
Raufoss & Gjøvik SK
|
01:57:30
|
+00:03
|
7
|
Odd Erlend Hansen Berg
|
Solør CK/Birk Sport Racing
|
01:57:31
|
+00:04
|
8
|
Knut Erik Nesteby
|
Savalen SK/Team Ahlsell Cube
|
01:57:33
|
+00:06
|
9
|
Håkon Klerud Johannessen
|
Molde CK
|
01:57:34
|
+00:07
|
10
|
Eirik Fiskvik
|
Savalen SK/Team Ahlsell Cube
|
01:57:34
|
+00:07
|
|
|
|
|
|
2. etappe 73 km 23.06:
|
||||
K Elite
|
||||
1
|
Borghild Løvset
|
Orkla CK
|
02:58:39
|
+00:00
|
2
|
Ann-Dorthe Lisbygd
|
Team Amaton Sponz
|
03:01:40
|
+03:00
|
3
|
Camilla Hott
|
Ullensaker CK
|
03:12:12
|
+13:33
|
4
|
Hanne Beate Melby
|
Molde CK/Molle Riders
|
03:25:53
|
+27:13
|
5
|
Francisca Vi Da Silva Eriksen
|
Sagene IF Sykkel
|
03:29:47
|
+31:08
|
|
|
|
|
|
M Elite
|
||||
1
|
Vidar Mehl
|
Raufoss&Gjøvik/SWIX Hard Rocx
|
02:37:48
|
+00:00
|
2
|
Greg Saw
|
Kongsberg IF Sykkel/Abax- Giant
|
02:42:04
|
+04:16
|
3
|
Per Buttingsrud AAS-ENG
|
Savalen SK/Team Ahlsell Cube
|
02:42:04
|
+04:16
|
4
|
Knut Erik Nesteby
|
Savalen SK/Team Ahlsell Cube
|
02:42:05
|
+04:16
|
5
|
Håkon Klerud Johannessen
|
Molde CK
|
02:45:38
|
+07:50
|
6
|
Thomas Wikstøl Jaerson
|
Svarstad IL/Team Skørn Offroad
|
02:45:46
|
+07:57
|
7
|
Odd Erlend Hansen Berg
|
Solør CK/Birk Sport Racing
|
02:46:19
|
+08:31
|
8
|
Eirik Fiskvik
|
Savalen SK/Team Ahlsell Cube
|
02:47:04
|
+09:16
|
9
|
Daniel H. Bergebakken
|
CK Elverum
|
02:48:26
|
+10:37
|
10
|
Roar Sollie
|
Raufoss & Gjøvik SK
|
02:49:19
|
+11:30
|
|
|
|
|
|
3. etappe 35 km 24.06:
|
||||
K Elite
|
||||
1
|
Borghild Løvset
|
Orkla CK
|
1:46:02
|
0:00:00
|
2
|
Ann-Dorthe Lisbygd
|
Team Amaton Sponz
|
1:52:22
|
0:06:20
|
3
|
Camilla Hott
|
Ullensaker CK
|
1:55:23
|
0:09:21
|
4
|
Francisca Vi Da Silva Eriksen
|
Sagene IF Sykkel
|
2:02:24
|
0:16:22
|
5
|
Hanne Beate Melby
|
Molde CK/Molle Riders
|
2:02:36
|
0:16:34
|
|
|
|
|
|
M Elite
|
||||
1
|
Knut Erik Nesteby
|
Savalen SK/Team Ahlsell Cube
|
1:28:48
|
0:00:00
|
2
|
Vidar Mehl
|
Raufoss&Gjøvik SK/SWIX Hard Rocx
|
1:30:55
|
0:02:07
|
3
|
Greg Saw
|
Kongsberg IF Sykkel/Abax- Giant
|
1:32:38
|
0:03:50
|
4
|
Per Buttingsrud Aas-Eng
|
Savalen SK/Team Ahlsell Cube
|
1:32:43
|
0:03:55
|
5
|
Odd Erlend Hansen Berg
|
Solør CK/Birk Sport Racing
|
1:33:24
|
0:04:36
|
6
|
Thomas Wikstøl Jaerson
|
Svarstad IL/Team Skørn Offroad
|
1:33:58
|
0:05:10
|
7
|
Håkon Klerud Johannessen
|
Molde CK
|
1:33:59
|
0:05:11
|
8
|
Roar Sollie
|
Raufoss & Gjøvik SK
|
1:35:16
|
0:06:28
|
9
|
Eirik Fiskvik
|
Savalen SK/Team Ahlsell Cube
|
1:35:53
|
0:07:05
|
10
|
Justinas Leveika
|
Savalen SK
|
1:36:07
|
0:07:19
|
|
|
|
|
|
TransØsterdalen 2018 sammenlagt:
|
||||
|
|
|
|
|
K Elite
|
||||
Plass
|
Navn
|
Klubb
|
Bruttotid
|
Etter
|
1
|
Borghild Løvset
|
Orkla CK
|
01:46:02
|
+00:00
|
2
|
Ann-Dorthe Lisbygd
|
Team Amaton Sponz
|
01:58:50
|
+12:48
|
3
|
Camilla Hott
|
Ullensaker CK
|
02:21:13
|
+35:10
|
4
|
Hanne Beate Melby
|
Molde CK/Molle Riders
|
02:46:25
|
+1:00:23
|
5
|
Francisca Vi Da Silva Eriksen
|
Sagene IF Sykkel
|
03:01:21
|
+1:15:19
|
|
|
|
|
|
M Elite
|
||||
1
|
Vidar Mehl
|
Raufoss&Gjøvik/SWIX Hard Rocx
|
01:30:55
|
+00:00
|
2
|
Knut Erik Nesteby
|
Savalen SK/Team Ahlsell Cube
|
01:33:12
|
+02:16
|
3
|
Greg Saw
|
Kongsberg IF Sykkel/Abax- Giant
|
01:36:56
|
+06:00
|
4
|
Per Buttingsrud AAS-ENG
|
Savalen SK/Team Ahlsell Cube
|
01:37:02
|
+06:06
|
5
|
Håkon Klerud Johannessen
|
Molde CK
|
01:41:57
|
+11:01
|
6
|
Thomas Wikstøl Jaerson
|
Svarstad IL/Team Skørn Offroad
|
01:41:57
|
+11:01
|
7
|
Odd Erlend Hansen Berg
|
Solør CK/Birk Sport Racing
|
01:41:59
|
+11:03
|
8
|
Eirik Fiskvik
|
Savalen SK/Team Ahlsell Cube
|
01:45:17
|
+14:21
|
9
|
Roar Sollie
|
Raufoss & Gjøvik SK
|
01:46:50
|
+15:54
|
10
|
Justinas Leveika
|
Savalen SK
|
01:48:55
|
+17:59
|
|
|
|
|
|
Kvinner:
|
|
|
|
|
1
|
Tonje Tømmervold
|
OPPDAL
|
02:54:22
|
+00:00
|
2
|
Hilde Charlotte Østmoen
|
Eiker CK
|
02:57:32
|
+03:09
|
3
|
Camilla Helen Landsverk
|
Eiker CK
|
03:03:30
|
+09:07
|
4
|
Kristin Ankile
|
Eiker CK
|
03:33:23
|
+39:01
|
5
|
Birgit Ryningen
|
TRONDHEIM
|
03:46:34
|
+52:11
|
6
|
Annebeth Askevold
|
Nidaros SK
|
04:00:32
|
+1:06:09
|
7
|
Heidi Tronbøl
|
Fet Skiklubb Sykkel
|
04:27:05
|
+1:32:42
|
8
|
Mette Jakobsen
|
IF Frøy
|
04:39:12
|
+1:44:49
|
9
|
Grethe May Opsahl Steen
|
Eiker CK
|
05:07:35
|
+2:13:12
|
|
|
|
|
|
Menn (94 fullførende):
|
||||
1
|
Dagfinn Bang-Johansen
|
IF Frøy
|
01:54:22
|
+00:00
|
2
|
Martin Johansson
|
Void Cycling
|
01:56:06
|
+01:44
|
3
|
Truls Veslum
|
Asker CK
|
01:58:44
|
+04:22
|
4
|
Kenneth Lømo
|
CK Elverum
|
01:58:45
|
+04:23
|
5
|
Espen Kildebo Jensen
|
Sagene IF Sykkel
|
01:59:03
|
+04:41
|
6
|
Ole Andreas Brækken
|
TVK
|
01:59:05
|
+04:43
|
7
|
Frode Bokerød
|
Halden CK
|
01:59:53
|
+05:31
|
8
|
Jon Anders Iversen
|
Sande SpKl Sykkel
|
02:00:42
|
+06:20
|
9
|
Anders Seim
|
SK Rye sykkel
|
02:02:49
|
+08:27
|
10
|
Vidar Olsen
|
IF Frøy
|
02:02:52
|
+08:30
|
11
|
Helge Kolstad
|
Sagene IF Sykkel
|
02:05:05
|
+10:43
|
12
|
Martin Dahling
|
CK Elverum
|
02:06:06
|
+11:44
|
13
|
Kristian Øksdahl
|
Odal SK
|
02:07:12
|
+12:49
|
14
|
Øyvind Klemetsen Bøthun
|
Nordlysbyen
|
02:08:54
|
+14:32
|
15
|
Inge Valseth
|
CK Victoria
|
02:08:55
|
+14:33
|
16
|
Henrik Dam
|
Drøbak-Frogn IL Sykkel
|
02:11:51
|
+17:29
|
17
|
Gaute Moen
|
Trollheimen SK
|
02:12:36
|
+18:14
|
18
|
Jørgen Ertnes
|
Sagene IF Sykkel
|
02:12:44
|
+18:22
|
19
|
Rune Vollan
|
Gauldal SK
|
02:14:12
|
+19:50
|
20
|
Johnny Johnsen
|
Kvinesdal Sykkelklubb
|
02:14:18
|
+19:56
|
|
|
|
|
|
2-mannslag K under 110 år
|
||||
Plass
|
Lag
|
Navn
|
Totaltid
|
Etter
|
1
|
1 CK Elverum 1 Kvinner
|
Siw Storsveen - Heidi Kjernåsen
|
8.28.51,29
|
0.00.00,00
|
|
|
|
|
|
2-mannslag M over 110 år
|
||||
1
|
Team Equinor
|
Odd Arne Fallmyr - Kåre Ellingsgård
|
7.50.59,81
|
0.00.00,00
|
2
|
Skullerud Team1
|
Jens Dahlen - Dan Karlsen
|
7.57.26,49
|
0.06.26,68
|
3
|
Drammensgutta 1
|
Per Ove Windelstad - Helge Myhrvold
|
8.05.10,10
|
0.14.10,29
|
4
|
Drammensgutta 2
|
Jan Gulbrandsen - Cay A Josefsson
|
8.41.59,10
|
0.50.59,29
|
5
|
LCK 120
|
Terje Ruud Håvard - Madsbakken
|
10.29.27,76
|
2.38.27,95
|
|
|
|
|
|
2-mans lag M under 110 år
|
||||
1
|
CK Elverum 1 M
|
Bengt A Storsveen - Stein Halvorsen
|
7.09.18,36
|
0.00.00,00
|
2
|
Team Kjekkas
|
Frode Dalen Christian Garli Dalen
|
7.14.53,88
|
0.05.35,52
|
3
|
Team EK
|
Erik Hansen - Kristian Stubberud
|
7.15.21,49
|
3.10.19,50
|
4
|
Team Skiglider 3
|
Jan Kr Haugnæss - Tom Bergene
|
7.17.15,45
|
3.10.41,27
|
5
|
Team Skiglider.no 1
|
Tore Fonn - Tom Atle Bordevik
|
7.51.39,00
|
3.36.53,11
|
6
|
Krutt med futt/kaftein corner
|
Kai Larsen - Morten Dalby
|
8.09.38,66
|
3.52.38,37
|
7
|
Team Uno-X H2
|
Sverre Engelstad - Ole J Tønnessen
|
9.44.51,07
|
5.09.05,86
|
|
|
|
|
|
Mix lag over 80 år
|
||||
1
|
Team fokus
|
Marie Waagan - Per Chr Pettersen
|
8.15.15,42
|
0.00.00,00
|
2
|
På hjul
|
Truls Andersen - Klara Lyngnes
|
8.33.34,91
|
0.18.19,49
|
3
|
Statsbygg BIL
|
Anders Wethal - Hege Gultvedt
|
8.52.56,70
|
0.37.41,28
|
4
|
Team Troika
|
Tonje Torsnes -Tormod Sunnvoll
|
9.30.53,90
|
1.15.38,48
|
5
|
Frogner IL
|
Gro Tømte - Gøran Tømte
|
10.22.46,84
|
2.07.31,42
|
Ann-Dorthe Lisbygd |