Det var 104 deltagere på Vinterkarusellens 5. løp på Romerike, denne gangen på Bjørkelangen med Aurskog-Høand FIK som lokal arrangør.
Mathias Høgenes Oppegaard som har byttet fra arrangørklubben til OSI kvitterte med å være førstemann i mål på tiden 27:29. Det holdt til seier med 38 sekunders margin til tidligere klubbkamerat Magnus Salberg.
I kvinneklassen fikk vi et nytt bekjentskap med Andrea Boutera fra Gular IF som løp sitt første Vinterkarusell-løp på Romerike. Hun vant klart på 32:00, hele 2:24 foran veteranen Dorte Foss på 2. plass.
Andrea Boutera fra et løp i Kaland løpskarusell i 2017, som hun vant. (Foto: Tom Roger Johansen)
Neste løp:
Lørdag 19. januar kl 14:30
9 km veiløp fra Østersund Ungdomsskole
Lokal arrangør: Fet FIK
Vinterkarusellen 2018-2019, løpsliste og informasjon
Vinterkarusellen på facebook
De raskeste på Bjørkelangen:
Kvinner 8 km (25 deltagere): | |||
1 | Andrea Boutera | Gular IF | 32:00 |
2 | Dorte Foss | Raufoss Friidrett | 34:24 |
3 | Hanne Bakken Lund | Aurskog-Høland FIL | 35:05 |
4 | Maren Lier | Kreftforeningen Bil | 36:07 |
5 | Trine Breen | NTNUI | 36:11 |
6 | Tone Fløttum | Fet friidrettsklubb | 36:26 |
7 | Monica Sannerud | Raumnes & Årnes IL | 40:03 |
8 | Beate Elvebakk | Lørenskog kommune BIL | 41:14 |
9 | Anne Woldmo | privat | 41:31 |
10 | Helene Pham | Rælingen | 41:41 |
25 | Inger Berntzen | Fet friidrettsklubb | fullført |
Menn 8 km (79 deltagere): | |||
1 | Mathias Høgenes Oppegaard | OSI | 27:29 |
2 | Magnus Salberg | Aurskog - Høland FIL - | 28:07 |
3 | Roger Thompson | Driv Idrettslag - Friidrett | 28:14 |
4 | Even Høgenes Oppegaard | Aurskog-Høland FIL | 29:13 |
5 | Robert Bue | Marnadal | 30:07 |
6 | Simen Fjuk Vestreng | Aurskog-Høland FIL | 30:12 |
7 | Trym Alexander Vindal | Norskluftambulanse BIL | 31:41 |
8 | Terje Lybekk | Aurskog /finstadbru | 31:46 |
9 | Simen Nystad | Romerike Politiidrettslag | 32:01 |
10 | Sarvin Sivaperuman | Lørenskog Friidrettslag | 32:21 |
11 | Jacob Aspelin | Kongsveien CK | 32:27 |
12 | Rune Holmen | Halmsås og Omegn Skilag | 32:34 |
13 | Ola Fjuk-Herje | Aurskog-Høland Friidrettslag | 32:38 |
14 | Bent Ulseth | Aurskog-Høland Friidrettslag | 32:42 |
15 | Sigurd Sporild Breievne | NOTEAM | 32:49 |
16 | Tom-Vegard Olufsen | BSF | 32:53 |
17 | Pål Simonsen | NOTEAM | 33:02 |
18 | Peter Lorentzen | Rømskog IL | 33:13 |
19 | Terje Bjerkrheim | Team Bjerkrheim | 33:18 |
20 | Asbjørn Oppegaard | Aurskog - Høland FIL | 33:33 |
Klassevis resultater:
Kvinner 23-34 | |||
1 | Andrea Boutera | Gular IF | 32:00 |
2 | Trine Breen | NTNUI | 36:11 |
Kvinner 35-39 | |||
1 | Hanne Bakken Lund | Aurskog-Høland FIL | 35:05 |
2 | Maren Lier | Kreftforeningen Bil | 36:07 |
3 | Kristine Vea Kjølen | Skjetten | 45:35 |
Kvinner 40-44 | |||
1 | Tone Fløttum | Fet friidrettsklubb | 36:26 |
2 | Helene Pham | Rælingen | 41:41 |
3 | Hilde Jarstadmarken | Akershus krets | 41:51 |
4 | Tove Berg | Blaker IL | 45:36 |
5 | Linn Skaalerud | NOTEAM | 46:10 |
6 | Gry M Grøneng | NOTEAM | 51:56 |
Toril Nyhagen | Maura | fullf | |
Kvinner 45-49 | |||
1 | Monica Sannerud | Raumnes & Årnes IL | 40:03 |
2 | Beate Elvebakk | Lørenskog kommune BIL | 41:14 |
3 | Anne Woldmo | privat | 41:31 |
4 | Lorna Käll | NOTEAM | 52:03 |
Kvinner 50-54 | |||
1 | Dorte Foss | Raufoss Friidrett | 34:24 |
2 | Mette Fjuk | Aurskog-Høland FIL | 41:47 |
3 | Hege Kvitting | Røykås Racing Girls | 42:53 |
4 | Eva Haukeland | Nittedal | 47:52 |
Kvinner 55-59 | |||
1 | Kari Elisabeth Oustad | Bil Ahus løpegruppe | 44:42 |
Kvinner 65-69 | |||
Anne Karin Hønsen Brandt | privat | fullf | |
Kvinner 70-74 | |||
1 | Kirsti M. Blomdal | Lørenskog kommune BIL | 58:35 |
Inger Berntzen | Fet friidrettsklubb | fullf | |
Kvinner 80-84 | |||
1 | Signy Henden Rustlie | Lørenskog Friidrettslag | 57:09 |
Menn 14-15 | |||
1 | Sarvin Sivaperuman | Lørenskog Friidrettslag | 32:21 |
Menn 18-19 | |||
1 | Sigurd Sporild Breievne | NOTEAM | 32:49 |
Menn 23-34 | |||
1 | Mathias Høgenes Oppegaard | OSI | 27:29 |
2 | Magnus Salberg | Aurskog - Høland FIL | 28:07 |
3 | Even Høgenes Oppegaard | Aurskog - Høland FIL | 29:13 |
4 | Robert Bue | Marnadal | 30:07 |
5 | Simen Fjuk Vestreng | Aurskog - Høland FIL | 30:12 |
6 | Trym Alexander Vindal | Norskluftambulanse BIL | 31:41 |
7 | Simen Nystad | Romerike Politiidrettslag | 32:01 |
8 | Jacob Aspelin | Kongsveien CK | 32:27 |
9 | Ola Fjuk-Herje | Aurskog - Høland FIL | 32:38 |
10 | Marius Rønningen Diseth | NOTEAM | 51:36 |
Menn 35-39 | |||
1 | Bent Ulseth | Aurskog - Høland FIL | 32:42 |
2 | Tom-Vegard Olufsen | BSF | 32:53 |
3 | Magnus Søby Markhus | AHF | 34:11 |
4 | Alf-Marius Sæther | NOTEAM | 34:15 |
5 | Amund Lier | Telenor Bil | 35:36 |
6 | Even Nordmo | No Future | 36:00 |
7 | Thor-Erik Dahlberg | NOTEAM | 37:10 |
Menn 40-44 | |||
1 | Roger Thompson | Driv Idrettslag - Friidrett | 28:14 |
2 | Terje Lybekk | Aurskog /finstadbru | 31:46 |
3 | Peter Lorentzen | Rømskog IL | 33:13 |
4 | Stian Svendsen | AHF | 36:25 |
5 | Lars Gøran Bâck | Fagforbundet | 37:27 |
6 | Steinar Wølner | NOTEAM | 38:33 |
7 | Christian Andersen | Team Andersen | 39:23 |
8 | Tomas Torp | Rye SK | 39:49 |
9 | Steinar Lund | BSF | 39:54 |
10 | Jarle Waldemar | Akershus krets | 42:37 |
11 | Jørn Inge Bunes | BSF | 46:58 |
Menn 45-49 | |||
1 | Rune Holmen | Halmsås og Omegn Skilag | 32:34 |
2 | Espen Skrimstad | Storebrand Sport | 33:59 |
3 | Raymond Pedersen | BILAhus | 34:48 |
4 | Kyrre Gran | Oslo | 36:28 |
5 | Christian Falkenberg Kjøde | Finanstilsynet | 36:37 |
6 | Lars Jørgen Skaret | Aurskog - Høland FIL | 39:08 |
7 | Per Ivar Hoelsengen | Raumnes & Årnes IL | 39:31 |
8 | Yngve Sporild Breievne | NOTEAM | 44:04 |
Menn 50-54 | |||
1 | Terje Bjerkrheim | Team Bjerkrheim | 33:18 |
2 | Geir Bjerkestrand | Hvam IL | 36:06 |
3 | Dan Boye Nilsen | Romerike Runners Team | 38:17 |
4 | Jon A. Kvehaugen | Fetsund | 41:34 |
Menn 55-59 | |||
1 | Pål Simonsen | NOTEAM | 33:02 |
2 | Steinar Lien | Oppegård IL | 33:50 |
3 | Børre Olsen | DRIV | 33:51 |
4 | Steinar Ohr | Høvik Jogg | 34:43 |
5 | Tor Ivar Hvam | Kløfta IL | 35:28 |
6 | Torbjørn Torbjørnsen | Oslo | 35:30 |
7 | Knut Ove Woldvik | UCK | 38:29 |
8 | Kåre Chr. Olsen | A-K maskiner | 39:42 |
Menn 60-64 | |||
1 | Asbjørn Oppegaard | Aurskog - Høland FIL | 33:33 |
2 | Steinar Skaar | Løpsklubben 1814 BIL | 34:28 |
3 | Leif Damsgård | FFI BIL | 36:52 |
4 | Erik Helle | GIF Ski | 37:01 |
5 | Peder Bâck | Aurskog - Høland FIL | 40:29 |
6 | Marino Øien | BILpost | 40:32 |
7 | Ove Aastorp | Ullensaker/Kisa IL | 40:48 |
8 | Yngvar Kirkerud | Høybråten og Stovner IL | 42:21 |
9 | Åge Jensen | Romerike Runners Team | 44:37 |
Kjell Martinsen | skedsmo kommune | fullført | |
Menn 65-69 | |||
1 | Jahn Bakke | Strømmen | 36:20 |
2 | Leif Arne Lundhagen | Fosser | 38:59 |
3 | Stein Terje Dahl | STD A/S | 39:17 |
4 | Arne Langseth | Aurskog - Høland FIL | 40:07 |
5 | Bjørn Knudsen | Stovnerkameratene | 41:09 |
6 | Per Johan Dulsrud | Romerike Runners Team | 45:59 |
7 | Ottar A Eide | Oslo Kommune Bil | 47:21 |
Thor W Larsen | Fjerdingby | fullført | |
Menn 70-74 | |||
1 | Tor-Arne Stenhaug | Sørum IL | 40:26 |
2 | Bjørn Lauglo | Stovnerkameratene | 41:44 |
3 | Arne Ingelsrud | Sporveien | 41:58 |
4 | Ole Jonny Sørensen | HFIK | 44:17 |
5 | Widar Rognerud | Raumnes & Årnes IL | 45:47 |
6 | Alf Steinar Lamo | Romerike Runners Team | 48:51 |
Finn Løkeberg | AHF | fullført | |
Asbjørn Ringastad | Lørenskog Friidrettslag | fullført | |
Menn 75-79 | |||
1 | Kjell Jonhaugen | Nittedaljoggen | 37:02 |
Per O. Anthonsen | Nittedal IL | fullført | |
Menn 80-84 | |||
1 | Henining Høgheim | Ullensaker/Kisa IL | 50:45 |
x