Mens det i fjor var uvanlig tørre løyper ble det en betydelige bløtere utfordring i år. Dette var nok en vesentlig årsak til at tida til kvinne nr 30 var 1 min og 13 sekunder langsommere enn i 2018, mens den for menn var 1 min og 26 sekunder dårligere.
Kondis bruker i år gjennomsnittet av de internasjonale veterantabellene fra 1994 og 2015(WMA94/15)
Det er 4 veterankvinner og 7 mannlige veteraner blant de 10 beste etter omregning.
Det er 4 kvinner og 19 menn som har fullført alle 22 Birkebeinerløp.
Vi har tatt med en tabell med en oversikt over disse løperne.
DE 30 BESTE KVINNER - IFØLGE WMA 94/15
NR | NAVN | KLUBB | FØDT | TID | WMA94/15 |
1 | Anne-Grete Haugen | IL Viljar | 1954 | 1.44.26 | 1.17.13 |
2 | Thea Krokan Murud | Søre Ål IL | 1994 | 1.17.57 | 1.17.57 |
3 | Ragnhild Bolstad | Åslia Skilag/Sport 1 Rena | 1964 | 1.33.53 | 1.18.29 |
4 | Katharina Mo Berge | Byåsen Idrettslag | 1944 | 2.03.19 | 1.18.35 |
5 | Anne Kristine Nevin | Strindheim IL | 1973 | 1.26.49 | 1.19.48 |
6 | Marthe Katrine Myhre | Lillehammer IF | 1985 | 1.21.10 | 1.20.53 |
7 | Runa Falch | SK Vidar | 1990 | 1.21.52 | 1.21.52 |
8 | Hanne Mjøen Maridal | Lillehammer IF | 1996 | 1.22.05 | 1.22.05 |
9 | Maiken Kaspersen Falla | Gjerdrum IL | 1990 | 1.22.47 | 1.22.47 |
10 | Kari Madslien | Nydalens Skiklubb | 1966 | 1.36.59 | 1.22.53 |
11 | Kristine Eikrem Engeset | 1988 | 1.23.46 | 1.23.43 | |
12 | Marianne Myklebust | Hamar IL Friidrett | 1967 | 1.38.04 | 1.24.44 |
13 | Kari Øvsthus | OPIL | 1966 | 1.39.49 | 1.25.18 |
14 | Astrid Brathaug Sørset | Team Ingrid Kristiansen | 1994 | 1.25.42 | 1.25.42 |
15 | Turi Malme | 1981 | 1.27.46 | 1.25.57 | |
16 | Berit Nordstad | 1983 | 1.26.53 | 1.26.10 | |
17 | Ingeborg Kristine Lind | Milslukern Sport | 1990 | 1.26.27 | 1.26.27 |
18 | Hege Skari | Lillehammer Skiklubb | 1971 | 1.36.08 | 1.26.38 |
19 | Anne Melkild | Freidig | 1961 | 1.47.46 | 1.27.00 |
20 | Hilde Sissel Krogstad Vannebo | Namdal Løpeklubb | 1968 | 1.40.02 | 1.27.22 |
21 | Elisabeth Lunde Engen | Ottestad IL | 1956 | 1.55.40 | 1.27.47 |
22 | Kristin Bruserud | IL Ivrig | 1970 | 1.38.20 | 1.27.48 |
23 | Hanne Marte Lie | OSI Friidrett | 1989 | 1.28.04 | 1.28.03 |
24 | Torunn Ølstad | Gjøvik Skiklubb | 1968 | 1.40.56 | 1.28.09 |
25 | Siri Ann Nyrnes | Strindheim IL | 1969 | 1.40.10 | 1.28.25 |
26 | Sara Aarseth | 1986 | 1.28.41 | 1.28.29 | |
27 | Cecilie Klepstad | Driv Trening - Milslukern | 1970 | 1.38.13 | 1.28.31 |
28 | Mette Eid Løvås | Strindheim IL | 1972 | 1.37.22 | 1.28.38 |
29 | Mari Ann Laulo | Equinor BIL | 1965 | 1.45.01 | 1.28.46 |
30 | Ine Skjellum | Søndre Ål Sportsklubb | 1998 | 1.29.06 | 1.29.01 |
DE 30 BESTE MENN - IFØLGE WMA94/15
NR | NAVN | KLUBB | FØDT | TID | WMA94/15 |
1 | Kristen Aaby | Sigdal | 1961 | 1.19.06 | 1.06.25 |
2 | Weldu Negash Gebretsadik | IL BUL | 1986 | 1.07.53 | 1.07.51 |
3 | Andreas Engebretsen | Overtoppen/Bull Ski&kajakk | 1961 | 1.21.03 | 1.08.04 |
4 | Oddmund Roalkvam | Stord IL | 1958 | 1.24.09 | 1.08.43 |
5 | Geir Strandbakke | Lillehammer Skiklubb | 1964 | 1.20.33 | 1.09.30 |
6 | Senay Fissehatsion | Tjalve IK | 1995 | 1.09.32 | 1.09.32 |
7 | Thomas Fremo | Fjellørnen IL | 1987 | 1.09.55 | 1.09.54 |
8 | Torstein Rudihagen | Lillehammer Skiklubb | 1951 | 1.34.26 | 1.11.47 |
9 | Bjørn Ole Vassbotn | Volda T og IL | 1967 | 1.21.08 | 1.11.50 |
10 | Magnor Rypdal | Isfjorden IL | 1959 | 1.27.31 | 1.12.08 |
11 | Ronny Lossoa | Sigdal Friidrettsklubb | 1980 | 1.13.42 | 1.12.14 |
12 | Bjørn E. Eide | Øystre Slidre IL | 1956 | 1.30.27 | 1.12.25 |
13 | Terje Hordnes | BFG Bergen Løpeklubb | 1961 | 1.26.15 | 1.12.26 |
14 | Jan Nyrønning | 1963 | 1.25.02 | 1.12.38 | |
15 | Anders Stenbrenden | Kluge Kjekkas | 1975 | 1.16.54 | 1.12.40 |
16 | Bjørn Robstad | Moelven IL | 1975 | 1.17.02 | 1.12.48 |
17 | Thomas Henriksen | Frogner Runners | 1977 | 1.16.09 | 1.13.05 |
18 | Jon Olsen | Lørenskog/Oslo Sportslager | 1974 | 1.17.58 | 1.13.06 |
19 | Eivind Flugstad Østberg | Gjøvik FIK | 1988 | 1.13.07 | 1.13.07 |
20 | Gard Ringstad | Breiskallen Sportsklubb | 1970 | 1.20.32 | 1.13.08 |
21 | Morten Grøan | Høybråten og Stovner | 1973 | 1.18.44 | 1.13.14 |
22 | Jon Øxnevad | Norconsult BIL | 1966 | 1.23.57 | 1.13.41 |
22 | Svein Egil Linnerud | Gjøvik FIK/Eidsiva BIL | 1961 | 1.27.45 | 1.13.41 |
24 | Anton Bueie | Lier IL | 1966 | 1.24.16 | 1.13.58 |
25 | Anders Gløersen | Rustad IL | 1987 | 1.14.04 | 1.14.03 |
26 | Herbjørn Brennhovd | Gol IL | 1948 | 1.41.11 | 1.14.22 |
27 | Morten Eide Pedersen | 1987 | 1.14.30 | 1.14.29 | |
28 | Michael Ande Tesfamichael | 1990 | 1.14.35 | 1.14.35 | |
29 | Morten Brendlien | Vang Skiløperforening | 1963 | 1.27.56 | 1.15.11 |
30 | Jacob Hystad | Stord IL | 25-29 | 1.15.22 | 1.15.22 |
LØPERE SOM HAR FULLFØRT ALLE LØP/ANTALL MERKER
NAVN | KLUBB | FØDT | LØP | MERKER |
KVINNER | ||||
Ragnhild Bolstad | Åslia Skilag/Sport 1 Rena | 1964 | 22 | 22 |
Aud Jovall | Veldre Friidrett | 1950 | 22 | 22 |
Margrethe Bergaust | Veldre Friidrett | 1949 | 22 | 18 |
Jorun S. Kildahl | Lillestrøm | 1963 | 22 | 17 |
MENN | ||||
Kenneth Bilstad | Vang O-lag | 1972 | 22 | 22 |
Kjetil Ask | Bøler IF Friidrett | 1973 | 22 | 22 |
Rune Hansen | Snertingdal | 1973 | 22 | 22 |
Gjermund Husøy | Innfjorden IL | 1967 | 22 | 22 |
Hans Tore Riibe | Hamar Skiklubb | 1966 | 22 | 22 |
Tore Bjerkrheim | Nesbyen IL | 1963 | 22 | 22 |
Ross Wakelin | Narvik IL | 1963 | 22 | 22 |
Kåre Gunnar Bakke | Isfjorden | 1961 | 22 | 22 |
Leif Thingsrud | Lørenskog FIL | 1956 | 22 | 22 |
Arne Heimdal | Tine | 1951 | 22 | 22 |
Ole Peter Bergaust | Veldre Friidrett | 1946 | 22 | 22 |
Åge Ludvigsen | Lillehammer Skiklubb | 1940 | 22 | 22 |
Bjørn Tvedt | Veldre Friidrett | 1938 | 22 | 22 |
Lars Ingar Enebakk | Rissa | 1968 | 22 | 18 |
Jan-Egil Husby | Fevåg | 1968 | 22 | 12 |
Tim Victor Bennett | Kondis | 1965 | 22 | 18 |
Henning Olsen | Løten | 1956 | 22 | 0 |
Sverre Ingjer | Blaker | 1951 | 22 | 18 |
Einar Behrns | Veldre Friidrett | 1949 | 22 | 20 |