På andreplass på 10 km kom vinneren fra forrige gang, Gunnar Emblem, Hakallastranda Kondisjonslag på tiden 37.19. Nummer tre blei Are Uran, IL Havørn med 38.15. Beste og eineste kvinne på 10 km var Marit Lillestøl, Gjerdsvika som fikk notert tiden 55.00.
På 5 km fikk vi et gledelig møte med tidligere toppløper på lang- og mellomdistanse, Trine Pilskog fra Hjørungavåg, men som representerer Hareid IL. Hun både vant og satte ny løyperekord på tiden 19.32 i klasse 45-49 år. Nest beste kvinne ble May Evy Nesheim, Ålesund med tiden 22.49.
Det var kuldegrader og glatt innover Brusdalen tidlig lørdag morgen. Men ut på dagen smeltet all is og forholdene var optimale for løping på denne årstiden da løpet startet, med sol, 4 varmegrader og laber bris.
40 løpere var påmeldt, en deltaker meldte forfall og en løper måtte gi seg med skade. Så da var det 38 løpere som fikk notert tid.
Det femte og siste løpet i Ålesund vinterkarusell denne sesongen går lørdag 3. mars. Da blir det utdeling av pokaler til de kvalifiserte.
RESULTATER
Rank |
St.number |
Firstname |
Surname |
Club |
Race |
Class |
Time |
1 |
230 |
Marit |
Lillestøl |
Gjerdsvika |
10 km |
K50-54 |
55:00.0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
204 |
Bjørnar |
Gangsøy |
Deknepollen |
10 km |
M35-39 |
36,58.0 |
2 |
239 |
Gunnar Karl |
Emblem |
Hakallestranda Kond.Lag |
10 km |
M45-49 |
37:19.0 |
3 |
226 |
Are |
Uran |
AVERØY |
10 km |
M40-44 |
38:15.0 |
4 |
237 |
Steffen André |
Kråkenes |
Brattvåg |
10 km |
M23-34 |
38:50.0 |
5 |
227 |
Ismail |
Samadi |
ÅLESUND |
10 km |
M20-22 |
38:59.0 |
6 |
223 |
Alf Petter |
Bøe |
Rindal IL |
10 km |
M50-54 |
39:11.0 |
7 |
235 |
Torgeir |
Dalseth |
ÅLESUND |
10 km |
M40-44 |
39:44.0 |
8 |
234 |
Remy |
Aasen |
ÅLESUND |
10 km |
M35-39 |
42:17.0 |
9 |
236 |
Nils Gustav |
Hungnes |
Emblem |
10 km |
M35-39 |
42:24.0 |
10 |
240 |
Per Kristian |
Andersen |
ÅLESUND |
10 km |
M40-44 |
43:38.0 |
11 |
203 |
Sondre |
Gangsøy |
Deknepollen |
10 km |
M12_13 |
43,40.0 |
12 |
225 |
Fridtjof |
Fredriksen |
Sykkylven IL |
10 km |
M50-54 |
43:45.0 |
13 |
231 |
Kenneth |
Kamp |
STORDAL |
10 km |
M45-49 |
47:10.0 |
14 |
232 |
Johnny |
Nergård |
ÅLESUND |
10 km |
M50-54 |
47:35.0 |
15 |
222 |
Vegard |
Kongsbak |
ÅLESUND |
10 km |
M23-34 |
48:12.0 |
16 |
233 |
Morten |
Andersen |
ÅLESUND |
10 km |
M23-34 |
48:18.0 |
17 |
229 |
Terje |
Dyrø |
ÅLESUND |
10 km |
M40-44 |
50:45.0 |
18 |
224 |
Helge |
Kroken |
People Møre AS |
10 km |
M55-59 |
51:52.0 |
19 |
238 |
Bernt |
Kvam |
ÅLESUND |
10 km |
M40-44 |
52:42.0 |
20 |
228 |
Sivert Mosby |
Nakken |
Velledalen IL - Friidrett |
10 km |
M14-15 |
54:06.0 |
21 |
221 |
Per Jan |
Helset |
Kondis |
10 km |
M70-74 |
57:01.0 |
|
220 |
Frode |
Hansen |
Abc Kjøreskole Molde |
10 km |
M35-39 |
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
281 |
Trine |
Pilskog |
Hareid IL |
5 km |
K45-49 |
19:32.0 |
2 |
283 |
May Evy |
Nesheim |
ÅLESUND |
5 km |
K40-44 |
22:49.0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
284 |
Karl Idar |
Vik |
Syvde IL |
5 km |
M35-39 |
18:32.0 |
2 |
278 |
Øystein |
Ytterland |
Valder IL |
5 km |
M23-34 |
18:37.0 |
3 |
279 |
Kristian |
Kleiveland |
Spjelkavik IL |
5 km |
M35-39 |
18:49.0 |
4 |
272 |
Roy |
Bratseth |
ÅLESUND |
5 km |
M45-49 |
19:05.0 |
5 |
274 |
Ovidijus |
Svitinis |
Kaunas |
5 km |
M40-44 |
21:09.0 |
6 |
270 |
Svein Arne |
Nakken |
Velledalen IL - Friidrett |
5 km |
M50-54 |
21:37.0 |
7 |
275 |
Frode |
Hoprekstad |
Sykkylven IL |
5 km |
M50-54 |
22:33.0 |
8 |
276 |
Atle |
Nytun |
ÅLESUND |
5 km |
M70-74 |
23:54.0 |
9 |
282 |
Rune |
Kragset |
ÅLESUND |
5 km |
M35-39 |
24:42.0 |
10 |
202 |
Emil |
Gangsøy |
Deknepollen |
5 km |
M10-11 |
25,04.0 |
11 |
271 |
Andreas Mosby |
Nakken |
Velledalen IL - Friidrett |
5 km |
M14-15 |
26:54.0 |
12 |
280 |
Stein Helge |
Skjong |
VALDERØYA |
5 km |
M50-54 |
27:39.0 |
13 |
277 |
Olaf |
Øien |
Velledalen IL - Friidrett |
5 km |
M75+ |
28:49.0 |
14 |
201 |
Thorvald |
Jacobsen |
Spjelkavik og Omegn FIK |
5 km |
M70-74 |
33,21.0 |
|
273 |
Stig |
Johansen |
Ålesund CK |
5 km |
M55-59 |
DNF |
Se oppsummering av vinterkarusellen etter fire løp
Se også bildealbum på facebook Kondis Møre og Romsdal
Bildene er tatt av Helge Fuglseth
Teten etter 1 km. Gunnar Emblem (239) på 10 km leder foran Karl Idar Vik (284) som sprang 5 km. Vi ser også vinneren på 10 km, Bjørnar Gangsøy (204) som her ligger på fjerdeplass.
Da ser vi også hvem som ligger på tredjeplass. Det er Roy Bratseth som løp 5 km
Så kommer Alf Petter Bøe (223), Are Uran (226) og Øystein Ytterland (278)
Ismail Samadi (227), Trine Pilskog (281) og Steffen Andre Kråkenes (237)
Torgeir Dalseth (235), Fritjof Fredriksen (225) og Ovidijus Svitinis
May Evy Nesheim
Sondre Gangsøy (203), Svein Arne Nakken (270), Remy Aasen (234) og Nils Gustav Hungnes (236)
Atle Nytun (276), Terje Dyrø (229) og Vegard Kongsbak (222)
May Evy Nesheim (283) og Atle Nytun
De tre beste herrene på 5 km. Fra venstre Øystein Ytterland (nummer 2), Karl Idar Vik (vinner) og Kristian Kleiveland (nummer tre)
Da har de tre herrene fått besøk av Trine Pilskog som i dag satte ny løyperekord på 5 km i kvinneklassen på Ålesund vinterkarusell
Kanskje dagens beste prestasjon gjorde tolvåringen Sondre Gangsøy som sprang 10 km i kontrollert løype på tiden 43.40