Kondismedlem Sponset innhold
Emil Ahlbeck fra Fossum IL og Løplabbet satte i dag løyperekord på 10 km i sommerkarusellen

Emil Ahlbeck fra Fossum IL og Løplabbet satte i dag løyperekord på 10 km i sommerkarusellen

Emil Ahlbeck satte ny løyperekord i Ålesund sommerkarusell

Orienteringsløperen Emil Ahlbeck fra Fossun IL satte i kveld ny løyperekord i Ålesund sommerkarusell på tiden 33.20. Det er nesten minuttet bedre enn den tidligere løyperekorden til Joachim Tranvåg fra august 2016

Emil Ahlbeck ferierer tydelig vis på Sunnmøre denne sommeren. Sist helg blei han tredjemann i Hellesyltløpet, og i kveld var det ingen som kunne tukte Emil på 10 km i det andre løpet i sommerkarusellen.

Nummer to på 10 km blei Marcus Megrund, Valder IL på tiden 33.33. På tredjeplass kom Olger Pedersen, Dimna IL med tiden 34.44. Beste kvinne blei Linda Hovde, Skar-Hovde Runners på tiden 43.29.

På 5 km seiret Bjørne Arve Brune, Stranda med tiden 19.54 foran trettenåringen Sondre Gjerde Aardal, Norna-Salhus på 19.59. Beste jente blei Emma Kristiansen, Ålesund FIK med tiden 22.50.

Det var supre løpeforhold innover Vasstranda onsdag kveld etter at det hadde regnet mye tidligere på dagen. Vi hørte mange snakket om personlige rekorder på de kontrollmålte distansene 5 og 10 km. Neste gang skal også arrangøren sette opp en klasse under 11 år. Og neste gang blir onsdag 9. august. Da blir det avslutning med utdeling av løpekrus.

RESULTATER

Rank

St.nr.

Firstname

Surname

Club

Race

Class

Tot Time

1

229

Linda

Hovde

Skar-Hovde Runners

10 km

K23-39

43:29.0

2

247

Eline

Helle

ÅLESUND

10 km

K23-39

49:25.0

3

225

Kristin

Sandvik

ÅLESUN

10 km

K23-39

51:10.0

 

 

 

 

 

 

 

 

1

248

May Evy

Nesheim

ÅLESUND

10 km

K40-44

45:46.0

 

 

 

 

 

 

 

 

1

234

Marit

Lillestøl

Gjerdsvika

10 km

K50-54

54:00.0

 

 

 

 

 

 

 

 

1

242

Nina

Heggdal

ÅLESUND

10 km

K55-59

51:18.0

 

 

 

 

 

 

 

 

1

239

Oddfrid

Liaskar

ÅLESUND

10 km

K60-64

57:12.0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

230

Gaute

Skar-Hovde

Skar-Hovde Runners

10 km

M14-15

47:58.0

 

 

 

 

 

 

 

 

1

240

Ismail

Samadi

STRANDA

10 km

M20-22

39:46.0

 

 

 

 

 

 

 

 

1

223

Emil

Ahlbeck

Fossum IF 

10 km

M23-39

33:20.0

2

249

Marcus

Megrund

Valder IL

10 km

M23-39

33:33.0

3

241

Olger

Pedersen

Dimna IL

10 km

M23-39

34:44.0

4

220

Per Ivar

Hovden

ÅLESUND

10 km

M23-39

38:35.0

5

236

Martin

Ødegård

LYSAKER

10 km

M23-39

38:52.0

6

221

Magnus

Skeide

ÅLESUND

10 km

M23-39

41:24.0

7

233

Aleksander

Blålid

FLATRAKET

10 km

M23-39

41:44.0

8

246

Jon Eirik

Urstad

ÅLESUND

10 km

M23-39

43:10.0

9

222

Jørgen

Ervik

ÅLESUND

10 km

M23-39

44:47.0

10

226

Kenneth

Bellen

ÅLESUND

10 km

M23-39

57:04.0

 

 

 

 

 

 

 

 

1

237

Are

Uran

AVERØY

10 km

M40-44

38:21.0

2

224

Ola

Nesheim

Kranglefantane

10 km

M40-44

44:02.0

3

243

Kenneth

Kamp

STORDAL

10 km

M40-44

44:24.0

4

232

Marcus

Vedeler

Team Barfot.

10 km

M40-44

45:44.0

5

238

Bertil

Andreassen

ÅLESUND

10 km

M40-44

46:33.0

6

245

Rune E

Kristiansen

Sula SK

10 km

M40-44

49:25.0

 

 

 

 

 

 

 

 

1

227

Jan Ketil

Vinnes

Kondis Ålesund

10 km

M45-49

37:09.0

2

235

Joachim

Olsvik

Spil

10 km

M45-49

38:29.0

3

244

Erling

Hagen

Telesport Bergen

10 km

M45-49

39:49.0

 

 

 

 

 

 

 

 

1

231

Helge

Kroken

Rett Bemanning As

10 km

M55-59

50:04.0

 

 

 

 

 

 

 

 

1

228

Inge Asbjørn

Haugen

Hornindal IL

10 km

M60-64

50:04.0

 

 

 

 

 

 

 

 

      1

219

Karstein 

Sørland

Emblem IL

10 km

M85-89

Utan tid

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

276

Maja

Sunde

Norna-Salhus IL

5 km

11 år

26:39.0

2

283

Ingrid Brande

Olsvik

Ålesunds FIK

5 km

11 år

28:58.0

 

 

 

 

 

 

 

 

1

282

Aksel Brande

Olsvik

Sk Guard

5 km

12  år

22:19.0

 

 

 

 

 

 

 

 

1

274

Sondre Gjerde

Aardal

Norna-Salhus IL

5 km

13 år

19:59.0

2

275

Stina

Sunde

Norna-Salhus IL

5 km

13 år

25:19.0

3

281

Åsta

Brande

Røa IL

5 km

13 år

26:38.0

 

 

 

 

 

 

 

 

1

285

Emma

Kristiansen

Ålesunds FIK

5 km

K14-15

22:50.0

 

 

 

 

 

 

 

 

1

286

Tove

Bjørkavåg

Sparebanken Møre

5 km

K40-44

25:09.0

 

 

 

 

 

 

 

 

1

279

Nils

Brande

Røa IL

5 km

M14-15

21:48.0

2

280

Iver Brande

Olsvik

SK Rollon

5 km

M14-15

25:33.0

 

 

 

 

 

 

 

 

1

270

Sindre

Wollstad

Valder IL

5 km

M23-39

20:54.0

2

271

Per Kristian

Andersen

Clas Ohlson

5 km

M23-39

21:23.0

 

 

 

 

 

 

 

 

1

284

Ludvig

With

ÅLESUND

5 km

M40-44

24:03.0

 

 

 

 

 

 

 

 

1

277

Bjørn Arve

Brune

Stranda

5 km

M50-54

19:54.0

2

287

Fridtjof

Fredriksen

Sykkylven

5 km

M50-54

21:16.0

 

 

 

 

 

 

 

 

1

278

Sigbjørn

Lerstad

Atlanterhavsparken

5 km

M55-59

26:19.0

 

 

 

 

 

 

 

 

1

272

Christian

Prestegård

Loen Active

5 km

M60-64

20:12.0

 

Se også resultater på eqtiming.no med passeringstider

Fotografer: Sigbjørn Lerstad (målområdet og Helge Fuglseth (i løypa)

Se også bildealbum på facebook Kondis M&R

 

Ahlbeck_Megrund
Etter 1,5 km ligger Emil Ahlbeck foran Marcus Megrund

Olger_Pedersen
Olger Pedersen ligger på tredjeplass

Jan_Ketil_Vinnes
Jan Ketil Vinnes med litt tunge bein i dag

Are_Uran
Are Uran (237)

Hovden_Wollstad
Per Ivar Hovden (220) på 10 km og Sindre Wollstad (270) på 5 km

Sondre_Gjerde_Aardal
Sondre Gjerde Aardal hadde dagens fineste løpsteg. Han sprang 5 km

Andersen_Oedegaard
Per Kristian Andersen (271) på 5 km og Martin Ødegård (236) på 10 km

Christian_Prestegård
Christian Prestegård foran Bjørn Arve Brune

Hovde_Urstad
Jon Eirik Urstad (246) og Linda Hovde (229)

Emma_Kristiansen
Emma Kristiansen vinner 5 km i kvinneklassen

Eline_Helle
Eline Helle

Magnus_Skeide
Magnus Skeide (221)

Ola_Nesheim_Nesheim
Ola Nesheim (224) og May Evy Nesheim (248) som blir nest beste kvinne på 10 km

Marcus_Megrund_maal
Marcus Megrund går i mål som nest beste herreløper med tiden 33.33

Olger_Pedersen_maal
Olger Pedersen

Jan_Ketil_Vinnes_maal
Jan Ketil Vinnes

Are_Uran_maal
Are Uran

Joachim_Olsvik_maal
Joachim Olsvik

Per_Ivar_Hovden
Per Ivar Hovden går i mål

Linda_Hovde
Linda Hovde

Jon_Eirik_Urstad_Maal
Jon Eirik Urstad

Samadi
Ismail Samadi

Tre_beste_5km
De tre beste på 5 km. Fra venstre, Bjørn Arve Brune (vinner), Christian Prestegård (nummer tre) og Sondre Gjerde Aardal (andremann)