Lørdag 17. februar ble Montebellorennet arrangert ved Sandefjord av Sande Sportsklubb. Totalt var det 416 fullførende deltagere i Montebellorennet, 342 på 40 km og 74 på ulike kortere distanser.
I kvinneklassen på 40 km var det Inger Bonden, Sande Sportsklubb som vant foran Ilona Jambor, Team Driv Trening og Hanne Rønningen, Kvernelsnd Ski.
Herreklassen ble vunnet av Erik Øfstedal, Sjåstad/Vestre Lier IL foran Eivind Kjennerud, Sande Sportsklubb og Mats Håkon Breda, Sande Sportsklubb.
Se resultater nedenfor bildet.
Premiepallen for kvinner på 40 km: Inger Bonden (midten) vant foran Ilona Jambor (til venstre) og Hanne Rønningen (til høyre). (Foto: arrangøren)
De raskeste kvinner på 40 km (42 fullførende)
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | Inger | Bonden | Sande Sportsklubb | K20-29 år | 01:58:38 |
2 | Ilona | Jambor | Team Driv Trening | K50-59 år | 02:06:37 |
3 | Hanne | Rønningen | Kverneland Ski | K20-29 år | 02:07:17 |
4 | Thea Jahren | Herud | Lysaker | K20-29 år | 02:09:28 |
5 | Madeleine | HEIBERG | Fiskebeinern SK | K30-39 år | 02:12:16 |
6 | Elin | Hamrefors | Dponly Ski Club | K30-39 år | 02:12:43 |
7 | Mona | Hegna | Gransherad IL | K20-29 år | 02:15:40 |
8 | Helene | Hafnor | Konnerud IL | K30-39 år | 02:16:15 |
9 | Anna | Grande | Nøtterøy | K20-29 år | 02:18:18 |
10 | Ingebjørg | Øverland | Mjøndalen IF / Gården Bootcamp | K40-49 år | 02:18:24 |
11 | Jannecke | Lauritzen | OI Svømming | K50-59 år | 02:21:52 |
12 | Ronja | Björklund | Bjursås IK | K20-29 år | 02:22:07 |
13 | Gunilla Maria Helena | Melaaen | IL ROS | K50-59 år | 02:23:59 |
14 | Maren | Transet | ROS, IL / Skanska Aktiv | K30-39 år | 02:24:36 |
15 | Vilde Caroline | Lewenhaupt | Steinberg | K20-29 år | 02:25:03 |
16 | Siri | Dürendahl | Stokke IL / Norges Bank | K50-59 år | 02:28:11 |
17 | Sandra | Solheim | Stokke IL / Stokke il ski | K20-29 år | 02:30:49 |
18 | Karianne L | Husemoen | Drammen | K50-59 år | 02:31:35 |
19 | Caroline | Natland | Oslo | K30-39 år | 02:32:57 |
20 | Aurora | Fossøy | Halden SK | K30-39 år | 02:35:22 |
De raskeste menn på 40 km (300 fullførende)
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | Erik | Øfstedal | Sjåstad/Vestre Lier IL | M20-29 år | 01:38:31 |
2 | Eivind | Kjennerud | Sande Sportsklubb | M20-29 år | 01:38:32 |
3 | Mats Håkon | Breda | Sande Sportsklubb / Team Swix | M30-39 år | 01:38:33 |
4 | Martin | Hallberg | Fossum If/Fiskebeinern Sk/Norconsult BIL | M30-39 år | 01:41:19 |
5 | Håkon Trolldalen | Jensen | Koll, IL | M20-29 år | 01:41:25 |
6 | Erling | Stølen | Fiskebeinern SK | M30-39 år | 01:42:16 |
7 | Johan Olrud | Fjellvang | Oslo | M30-39 år | 01:42:53 |
7 | Olav | Vestøl | Vegårshei IL / Fiskebeinern SK | M30-39 år | 01:42:53 |
9 | Vebjørn | Ryen | Heddal Idrettslag | M30-39 år | 01:43:04 |
9 | Ask | Tveiten | Kongsberg IF - Langrenn | M20-29 år | 01:43:04 |
11 | Torjus | Trømborg | Fiskebeinern SK | M30-39 år | 01:43:35 |
12 | Ola Einbu | Baugerød | Kongsberg IF | M20-29 år | 01:43:38 |
13 | Marcus | Linheim | Gulset Idrettsforening / Team Grenland ski | M20-29 år | 01:44:19 |
14 | Knut Kristiansen | Mogen | Rjukan IL | M20-29 år | 01:44:34 |
15 | Ole Petter Dirdal | Moxnes | Bergkameratene Ski / Kongsberg Gruppen | M30-39 år | 01:45:09 |
16 | Martin | Frantzen | Joggegruppa | M30-39 år | 01:45:17 |
17 | Lars Vatnebryn | Sandviken | Veidekke BIL | M30-39 år | 01:45:20 |
18 | Sondre | Fylling | Moss SK | M30-39 år | 01:45:21 |
19 | Anders | Sörensson | Munkedals SCK | M50-59 år | 01:45:29 |
20 | Øyvind | Teigen | IL Jardar | M40-49 år | 01:46:08 |
Montebellorennet på facebook
Montebellorennets hjemmeside