Kondismedlem Sponset innhold
Jonas Lurås Hammer dro det meste av løpet, men det var klubbkameraten Frode Stenberg som vant til slutt. Altså dobbeltseier til arrangørklubben. (Foto: Bjørn Hytjanstorp)

Jonas Lurås Hammer dro det meste av løpet, men det var klubbkameraten Frode Stenberg som vant til slutt. Altså dobbeltseier til arrangørklubben. (Foto: Bjørn Hytjanstorp)

Frode Stenberg og Marte Myhre vant Lørenskog halvmaraton

Det var sol og flott høstvær da Vinterkarusellen på Romerike i felles arrangement med Lørenskog Halvmaraton ble arrangert fra Mailand skole i Lørenskog lørdag. Samme fine vær som i fjor altså, og mange sterke tider på de totalt 253 deltagerne. Sa vi vinterkarusell?


Årets norgesmester på maraton, Frode Stenberg fra Lørenskog FIL, vant lørdagens Lørenskog halvmaraton på hjemmebane og ble dermed også kretsmester for Akeshus FIK på distansen. I kvinneklassen ble det seier til Marthe Kathrine Myhre fra Gjøvikklubben Vind IL - men for henne ble det ingen KM-medalje siden det bare var KM for kretsene Akershus og Oslo.


298.jpgMarthe var ute på dagens andre løpsøkt, men vant likevel greit halvmaratonløpet på Lørenskog.
(Foto: Bjørn Hytjanstorp)


Seier på dagens andre treningsøkt for Marthe

For Marthe ble det en grei dag på jobb etter at hun også hadde løpt 12 kilometer tidligere på dagen. Hun trener seg nå opp igjen til en ny maratonsatsing, og da ender det fort med en bedre tid enn fjorårets 2:43:31 i Oslo. I år har hun "bare" løpt på 2:55:07 (København).

Det ble Oppland også på 2. plass ved Silje Eklund fra Totenåsen Løp som løp på 1:23:05. Kretsmester for Oslo FIK ble Marianne Garmann Ullsand fra SK Vidar somkom inn på tredjeplass med 1:26:02, mens Silje Christiansen fra Driv IL ble kretsmester for Akershus FIK.

 

Topp 10 kvinner (50 deltagere):    
1   Marthe Katrine Myhre Vind IL 01:21:33
2   Silje Eklund Totenåsen Løp 01:23:25
3   Marianne Garmann Ullsand SK Vidar 01:26:02
4   Silje Christiansen Driv Idrettslag - Friidrett 01:27:49
5   Kristine Smaadal NOTEAM 01:28:38
6   Urd Vindenes Oslostudentenes IK 01:32:04
7   Benedicte Bakke Heming IL 01:32:10
8   Tonje Marie Bergem Kristiansand Løpeklubb 01:33:10
9   Tone Fløttum Fet friidrettsklubb 01:34:57
10   Dorte Foss Raufoss Friidrett 01:35:12

Klassevis resultater - se lenger ned

KM resultater senior (KM alle klasser)

KM senior Oslo, kvinner:    
1   Marianne Garmann Ullsand SK Vidar 01:26:02
2   Urd Vindenes Oslostudentenes IK 01:32:04
3   Benedicte Bakke Heming IL 01:32:10
         
KM senior Akershus kvinner:    
1   Silje Christiansen Driv Idrettslag - Friidrett 01:27:49
2   Tone Fløttum Fet friidrettsklubb 01:34:57
3   Ina Strømstad Fossum IF 01:40:29


Lorenskog-Halvmaraton2017_716.jpg
Silje Kristiansen løp inn til KM-gull for Akershus. Her har hun følge med 7 Fredrik Jensløkken Gullord og Roger Eilertsen. (Foto: Bjørn Hytjanstorp)


Lorenskog-Halvmaraton2017_745.jpg
Kristine Smaadal som her løper ved siden av Arvil Patel kunne løpt inn til KM-sølv for Oslo, men ser ut til å ha vært påmeldt uten klubb. Hun var femte raskeste kvinne med 1:28:38. (Foto: Bjørn Hytjanstorp)
 

Høy fart på Lørenskogduo

Det ble løpt fort på Lørenskog da arrangørens to sterkeste løpere utfordret hverandre. Frode Stenberg og Jonas Lurås Hammer løp sammen størsteparten av løpet men helt på slutten løp Frode Stenberg ifra. Vinnertiden ble 1:09:22 mens Jonas Lurås Hammer kom inn på 1:09:27. Bra framgang av Frode Stenberg som for 3 år siden brukte 7 minutter mer på samme runde. For en måned siden ble han norsk mester på maraton, og har dermed markert seg i år som en av norges beste løpere.

Bak Lørenskogduoen var det et langt sprang til Sven Kilander fra Heming IL som løp inn til KM-gull for Oslo FIK med tiden 1:14:05. Den jevneste duellen fikk vi i M45-49 der kondisblogger Jon Ilseng (Bøler IF) vant klassen og dermed også KM-gull i klassen 1 sekund foran Morten T. Vaagsbø fra Sportsklubben Rye. De samme to kapret også sølv og bronse i senior-KM.
 

Topp 30 menn (153 deltagere):    
1   Frode Stenberg Lørenskog Friidrettslag 01:09:22
2   Jonas Lurås Hammer Lørenskog Friidrettslag 01:09:27
3   Sven Kilander Heming IL 01:14:05
4   Lars-Erik Nordby NOTEAM 01:15:01
4   Jon Ilseng Bøler IF - Friidrett 01:15:01
6   Morten T. Vaagsbø Rye Sp.Kl. 01:15:02
7   Bjørnar Slettvåg Norges Bank 01:17:23
8   Njål Tyssing Velledalen IL - Friidrett 01:18:07
9   Glenn Røisgaard Aurskog - Høland Friidrettslag - 01:18:08
10   Olav Hovland Bodø BAUTA 01:18:13
11   Andreas Gossner Romerike Ultraløperklubb 01:20:39
12   Øyvind Wang Oppegård IL 01:20:51
13   Magnus Salberg Aurskog - Høland Friidrettslag - 01:21:11
14   Fredrik Skalstad Rye Sp.Kl. 01:22:35
15   Christophe Tanguy NOTEAM 01:22:55
16   Torkel Skare Osi Friidrett 01:23:29
17   Thorbjørn  Grønningen Multiconsult Bil  01:23:31
18   Olav Holden Valler vgs 01:23:32
19   Robert Bue Marnardal IL 01:23:35
20   Eirik Torsnes Johansen Asker Sk 01:23:48
21   Steffen Stebbing NOTEAM 01:23:51
22   Vegard Brox Bøler IF - Friidrett 01:23:58
23   Aleksander Stijelja Team Kjekas 01:24:05
24   Ole Christian Lien Brandval / Kongsvinger OK 01:26:08
25   Jørgen Saxegaard Team Sportsmanden 01:26:11
26   Jan Erlend Innselset Gk Aktiv 01:26:35
27   Mads Huken Mathiesen Ullensaker Skiklubb 01:26:54
28   Neil Dryland Romerike Ultraløperklubb 01:27:02
29   Roger Eilertsen Rye Sp.Kl. 01:27:05
30   Håkon Bull Tjøme Løpeklubb 01:27:11

Klassevis resultater - se lenger ned

KM resultater senior (KM alle klasser)

KM senior Oslo, menn:    
1   Sven Kilander Heming IL 01:14:05
2   Jon Ilseng Bøler IF - Friidrett 01:15:01
3   Morten T. Vaagsbø Rye Sp.Kl. 01:15:02
         
KM senior Akershus menn:    
1   Frode Stenberg Lørenskog Friidrettslag 01:09:22
2   Jonas Lurås Hammer Lørenskog Friidrettslag 01:09:27
3   Glenn Røisgaard Aurskog - Høland Friidrettslag - 01:18:08

 

Lorenskog-Halvmaraton2017_743.jpg
Mads Huken Mathiesen fra Ullensaker Skiklubb vant yngste klasse M16-17 på 1:26:54. LØperen bak Mads er Scott Owen fra Sportsklubben Rye. (Foto: Bjørn Hytjanstorp)


Lorenskog-Halvmaraton2017_699.jpg
Neil Dryland fra Romerike Ultraløperklubb løp inn til KM-sølv for Akershus i klasse M45-49.
(Foto: Bjørn Hytjanstorp)


IMG_7200.JPG
Løypa til Lørenskog Halvmaraton er for det aller meste svært flat, som her ved Gamle Strømsvei. Her kommer de raskeste løperne - på den første av fire runder. (Foto: Arne Halvorsen)
 

IMG_7201.JPG
Det var bra deltagelse, og etter hvert var løperne spredd over hele traséen. (Foto: Arne Halvorsen)


Trine og Njål raskest på 6,1 km i Vinterkarusellen

Deltagerne i Vinterkarusellen på Romerike kunne velge en alternativ kortere løype enn halvmaraton, noe 50 løpere takket ja til. Løypa var 6,1 km, og var i praksis en av de fire rundene til halvmaraton, med tillegg for sløyfa ut/inn til arenaen.

I kvinneklassen var det TrineTorsrud (K20-22) som løp raskest med 27:29, mens Njål Pedersen (M16-17) var raskest i herreklassen med tiden 24:08.

Se resultater lenger ned.
 

Gravemaskin til besvær

Litt dramatisk var det for arrangøren da en gravemaskin - uvarslet - var i gang med å grave over løpstrasèen like ved Meto senter - noe som ble oppdaget ved løypemerkinga kvelden før - og som løste seg med en liten løypeomlegging og ny løypemåling. Det siste løste seg greit siden jo klubben har en av Kondis sine løypemålere i egne rekker (Asbjørn Ringstad).

Arne Halvorsen sitt bilde.Foto: Arne Halvorsen


Lørenskog FILs hjemmeside


Klassevis resultater halvmaraton:

Kvinner 16-17    
1   Amalie Stævne Bech NOTEAM 02:10:16
         
Kvinner 20-22    
1   Tonje Marie Bergem Kristiansand Løpeklubb 01:33:10
2   Heidi Syversen NOTEAM 01:46:59
3   Alexandra Moen Paladino Lørenskog Friidrettslag 01:52:38
4   Veronica Søgaard NOTEAM 02:07:42
         
Kvinner 23-34    
1   Marthe Katrine Myhre Vind IL 01:21:33
2   Kristine Smaadal NOTEAM 01:28:38
3   Urd Vindenes Oslostudentenes IK 01:32:04
4   Anine Hegre Team Sportsmanden 01:46:06
5   Ida Salberg Spårti 01:49:42
6   Madelen Aas Hogstad NOTEAM 02:05:45
         
Kvinner 35-39    
1   Silje Eklund Totenåsen Løp 01:23:25
2   Tone Fløttum Fet friidrettsklubb 01:34:57
3   Helene Pham NOTEAM 01:49:08
4   Malgorzata Ewa Zybura NOTEAM 01:50:17
5   Tonje Seim-Wikse NOTEAM 01:53:03
6   Marie Hasle Sørensen Trasopgrenda IL 01:53:20
         
Kvinner 40-44    
1   Marianne Garmann Ullsand SK Vidar 01:26:02
2   Silje Christiansen Driv Idrettslag - Friidrett 01:27:49
3   Eva Holmstad Totenåsen Løp 01:42:34
4   Siri Hellevik Riksrevisjonen 01:44:01
5   Jenny Toftner IL i BUL 01:44:33
6   Anna Bruce-Lie NOTEAM 01:51:23
7   Kamilla Thoresen NOTEAM 01:53:24
8   Marit Fikke Kalvøya open water sharks 01:55:23
9   Kirsi Puoliväli-Marken NOTEAM 02:03:06
10   Polly Nincevic NOTEAM 02:04:00
11   Mathilde Rutle 24fitclub Marikollen 02:28:53
         
Kvinner 45-49    
1   Benedicte Bakke Heming IL 01:32:10
2   Hanna Blom Breivik Sandvin IL 01:38:37
3   Monica Nyheim Bil Ahus 01:40:42
4   Line Huken Mathiesen Ullensaker/Kisa IL Friidrett 01:41:44
5   Hanne Wibe Team Sportsmanden 01:47:07
6   Beate Elvebakk Lørenskog kommune BIL 01:54:13
7   Hege Kvitting Røykås Racing Girls 01:57:00
8   Anne-Line Jursett NOTEAM 02:06:17
         
Kvinner 50-54    
1   Dorte Foss Raufoss Friidrett 01:35:12
2   Ina Strømstad Fossum IF 01:40:29
3   Kristin Moen Lørenskog Friidrettslag 01:40:31
4   Anita Paasche Lillomarka løpegruppe 01:41:35
5   Elisabeth Nes Heggedal IL 01:48:03
6   Eva Haukeland NOTEAM 02:12:32
7   Sissel Johansen NOTEAM 02:13:12
8   Nina Hansen NOTEAM 02:50:30
         
Kvinner 55-59    
1   Gry Knudsen NOTEAM 01:57:24
2   Solbjørg Sørensen Jutul  02:01:14
3   Våril Bendiksen NOTEAM 02:02:30
         
Kvinner 60-64    
1   Torill Bergland Høvik Jogg/Høvik IF 01:56:29
2   Elisabeth Skaret Lørenskog Friidrettslag /Romerik 02:02:39
         
Kvinner 75-79    
1   Signy Henden Rustlie Lørenskog Friidrettslag 02:41:54
         
Menn 16-17    
1   Mads Huken Mathiesen Ullensaker Skiklubb 01:26:54
2   Fredrik Jensløkken Gullord NOTEAM 01:28:25
3   Axel Moen Berg Lørenskog Friidrettslag 01:56:11
         
Menn 18-19    
1   Amund Moen Berg Lørenskog Friidrettslag 01:49:40
         
Menn 20-22    
1   Vemund Lenschow NOTEAM 01:40:22
         
Menn 23-34    
1   Frode Stenberg Lørenskog Friidrettslag 01:09:22
2   Jonas Lurås Hammer Lørenskog Friidrettslag 01:09:27
3   Lars-Erik Nordby NOTEAM 01:15:01
4   Bjørnar Slettvåg Norges Bank 01:17:23
5   Glenn Røisgaard Aurskog - Høland Friidrettslag - 01:18:08
6   Olav Hovland Bodø BAUTA 01:18:13
7   Magnus Salberg Aurskog - Høland Friidrettslag - 01:21:11
8   Fredrik Skalstad Rye Sp.Kl. 01:22:35
9   Torkel Skare Osi Friidrett 01:23:29
10   Thorbjørn  Grønningen Multiconsult Bil  01:23:31
11   Robert Bue Marnardal IL 01:23:35
12   Eirik Torsnes Johansen Asker Sk 01:23:48
13   Jørgen Haugen NOTEAM 01:27:54
14   Kristian Espeland Ahus 01:28:38
15   Fredrik Hoff Eriksen Unilabs Norge AS 01:30:41
16   Anders Brænna NOTEAM 01:31:37
17   Lars Peter Raknes K by KAOS 01:31:41
18   Ole Jacob  Michhelsen NOTEAM 01:34:10
19   Alexander Urnes Johnson NOTEAM 01:34:14
20   Grzegorz Paletko Nysa Biega 01:36:03
21   Henrik Walker Moe BEKK 01:36:25
22   Steffen Bunæs NOTEAM 01:39:19
23   Lasse Storgaard NOTEAM 01:39:30
24   Erlend Ofte Arntsen NOTEAM 01:40:17
25   Daniel Sannum Lauten NOTEAM 01:42:17
26   Tobias Lillekvelland NOTEAM 01:42:56
27   Øyvind Lier NOTEAM 01:43:09
28   Magnus Gjardar Eidsmo Bislettalliansen 01:45:07
29   Jostein Engh Akershus krets 01:48:00
30   Kevin Doan Van NOTEAM 01:56:12
31   Joakim Bekkåsen NOTEAM 02:04:54
32   Lasse Mikkolis NOTEAM 02:18:00
         
Menn 35-39    
1   Njål Tyssing Velledalen IL - Friidrett 01:18:07
2   Olav Holden Valler vgs 01:23:32
3   Steffen Stebbing NOTEAM 01:23:51
4   Aleksander Stijelja Team Kjekas 01:24:05
5   Ole Christian Lien Brandval / Kongsvinger OK 01:26:08
6   Magnus Følling Ikano Bank 01:28:44
7   Kim Smeby Kalvøya open water sharks 01:33:54
8   Jon Christopher Knudsen Lørenskog Skiklubb 01:38:13
9   Joackim Løken NOTEAM 01:39:03
10   Tom Berger Trondsen Team COYS 01:39:51
11   Lars-Erik Kindblad NOTEAM 01:44:49
12   Rene Kjølsrud Akershus krets 01:47:52
13   Hallvard Stokke NOTEAM 01:51:47
14   Karl Johan Seim-Wikse NOTEAM 01:52:56
15   Tor Olav Eikrem Norsk Energi 01:54:14
16   Kristian Roland Rye 02:00:56
         
Menn 40-44    
1   Sven Kilander Heming IL 01:14:05
2   Andreas Gossner Romerike Ultraløperklubb 01:20:39
3   Vegard Brox Bøler IF - Friidrett 01:23:58
4   Jan Erlend Innselset Gk Aktiv 01:26:35
5   Hans Christian Ruud NOTEAM 01:27:17
6   Arno De Jong Harestua Medisinske Senter 01:27:30
7   Sverre Otto Tofte Tresfjord IL 01:28:49
8   Ole Morten Korsmo Kongsvinger IL friidrett 01:29:12
9   Niklas Haugland Sats Elixia 01:29:17
10   Peder Udnæs NOTEAM 01:29:33
11   Espen Helskog NOTEAM 01:29:39
12   Øyvind Raaen Akershus krets 01:30:42
13   Svein Anders Aarsbog Aarsbog Fine Dining 01:31:12
14   Håkon Imbsen Also As 01:31:21
15   Jørgen Andreas Michaelsen Rye Sp.Kl. 01:33:27
16   Rune Holmen Halmsås og Omegn Skilag 01:34:35
17   Thomas Stordalen Røa IL 01:35:04
18   Mike Allcock NOTEAM 01:37:42
19   Marianne Bruun Lien NOTEAM 01:39:00
20   Thomas Bjørvåg NOTEAM 01:39:15
21   Espen Andersen NOTEAM 01:39:37
22   Thomas Gulbrandsen Nettavisen 01:41:54
23   Tormod Nyberg NOTEAM 01:44:03
24   Carsten Stævne Bech Romerike Ultraløperklubb 01:45:01
25   Jon Erik Høgåsen Telenor 01:46:00
26   Tomas Torp Rye Sp.Kl. 01:49:04
27   Steinar Wølner NOTEAM 01:51:53
28   Helge Bratland NOTEAM 01:52:27
29   Terje Eliassen Oppegård IL 02:09:12
30    Frank  Dyrkolbotn Strømbergs Plast 02:13:13
         
Menn 45-49    
1   Jon Ilseng Bøler IF - Friidrett 01:15:01
2   Morten T. Vaagsbø Rye Sp.Kl. 01:15:02
3   Øyvind Wang Oppegård IL 01:20:51
4   Neil Dryland Romerike Ultraløperklubb 01:27:02
5   Scott Owen Rye Sp.Kl. 01:27:25
6   Frode Rui Ulefoss IF 01:29:15
7   Ragnar Bye NOTEAM 01:30:05
8   Jørgen Lien NOTEAM 01:32:41
9   Trond Nejad-Trondsen SIB 01:32:46
10   John Tuflått Lørenskog ck 01:33:25
11   Jørgen Johannesen Kind Aurskog Finstadbru IL 01:35:04
12   Torfin Olsen Romerike runners team 01:35:38
13   Christian Falkenberg Kjøde Finanstilsynet 01:38:28
14   Raymond Pedersen NOTEAM 01:39:25
15   Francesco Terrone NOTEAM 01:41:00
16   Abdelhalim Boulebtina NOTEAM 01:41:12
17   Svein Bleken team Coop 01:42:20
18   Ivar Johannessen Sandaker 01:42:31
19   Trond Hugubakken Oslofjord triatlon 01:43:07
20   Gunnar Bjørndal-Riis Statnett BIL 01:46:07
21   Michael Strømberg Strømbergs Plast AS 01:53:13
22   Øyvind Hesselberg Sandaker ski og fotball 01:55:08
23   Geir Bjerkestrand Hvam IL 01:55:41
24   Jørn A Aas Strømmen IF 01:58:33
25   Thomas V. Lorentzen NOTEAM 02:10:14
         
Menn 50-54    
1   Jørgen Saxegaard Team Sportsmanden 01:26:11
2   Roger Eilertsen Rye Sp.Kl. 01:27:05
3   Arvin Patel IL i BUL 01:29:08
4   Florentin Elger NOTEAM 01:29:12
5   Steinar Lien Oppegård IL 01:31:06
6   Anders Skånlund Statnett 01:31:20
7   Sigmund Akselsen Rye Sp.Kl. 01:32:05
8   Åge Walter Inderdal Lillehammer 01:33:44
9   Tord-Arve Holmedal NOTEAM 01:37:16
10   Einar Karlsen Romerike runners team 01:37:55
11   Håvard brevik NOTEAM 01:39:39
12   Pål Bela Lampert AHF - Friidrett 01:41:27
13   Geir Åge Noven Lørenskog Friidrettslag 01:44:04
14   Mathys Truyen Lyn SKi 01:44:45
15   Roar Antonsen Stoke City 01:47:41
16   Tor Arne Samuelsen NOTEAM 01:49:45
17   Gard Haugland Skjetten Svømming Triathlon 01:56:58
18   Jostein Arnesen Diakonhjemme Sykehus 01:59:08
19   Geir Linløkken Akershus krets 01:59:56
20   Kåre Svensson Uio BIL 02:14:26
21   Bjørn  Syversbråteten NOTEAM 02:17:58
         
Menn 55-59    
1   Håkon Bull Tjøme Løpeklubb 01:27:11
2   Martin Arntsen gubbetrim 01:27:36
3   Jarle Pettersen Ramirent 01:29:31
4   Helge Fjeldstad Rustad IL 01:31:54
5   Vidar Blegeberg NOTEAM 01:34:37
6   Erik Nordli EVRY 01:38:35
7   Knut Ytrehus Ski IL Friidrett 01:43:25
8   Sten Dagfinn Hallås Romerike Runners 01:45:06
9   Svein Hansen Rye Sp.Kl. 01:52:23
10   Jan Erik Rønning BIL Ahus Løpegruppa 02:00:21
11   Nils Oddvar Skaga KFUM Kam. Oslo 02:16:26
         
Menn 60-64    
1   Christophe Tanguy NOTEAM 01:22:55
2   Steinar Skaar Løpsklubben 1814 BIL 01:29:53
3   Hans Schwenche Kamp Vestheim 01:45:18
4   Marino Øien BILpost 01:57:16
5   Norvald Mo Stovnerkameratene 02:02:40
6   Ove Aastorp Ullensaker/Kisa IL Friidrett 02:07:01
7   Jan-Erik Østlie NOTEAM 02:50:26
         
Menn 65-69    
1   Bjørn Lauglo Stovnerkameratene 01:36:43
2   Tor-Arne Stenhaug Sørum IL 01:49:54
3   Dag Erichsrud IL i BUL 02:15:59
         
Menn 70-74    
1   Stein  Berget Lørenskog Friidrettslag 01:50:32
2   Erling Kielland NOTEAM 02:07:10
         
Menn 75-79    
1   Henning Høgheim Ull/Kisa 02:18:23


 Klassevis resultater 6,1 km:

Kvinner 20-22    
1   Trine Torsrud NOTEAM 27:20
         
Kvinner 23-34    
1   Helene Lillekvelland NOTEAM 36:10
2   Monica Bodin Sundet Akershus krets 38:35
         
Kvinner 35-39    
1   Linn Skaalerud NOTEAM 34:01
2   Kristine Vea Kjølen NOTEAM 34:02
3   Tove Berg Blaker IL  34:05
         
Kvinner 40-44    
1   Mathilde Rutle 24fitclub Marikollen 27:50
2   Helen  Hansen NOTEAM 53:18
         
Kvinner 45-49    
1   Monica Haukåsen NOTEAM 42:26
         
Kvinner 60-64    
  Anne Karin  Brandt NOTEAM fullført
         
Kvinner 65-69    
1   Kirsti M. Blomdal Lørenskog kommune BIL 44:29
         
Menn 14-15    
1   Sander Dybwad Mathiesen NOTEAM 25:21
2   Tage Pedersen Skedsmo fotballklubb 32:37
         
Menn 16-17    
1   Njål Pedersen NOTEAM 24:08
2   Daniel Gullerud Bil Ahus 34:59
         
Menn 20-22    
1   Eirik Knudsen Gåseidnes Oppegård IL 33:56
         
Menn 23-34    
1   Tom-Vegard Olufsen Aurskog - Høland Friidrettslag - 24:50
2   Simen Næss Berge Lillehammer IF 28:01
         
Menn 35-39    
1   Magnus Søby Markhus Bjørkelangen SF 26:24
2   Arnold Slåen Aim Norway 37:48
         
Menn 40-44    
1   Mattias  Ahnoff NOTEAM 28:48
2   Christian  Andersen team Andersen  30:01
2   Per Ivar  Holsengen Raumnes & Årnes IL 30:01
4   Andre Kirkholm NOTEAM 52:08
         
Menn 45-49    
1   Karunakaran Markandli NOTEAM 31:00
         
Menn 50-54    
  Oddbjørn Homstvedt FIL Borg fullført
         
Menn 55-59    
1   Pål Simonsen Akershus krets 25:11
2   Torbjørn Torbjørnsen NOTEAM 27:02
2   Tor Ivar Hvam Kløfta IL 27:02
4   Dag Sundet Nittedal IL 34:27
5   Erland Nærby NOTEAM 34:52
         
Menn 60-64    
1   Asbjørn Oppegaard AHF 26:33
2   Leif Damsgård FFI Bil 26:39
3   Ketil Stølen SINTEF 31:24
4   Yngvar Kirkerud Høybråten og Stovner IL 32:53
  Thor Larsen NOTEAM fullført
  Arne Langseth A-H-F fullført
         
Menn 65-69    
1   Leif Arne Lundhagen S.H.I.U.L 28:15
2   Arne Johansen Ullensaker/Kisa IL Friidrett 29:23
3   Rolf Meek Romerike Friidrett 30:41
4   Sigurd Steensæth NOTEAM 32:20
5   Kjell Johansen NOTEAM 34:43
6   Ottar Arnold Eide NOTEAM 39:11
         
Menn 70-74    
1   Kjell Jonhaugen Nittedal IL 28:24
2   Arne Ingelsrud Kollektivtransportens Personells 31:28
3   Widar Rognerud Raumnes & Årnes IL 33:59
4   Ole Jonny Sørensen HFIK 34:04
5   Finn Løkeberg AHF 34:30
         
Menn 75-79    
1   Lyder Alnes Lørenskog komm. BIL 47:10
  Per Olav Anthonsen Nittedal IL fullført