Kondismedlem Sponset innhold
Vegard Lans Pedersen passerer far, Trond, ved Sagdammen 1 km før mål alene i tet. (Foto: Hilde Hagevik Odde)

Vegard Lans Pedersen passerer far, Trond, ved Sagdammen 1 km før mål alene i tet. (Foto: Hilde Hagevik Odde)

Grensetrimmen: - Et utrolig fint løp!

Sitatet kommer fra en av deltakerne på den 9,3 km lange Grensetrimmen ved Støa i Trysil som lørdag ble arrangert for 35. gang i flott vær og føre.

Ut_fra_start.jpg
Årets vinnere, Vegard Lans Pedersen og Hanna Hagevik Bakke, i ledelsen ut fra start på Støa lørdag. (Foto: Kari Hagevik Bakke)

Det var færre deltakere enn de siste årene, med totalt 51 som fullførte i trimklassen, løpet og minitrimmen. Bare 2 kvinner og 12 menn stilte i konkurranseklassen, men den gode Grensetrim-stemningen og et rikholdig premiebord var på plass. Til sammnlikning var det for et år siden 18 aktive og 62 deltakere totalt. 

Raskest ivar Vegard Lans Pedersen fra IL Trysilgutten med 39.16. I kvinneklassen kom Hanna Hagevik Bakke fra Il Trysilgutten først i mål på 42.11.

Hanna_Hagevik_Bakke.jpg
At Hanna Hagevik Bakke kopierte seieren fra fjorårets løp da det var hard konkurranse i kvinneklassen, var ikke noen stor overraskelse for de som kjenner 14-åringens kapasitet i lange løp. At hun også på sekundet skulle koipere tida var vanskeligere å forutse... (Foto: Hilde Hagevik Odde)

Premiebord.jpg Glimt av det rikholdige premiebordet som sammen med den hjemmekoselige stemningen har vært særeget for Grensetrimmen i 35 år. (Foto: Hilde Hagevik Odde)

 

Samleside for Grensetrimmen
 

Resultater Grensetrimmen 02.09.2017:
 
Kvinner:
1.   Hanna Hagevik Bakke  Trysilgutten             42.11
2.   Silje Lans Pedersen  Trysilgutten             50.27

Menn:
1.   Vegard Lans Pedersen Trysilgutten             39.16
2.   Lars Erik Eriksen    Østby                    40.37
3.   Tor Petter Skogstad  Østby                    44.11
4.   Per Gjermund Skaaret Ljørdalen                44.42
5.   Mikael Stenelund     Eriksson st              45.54
6.   Jens Sønnermo        Østby                    48.11
7.   Stig Rønningen       Østby                    50.07
8.   Mats Fredriksson     Malung                   53.08
9.   Ottar Bekkevold      Nordre Trysil            58.30
10.  Jan Haugnæss         Trysil trekkhundklubb  1.08.24
11.  Knut Lysfoss         Team Tuu               1.08.38
12.  Arne Moren           Strandvoldbruas venner 1.10.24

 
Trim uten tidtaking:
Karin Olsen                Jan Olsen
Hilde Hagevik Odde         Hans Odde
Dina Antonsen Berglund     Bjørn Erik Støa
Karolina Holmberg Støa     Erlend Lans Pedersen
Anne Støheim               Kjell Støheim
Gerd Persson               Stefan Nicolaisen
Gry Torgals                Kjell Arne Østvang
Tove Lans Pedersen         Jonas Berglund
Andrine Floden             Bjørn Støa
Hilde Floden               Terje Opseth
Turid Torgals              Bjørn Krister Eriksson
Jenny Torgals             
Reidun Bjerve
Anna Lise Opseth
Kristina Grønland
Kristina Lissper
Liv Bekkevold
Lisbeth Nesbakken
Berit Rønningen
Karoline Petrine Nordmo
Hilde Antonsen