Hopp til hovedmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden
Vinnere_Elgtraakket_ingress

Halbakken og Karlsen vant

Terrengtest i Elgtråkket

Publisert | Oppdatert 19. august 2012


Kjell Karlsen, Hardrocx og Heidi Kjernåsen Halbakken, Elverum Sykleklubb ble vinnere av Elgtråkket 2012 med Frode Røsand, JH Sykkel og Sissel Østvold, Ottestad SK som de hardeste konkurrentene. I strålende solskinn gjennomførte ca. 90 terrengsyklister i alle aldre en av de tre løypene, Storoksen, Kalven eller Veslekalven, som imidlertid var noe våtere og dermed tyngre enn vanlig.

Elgtråkket er et terrengritt som alltid en uke før Birkebeinerrittet. Med sine 29 km i hovedrittet, Storoksen, er det er ei passe krevende terrengløype og en fin oppkjøring en uke før det virkelig gjelder. Rittet går på grus, skiløypeunderlag, asfalt og sti. Stiene er mest myke barnålstier med noe innslag av røtter og stein.

Samleside for Elgtråkket
JH Sykkels nettsider

(Foto: JH Sykkel - Klikk på bildet for større utgave!)
 

Resultater Elgtråkket 19.08.2012:
         
  Aktiv Damer Storoksen      
Plass Navn Klubb Tid Etter
1 Heidi Kjernåsen Halbakken Elverum Sykleklubb 01:16:37 00:00
2 Sissel Østvold Ottestad SK 01:19:27 02:50
3 Eli Kjønsberg Rena IL Sykkel 01:20:08 03:31
4 Marianne Harviken JH-sykkel 01:24:45 08:08
5 Rønnaug Tveito Skille NOTEAM 01:29:01 12:24
6 Cathrine Andersen Odal SK 01:31:16 14:39
7 Elisabeth Westby NOTEAM 01:31:28 14:51
8 Anne Lise Magnussen JH-sykkel 01:32:10 15:33
         
  Aktiv Herrer Storoksen      
1 Kjell Karlsen Team Hard Rocx 01:03:34 00:00
2 Frode Røsand JH-sykkel 01:03:42 00:08
3 Kenneth Valråmoen Hedmark Terrengsykkel 01:05:46 02:12
4 Trond Aarstad Odal SK 01:05:48 02:14
5 Bjørn Langseth Atraktiv Forsikring 01:06:04 02:30
6 Martin Dahling JH-sykkel 01:07:16 03:42
7 Knut Arne Siljuberg JH-sykkel 01:07:29 03:55
8 Øistein Tønsager JH-sykkel 01:07:38 04:04
9 Odd Erik Farstad Anderbarjit TSK 01:08:01 04:27
10 Anders Danielsen JH-sykkel 01:08:22 04:48
11 Fredrik Lysakerrud Odd SK 01:09:21 05:47
12 Stig Roar Lierhagen Brumundal SK 01:09:40 06:06
13 Hans Olav Skogstad NOTEAM 01:09:46 06:12
14 Knut-Erik Kristiansen Lillehammer SK 01:10:03 06:29
15 Inge Martin Håberget Elverum Sykleklubb 01:10:19 06:45
16 Jan Hovde NOTEAM 01:10:26 06:52
17 Ola Klock Ottestad SK 01:10:33 06:59
18 Thorbjørn Netteland NOTEAM 01:10:41 07:07
19 Kent Remi Bjørnebakken JH-sykkel 01:11:41 08:07
20 John Arne Holtop Bingfon 01:13:23 09:49
21 Tony Bjørnebakken JH-sykkel 01:14:00 10:26
22 Håvard Haugen Solør CK 01:14:07 10:33
23 Tobias Utby JH-sykkel 01:16:00 12:26
24 Kay Arne Ingdal Elverum Sykleklub 01:17:45 14:11
25 Morten Mangset NOTEAM 01:17:49 14:15
26 Gard Hansen NOTEAM 01:19:16 15:42
27 Nils Arne Skaret NOTEAM 01:20:00 16:26
28 Hans Tore Riibe Hamar Ski og sykkel 01:20:01 16:27
29 Per Anton Finstad Brumundal SK 01:21:01 17:27
30 Knut Ivar Ulfsbøl JH-sykkel 01:21:20 17:46
31 Martin Sagen JH-sykkel 01:21:21 17:47
32 Ole Vidar Krogsæter JH-sykkel 01:21:40 18:06
33 Stein Halvorsen JH-sykkel 01:21:57 18:23
34 Bjørn Østlie Nordbygda/Løten Ski 01:24:40 21:06
35 Tore Olsen Ottestad SK 01:24:47 21:13
36 Gjermund Mellum Solør CK 01:24:51 21:17
37 Ola Storbråten NOTEAM 01:27:17 23:43
38 Jon-Andrè Haugen NOTEAM 01:28:33 24:59
39 Tore Bjørn Ringås JH-sykkel 01:30:48 27:14
40 Jon Sandum NOTEAM 01:30:49 27:15
41 Magnus Myrheim Osen IL 01:31:19 27:45
42 Rolf A Østlie Glåmdal SK 01:38:19 34:45
43 Rune Jerud Solør CK 01:40:52 37:18
44 Lars Rønningstad Bråthen NOTEAM 01:42:57 39:23
45 Sindre Solberg NOTEAM 01:44:53 41:19
DNF Terje Buflod JH-sykkel    
DNF Tor-Arne Østlie Lørenskog    
         
  G15-16 Storoksen      
1 Christian Kynstad JH-sykkel 01:12:02 00:00
2 Daniel Halvorsen Bergebakken JH-sykkel 01:16:27 04:25
3 Øystein Nordaas NOTEAM 01:17:54 05:52
4 Anders Karlsen JH-sykkel 01:17:57 05:55
DNF Sindre Berg JH-sykkel    
         
  J15-16 Storoksen      
DNF Marte Dahling JH-sykkel  
 
         
  G11-12 Kalven      
  Bjørnar Storbråten  NOTEAM 27:21:00  
  Martin Håkensmoen  NOTEAM 24:34:00  
         
  G13-14 Kalven      
  Eirik Nordaas  NOTEAM 17:21  
  Jens Mathiesen Solør CK 18:53  
         
  G7-8 Kalven      
  Eirik Søgård NOTEAM 29:51  
  Sigurd Nordaas  NOTEAM 23:42  
  Ulrik Lund Enersen NOTEAM 29:42  
  Østen Brovold Midtsundstad JH-sykkel 21:27  
         
  G9-10 Kalven      
  Einar G Rognerud Solør CK 19:42  
  Eirik M Ulfsbol JH-sykkel 21:24  
  Iver Brovold Midtsundstad JH-sykkel 19:31  
  Audun Nordaas NOTEAM 21:18  
  Petter Sagen NOTEAM 25:42  
         
  J11-12 Kalven      
  Mari Strugstad Qviller  JH-sykkel 27:02  
  Liv Tone Heramb Elverum Sykleklub 20:11  
         
  J9-10 Kalven      
  Eirin Lund Enersen NOTEAM    
  Oda Lohne Aarstad  NOTEAM    
         
  G3-4 Veslekalven      
  Fredrik Kynstad JH-sykkel    
         
  G5-6 Veslekalven      
  Erland Tangen Siljuberg JH-sykkel    
  Lars Tore Heramb Elverum Sykleklub    
         
  G7-8 Veslekalven      
  Ida Marie Undseth Solør CK    
  Magnus Bjaadal NOTEAM    
  Emilie Kaveliget NOTEAM    
  Henning Hauge Solør    
         
  J5-6 Veslekalven      
  Hannah Brøtmo Bårdseng  NOTEAM    
         
  J7-8 Veslekalven      
  Astrid Ulfsbøl  NOTEAM    
  Johanne Brovold Midsunstad JH-sykkel    
  Anne Mark Tangen Siljuberg JH-sykkel    
  Hannah Brøtmo JH-sykkel    

Kommentarer

Alle kommentarer må undertegnes med fullt navn, fornavn og etternavn.
Vi forbeholder oss rett til også å utelate kommentarer som er av sjikanerende, politisk eller injurierende art.

Posting