Oppdatert søndag formiddag med flere bilder
CF-løpet har vokst seg stort, og bare i konkurranseklassene var det 480 fullførende hvorav 355 på 10-kilometeren. I tillegg kommet mosjonsklasser uten tid og barneløpet. Det var en skikkelig folkefest (løpsfest) i Moss denne lørdagen.
Her blir Christan Frederik intervjuet av speakeren (foto: Sylvain CAVATZ)
På "hoveddistansen" 10 kilometer ble det overlegne seire i både kvinne- og herreklassen. Heidi Dietrichson Pharo fra Bøler IF vant på 35:45 og var hele 2:04 foran Anne Johanne Lind fra Nydalens Skiklub på andreplass. I herreklassen vant Jonas Hammer fra Lørenskog FIL med tiden 31:11, og her var differansen hele 3:46 til neste løper, som var Lasse Gerhardsen.
På 5-kilometeren ble det seire til Marit Haslie fra Tjalve med tiden 20:41 og Patrik Czajkowski fra Krigsskolen med 19:33.
Heidi Dietrichson Pharo løper inn til seier på kvinnenes 10-kilometer, gost fornøyd med at tiden ble enda bedre enn da hun løp her for to år siden. (Foto: Sylvain CAVATZ)
Marit Haslie spurter inn til seier på 5 km. Ffoto: Sylvain CAVATZ)
August Jarbeaux var andremann på 5 km. (Foto: Sylvain CAVATZ)
SE FLERE BILDER NEDENFOR RESULTATENE
Klassevis resultater (EQ timing)
De raskeste uansett klasse:
Kvinner 10 km (98 fullførende) | ||||||
1 | 635 | Heidi Dietrichson Pharo | Bøler IF / Friidrett | K23-34 | 35:45 | |
2 | 726 | Anne Johanne Lind | Nydalens Skiklub | K23-34 | 37:49 | |
3 | 537 | Mari Gjølberg | VESTBY | K23-34 | 39:12 | |
4 | 764 | Marte Sønstevold | Sportsklubben Vidar | K23-34 | 40:21 | |
5 | 691 | Brinje Marie Asting-Haugli | Lyn-Ski | K15-16 | 43:38 | |
6 | 790 | Hilde Visthoff Drange | Visma Consulting | K23-34 | 43:55 | |
7 | 510 | Kristine Johansen | DILLING | K19-22 | 44:37 | |
8 | 992 | Lene Hanche Hafskjold | Moss SK | K45-49 | 44:45 | |
9 | 993 | Åsa Franzen | Tyrving IL | K35-39 | 45:31 | |
10 | 996 | Merete Bolin | Skiløperne | K50-54 | 45:42 | |
Menn 10 km (257 fullførende) | ||||||
1 | 690 | Jonas Lurås Hammer | Lørenskog Friidrettslag | M23-34 | 31:11 | |
2 | 668 | Lasse Gerhardsen | Fridheim Barnehage | M35-39 | 34:57 | |
3 | 773 | Sondre Fylling | Team Fokus Ski | M23-34 | 35:19 | |
4 | 675 | Henning Pedersen | Grimsrød United | M45-49 | 35:36 | |
5 | 659 | Håkon Urdal | Eurofins Moss | M35-39 | 36:11 | |
6 | 754 | Øyvind Wang | Skiløperne | M40-44 | 36:18 | |
7 | 720 | Marius Askautrud | Multiconsult | M23-34 | 36:50 | |
8 | 1024 | Anders Gaustad | MANSTAD | M35-39 | 37:03 | |
9 | 727 | Oskar Axelsson | Oppegård IL | M15-16 | 37:16 | |
10 | 663 | Svein-Åge Karlsen | Felleskjøpet Kambo | M35-39 | 37:27 | |
Kvinner 5 km (58 fullførende) | ||||||
1 | 904 | Marit Haslie | Tjalve | K23-34 | 20:41 | |
2 | 854 | Sigrun Gjølberg | Ås IL | K23-34 | 21:40 | |
3 | 871 | Sandra Sedeniussen | Gjelleråsen IF | K17-18 | 23:54 | |
4 | 840 | Karoline Fosse | BORGEN | K19-22 | 25:12 | |
5 | 825 | May Lena Berg Nymoen | MOSS | K40-44 | 25:14 | |
Menn 5 km (67 fullførende) | ||||||
1 | 882 | Patrik Czajkowski | Krigsskolen | M23-34 | 19:33 | |
2 | 872 | August Jarbeaux | Gjelleråsen IF | M15-16 | 19:43 | |
3 | 855 | Roar Tomter | Askim IF | M40-44 | 19:50 | |
4 | 870 | Magnus Sedeniussen | Gjelleråsen IF | M15-16 | 19:58 | |
5 | 1030 | Stein Ingar Valle-Martinsen | MOSS | M35-39 | 20:08 |
Løpets facebookside med bilder, videoer og andre nyheter fra dagens løp
Det var sjette gangen....
Flere bilder fra CF-løpet (Alle foto: Sylvain CAVATZ)
OPPDATERT MED FLERE BILDER SØNDAG FORMIDDAG
Anne Johanne Lind ble nummer 2 på 10 km
Håkon Urdal ble nummer fem i herreklassen og to i M35-39.
Heidi i fint driv på de siste meterne.
Jonas i løypa - uten konkurrenter i hæla.
Lasse Gerhardsen ble nummer to totalt og vinner av M35-39.
Mari Gjølberg ble nummer 3 på 10 km.
Medaljer til alle...
Sondre Fylling ble nummer tre og beste mossing på 10 km.
Unggutten Oskar Axelson var nummer 9 totalt og vinner av 15-16-årsklassen.
Roar Tomter vant M40-44 og var nummer tre totalt på 5 km.
Sigrun Gjølberg var nest raskest på 5 km.
Magnus Sedeniussen ble nummer 4 totalt på 5 km, 2 i M15-16.
Rune Eriksen som drar dette feltet, vant 10 km i M55-59.
Drikkeservering til deltager i mosjonsklassen.
Christian Frederik hjelper til på drikkestasjonen.
Her kommer Jesper Jørgensen(?) og Joachim Sørbypedersen i fint driv på 5-kilometeren.
555 Børge Nordvold ble nummer 3 i M40-44 på 10 km.
Claus Håvik spurter mot mål.
Mossingen Henning Pedersen ble nummer 4 totalt og vant M45-49. En uke tidligere ble han nummer to i et ultraløp i Vestfold, men bena var åpenbart friske igjen.
Anders Gaustad gir alt han har i spurten, og løper inn til 3. plass i M35-39.
Det er ikke noe å utsette på innsatsen til deltagerne på det korteste barnmeløpet på 704 meter.
Her kommer horden med løpere i barneløpets 1408 meter. Han i gult løper utenfor konkurrenase...
Det var maaaange løpere med.
Smilet sitter løst, barn som løper er glade barn.
Deg skal jeg slå!
Snart i mål.
Christian Frederik intervjuer en av deltagerne i trimklassen uten tidtaging.
Vemund Skeime Kostøl ble nummer 5 på 5 km i M15-16.
Andrea Pedersen Narmo ble nummer 2 i K13-14 på 5 km.
Birgit Gjølberg ble nummer 3 i K23-34 på 5 km.