Team Rabdo med Ingunn Brendlien (150), Kjersti Håkonsen (i midten), Mia Beate Mathisen (154), Jøran Mannvik (bak til høyre), Tedd Aspen Stensløkken (155) var nest beste lag på 5 km. (Arrangørfoto)
Forest Run et terrenghinderløp som passer for alle type mosjonister lokalisert 15 km sør for Elverum. Løpet som på lørdag ble arrangert for 6. året på rad, og for fjerde gang fra sin nå faste base i Melåsberget, har individuelle klasser og lagkonkurranse samt valg mellom distanser på 5 og 8km. Løypa går gjennom vann, skog, myr, på gress og litt på vei med hele 50 ulike hindringer med utfordringer for alle nivåer.
Årets Forest Run hadde 106 påmeldte, og med 20 programhelter ble det 86 med finisher-smil denne gangen. Dette er 12 flere enn i fjorårets utgave, til tross for dystere værutsikter. Det ble oppholdsvær under hele løpet og generelt god stemning. Det siste har nok en klar sammenheng med at en stor del av deltagerne har fokus på å gjennomføre løypa og mestre strabasene som en møter underveis. Også i år bød arrangangemnetet på noen nye hindre og noen forandringer i løypa. De som løp 8 km syntes nok det var heftig f.eks. å frakte en 15-20 kg sandsekk gjennom myra.
Tre som hevdet seg høyt oppe på resultaltista på 8 km (fra venstre) Einar Frøysadal (2. plass), Thomas Rønningen (3. plass) og Thiago Meyer (7. plass). (Arrangørfoto)
En del erfarne hinderløpere tok turen til Elverum og Melåsberget og ytret ønske om å komme tilbake. Løpsarrangør Ingvild M. Johansen etterlyser imidlertid de lokale deltakerne, og tror nok at det er en mange som ikke er klar over den lave terskelen for å delta i dette terreng-hinderløpet som utmerker seg med relativt stor del løping og mange naturlige terrenghindre.
Morten Hvattum Lund og Stine Lysaker tok førsteplassene i 8 km individuelt med tidene 1:01:03 og 1:23:35. Synne Lindkjølen Bergkvist og Helge Eliassen stakk av seieren i hver sin klasse på 5 km med tidene 1:03:03 og 1:25:16. I lagkonkoransene over 5 km var "Toppturkameratene" best av de seks lagene med tiden 1:21:50. To fulltallige lag stilte på 8 km der "Dyrehagen" fikk alle sine deltakere først gjennom målportalen.
Kompani Aabakken fra Hamar utmerket seg strålende humør i årets "skogsløp med mykje attåt". (Arrangørfoto)
Forest Run's nettsider
Forest Run på Facebook med mange herlige actionbilder
Samleside for Forest Run med reportasjer fra alle løp 2016 - 2023
Resultater Forest Run 26.08.2023: |
||||
8 km - åpen klasse - Kvinner | ||||
Plass | Navn | Klubb |
Tid
|
Etter
|
1 | Stine Lysaker | Gjøvik |
1:23:35
|
+0:00
|
2 | Kristin Ødegård Rendalen | Ridabu |
1:35:39
|
+12:04
|
3 | Monika Lycke | Midgard Hinderløpsklubb |
1:42:02
|
+18:27
|
4 | Maja Iversen | Ottestad |
1:49:25
|
+25:50
|
5 | Birgitte Brøtmet | Team Ulvikingene |
1:58:31
|
+34:56
|
6 | Lene Martini Samland | Kløfta |
2:00:17
|
+36:42
|
7 | Nina Aalstad | Båtstø |
2:11:49
|
+48:14
|
8 | Julia Skoglund | Vollen |
2:11:50
|
+48:15
|
8 km - åpen klasse - Menn | ||||
1 | Morten Lund | Team Lundmoen |
1:01:30
|
+0:00
|
2 | Einar Frøysadal | Oslo |
1:08:14
|
+6:44
|
3 | Thomas Rønningen | Elverum |
1:11:08
|
+9:38
|
4 | Are Brødbøl | Austmarka IL |
1:15:48
|
+14:18
|
5 | Ola Pedersen |
1:18:02
|
+16:32
|
|
6 | Lars-Arne Mørk | Telenor BIL |
1:18:13
|
+16:43
|
7 | Thiago Meyer | Midgard Hinderløpeklubb |
1:21:37
|
+20:07
|
8 | Tor Arne Ottershagen | Rørgutta |
1:27:51
|
+26:21
|
9 | Kai Roger Emmerud | Bootcamp Hønefoss |
1:28:14
|
+26:44
|
10 | Roger Pettersen | Elverum |
1:30:50
|
+29:20
|
11 | Kristian Kaastad | Midgard Hinderløpsklubb |
1:42:02
|
+40:32
|
12 | Terje Myrvold | Rørgutta |
1:47:36
|
+46:06
|
13 | Espen Nordby | Team Ulvikingene |
1:58:32
|
+57:02
|
14 | Cato Verge | Ådalsbruk |
2:01:40
|
+1:00:10
|
15 | Kai Andrè Lorentzen | Gjøvik |
2:27:07
|
+1:25:37
|
8 km lag- flest kvinner | ||||
1 | Trym Norstein | Dyrehagen |
1:32:12
|
+0:00
|
2 | Frank Karlsen | Dyrehagen |
2:02:47
|
+30:35
|
3 | Viktorija Fara | Dyrehagen |
2:15:34
|
+43:22
|
4 | Andrea Ålveborn | Dyrehagen |
2:15:36
|
+43:24
|
8 km lag- flest menn | ||||
1 | Richard Moe | Borderlands 4 |
1:30:02
|
+0:00
|
2 | Thomas Svendsen | MYRSOLDATENE |
1:40:21
|
+10:19
|
3 | Lars Svendsen | MYRSOLDATENE |
1:40:22
|
+10:20
|
4 | Mikael Sjøen | Borderlands 4 |
2:06:06
|
+36:04
|
5 | Kevin Moe | Borderlands 4 |
2:06:07
|
+36:05
|
6 | Nicolas Pedersen | Borderlands 4 |
2:31:03
|
+1:01:01
|
7 | Martin Ødgard | Borderlands 4 |
2:31:36
|
+1:01:34
|
5 km - åpen klasse - Kvinner | ||||
1 | Synne Marie Lindkjølen Bergkvist | Magnor UL |
1:03:03
|
+0:00
|
2 | Mari Mørk | Longyearbyen |
1:07:22
|
+4:19
|
3 | Synnøve Mørk | Midgard Hinderløpsklubb |
1:07:51
|
+4:48
|
4 | Henriette Heien | Trysil |
1:13:23
|
+10:20
|
4 | Ann-Helen Sveen | Trysil |
1:13:23
|
+10:20
|
6 | Solveig Solvang | Bootcamp Hønefoss |
1:15:11
|
+12:08
|
7 | Bente Bysting Alvær | Asker |
1:15:48
|
+12:45
|
8 | Elin Dæmroen Maurud | Furnes |
1:20:15
|
+17:12
|
9 | Anja Høibråten | Midgard Hinderløpsklubb |
1:20:43
|
+17:40
|
10 | Janne Elisabeth Lundhaug | Hvam |
1:21:06
|
+18:03
|
11 | Iselin Lundhaug | Oslo |
1:21:12
|
+18:09
|
12 | Marie Therese Tofteberg | Torp |
1:49:23
|
+46:20
|
13 | Kristin Snekkersveen | Hamar |
1:49:59
|
+46:56
|
14 | Pia Amy Alexandra Johansen | Hamar |
1:50:01
|
+46:58
|
15 | Ewa Kaminska | Ottestad |
1:53:08
|
+50:05
|
16 | Charlotte Irén Børesen | Elverum |
1:54:04
|
+51:01
|
17 | Elise Winge | Sylling |
1:57:55
|
+54:52
|
18 | Vilde Green | Heggedal |
1:57:59
|
+54:56
|
19 | Mariana Langgaard | Team Toppform Fitness OCR |
2:00:36
|
+57:33
|
5 km - åpen klasse - Menn - Mål | ||||
1 | Helge Eliassen | Auli |
1:25:16
|
+0:00
|
2 | Ole Kristian Tofteberg | Torp |
1:49:16
|
+24:00
|
3 | Kristian Fæster Solheim | Ottestad |
1:53:06
|
+27:50
|
4 | Martin Langgaard | Team Toppform Fitness OCR |
2:00:38
|
+35:22
|
5 km lag- flest kvinner | ||||
1 | Kristin Berg Kirkestuen | Toppturkameratene |
1:21:47
|
+0:00
|
2 | Åge Kirkestuen | Toppturkameratene |
1:21:48
|
+0:01
|
3 | Anne Øyen | Toppturkameratene |
1:21:50
|
+0:03
|
3 | Ole Martin Øyen | Toppturkameratene |
1:21:50
|
+0:03
|
5 | Ingunn Brendlien | Team Rabdo |
1:28:34
|
+6:47
|
6 | Kjersti Håkonsen | Team Rabdo |
1:28:35
|
+6:48
|
6 | Mia Beate Mathisen | Team Rabdo |
1:28:35
|
+6:48
|
8 | Jøran Mannvik | Team Rabdo |
1:28:37
|
+6:50
|
8 | Tedd Aspen Stensløkken | Team Rabdo |
1:28:37
|
+6:50
|
10 | Ellen Kristine Kordal Husum | Kjellmyra/Flisa/Åsa/Hof J95 |
1:49:53
|
+28:06
|
11 | Sara Skybak | Kjellmyra/Flisa/Åsa/Hof J95 |
1:49:54
|
+28:07
|
12 | Ingrid Guldhaug Kalfoss | Kjellmyra/Flisa/Åsa/Hof J95 |
1:49:56
|
+28:09
|
13 | Annika Moen Nyen | Kjellmyra/Flisa/Åsa/Hof J95 |
1:49:57
|
+28:10
|
14 | Ada Liøkel | Kjellmyra/Flisa/Åsa/Hof J95 |
1:49:59
|
+28:12
|
15 | Marianne Granberg | Hof Damer / Hof IL |
1:50:30
|
+28:43
|
16 | Martine Haugen | Hof Damer / Hof IL |
1:50:31
|
+28:44
|
16 | Jeanette Dragsund | Hof Damer / Hof IL |
1:50:31
|
+28:44
|
16 | Siw Strømberg | Hof Damer / Hof IL |
1:50:31
|
+28:44
|
16 | Caroline Hansen | Hof Damer / Hof IL |
1:50:31
|
+28:44
|
20 | Hildegunn Tronsli | Team Bride 2 |
2:24:28
|
+1:02:41
|
21 | Linn Terese Heggem | Team Bride 2 |
2:24:30
|
+1:02:43
|
22 | Kine Bekk Hagen | Team Bride 2 |
2:24:31
|
+1:02:44
|
22 | Mali Svendsen | Team Bride 2 |
2:24:31
|
+1:02:44
|
24 | Mari Holten Boneng | Team Bride 2 |
2:24:35
|
+1:02:48
|
25 | Siri Kristin Engebretsen | KOMPANI AABAKKEN |
3:15:43
|
+1:53:56
|
26 | Elisabeth Qvale Pettersen | KOMPANI AABAKKEN |
3:15:44
|
+1:53:57
|
26 | Hanna Maria Mastad | KOMPANI AABAKKEN |
3:15:44
|
+1:53:57
|
28 | Tone Elin Grøneng | KOMPANI AABAKKEN |
3:15:45
|
+1:53:58
|
29 | Gjertrud Myhrhaug | KOMPANI AABAKKEN |
3:15:46
|
+1:53:59
|