Gode skiopplevelser krever også litt kunnskap om skismøring. (Foto: SkiMentior)
Gode skiopplevelser krever også litt kunnskap om skismøring. (Foto: SkiMentior)

Lær å smøre riktig med tørrvoks og klister

I samarbeid med SkiMentor har vi tidligere presentert en del teknikktips og treningsprogram for langrennsløpere, og nå følger tre artikler om skismøring, i dag smøring med tørrvoks og klister.

Publisert Sist oppdatert


Denne vinteren er det igjen mulig å gå på ski de fleste steder i landet, og skiløypene ligger der og frister oss ut på skitur.



Kondis har inngått et samarbeid med SkiMentor der vi deler et antall videoer fra deres Skiteknikkurs som til vanlig er presentert i SkiMentor-appen.


Denne vinteren er det igjen mulig å gå på ski de fleste steder i landet, og skiløypene ligger der og frister oss ut på skitur.

Vi har tidligere presentert en del teknikktips og treningsprogrammer, og nå følger tre artikler om skismøring, i dag smøring med tørrvoks og klister.

Film 1 gir generell kunnskap om grunnvoks, og tar grundig for seg forarbeid og pålegging av grunnvoks.

Film 2 tar for seg pålegging av hard tørrvoks til 0 grader og kaldere.

Film 3 tar for seg pålegging av myk tørrvoks til 0 grader og varmere.

Film 4 tar grundig for seg forarbeid og pålegging av klistersmøring.

Alle filmene er laget av Swix med Swixprodukter.

Grunnvoks:


Hard tørrvoks:


Myk tørrvoks:


Pålegging av klister:

2005-bws-239-skimentor-4518_1280x854.jpg



Teknikktipsene til SkiMentor tar du med deg ut på skitur. (Foto: SkiMentor)

Kondis trenger din støtte
Takk for at du er medlem og slik bidrar til at Kondis kan fortsette å spre treningsglede, skrive reportasjer, lage terminlister, kontrollmåle løyper, føre statistikker osv. På grunn av koronakrisen har store deler av annonseinntektene falt bort, og vil du gi oss et ekstrabidrag, vil vi være takknemlige for det.

Gi en gave:
Vårt kontonummer er: 1503.35.18541
Vipps: 125957
Powered by Labrador CMS