NM Friidrett innendørs, Gneist Arena Bergen; Pernille Karlsen Antonsen tar NM-tittelen på 800 meter.

Pernille Karlsen Antonsen innfridde med NM-gull på 800 meter

Men en fersk norsk rekord på 800 meter innendørs var det ikke tvil om at Pernille Karlsen Antonsen var favoritt til NM-tittelen.

Publisert

Det ble en klar NM-seier til Pernille Karlsen Antonsen på 800 meter i NM Friidrett innendørs i Gneist Arena i dag. Hun fikk en ekstra utfordring med å faktisk komme først i mål, en utfordring hun ikke lot gå fra seg. Med i feltet var nemlig portugisiske Patricia Silva, som ikke deltok i konkurransen om NM-tittelen.

Det ble en klar NM-seier til Pernille Karlsen Antonsen på 800 meter i NM Friidrett innendørs i Gneist Arena i dag. Hun fikk en ekstra utfordring med å faktisk komme først i mål, en utfordring hun ikke lot gå fra seg. Med i feltet var nemlig portugisiske Patricia Silva, som ikke deltok i konkurransen om NM-tittelen.

Løpet liknet dermed litt på fredagens 1500 meter der Patricia Silva løp først over målstreken, men Anne Gine Løvnes tok NM-tittelen.

Patricia Silva, portugisisk toppløper.

Fra start av var det Patricia Silva som la seg fremst i feltet, men uten at det så ut til at hun ønsket noe rekordtempo, og alle de norske løperne hang greit med. Etter 500 meter så det ut til at det var flere som ønsket å komme frem og øke farten, men da skrudde Patricia til med en fartsøkning, og feltet strekte seg ut. Og fra klokken ringte og gjennom den siste runden var det den portugisiske toppløperen som hadde showet og ledelsen, men Pernille Karlsen Antonsen ville ikke slippe henne.

Det var tydelig at Pernille Karlsen Antonsen så gjerne ville komme seg forbi Patricia Silva, selv om det ikke var nødvendig for å ta NM-gullet. Men Patricia holdt unna. Likevel en klar NM-seier til Pernille Karlsen Antonsen her. Etter henne fulgte Malin Hoelsveen og Amanda Marie Grefstad Frøynes. Med tider på 2:07-tallet er dette også sterke løp i den norske innendørsstatistikken.

Premiepallen 800 meter: Malin Hoelsveen, Pernille Karlsen Antonsen og Amanda Marie Grefstad Frøynes.

Resultater 800 meter kvinner, sammenlagt 2 heat:

Pos Startnummer Navn Klubb Klasse Tid
265Patricia SilvaSandnes IdrettslagKS2:05.82
1214Pernille Karlsen AntonsenI.L. Norna SalhusKS2:05.94
2255Malin HoelsveenRaufoss IL FriidrettU23K2:07.16
3326Amanda Marie Grefstad FrøynesIK TjalveKS2:07.21
4269Josefine Tomine Eriksen AksSem IdrettsforeningKS2:08.04
5369Marte HovlandUllensaker/Kisa IL FriidrettU23K2:10.34
63Ronja Malene Indrearne FurevikAsk FriidrettJ172:14.57
7125Erle Musum LyngIL GularKS2:14.65
8382Victoria OsenVaregg FleridrettJ18/192:15.23PB
9381Silje LindstadVaregg FleridrettKS2:16.19
10115Karoline FantoftIL GularKS2:18.97
11163Aurora Kristiansen LangbakkIL I BULJ18/192:22.68SB
1272Ingrid SolbergFyllingen IdrettslagU23K2:36.53

Her er Josefine Tomine Eriksen Aks ved siden av Patricia Silva.
Pernille Karlsen Antonsen ville ikke bare slippe Patricia Silva, seiersviljen hennes er sterk. I mål skiller det kun et tiendels sekund fra henne som tok VM-bronse på denne distansen i fjor.
I det første heatet for 800 meter kvinner var det Ronja Malene Indrearne Furevik og Erle Musum Lyng som hadde initiativet.

Alle resultater

Powered by Labrador CMS