Kjell Johannessen ble historisk

Kjell_Johannessen_SRM_6juni_5lop_5dager_paa_rad_Foto_Stian_Moeller

270 løp rundt Sognsvann

De raskeste beina på Sognsvann onsdag sitter torsdag på tribunen under Bislett Games, mens de raskeste beina på Bislett løp rolig rundt Sognsvann onsdag. På bildet: Kjell Johannessen. Fotograf:Stian S. Møller

Publisert Sist oppdatert

Kjell Johannessen ble historisk som den første og foreløpig eneste som har løpt "5 løp på 5 dager på rad i en og samme by i Norge" . Som Kondis hadde utlovet ble det en premie til den som gjennomførte en slik bragd. Kjell tar her i mot boka FØDT TIL Å LØPE av SRMs initiativtaker Heming Leira.

Når arrangørene av Sognsvann Rundt Medsols utroper løypa rundt Sognsvann til å være landets mest brukte treningsløype er det nok ingen som tør si imot det. En dag i året har også løypa besøk av de raskeste løperne ikke bare i Norge, men i hele verden. Opp gjennom alle år har løperne som deltar i Bislett Games brukt løypa rundt Sognsvann til en lett liten treningstur rundt Sognsvann før stevnet. Slik også i går.


Fotograf: Stian S. Møller

Men det var raske norske ben også oppe på Sognsvann. Vinner av Sentrumsløpet Veronika Blom løp (veldig kontrollert så det ut til) 3 runder på 37:11, det førte henne opp på 4.plass på adelskalenderen på 3 runder.


Vinnere på Sognsvann Rundt Medsols løp nr. 325

Menn Kvinner
1 rundeJon PerNygaardRen-Eng 10.15Ida MarieDahl Ringkollen SK12.01
2 runderMathias Nipen Tyrving22.28GroJordalenPrivat25.41
3 runderAnders NordbergSlevik IL33.47VeronikaBlom Vidar37.11
4 runderHarald SolhaugNæssVidar44.54Solgunn Marita TverfjellPrivat59.23
5 runderBjørn IvarNilsenNordea57.24ingen deltok..


ALLE RESULTATER Se flere bilder fra onsdagens løpsevenement på SRM sin hjemmeside.


Aktiv mot kreft var på besøk med egen stand og masse folk denne onsdagen. Fotograf: Stian S. Møller

Powered by Labrador CMS