Kondis kommer med fyldig bildedekning fra stevnet!
Starten på 3000 m med vinner Malin Edland (97) til høyre i bildet. (Foto: Samuel Hafsahl)
18-åringen Malin Hoelsveen var under sekundet bak pers da hun vant duellen med Malin Ingeborg Nyfors med 64/100 og noterte 2:04:09 på 800 m. Britiske Seumas MacKay vant herrenes oppgjør på 1:50:31 med Phillip Morken og Luca Thompson halvannet sekund bak.
Seumas MacKay krysser målstreken på 800 m først. (Foto: Samuel Hafsahl)
Malin Edland, IK Tjalve var sekundet foran Kristine Lande Dommersnes, Haugesund IL på 3000 m som ble vunnet på 9:12:82. For Malin var det et stykke bak bak egen bestenotering fra samme stevne i fjor vår, mens Kristine tok et jafs av sin egen pers med nesten åtte sekunder til 9:13:76 m.
Malin Edland leder her an foran Hanne Mjøen Maridal som også perset på distansen med 9:17:37 og 4. plass i løpet. (Foto: Samuel Hafsahl)
Theodor Berre Jacobsen, SK Vidar vant 5000 m på 14:10:40 som er en solid pers med nærmere minutt fra fjorårets junior-NM med Philip Anders Anthelme Massacand, IL Gneist som den hardeste konkurrenten to sekunder bak.
Theodor Berre Jacobsen (108) og Philip Anders Anthelme Massacand var de to klart beste på 5000 m. (Foto: Samuel Hafsahl)
Resultater fra A-heatene:
800m KS A-heat
|
||||||
Place
|
Bib
|
Name
|
CAT
|
Cat Pos
|
TEAM
|
Time
|
1
|
077
|
Malin HOELSVEEN
|
J18/19
|
1
|
RAU
|
2:04.09
|
2
|
074
|
Malin Ingeborg NYFORS
|
KS
|
1
|
TJALV
|
2:04.73
|
3
|
076
|
Amanda Marie Grefstad FRØYNES
|
KS
|
2
|
SEM
|
2:07.17
|
4
|
072
|
Line Safaa AL-SAIDDI
|
J17
|
1
|
SKJA
|
2:07.75
|
5
|
073
|
Grethe TYLDUM
|
U23K
|
1
|
STEKJ
|
2:08.57
|
6
|
070
|
Josefin Victoria HEIER
|
KS
|
3
|
ULKI
|
2:08.79
|
7
|
071
|
Solveig Cristina Hernandez VRÅLE
|
KS
|
4
|
TJALV
|
2:09.82
|
8
|
078
|
Ingeborg ØSTGÅRD
|
U23K
|
2
|
TJALV
|
2:11.90
|
|
|
|
|
|
|
|
800m MS A-heat
|
||||||
1
|
088
|
Seumas MACKAY
|
MS
|
1
|
VIK
|
1:50.31
|
2
|
085
|
Phillip MORKEN
|
G18/19
|
1
|
FA77
|
1:51.64
|
3
|
086
|
Luca THOMPSON
|
MS
|
2
|
VIK
|
1:51.86
|
4
|
080
|
Sondre SVARHOLT
|
G17
|
1
|
STAD
|
1:52.80
|
5
|
087
|
Benjamin ÅBERG
|
MS
|
3
|
Hälle
|
1:53.05
|
6
|
082
|
Merih Solomon HAILEMICHEAL
|
MS
|
4
|
ULKI
|
1:53.29
|
7
|
081
|
Henrik Ferdinand HANSSEN
|
MS
|
5
|
ULKI
|
1:55.29
|
8
|
057
|
Sindre FREDRIKSEN
|
U23M
|
1
|
SARP
|
1:56.16
|
|
|
|
|
|
|
|
3000m KS
|
||||||
1
|
097
|
Malin EDLAND
|
KS
|
1
|
TJALV
|
9:12.82
|
2
|
100
|
Kristine Lande DOMMERSNES
|
KS
|
2
|
HAUGF
|
9:13.76
|
3
|
099
|
Selma Løchen ENGDAHL
|
U23K
|
1
|
TJALV
|
9:15.80
|
4
|
101
|
Hanne Mjøen MARIDAL
|
KS
|
3
|
STRI
|
9:17.37
|
5
|
098
|
Vienna Søyland DAHLE
|
KS
|
4
|
SAND
|
9:38.06
|
6
|
094
|
Wilma Anna Bekkemoen TORBIÖRNSSON
|
J16
|
1
|
ULKI
|
9:40.10
|
7
|
103
|
Majken SÖDERLUND LARSSON
|
J17
|
1
|
Hälle
|
9:51.74
|
8
|
092
|
Thea Charlotte KNUTSEN
|
J18/19
|
1
|
VAR
|
9:52.37
|
9
|
091
|
Ingrid Helene NYHUS
|
KS
|
5
|
STRI
|
9:53.02
|
10
|
096
|
Anzu Lovise KVAM
|
KS
|
6
|
GULA
|
9:59.35
|
11
|
037
|
Venus Abraham TEFFERA
|
J15
|
1
|
VIDAR
|
10:14.93
|
|
|
|
|
|
|
|
5000m MS A-heat
|
||||||
1
|
108
|
Theodor Berre JACOBSEN
|
U23M
|
1
|
VIDAR
|
14:10.40
|
2
|
115
|
Philip Anders Anthelme MASSACAND
|
U23M
|
2
|
GNE
|
14:12.35
|
3
|
119
|
Marius Liljeberg WANG
|
U23M
|
3
|
HERK
|
14:22.88
|
4
|
116
|
Trym Halvard Sagstuen TØNNESEN
|
MS
|
1
|
HAL
|
14:25.46
|
5
|
123
|
Tore AKERLIE
|
MS
|
2
|
GULA
|
14:27.21
|
6
|
124
|
August Da Silva SVEEN
|
G18/19
|
1
|
JOT
|
14:30.04
|
7
|
120
|
Mads Orø OLSEN
|
U23M
|
4
|
RING
|
14:33.98
|
8
|
121
|
Mathias MOEN
|
M35
|
1
|
VIDAR
|
14:44.20
|
9
|
106
|
Iver Matias Linge GLOMNES
|
MS
|
3
|
TJALV
|
14:45.14
|
10
|
112
|
Lars-Olav Måkestad APOLD
|
MS
|
4
|
GULA
|
14:51.24
|
11
|
118
|
Simen Hernes ELLINGSDALEN
|
MS
|
5
|
ILBUL
|
14:54.98
|
12
|
122
|
Simen Gløgård STENSRUD
|
G18/19
|
2
|
ULKI
|
15:00.31
|
13
|
107
|
Sigurd Egeland VALSETH
|
G18/19
|
3
|
VERD
|
15:00.97
|
14
|
110
|
Andreas FANTOFT
|
MS
|
6
|
GNE
|
15:17.80
|
15
|
009
|
Johannes Bredesen ØVERENG
|
U23M
|
5
|
MOSJ
|
15:27.37
|
16
|
109
|
Filip JONSSON
|
G18/19
|
4
|
Hälle
|
16:05.43
|