Kondismedlem Sponset innhold
Ronny Bohrmann i vinterlige omgivelser ved stupetårnet på Koigen.

Ronny Bohrmann i vinterlige omgivelser ved stupetårnet på Koigen.

Også 2. løp i Gå-Joggen i reserveløype

Selv ikke langs "Hamars riviera" var det mulig å løpe tørrskodd da ukas Gå-jogg skulle arrangeres fra Koigen onsdag. Løsningen ble som i 1. løp å bruke asfalten i nabolaget.


Ingrid_Roboele.jpg
Ingrid Robøle mot mål mål i lav sol og "lavvann"  i Mjøsa.

Det var  totalt 124 startende og 42 som løp på tid da Hamar Post BIL og Velferdsråd arrangerte sesongens andre løp i en løype på 2,1 km som ble løpt en eller to ganger. Med unntak av litt sørpeføre i start -og målområdet gikke løypa i tørre, småkuperte gater. Sola gjorde sitt for å skape litt vårstemning selv om det stod kaldt fra snø- og isdekte omgivelser.

Henning Mortensen, som har blitt Lillehammer-løper i år, hadde ingen problemer med å ta seieren ettter vel 4,2 km på litt vekslende underlag på tida 14.56 min. med Frank-Tore Berntsen, Veldre 41 sekunder bak. Jo Reistad ble 3. mann på 15.55.

Damenes oppgjør i langløypa ble igjen vunnet av Esther Innselset, Team Fjelluft som brukte 16.51 på de to rundene, mens Dina Lillegjordet, Hamar IL Friidrett og Heidi Syversen, FIK Orion var rundt regnet  ett og halvannet minutt bak i mål. 

Kort løype ble vunet av Wiktor Baran i suveren stil på 8.35, mens Heidi Syverstad var neste løper i mål som beste dame for kvelden på 10.02.

Hedmark og Oppland Bedriftsidrettskrets' nettsider
Gå-Joggen på Facebook
Gå-Joggen på Instagram
Samleside for Gå-Joggen

Resultater Gå-Joggen 2. løp 11.04.18:
 
Damer kort løype:
40-44 år:  1) Anniken Baksjøberget    Vang Skiløperforening 11.13
50-54 år:  1) Heidi Syverstad         Statens Hus BIL       10.02
55-59 år:  1) Anne Marie Stenberg     Hamar Skiklubb        10.25
60-64 år:  1) Sigrun Økelsrud         Hamar Katedralskole   12.08   

Herrer kort løype:
12-15 år:  1) Wiktor Baran            Veldre Friidrett      08.35
           2) Marcas K. Larsen                              12.07
45-45 år:  1) Kjell-Petter Ellingsbø  Veldre Friidrett      10.19
60-64 år:  1) Knut Ivar Aasen         Elverum Kommune       10.03
75-79 år:  1) Steinar Flåt            Atlungstad            13.09

Damer lang løype:
12-15 år:  1) Dina Lillejordet        Hamar Friidrett       17.46
20-24 år:  1) Heidi Syversen          FIK Orion             18.29
25-29 år:  1) Guro Økelsrud Lombnæs   FIK Ren-Eng           19.14
           2) Marte H. Halvorsen      Bjørndal IF           19.23
40-44 år:  1) Esther Innselset        Team Fjelluft         16.51
45-49 år:  1) Ingrid Robøle           Hamar Skiklubb        19.58

Herrer lang løype:
12-15 år:  1) Ludvig Baksjøberget     Vang Skiløperforening 16.48
20-24 år:  1) Lars Messel             Elisenberg El-Inst.   16.39
25-29 år:  1) Jon Marius Ophus        Team Fønix            16.21
           2) Ole Kr. Frydenlund      Mjøsski               17.55
           3) Ole Jørgen Levy         Betonmast Hæhre       18.07
35-39 år:  1) Henning Mortensen       Lillehammer IF        14.56
           2) Robert Røsten           Atea                  17.01
           3) Anders Fossum           Tine                  17.08
           3) Frank Lundsbakken       Lundsbakken Elektro   17.44
40-44 år:  1) Jo Reistad                                    15.55
           2) Thomas Pedersen         Team Fønix            16.10
           3) Finn Ansgar Haneberg    Norsk Tipping BIL     16.34
           4) Miroslaw Baran          RVT-Ringsaker         16.54
           5) Amund Hønningstad                             17.58
           6) Morten Strandsveen      Team Fønix            18.36
           7) Ronny Bohrmann          Team Innit            20.24
45-49 år:  1) Jan Erik Mathiassen     Ottestad              16.17
           2) Tommy Mikkelsen         Team Fønix            16.30
50-54 år:  1) Frank Tore Berntsen     Veldre                15.37
           2) Pål-Erik Langøigjelten  Hamarløpet            16.21
           3) Håkon Amb               Team Fønix            17.19
           4) Tor Anders Elfstedt     Stange Energi         18.01
           5) Jørn P. Gjermundsen     Bilxtra               18.25
55-59 år:  1) Rolf Bakken             FIK Orion/Kondis      18.45
60-64 år:  1) Terje Fjæstad           Gjensidige Forsikring 17.15
           2) Lars Lien               Veldre Friidrett      18.46
70-74 år:  1) Ole Peter Bergaust      Veldre Friidrett      18.59