Ingrid Robøle mot mål mål i lav sol og "lavvann" i Mjøsa.
Det var totalt 124 startende og 42 som løp på tid da Hamar Post BIL og Velferdsråd arrangerte sesongens andre løp i en løype på 2,1 km som ble løpt en eller to ganger. Med unntak av litt sørpeføre i start -og målområdet gikke løypa i tørre, småkuperte gater. Sola gjorde sitt for å skape litt vårstemning selv om det stod kaldt fra snø- og isdekte omgivelser.
Henning Mortensen, som har blitt Lillehammer-løper i år, hadde ingen problemer med å ta seieren ettter vel 4,2 km på litt vekslende underlag på tida 14.56 min. med Frank-Tore Berntsen, Veldre 41 sekunder bak. Jo Reistad ble 3. mann på 15.55.
Damenes oppgjør i langløypa ble igjen vunnet av Esther Innselset, Team Fjelluft som brukte 16.51 på de to rundene, mens Dina Lillegjordet, Hamar IL Friidrett og Heidi Syversen, FIK Orion var rundt regnet ett og halvannet minutt bak i mål.
Kort løype ble vunet av Wiktor Baran i suveren stil på 8.35, mens Heidi Syverstad var neste løper i mål som beste dame for kvelden på 10.02.
Hedmark og Oppland Bedriftsidrettskrets' nettsider
Gå-Joggen på Facebook
Gå-Joggen på Instagram
Samleside for Gå-Joggen
40-44 år: 1) Anniken Baksjøberget Vang Skiløperforening 11.13
50-54 år: 1) Heidi Syverstad Statens Hus BIL 10.02
55-59 år: 1) Anne Marie Stenberg Hamar Skiklubb 10.25
60-64 år: 1) Sigrun Økelsrud Hamar Katedralskole 12.08
Herrer kort løype:
12-15 år: 1) Wiktor Baran Veldre Friidrett 08.35
2) Marcas K. Larsen 12.07
45-45 år: 1) Kjell-Petter Ellingsbø Veldre Friidrett 10.19
60-64 år: 1) Knut Ivar Aasen Elverum Kommune 10.03
75-79 år: 1) Steinar Flåt Atlungstad 13.09
Damer lang løype:
12-15 år: 1) Dina Lillejordet Hamar Friidrett 17.46
20-24 år: 1) Heidi Syversen FIK Orion 18.29
25-29 år: 1) Guro Økelsrud Lombnæs FIK Ren-Eng 19.14
2) Marte H. Halvorsen Bjørndal IF 19.23
40-44 år: 1) Esther Innselset Team Fjelluft 16.51
45-49 år: 1) Ingrid Robøle Hamar Skiklubb 19.58
Herrer lang løype:
12-15 år: 1) Ludvig Baksjøberget Vang Skiløperforening 16.48
20-24 år: 1) Lars Messel Elisenberg El-Inst. 16.39
2) Ole Kr. Frydenlund Mjøsski 17.55
3) Ole Jørgen Levy Betonmast Hæhre 18.07
35-39 år: 1) Henning Mortensen Lillehammer IF 14.56
2) Robert Røsten Atea 17.01
3) Anders Fossum Tine 17.08
3) Frank Lundsbakken Lundsbakken Elektro 17.44
40-44 år: 1) Jo Reistad 15.55
2) Thomas Pedersen Team Fønix 16.10
3) Finn Ansgar Haneberg Norsk Tipping BIL 16.34
4) Miroslaw Baran RVT-Ringsaker 16.54
5) Amund Hønningstad 17.58
6) Morten Strandsveen Team Fønix 18.36
7) Ronny Bohrmann Team Innit 20.24
45-49 år: 1) Jan Erik Mathiassen Ottestad 16.17
2) Tommy Mikkelsen Team Fønix 16.30
50-54 år: 1) Frank Tore Berntsen Veldre 15.37
2) Pål-Erik Langøigjelten Hamarløpet 16.21
3) Håkon Amb Team Fønix 17.19
4) Tor Anders Elfstedt Stange Energi 18.01
5) Jørn P. Gjermundsen Bilxtra 18.25
55-59 år: 1) Rolf Bakken FIK Orion/Kondis 18.45
60-64 år: 1) Terje Fjæstad Gjensidige Forsikring 17.15
2) Lars Lien Veldre Friidrett 18.46
70-74 år: 1) Ole Peter Bergaust Veldre Friidrett 18.59