Skotten Musgrawe var best

hattestad_ola_vigen_NM

Ola Vigen Hattestad tok NM-gullet

Ola Vigen Hattestad måtte prestere i NM på Lillehammer for å få en OL-plass og la inn god søknad ved å bli norsk mester i langrennssprint.

Publisert Sist oppdatert


Sølvet gikk til Finn Hågen Krogh mens bronsen gikk til Anders Gløersen.


Ingressbildet:Ola Vigen Hattestad har slitt i sesongoppkjøringen, men er tilbake på vinnesporet i siste øyeblikk med tanke

Alle resultater

hattestad_ola_vigen.jpg


Ola Vigen Hattestad signaliserer at han vinner NM mens dagens suverene vinner, Andrew Musgrave forlengst har passert målstreken. (Foto: Arne Brunes)

byggland_aanund_lie.jpg


Ånund Lid Byggland er en god sprinter, men nådde ikke finaleplass denne gang. Bak følger Eivind Bakkene. (Foto: Arne Brunes)

aunli_lars_ove.jpg


Lars Ove Aunli, Strineheim, har ikke sprint som sin favorittgren, men har hatt en god sesongstart i distanselangrenn. Førsteårssenioren fra Kyrksæterøra har sterke langrennsgener med både mor og far som verdensmestere. (Foto: Arne Brunes)

northug_thomas.jpg
stroemholt_rune.jpg


Tomas Northug, Strindheim, kom på femteplass i dagens sprint. Bak følger Eirik Lorentsen, Henning. (Foto: Arne Brunes)

Rune Strømholt, Tromsø skiklubb i prologen (Foto: Arne Brunes)

golberg_paal.jpg


Full fart i kvartfinalen. Pål Golberg fører an foran Pål Trøan Aune og Eivind Romberg Kvaale. (Foto Arne Brunes)

pettersen_oeystein.jpg


Øystein Pettersen er vanligvis en sterk sprinter. Denne gang fikk han ikke mulighet til å vise seg frem i felt etter bare 32. plass i prologen. (Foto: Arne Brunes)

fossli_sondre_turvoll.jpg


Sprinteren Sondre Turvoll Fossli hadde ikke dagen og ble slått ut i kvartfinalen. (Foto: Arne Brunes)

Powered by Labrador CMS