242 BILDER FRA SØNDAGENS RENN PÅ IMAGESHOP
467 løpere i klasser fra 8 år stilte til start på fristilrennet lørdag, mens 185 i alderen fra 13 år brynte seg på de samme løypene under til dels kraftig vind i klassisk teknikk søndag. Med rikelig med snø og ideell temperatur ble det en god sesongstart for våre håpefull skitalenter. Nordavinden i fjellet var imidlertid til dels kaftig søndag, og mange fikk seg nok en "midt i trynet" når de rundet toppen av de sugende bakkene ved Natrudstilen. Norgeseliten i junior og senior var samlet på Gåla, men i klassene under var det stor konkurranse. Klasse J14 var aller størst med over 30 deltakere begge dager, mens det i G14 og G16 var størst kamp om plassene på guttesiden.
I tillegg til nevnte Aleksander Elde Holmboe, BVHIF i G15, vant også Petter Bergmann, Asker SK dobbelt i M19/20 år og Anne Karen Olsen, Svea Skilag i FH Kvinner senior stående. De lokale klassevinnerne i fristil ble Malin Hoelsveen, Raufoss IL (J12), Ingrid Taarud, Lillehammer SK (J15), Hedda Bakkemo, Gjøvik SK (J16) og Martit Østvang, Tolga (KS) på jentesiden. Jonas LidahlLillejordet, Vang SLF (G11), Jonas Vika, Mjøsski (G16) og Alexander Letrud (FH MS) stod for Oppland/Hedmark-triumfene på guttesiden lørdag.
Søndag fikk vi "kortreiste seire" ved Maria Lykken Hamre, Søre Ål IL (J13), Mathilde Bjørge, Ringebu/Fåvang SK (J15), Carina Sveen, Strandbygda IL (J16), Christina Sveen, Strandbygda IL (K19/20), Eskil Engdal, Vind IL (G13), Henrik Jevanord, Moelven IL (G14) og Jostein Karlsen, Lillehammer Skiklub (G16).
Bilder fra det klassiske rennet søndag:Eskil Engdal, Vind Il sprintet opp den siste bakken til klar seier i G13.
Jostein Karlsen, Lillehammer SK suste inn til seier i G16.
Jonas Vika, Mjøsski var aller best i fristil lørdag, og er her på veg til 3. plass i G16 søndag.
Maria Lykken Hamre fra arrangøklubben Søre ÅL IL seesongdebuterte med klar seier i J13 søndag.
Carina Sveen, Strandbygda IL trivdes ekstra godt i de bratte bakkene på Narudstilen søndag og sikret seg seieren i J16 med 18 sekunders margin i sesongpremieren.
Nora Uglem, Strømmen og Lillestrøm SK var raskeste dame på 5 km klassisk som vinner av seniorklassen.
Anne Karen Olsen, Svea skilag i stor fart opp og ned bakkene i Natrudstilen søndag.
Svaksynte Eirik Bye, Oppegård IL i et forykende driv i hælene på ledsager Kristian Myhre Hellerud på sin 10 km som duoen gjorde unna på 29.24!
Staking på blanke ski blir nok mer og mer vanlig også i alderbestemte klasser. Her er det Bjarte Bjertnæs, Jevnaker IF som pigger seg opp en av de slakere bakkene på Natrudstilen.
Petter Bergmann, Asker SK var for rask for alle konkurrentene i M19/20 begge dager - og fotografen søndag. Her har søndagens aller raskeste på 10 km forsert den siste bakken og har bare oppløpet igjen.
Alle de tre Team Parkettpartner-løperne som utgjorde mennenes seniorklasse søndag pigget 2 x 5 km. Her er det og Thomas Gjestrumbakken, Spydeberg IL (til venstre) og Kjetil Tyrom, Follebu SK som pigger side om side mot mål. Tyrom startet 15 sekunder bak og vant dermed duellen denne gang.
ALLE RESULTATER LØRDAG
ALLE RESULTATER SØNDAG
De beste i Natrudstilrennet, fristil 26.11.2016: |
|||||
J 11 år, 2km | |||||
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Tid | Etter |
1 | Thea | Backer-Grøndahl | Lyn Ski | 07:11 | 00:00 |
2 | Frida | Hofgaard | Lyn Ski | 07:23 | 00:12 |
3 | Andrea Storlien | Ulen | Lillehammer Skiklub | 07:52 | 00:41 |
J 12 år, 2km | |||||
1 | Malin | Hoelsveen | Raufoss IL Langrenn | 06:43 | 00:00 |
2 | Emma | Klevenberg | Gjøvik SK | 06:50 | 00:07 |
3 | Milla G | Andreassen | Bækkelagets SK | 06:58 | 00:15 |
J 13 år, 3km | |||||
1 | Julie | Hammer | Eidsvold Værks Skiklub | 09:55 | 00:00 |
2 | Anna Marie N | Sirevåg | Lyn Ski | 10:04 | 00:09 |
3 | Synne | Børresen Bollingmo | Raufoss IL Langrenn | 10:09 | 00:14 |
J 14 år, 3km | |||||
1 | Ranja | Nekkar | Driv IL - Ski | 08:56 | 00:00 |
2 | Emma | Axelsson | Oppegård IL | 09:06 | 00:10 |
3 | Ingerid | Vadder | Morgedal IL | 09:15 | 00:19 |
J 15 år, 5km | |||||
1 | Ingrid | Taarud | Lillehammer Skiklub | 12:54 | 00:00 |
2 | Caroline | Plukkerud | Øyer-Tretten IF | 13:21 | 00:27 |
3 | Synne Råheim | Borge | Oppegård IL | 13:27 | 00:33 |
J 16 år, 5km | |||||
1 | Hedda | Bakkemo | Gjøvik SK | 13:17 | 00:00 |
2 | Karoline | Grøtting | Hernes IL | 13:28 | 00:11 |
3 | Anita Bueno | Lindmoen | Raufoss IL Langrenn | 13:41 | 00:24 |
K 17 år, 5km | |||||
1 | Elena Rise | Johnsen | Asker SK | 12:09 | 00:00 |
2 | Ane Grøtan | Wang | Fossum IF | 12:53 | 00:44 |
3 | Pernille | Gullikstad | Søre Ål IL | 12:57 | 00:48 |
K 18 år, 5km | |||||
1 | Ingvild | Wollebek | Ås IL | 13:14 | 00:00 |
2 | Ingvil | Ahlsand | Kjelsås IL | 13:27 | 00:13 |
3 | Karoline Gagnum | Ring | Asker SK | 13:46 | 00:32 |
K 19/20 år, 5km | |||||
1 | Karoline | Simpsen-Larsen | IL Vargar | 12:01 | 00:00 |
2 | Tina | Knutsmoen | Bækkelagets SK | 12:22 | 00:21 |
3 | Ine | Skjellum | Svea Skilag | 13:27 | 01:26 |
K S, 5km | |||||
1 | Marit | Østvang | Tolga IL | 12:43 | 00:00 |
2 | Oda | Nerdrum | Ringkollen SK | 12:58 | 00:15 |
3 | Pia Sofie | Måbø | Lillehammer Skiklub | 13:01 | 00:18 |
FH K S stå, 5km | |||||
1 | Anne Karen | Olsen | Svea Skilag | 17:14 | 00:00 |
G 11 år, 2km | |||||
1 | Jonas Lidahl | Lillejordet | Vang Skiløperforening | 06:47 | 00:00 |
2 | Edvard | Aanestad | Røa IL | 06:49 | 00:02 |
3 | William | Osnes-Ringen | Lyn Ski | 06:58 | 00:11 |
G 12 år, 2km | |||||
1 | Simen | Gløgård Stensrud | Nittedal IL | 06:13 | 00:00 |
2 | Mathias | Hoelsveen | Raufoss IL Langrenn | 06:16 | 00:03 |
3 | Birk | Haugnes | Oppegård IL | 06:21 | 00:08 |
G 13 år, 3km | |||||
1 | Jørgen | Nekkar | Driv IL - Ski | 08:29 | 00:00 |
2 | Noah | Husnes | Røa IL | 08:44 | 00:15 |
3 | Eskil | Engdal | Vind IL | 08:53 | 00:24 |
G 14 år, 3km | |||||
1 | Eikil Elias | Aasbø | Heming IL | 08:19 | 00:00 |
2 | Erik | Øfstedal | Sjåstad/Vestre Lier IL | 08:24 | 00:05 |
2 | Henrik | Jevanord | Moelven IL | 08:24 | 00:05 |
G 15 år, 5km | |||||
1 | Aleksander | Elde Holmboe | Bærums Verk Hauger IF | 10:59 | 00:00 |
2 | Nikolai | Elde Holmboe | Bærums Verk Hauger IF | 11:13 | 00:14 |
3 | Isak Skari | Berger | Lillehammer Skiklub | 11:27 | 00:28 |
G 16 år, 5km | |||||
1 | Jonas | Vika | Mjøsski | 10:43 | 00:00 |
2 | Lars Agnar | Hjelmeset | Gjelleråsen IF | 10:52 | 00:09 |
3 | Fredrik Glomsrud | Stenersen | Oppegård IL | 11:11 | 00:28 |
M 17 år, 10km | |||||
1 | Magnus | Brynsrud | Bærums Verk Hauger IF | 22:06 | 00:00 |
2 | Filip Glittenberg | Holt | Tistedalen FL | 22:38 | 00:32 |
3 | Fredrik | Grønlund | Ringkollen SK | 23:02 | 00:56 |
M 18 år, 10km | |||||
1 | Emil | Sørgård | Ringkollen SK | 20:50 | 00:00 |
2 | Matias Bjørnflaten | Øvrum | Runar IL | 20:54 | 00:04 |
3 | Marius Viken | Vesterås | Varde IL | 21:25 | 00:35 |
M 19/20 år, 10km | |||||
1 | Petter | Bergmann | Asker SK | 20:48 | 00:00 |
2 | Ulrik | Måbø | Lillehammer Skiklub | 21:00 | 00:12 |
3 | Tinius | Ruzicka | Asker SK | 21:15 | 00:27 |
M S, 10km | |||||
1 | Hallvard | Sørheim Evjestad | IL Bjørn - Ski | 20:12 | 00:00 |
2 | Erik K | Hoffsbakken | Lillehammer Skiklub | 20:37 | 00:25 |
3 | Vetle | Løchting | Strandbygda IL | 20:47 | 00:35 |
FH M S stå, 10km | |||||
1 | Alexander | Letrud | Øyer-Tretten IF | 31:42:00 | 00:00 |
De beste i Natrudstilrennet, klassisk 27.11.2016: |
|||||
J 13 år, 3km | |||||
1 | Maria Lykken | Hamre | Søre Ål IL | 11:13 | 00:00 |
2 | Vilma Halstenstad | Stovner | Fossum IF | 11:31 | 00:18 |
3 | Anna Marie N | Sirevåg | Lyn Ski | 11:40 | 00:27 |
J 14 år, 3km | |||||
1 | Tirill Marie Møller | Gundersen | Lyn Ski | 10:19 | 00:00 |
2 | Maja | Ellefsrud | Nesodden IF - Ski | 10:26 | 00:07 |
3 | Karoline | Wergeland Kvestad | Runar IL | 10:36 | 00:17 |
J 15 år, 5km | Mathilde | Bjørge | Ringebu/Fåvang SK | 17:09 | 00:00 |
2 | Elise | Antonsen | Nes Ski | 17:53 | 00:44 |
3 | Andrine Fuglerud | Flugstad | Gjøvik SK | 18:09 | 01:00 |
J 16 år, 5km | |||||
1 | Carina | Sveen | Strandbygda IL | 17:11 | 00:00 |
2 | Julie Egeberg | Moger | Lillehammer Skiklub | 17:29 | 00:18 |
3 | Hedda | Bakkemo | Gjøvik SK | 17:31 | 00:20 |
K 17 år, 5km | |||||
1 | Karianne Olsvik | Dengerud | Kjelsås IL | 16:36 | 00:00 |
2 | Karen Amalie | Nordseth | Snertingdal IF Ski | 17:15 | 00:39 |
K 18 år, 5km | |||||
1 | Hanna Kristine | Larsen | Heddal IL | 17:23 | 00:00 |
2 | Karoline Duelien | Vaaje | Magnor UL | 18:43 | 01:20 |
K 19/20 år, 5km | |||||
1 | Christina | Sveen | Strandbygda IL | 18:41 | 00:00 |
K S, 5km | |||||
1 | Nora | Ugland | Strømmen og Lillestrøm SK | 16:46 | 00:00 |
2 | Oda | Nerdrum | Ringkollen SK | 16:57 | 00:11 |
FH K S stå, 5km | |||||
1 | Anne Karen | Olsen | Svea Skilag | 23:23 | 00:00 |
G 13 år, 3km | |||||
1 | Eskil | Engdal | Vind IL | 09:56 | 00:00 |
2 | Martin | Bakken | Lyn Ski | 10:12 | 00:16 |
3 | Jørgen | Nekkar | Driv IL - Ski | 10:30 | 00:34 |
G 14 år, 3km | |||||
1 | Henrik | Jevanord | Moelven IL | 09:39 | 00:00 |
2 | Vemund | Wangen | Lillehammer Skiklub | 09:45 | 00:06 |
3 | Eikil Elias | Aasbø | Heming, IL | 09:49 | 00:10 |
G 15 år, 5km | |||||
1 | Aleksander | Elde Holmboe | Bærums Verk Hauger IF | 14:02 | 00:00 |
2 | Nikolai | Elde Holmboe | Bærums Verk Hauger IF | 14:34 | 00:32 |
3 | Kasper | Engeset | IL Jardar | 14:53 | 00:51 |
G 16 år, 5km | |||||
1 | Jostein | Karlsen | Lillehammer Skiklub | 14:11 | 00:00 |
2 | Lars Agnar | Hjelmeset | Gjelleråsen IF | 14:22 | 00:11 |
3 | Jonas | Vika | Mjøsski | 14:24 | 00:13 |
M 17 år, 10km | |||||
1 | Emil Alexander Ø | Liaklev | Tistedalen FL | 28:23:00 | 00:00 |
2 | Sigurd | Rustad | Vang Skiløperforening | 30:44:00 | 02:21 |
3 | Trym | Nesje-Haugli | Lillehammer Skiklub | 30:56:00 | 02:33 |
M 18 år, 10km | |||||
1 | Tobias | Olsen | Fredrikstad SK | 28:51:00 | 00:00 |
2 | Herman | Gløersen | Fredrikstad SK | 28:56:00 | 00:05 |
3 | Marius Viken | Vesterås | Varde IL | 29:22:00 | 00:31 |
M 19/20 år, 10km | |||||
1 | Petter | Bergmann | Asker SK | 26:55:00 | 00:00 |
2 | Christian Magnus | Hjelde | Konnerud IL | 27:08:00 | 00:13 |
3 | Christopher C | Grindhaug | Heming, IL | 27:48:00 | 00:53 |
M S, 10km | |||||
1 | Kjetil | Tyrom | Follebu SK | 27:34:00 | 00:00 |
2 | Thomas | Gjestrumbakken | Spydeberg IL | 27:49:00 | 00:15 |
3 | Anders | Kampenhøy | Furnes Skiløperforening | 29:48:00 | 02:14 |
FH MJ stå, 5km | |||||
1 | Johannes | Birkelund | Oppegård IL | 20:29 | 00:00 |
2 | Magnus | Rød | Stokke IL | 32:21:00 | 11:52 |
FH M S stå, 10km | |||||
1 | Eirik | Bye | Oppegård IL | 29:24:00 | 00:00 |
2 | Håkon Grønsveen | Olsrud | Nordbygda/Løten Ski | 32:41:00 | 03:17 |