I det første løpet etter en kort sommerferie var det litt av et høstvær som møtte deltagerne, men litt regn stopper ikke dem som løper Sommerkarusell. 254 løpere la ut fra Fana Stadion denne mandagskvelden, og regnet hadde faktisk en liten pause under løpet.
Førstemann tilbake til Fana Stadion ble denne gangen Sondre Øvre-Helland som denne gangen hadde laget seg en solid luke ned til andremann på 5km-distansen, Andreas Jensen, med Truls Nesslin på tredje.
I kvinneklassen var det Mai Watson fra Varegg som var den eneste som kom seg foran de to løpssterke tvillingene fra Osterøy, Anna og Emma Hanstveit. Mai ser ut til å være et nytt navn i Sommerkarusellen, og nye navn fikk vi også inn på premiepallen i herrenes 10-km. Her var det Hugo Olsen som tok seieren foran Douwe Nauta og Michael Uhlar. Michael kom inn sammen med vinneren av kvinnenes 10km, Adele Henriksen, som vant med flere minutter på neste kvinne. Løpet var av såkalt negativ splitt, altså at siste del gikk fortere enn første. Og Michael var nok noe forundret over at han holdt på å bli fraløpt av en jente på 14 år.
Komplette resultater Sommerkarusell 8. august.
Premiepallen 10 km menn: vinner Hugo Olsen omkranset av Michael Uhlar og Douwe Nauta.
10 beste menn 10 km:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 78 | Hugo Olsen | Telenor Telesport | M45-49 | 37:01 |
2 | 1317 | Douwe Nauta | LEEUWARDEN | M35-39 | 37:16 |
3 | 1349 | Michael Uhlar | Prezioso Linjebygg | M20-34 | 38:30 |
4 | 330 | Erik Meyer-Lampe | Advokatfirmaet Thommessen BIL Bergen | M35-39 | 39:32 |
5 | 41 | Jan Eirik Aske | Bergen Kommunes Bedriftsidrettslag | M35-39 | 39:33 |
6 | 1380 | Ove Dalseid | BERGEN | M40-44 | 39:38 |
7 | 11 | Morten Seliussen | Gneist | M45-49 | 39:48 |
8 | 1350 | Reidar Olsen | Loddefjordløperne | M45-49 | 39:56 |
9 | 238 | Kim Andre Henriksen | Loddefjordløperne | M20-34 | 39:57 |
10 | 397 | Pål Magne Hisdal | Connector Subsea Solutions | M45-49 | 40:47 |
Starten går på en av to 5-km-starter.
Vinnerne på 5 km kvinner: Mai Watson foran Anna og Emma Hanstveit som delte andreplassen søsterlig.
10 beste kvinner 5 km:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 1373 | Mai Watson | Varegg Fleridrett | K20-34 | 19:51 |
2 | 152 | Anna Hanstveit | Mjøsdalen IL | K1-14 | 21:36 |
2 | 153 | Emma Hanstveit | Mjøsdalen IL | K1-14 | 21:36 |
4 | 20 | Terese Andersen | BJØRNDALSTRÆ | K20-34 | 22:12 |
5 | 1339 | Heidi Bjørndal | Varegg Fleridrett | K20-34 | 22:20 |
6 | 227 | Randi Hernes Tvilde | Voss IL | K35-39 | 22:40 |
7 | 36 | Kjersti Eikeland | Bfg Bergen | K55-59 | 23:49 |
8 | 48 | Sunniva Folkvord,parelius | Tryg | K20-34 | 24:06 |
9 | 1364 | Lise Vesterbukt | Bergen Kommune | K45-49 | 24:11 |
10 | 178 | Camilla Van Veen | RÅDAL | K40-44 | 24:54 |
Ariel og Mickael løp sammen med pappa Clayton Alves. Siden familien har sine aner fra Brasil så er det jo naturlig å løpe med drakt fra fotballklubben Fortaleza.
Premiepallen 5 km herrer: Andreas Jensen, Sondre Øvre-Helland, Truls Nesslin.
10 beste menn 5 km:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 287 | Sondre Øvre-Helland | Viking | M20-34 | 16:53 |
2 | 301 | Andreas Jensen | Gneist | M15-19 | 18:22 |
3 | 1384 | Truls Nesslin | NESTTUN | M20-34 | 18:28 |
4 | 1318 | Benjamin Andersen | BERGEN | M20-34 | 19:15 |
5 | 1323 | Jonathan Steinsland | AZMON | M20-34 | 19:25 |
6 | 1344 | Bjarte Nord | Rye Sp.Kl. / Pioner Barnehager | M40-44 | 19:33 |
7 | 273 | Robert Falkevik | Varegg Fleridrett / Evry | M20-34 | 19:35 |
8 | 1357 | Øyvind Helgeland | Bergen Triathlon Club / Veseth AS | M20-34 | 19:41 |
9 | 1331 | Svein Ove Urnes | ABB | M40-44 | 19:50 |
10 | 132 | Karl-Magnus Tobiassen | Varegg Fleridrett / Fjellgeitene | M40-44 | 19:52 |
Starten 10 km.
Adele Henriksen vant 10km foran Rikke Bersaas Thorsheim.
10 beste kvinner 10 km:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 222 | Adele Henriksen | Gneist / Loddefjordløperne | K1-14 | 38:30 |
2 | 399 | Rikke Bersaas Thorsheim | BUL | K20-34 | 42:30 |
3 | 1320 | Audhild Åsnes | BERGEN | K40-44 | 47:09 |
4 | 1337 | Lillian Svensen | SØFTELAND | K35-39 | 47:12 |
5 | 70 | Karianne Jørgensen | Loddefjordløperne | K45-49 | 47:13 |
6 | 1328 | Malin Lassen | HJELLESTAD | K20-34 | 47:54 |
7 | 136 | Åshild Rostad Enes | SØREIDGREND | K20-34 | 48:48 |
8 | 91 | Marie Eikefet | NESTTUN | K35-39 | 49:23 |
9 | 263 | Elin Skjerven Talhaug | Sweco | K35-39 | 49:33 |
10 | 53 | Hege Bussesund | RÅDAL | K35-39 | 49:45 |
Øyvind Risnes er på vei ut fra stadion på sin 10km.
Andre start 5 km. Her gleder man seg til å løpe.
Silje Welle og Selma Flikka-Welle er i gang.
Åge Andersen, Tiril Særsten-Andersen og Elin Katharina Særsten løper samlet ut fra stadion.
Elea Vindenes.
Sondre Øvre-Helland har løpt fra alle da han kommer tilbake til stadion.
Noen har krefter til en vennskapelig spurt mot mål: Fredrik Brekke-Molund, Madeleine Kroondijk, Erlend Borsholm.
Andre har krefter til å posere: Kristin Aarbakke Rygh.
Helt likt mellom Erling og Magnus Hagen.
Og humøret blir bare bedre av å komme i mål.
De fremste her heter Ingrid Utstrand og Selma Flikka-Welle.
Ikke klasseseier på Rinke Kroondijk, men derimot vinner av en pizza-kveld.