Kondismedlem Sponset innhold
To_beste_cropped_100x101

Sterkt felt også på Koigen

Frank Thore Berntsen og Ida Gjermundshaug Pedersen var best etter to runder på Koigen. Helene Mørkved Glorud og Jonas Engebakken vant kort løype.

Det var et sterkt felt og hard kniving i teten i årets andre Gå-Jogg på Hamar. Fem mann løp under 15 minutter på de to rundene på til sammen 4,1 km. Frank Tore Berntsen ble andremann i det første løp, men vant i andre førsøk med Håvard Ellefsen og Jonas Ellingsen henholdsvis tre og fire sekunder bak. Også Reinert A. Rinvold og Rune Thomassen kom klart under 15 blank på løypa som går på asfalterte gater i retning Domkirkeodden og returnerer på grusstien i Mjøskanten tilbake til Koigen.12-åringen Petter Myhr imponerte med å ta en delt 6. plass i den lange løypa, bare 35 sekunder bak vinneren. 

Som for en uke siden var det to damer som skilte seg klart ut på langdistansen, nemlig Ida Gjermundshaug Pedersen og Margrete Ellingsbø. Denne gang var Nybygda-senioren 27 sekunder foran Orion-veteranen.

På den halve distansen var det 16-åringen Jonas Engebakken og 15-åringen Fredrik Helgestad som fightet om seieren med eldstemann to sekunder foran i mål. 17 år gamle Helene Mørkved Glorud var klart best av jentene i kort løype, drøye halvminuttet foran (snart) 67 år gamle Oddbjørg Haakensveen.  

Samleside for Gå-Joggen

RESULTATER GÅ-JOGGEN KOIGEN 18.04.2012:

 

KORT LØYPE:
DAMER:
> 12år:  1.   Solvor Seim                Hamar Skiklubb  11.32
12-15år: 1.   Åsta Sørensen Kielland     Hamar Skiklubb  09.14

         2.   Bjørk M. Ellingsbø         FIK Orion       10.17 
         3.   Ingelin Sandnes Knutzen                    12.32 
         4.   Hedda ?                                    15.33
16-19år: 1.   Helene Mørkved Glorud                      08.33
55-59år: 1.   Trine Lauritzen            Stangehallen    10.20
65-69år: 1.   Oddbjørg Haakensveen       Langmoen BIL    09.06

HERRER:
12-15år: 1.   Jonas Engebakken           Team Engis      07.19 
         2.   Fredrik Helgestad          Hamar Skiklubb  07.21
         3.   Sivert Seim                Hamar Skiklubb  08.28 
         4.   Håkon Helgestad Stuan      Nordbygda/Løten 09.12 
         5.   Daniel Knutzen                             09.27
25-29år: 1.   Tommy Jørgensen            Team Jørgensen  08.27
30-34år: 1.   Kim Sandvold               Team Innit      12.04
40-44år: 1.   Tommy Olsen                Team Jørgensen  09.12 
         2.   John Ivar Knutzen          Vang SLF        12.34
50-54år: 1.   Robert Tørudstad           Nybygda         07.45 
         2    Bjørn Bakkelund            Gjøvik Komm.BIL 08.30
         3.   Jon S. Kielland            Furnes          09.19
55-59år: 1.   Lars Lien                  Aco Kjemi AS    08.08 
         2.   Knut Ivar Aasen            Elverum Kommune 09.35
60-64år: 1.   Kjell Arne Søby            Team Olsrud     09.50

LANG LØYPE:
DAMER:
20-24år: 1.   Ida Gjermundshaug Pedersen Nybygda         15.50
40-44år: 1.   Margrete Ellingsbø         FIK Orion       16.17 
         2.   Ingrid Robøle              Hamar Skiklubb  19.36
45-49år: 1.   Bente Langøigjelten        Hamar Skiklubb  20.15
50-54år: 1.   Marit Heide Romsås         Mjøsski         20.45
 
HERRER:
12-15år: 1.   Petter Myhr                FIK Orion       15.08

         2.   Sander Berntsen            Mjøsski         16.58

         3.   Sverre Bang Støeng         Hamar Skiklubb  16.27

         4.   Jens Erling Bråten         Vang SLF        18.13

16-19år: 1.   Jonas Ellingsen            Hamar Skiklubb  14.37

30-34år: 1.   Håvard Ellefsen            SU-Kameratene   14.36
         2.   Heine Toftegaard           Hamar Skiklubb  15.08

         3.   Miroslaw Baran             Veldre          15.54

         4.   Arild Dahl                 Tine/Fønix      16.08

35-39år: 1.   Rune Thomassen                             14.48

         2.   Geir Arne Fremstad         Madshus BIL.    17.59

         3.   Ronny Bohrmann             Team Innit      18.56

40-44år: 1.   Frank Tore Berntsen                        14.33

         2.   Reidar Seim                Algaran BIL     15.16

         3.   Sindre Bårdseng            Vang SLF        15.34

         4.   Kjell-Petter Ellingsbø     Veldre Friidr.  16.36

45-49år: 1.   Reinert A. Rinvold         Veldre          14.40

         2.   Hans Tore Riibe            Hamar Skiklubb  15.10

         3.   Pål-Erik Langøigjelten     Hamar Skiklubb  15.19

         4.   Jon Storsveen              Ottestad        15.22

         5.   Ole Chr.Bang               Hamar Skiklubb  16.57

50-54år: 1.   Kjell Skarpnord            Mjøsski         17.58

         2.   Edvin Elisenberg           Hamar OK        18.00

         3.   Henning Holter Christensen Hamar Skiklubb  18.23

55-59år: 1.   Stein Westad               Ringsaker Komm. 18.10

         2.   Trond Midtsveen                            20.10

65-69år: 1.   Ole Peter Bergaust         Veldre          16.37

70-74år: 1.   Bjørn Tvedt                Veldre Friidr.  17.47

Det var totalt med 171 deltagere og av disse løp 56 på tid.