(Film: Mats Arnesen)
Fra passering Almsgutua/Solheimsgutua på 1. runde for MJ:
Samme klasse fra en annen vinkel:
Mennn senior samme sted fra nok en ny vinkel:
Fredag gikk gaterittet Hamar Kriterium med fellesstart rundt Koigen og Strandgata med 147 ryttere på startstreken. Lørdagen hadde 153 ryttere satt av til temporittet Mot Klokka fra Gubberud i Ottestad med individuelle starter i en 12-16 km tur-retur-trasé forbi Stange kirke.
Søndag gikk høstklassikeren og Norges Cup-rittet Gylne Gutuer av stabelen med start og mål i Stangebyen. Rittet gikk langs 23 km lang rute der en tredjedel er smale grusveier. Avhengig av klasse ble det syklet fra 3 til 7 runder på for anledningen støvfrie veier. Det var hele 235 som kom til start og 141 som kunne fikk se målflagget søndag.
Gylne Gutuer's nettside
Facebook:
Hamar Kriterium
Mot Klokka
Gylne Gutuer
Alle resultater:
Hamar Kriterium
Mot Klokka
Gylne Gutuer
Her er de raskeste i helgas sykkelfest:
Resultater Hamar Kriterium 08.09.2017: |
||||
|
|
|
|
|
Kvinner senior (11 deltakere)
|
||||
Pl
|
Navn
|
Klubb
|
Tid
|
Etter
|
1
|
Julie Solvang
|
Grimstad SK
|
37:00:00
|
00:00
|
2
|
Marie Flataas
|
CK Victoria
|
37:00:00
|
00:00
|
3
|
Ingrid LORVIK
|
CK Victoria
|
37:00:00
|
00:00
|
4
|
Silje Broll
|
Bergen CK
|
37:00:00
|
00:00
|
5
|
Malin Eriksen
|
CK Victoria
|
37:00:00
|
00:00
|
6
|
Caroline Thorvik Olsen
|
Bergen CK
|
37:04:00
|
00:04
|
7
|
Ingvild Tangen
|
Grimstad SK
|
38:41:00
|
01:41
|
8
|
Hedda Samsing
|
Eiker CK
|
38:41:00
|
01:41
|
9
|
Karianne Kanebog
|
CK Victoria
|
38:41:00
|
01:41
|
10
|
Julie Kristina Fatnes
|
Sandnes Sykleklubb
|
39:55:00
|
02:55
|
11
|
Thea Kristine Matter
|
Eidsvoll SK
|
39:55:00
|
02:55
|
|
|
|
|
|
Kvinner junior (6 deltakere)
|
||||
1
|
Silje Mathisen
|
Halden CK
|
37:00:00
|
00:00
|
2
|
Pernille Larsen Feldmann
|
Stavanger SK
|
37:00:00
|
00:00
|
3
|
Natalie Irene Midtsveen
|
Ringerike SK
|
38:41:00
|
01:41
|
4
|
Elise Marie Olsen
|
Halden CK
|
38:41:00
|
01:41
|
5
|
Hennie Engebretsen
|
Horten og Omegn's Cykleklubb
|
39:55:00
|
02:55
|
6
|
Mia B Utne
|
Åsane CK
|
39:55:00
|
02:55
|
|
|
|
|
|
10 beste Menn junior (62 deltakere)
|
||||
1
|
Rasmus Børset Westad
|
Lillehammer CK
|
45:44:00
|
00:00
|
2
|
Simon Aspelund Holstad
|
Kristiansands CK
|
45:44:00
|
00:00
|
3
|
Mikkel Eide
|
Glåmdal SK
|
45:44:00
|
00:00
|
4
|
Mathias Johannessen
|
Kristiansands CK
|
45:44:00
|
00:00
|
5
|
Tobias Halvorsen
|
Kristiansands CK
|
45:44:00
|
00:00
|
6
|
Runar Sekse
|
Lillehammer CK
|
45:44:00
|
00:00
|
7
|
Sebastian Dreyer Heldahl
|
Lillehammer CK
|
45:44:00
|
00:00
|
8
|
Audun Gautestad
|
Bergen CK
|
45:44:00
|
00:00
|
9
|
Sakarias Koller Løland
|
Fana IL Sykkel
|
45:44:00
|
00:00
|
10
|
Martin Bugge Urianstad
|
Stavanger SK
|
45:44:00
|
00:00
|
|
|
|
|
|
10 beste Menn senior (52 deltakere)
|
||||
1
|
Jon-Anders Bekken
|
Asker CK
|
55:58:00
|
00:00
|
2
|
Alexander Sterk-Hansen
|
Kristiansands CK
|
55:58:00
|
00:00
|
3
|
Martin Alexander Fatnes
|
Sandnes Sykleklubb
|
55:58:00
|
00:00
|
4
|
Sigurd Mellemsæter
|
Lillehammer CK
|
55:58:00
|
00:00
|
5
|
Jonas Abrahamsen
|
UNO-X Hydrogen Development Team
|
55:58:00
|
00:00
|
6
|
Joakim Johnsen
|
Kristiansands CK
|
55:58:00
|
00:00
|
7
|
Daniel Ekløf
|
Ringerike SK
|
55:58:00
|
00:00
|
8
|
Ola Jorde
|
IK Hero
|
55:58:00
|
00:00
|
9
|
Anton Tunset
|
TVK / Team Coop
|
55:58:00
|
00:00
|
10
|
Kjetil Johansen Amundrud
|
Asker CK
|
55:58:00
|
00:00
|
|
|
|
|
|
Resultater Mot klokka 09.09.2017: |
||||
|
|
|
|
|
Kvinner junior (9 deltakere)
|
||||
1
|
Thale Kielland Bjerk
|
Bærum OCK
|
00:18:12
|
+00:00
|
2
|
Emelie Røe Utvik
|
Bergen CK
|
00:18:33
|
+00:21
|
3
|
Silje Mathisen
|
Halden CK
|
00:18:34
|
+00:22
|
4
|
Martine Gjøs
|
Horten og Omegns Cykleklubb
|
00:18:38
|
+00:26
|
5
|
Natalie Irene Midtsveen
|
Ringerike SK
|
00:18:57
|
+00:45
|
6
|
Mia B Utne
|
Åsane CK
|
00:18:57
|
+00:45
|
7
|
Elise Marie Olsen
|
Halden CK
|
00:19:16
|
+01:04
|
8
|
Ida Langørgen
|
Gauldal SK
|
00:19:24
|
+01:12
|
9
|
Hennie Engebretsen
|
Horten og Omegns Cykleklubb
|
00:20:11
|
+01:59
|
|
|
|
|
|
10 beste Kvinner senior (22 deltakere)
|
||||
1
|
Thrude Natholmen
|
Sandefjord SK
|
00:17:00
|
+00:00
|
2
|
Julie Solvang
|
Grimstad SK
|
00:17:38
|
+00:38
|
3
|
Kristin Lucie Falck
|
SK Rye sykkel
|
00:17:44
|
+00:44
|
4
|
Ingrid LORVIK
|
CK Victoria
|
00:17:48
|
+00:48
|
5
|
Ingvild Tangen
|
Grimstad SK
|
00:17:51
|
+00:51
|
6
|
Caroline Thorvik Olsen
|
Bergen CK
|
00:17:54
|
+00:54
|
7
|
Camilla S Horneman
|
CK Victoria
|
00:17:58
|
+00:58
|
8
|
Malin Eriksen
|
CK Victoria
|
00:18:00
|
+01:00
|
9
|
Siren Breidalen Wulff
|
Kristiansands CK
|
00:18:04
|
+01:04
|
10
|
Mari BERGENDAHL
|
CK Victoria
|
00:18:09
|
+01:09
|
|
|
|
|
|
10 beste Menn junior (64 deltakere)
|
||||
1
|
Andreas Leknessund
|
Ringerike SK
|
00:14:57
|
+00:00
|
2
|
Olav Hjemsæter
|
Glåmdal SK
|
00:15:31
|
+00:34
|
3
|
Andre Heggø
|
Ringerike SK
|
00:15:34
|
+00:37
|
4
|
Audun Haugen
|
Glåmdal SK
|
00:15:36
|
+00:39
|
5
|
Mathias Johannessen
|
Kristiansands CK
|
00:15:46
|
+00:49
|
6
|
Magnus Brynsrud
|
SK Rye sykkel
|
00:15:51
|
+00:54
|
7
|
Eirik Lunder
|
Stavanger SK
|
00:15:52
|
+00:55
|
8
|
Jørgen Vingen Ekren
|
Gauldal SK
|
00:16:00
|
+01:03
|
9
|
Thomas S. Ognedal
|
Stavanger SK
|
00:16:05
|
+01:08
|
10
|
Emil Lundmark
|
NOTEAM
|
00:16:08
|
+01:11
|
|
|
|
|
|
10 beste Menn senior (54 deltakere)
|
||||
1
|
Eirik Wendelborg
|
CK Victoria
|
00:20:59
|
+00:00
|
2
|
Erik Vevatne Øverland
|
Bergen CK
|
00:21:11
|
+00:12
|
3
|
Iver Skaarseth
|
Lillehammer CK
|
00:21:27
|
+00:28
|
4
|
Elias Angell Spikseth
|
Team Fixit.no
|
00:21:29
|
+00:30
|
5
|
Marius Ylven Westgaard
|
Asker CK
|
00:21:41
|
+00:42
|
6
|
Mathias Skjold
|
Team Sparebanken Sør
|
00:21:43
|
+00:44
|
7
|
Joachim Strindin
|
Lørenskog CK
|
00:21:44
|
+00:45
|
8
|
Kjetil Johansen Amundrud
|
Asker CK
|
00:21:49
|
+00:50
|
9
|
Sondre Kristiansen
|
UNO-X Hydrogen Development Team
|
00:21:50
|
+00:51
|
10
|
Petter THEODORSEN
|
Team Sparebanken Sør
|
00:21:57
|
+00:58
|
|
|
|
|
|
Resultater GylneGutuer 10.09.2017: |
||||
|
|
|
|
|
Kvinner Junior (10 deltakere)
|
||||
1
|
Natalie Irene Midtsveen
|
Ringerike SK
|
02:06:38
|
+00:00
|
2
|
Pernille Larsen Feldmann
|
Stavanger SK
|
02:06:39
|
+00:01
|
3
|
Silje Mathisen
|
Halden CK
|
02:06:39
|
+00:01
|
4
|
Elise Marie Olsen
|
Halden CK
|
02:06:39
|
+00:01
|
5
|
Martine Gjøs
|
Horten og Omegns Cykleklubb
|
02:06:39
|
+00:01
|
6
|
Thale Kielland Bjerk
|
Bærum OCK
|
02:06:41
|
+00:03
|
7
|
Mia B Utne
|
Åsane CK
|
02:06:47
|
+00:09
|
8
|
Emelie Røe Utvik
|
Bergen CK
|
02:06:49
|
+00:11
|
9
|
Martine Opsahl
|
IF Frøy
|
02:09:24
|
+02:46
|
10
|
Hennie Engebretsen
|
Horten og Omegns Cykleklubb
|
02:20:13
|
+13:35
|
|
|
|
|
|
Kvinner senior (22 deltakere)
|
||||
1
|
Hildegunn Gjertrud Hovdenak
|
Norwegian Cycling Federation
|
03:28:06
|
+00:00
|
2
|
Ingvild Tangen
|
Grimstad SK
|
03:28:10
|
+00:04
|
3
|
Marie Flataas
|
CK Victoria
|
03:30:22
|
+02:16
|
4
|
Kristin Lucie Falck
|
SK Rye sykkel
|
03:30:22
|
+02:16
|
5
|
Ingrid Moe
|
Bergen CK
|
03:32:36
|
+04:30
|
6
|
Ingrid LORVIK
|
CK Victoria
|
03:32:36
|
+04:30
|
7
|
Vibeke Dybwad
|
Grimstad SK
|
03:32:36
|
+04:30
|
8
|
Ingvild Gåskjenn
|
Hitec Products
|
03:32:36
|
+04:30
|
9
|
Birgitte Ravndal
|
Grimstad SK
|
03:32:36
|
+04:30
|
10
|
Malin Eriksen
|
CK Victoria
|
03:32:36
|
+04:30
|
|
|
|
|
|
Menn Junior (42 deltakere)
|
||||
1
|
Runar Sekse
|
Lillehammer CK
|
02:53:18
|
+00:00
|
2
|
Ludvig Fischer Aasheim
|
SK Rye sykkel
|
02:53:18
|
+00:00
|
3
|
Eirik Lunder
|
Stavanger SK
|
02:53:18
|
+00:00
|
4
|
Mathias Skretteberg
|
Fredrikstad SK
|
02:53:18
|
+00:00
|
5
|
Daniel Årnes
|
Kristiansands CK
|
02:53:20
|
+00:02
|
6
|
Petter Sørensen
|
Fredrikstad SK
|
02:53:27
|
+00:09
|
7
|
Kristian Klevjer
|
Glåmdal SK
|
02:54:12
|
+00:54
|
8
|
Martin Bugge Urianstad
|
Stavanger SK
|
02:54:12
|
+00:54
|
9
|
Vebjørn Rønning
|
Horten og Omegns Cykleklubb
|
02:54:12
|
+00:54
|
10
|
Andreas Hatlestad
|
Fana IL Sykkel
|
02:54:12
|
+00:54
|
|
|
|
|
|
Menn senior (49 deltakere)
|
||||
1
|
Jonas Abrahamsen
|
UNO-X Hydrogen Development Team
|
04:05:54
|
+00:00
|
2
|
Syver Wærsted
|
UNO-X Hydrogen Development Team
|
04:06:07
|
+00:13
|
3
|
Eirik BRULAND
|
Team Sparebanken Sør
|
04:06:07
|
+00:13
|
4
|
Audun Brekke Fløtten
|
UNO-X Hydrogen Development Team
|
04:06:12
|
+00:18
|
5
|
Kristoffer Ylven Westgaard
|
Asker CK
|
04:06:16
|
+00:22
|
6
|
Andreas Staune-Mittet
|
Lillehammer CK
|
04:06:23
|
+00:29
|
7
|
Iver Skaarseth
|
Lillehammer CK
|
04:06:23
|
+00:29
|
8
|
Jon-Anders Bekken
|
Asker CK
|
04:06:25
|
+00:31
|
9
|
Erik Vevatne Øverland
|
Bergen CK
|
04:06:28
|
+00:34
|
10
|
Daniel Ekløf
|
Ringerike SK
|
04:06:29
|
+00:35
|