Alle bilder i karusellen over: Finn Olsen 
(Tekster til bildene kommer!)

127 BILDER AV DE 300 FØRSTE VED 23 KM
(Foto: Kjell Arild Andersen)

Det var dramatikk til siste meter da seks mann kjempet om seieren og 5000 kr i førstepremie i herreklassen i det 7. arrangerte Romjulsrennet av Brøttum IL. Vetle Thyli, Raufoss IL Langrenn/Team Kaffebryggeriet hadde den lengste tåa og sikret seg den største bonusen foran Anders Mølmen Høst, Lyn Ski/Team Serneke og Morten Eide Pedersen, Lillehammer Skiklub/Team BN Bank. Også Johan Hoel, Åsen IL, Runar Skaug Mathisen, Vinje IL og Øystein Pettersen, Lillehammer Skiklub/Team BN Bank på de neste plassene fikk registert 57:06 i sluttid.

Teten_23km.jpg
Siste bakken: Den seks mann store tetpulja en snau km før mål (fra v.): Morten Eide Pedersen,  Vetle Thyli, Runar Skaug Mathisen, Johan Hoel, Øystein Pettersen og Anders Mølmen Høst. (Foto: Kjell Arild Andersen)

I alt 19 løpere gikk under timen i tidenes raskeste Romjulsrenn til tross for at løypa i år var 500 m lenger en tidligere. Forholdene var mao. rimelig perfekte med noen få kuldegrader, lettskyet og ubetydelig vind. Løypene var av beste Sjusjø-varemerke og stavtakene holdt også for de mange som staket seg over Sollifjell og Gjestbuåsen. 

I kvinneklassen var det Margrete Røssum Dyrhovd, Krødsherad IL/Team Synnfjell som vant med 1:20 minutt til Mari Nordlunde, Follebu Skiklubb mens Elena Rise Johnsen, Asker Skiklubb var ytterligere 49 sekunder  bak på den siste pallplassen. Storesøter Marte Nordlunde knep 4. plassen foran Linn Ravndal fra Gjesdal IL. 

Kvinnevinner.jpg
Klassiker: Totalvinner Margrete Røssum Dyrhovd i diagonal side om side med en piggende Øyvind Viken i den aller siste bakken. (Foto: Kjell Arild Andersen)

Romjulsrennets hjemmesider
Romjulsrennets facebookside med mange bilder
Kondis.no: 
Forhåndsomtale: Romjulsrennet Sjusjøen med pengepremier og trimklasse
Samleside for Romjusrennet

ALLE RESULTATER

De beste i Romjulsrennet 30.12.2018:

 
 
 
 
 
 
20 beste kvinner:
Pl
Navn
Klubb
Klasse
Tid
Etter
1
Margrete Røssum Dyrhovd
Krødsherad IL/Team Synnfjell 
K26-30
01:08:59
+0:00
2
Mari Nordlunde
Follebu Skiklubb 
K21-25
01:10:20
+1:20
3
Elena Rise Johnsen
Asker Skiklubb 
K19-20
01:11:09
+2:09
4
Marte NORDLUNDE
Follebu Skiklubb 
K21-25
01:11:28
+2:28
5
Linn Ravndal
Gjesdal IL 
K19-20
01:11:29
+2:29
6
Marie Renee Sørum Gangsø
Svea Skilag 
K21-25
01:12:31
+3:31
7
Anikken Gjerde Alnæs
Team Oslo Sportslager Rustad 
K21-25
01:13:46
+4:46
7
Marthe Kr. Hafsahl KARSET
Vang Skiløperforening 
K31-35
01:13:46
+4:46
9
Dorthe B Seierstad
Raufoss IL Langrenn/Gjøvik Toten Langrenn 
K19-20
01:14:02
+5:02
10
Tuva Toftdahl STAVER
Heming, IL - Ski 
K26-30
01:14:06
+5:07
11
Anna Ulvensøen
NTNUI 
K26-30
01:14:11
+5:11
12
Emilie KONGSTEN
Åsen IL 
K21-25
01:14:40
+5:41
13
Bye Sigrid
Eidsvold Værks Skiklub 
K19-20
01:14:51
+5:51
14
Gina Flugstad Øistuen
Lyn Ski/Lyn ski Moseteråsen 
K21-25
01:15:16
+6:16
15
Astrid Kristin Ruud
Hakadal IL 
K46-50
01:15:19
+6:19
16
Franziska Skogsholm
Åslia Skilag 
K19-20
01:16:19
+7:19
17
Elise LANGKAAS
NTNUI 
K21-25
01:16:32
+7:32
18
Ingvild Bratlie
NTNUI 
K21-25
01:16:33
+7:33
19
Martine Korslund
Søre Ål IL/Team Parkettpartner 
K21-25
01:16:45
+7:45
20
Karianne Olsvik DENGERUD
Kjelsås IL 
K19-20
01:18:14
+9:14
 
 
 
 
 
 
50 beste menn:
1
Vetle THYLI
Raufoss IL Langrenn/Team Kaffebryggeriet 
M26-30
57:06
+0:00
2
Anders Mølmen Høst
Lyn Ski/Team Serneke 
M26-30
57:06
+0:00
3
Morten Eide PEDERSEN
Lillehammer Skiklub/Team BN Bank 
M31-35
57:06
+0:00
4
Johan HOEL
Åsen il 
M21-25
57:06
+0:00
4
Runar Skaug MATHISEN
Vinje IL 
M26-30
57:06
+0:00
6
Øystein Pettersen
Lillehammer Skiklub/BN Bank 
M36-40
57:06
+0:00
7
Erland KVISLE
Asker Skiklubb/Team Norconsult 
M21-25
57:54
+0:48
8
Vinjar Skogsholm
Åslia Skilag/Team Parkettpartner 
M21-25
57:55
+0:49
9
Stian BERG
Hamar Skiklubb/Team Kaffebryggeriet 
M21-25
57:55
+0:49
10
Simen Engebretsen Nordli
Team Parkettpartner/Vang Skiløperforening 
M26-30
57:55
+0:49
11
Sivert Leander Johansen
Drammens Ballklubb/Team Splitkon 
M19-20
57:57
+0:51
12
Emil Intelhus Brøto
Gol IL 
M21-25
58:28
+1:22
13
Petter Soleng SKINSTAD
Vind IL/Team Sport 1 Skinstad 
M26-30
59:02
+1:56
14
Petter STOKKELAND
Tistedalen FL 
M19-20
59:03
+1:56
15
Kjetil Andre Bjerkrheim
Nesbyen IL 
M26-30
59:30
+2:23
16
Harald Ihlebæk
Bækkelagets SK 
M21-25
59:30
+2:24
17
Torstein VESTLI
Strandbygda IL 
M21-25
59:34
+2:28
18
Tor Olav Nesheim Hægeland
Rustad IL/Team Oslo Sportslager 
M21-25
59:39
+2:33
19
Patrick Fossum Kristoffersen
Gjerdrum IL/ Intersport Kløfta/Zen Pr. 
M21-25
59:49
+2:43
20
Didrik Elset
NTNUI/Team Ntnui Sweco 
M26-30
01:00:18
+3:11
21
Joar Thele
Lyn Ski/Team Ragde Eiendom 
M26-30
01:00:20
+3:13
22
Ola Nygård Snellingen
Svea Skilag 
M21-25
01:00:28
+3:21
23
Henrik HUSDAL
Bækkelagets SK 
M21-25
01:00:43
+3:37
24
Simen Bratberg Ramstad
Vind IL/Team Hallingdal 
M21-25
01:01:03
+3:57
25
Thomas Gifstad
Rustad IL 
M26-30
01:01:07
+4:00
26
Vegard Vinje
Lyn Ski/Moseteråsen 
M26-30
01:01:20
+4:13
27
Fredrik HELGESTAD
Hamar Skiklubb 
M21-25
01:01:20
+4:13
28
Simen Munch WAHL
Bækkelagets SK 
M21-25
01:01:22
+4:15
29
Henrik Gullikstad
Søre Ål IL/Søre Ål Il/Team Synnfjell 
M21-25
01:01:29
+4:23
30
Jonas AMUNDSEN
Nes Ski 
M26-30
01:01:50
+4:44
31
Vegard Kjølhamar
Fossum IF/Team Milslukern - Driv Trening 
M31-35
01:01:51
+4:44
32
Simen Thune Rolfsen
Lyn Ski/Lyn Ski/Team Obos 
M21-25
01:01:55
+4:48
33
Sigurd Sollien HULBAK
Hemsedal IL 
M21-25
01:02:09
+5:03
34
Stefan SUNNERBERG
LEKSAND 
M36-40
01:02:14
+5:08
35
Øystein Tallhaug Engelstad
Lillehammer Skiklub 
M21-25
01:02:14
+5:08
36
Eirik Aabrekk
Runar, IL 
M21-25
01:02:15
+5:09
37
Pål Åge Joten
Engerdal SP.kl./Team Synnfjell 
M26-30
01:02:15
+5:09
38
Henrik Vik TOLO
Asker Skiklubb/Team Asker 
M19-20
01:02:17
+5:10
39
Ole Eirik Fuglehaug EKREM
Lillehammer Skiklub/Team Synnfjell 
M21-25
01:02:23
+5:17
40
Fabian Alraun
Fischer Racing Team 
M26-30
01:02:29
+5:22
41
Mårten Soleng Skinstad
Vind IL/Team Sport 1 Skinstad 
M21-25
01:03:57
+6:51
42
Andreas Finni Magnussen
Lillehammer Skiklub 
M21-25
01:03:58
+6:51
43
Lars Amund TOFTEGAARD
Røa IL/Røa Il/Team Holmenkollmarsjen 
M31-35
01:03:58
+6:52
44
Petter Persson
SANDARED 
M21-25
01:04:03
+6:56
45
Ole Sollien HULBAK
NTNUI/Team Ntnui Sweco 
M21-25
01:04:03
+6:57
46
Stian Karsrud
Heming, IL - Ski 
M26-30
01:04:07
+7:01
47
Stein-Erik ERIKSEN
Heming, IL - Ski/Heming 
M21-25
01:04:14
+7:08
48
Matias Sølvsberg Noren
NTNUI 
M21-25
01:04:43
+7:36
49
Jørgen Madslien
NTNUI 
M21-25
01:04:49
+7:42
50
Herman Andreas Andersen
Bækkelagets SK 
M21-25
01:04:51
+7:45