I utgangspunktet var det meldt dårlig vær under årets Winterrun i sentrum av Bergen, men det slo ikke til og forholdene var veldig gode med snøfrie veier, oppholdsvær og lite vind. Det var likevel en nedgang i antall deltakere fra fjorårets 550 til kun 278 i år, med dobbelt så mange kvinner som menn.
Årets Winterrun var som vanlig fylt med lys og røyk som skapte den rette stemningen rundt traseen gjennom Bergen sentrum. Det var premiering for de mest kreative antrekk, så det var mange blinkende lys og grelle farger å se langs løypen.
Det ble løpt både 5 og 10-km-løyper. Lars Lunde og Kristoffer Eftedal vant henholdsvis 5 og 10 km for herrene, men raskeste damer var Randi Hernes Tvilde og Lina Rivedal, sistnevnte med en margin på over 8 minutter til neste kvinne på resultatlisten.
Starten på 10 km går ut fra Festplassen i røyk og flammer.
Alle resultater fra Winterrun Bergen 9. februar
15 beste kvinner 5 km:
Plass | Startnr. | Navn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 28 | Randi Hernes Tvilde | Varegg Fleridrett | K40-49 | 22:37 |
2 | 133 | Heidi Messner | Heidifromthemountains | K20-29 | 23:29 |
3 | 50 | Marikken Karin Solheimpaulsen | MATHOPEN | K10-19 | 26:02 |
4 | 5 | Tinecke Torsvik | Fjordkraft | K20-29 | 26:14 |
5 | 10 | Merete H. Lidal | MOSTERHAMN | K30-39 | 26:29 |
6 | 66 | Bente Skjelvan | BERGEN | K30-39 | 26:51 |
7 | 21 | Ragnhild Sæterlid | Varegg Melkesyre | K50-59 | 26:55 |
8 | 9 | Heidi Alice Urang | BERGEN | K30-39 | 27:17 |
9 | 18 | Sissel Strøm | Team ACOS | K50-59 | 27:38 |
10 | 54 | Henriette Steine | NORHEIMSUND | K20-29 | 27:46 |
11 | 77 | June Henriksen | Ka Driver vi med | K30-39 | 27:50 |
12 | 132 | Ida Marie Reigstad | NESTTUN | K20-29 | 27:55 |
13 | 62 | Katrine Reigstad | Ka driver vi med | K30-39 | 28:13 |
14 | 88 | Trine Mandrup | STRAUME | K40-49 | 28:14 |
15 | 124 | Jannicke Tang Pedersen | Team ACOS / Acos | K50-59 | 28:20 |
15 beste menn 5 km:
Plass | Startnr. | Navn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 8 | Lars Lunde | Aktiv365 | M20-29 | 16:58 |
2 | 29 | Martin Schei | Stord il | M10-19 | 17:59 |
3 | 6 | Daniel Eikeland | GEILO | M20-29 | 19:20 |
4 | 26 | Thomas Schjøtt Hannevig | BERGEN | M20-29 | 19:24 |
5 | 511 | Øystein Høines Larsen | The Beast Ocr Team | M30-39 | 19:30 |
6 | 27 | Sigve Einarsen | NCL | M40-49 | 23:20 |
7 | 2 | Oliver Mjaatvedt | LODDEFJORD | M10-19 | 23:57 |
7 | 16 | Preben Mjaatvedt | LODDEFJORD | M40-49 | 23:57 |
9 | 111 | Dag Erik Torgersen | LAKSEVÅG | M40-49 | 24:31 |
10 | 20 | Helge Hagen | ABB | M40-49 | 25:05 |
11 | 79 | Henrik Gundersen | VAKSDAL | M30-39 | 25:15 |
12 | 11 | Øystein Johansen | Nordhordland Ballklubb | M30-39 | 26:19 |
13 | 723 | Kristiansen Baricuatro | Fireflies | M30-39 | 27:04 |
14 | 56 | Thomas Byrkjeland | M20-29 | 27:06 | |
15 | 114 | Ulf Hiis Bergh | Aktiv365 | M40-49 | 27:13 |
15 beste kvinner 10 km:
Plass | Startnr. | Navn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 507 | Lina Rivedal | Varegg/ Team Drevelin | K30-39 | 39:31 |
2 | 569 | Aslaug Johanne Risøy | Ølen IL | K30-39 | 47:52 |
3 | 545 | Kristin Husby | Laksevåg TIL | K50-59 | 48:35 |
4 | 606 | Tangenes Camilla | BERGEN | K50-59 | 49:27 |
5 | 580 | Gunn-Elisabeth Fauskanger | KJERRGARDEN | K40-49 | 50:49 |
6 | 609 | Gunhild Vatna | SK Mega | K50-59 | 51:34 |
7 | 503 | Isabella Matic | NHH | K20-29 | 52:08 |
8 | 579 | Ida Høsteng | FLAKTVEIT | K40-49 | 52:08 |
9 | 552 | Violet Johansen | BERGEN | K20-29 | 52:26 |
10 | 553 | Guro Bjørk Sørby | Bergen Politiidrett | K20-29 | 53:09 |
11 | 645 | Jeanette Pettersen | BØNES | K30-39 | 53:15 |
12 | 582 | Svanhild Wisth | Team Rogue One | K40-49 | 53:19 |
13 | 561 | Eirin Helvik | BERGEN | K30-39 | 53:19 |
14 | 619 | Perly Inez Wilson | Team Rogue One | K10-19 | 53:26 |
15 | 541 | Lisa Fröhlich | BERGEN | K20-29 | 53:36 |
De tre beste kvinner på 10 km: Aslaug Johanne Risøy, Lina Rivedal, Kristin Husby.
15 beste menn 10 km:
Plass | Startnr. | Navn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 725 | Kristoffer Eftedal | Stif Friidrett | M20-29 | 37:40 |
2 | 531 | Bjørn Tore Kronen Taranger | BFG Bergen Løpeklubb | M40-49 | 38:20 |
3 | 532 | Lars Ottemöller | uib | M40-49 | 41:09 |
4 | 726 | Andreas Grimen | Bergen Kommune | M30-39 | 42:21 |
5 | 550 | Tommy Birkeland | DNB Klubben | M30-39 | 42:37 |
6 | 538 | Johannes Ludwig | Johannes Ludwig | M20-29 | 42:47 |
7 | 546 | Dag Roe | Stanghelle Road Runners Club | M50-59 | 43:28 |
8 | 527 | Ove Normann Morken | Equinor Tobil | M50-59 | 43:35 |
9 | 510 | Alexander Haursett | Privatmegleren | M30-39 | 44:47 |
10 | 519 | Are Bu Vindenes | Miles in Tights | M40-49 | 44:50 |
11 | 526 | Stein Rune Ø Halleraker | Bergen Politiidrettslag | M30-39 | 44:51 |
12 | 516 | Erlend Torsvik | Team ACOS / Acos | M40-49 | 44:57 |
13 | 721 | Stian Sagbakken | OS | M30-39 | 45:11 |
14 | 549 | Matt Delang | BERGEN | M20-29 | 45:32 |
15 | 508 | Audun Røren | OS | M30-39 | 45:36 |