Kondismedlem Sponset innhold
Blide norske karer på toppen av pallen i klasse M8 (fra v.): Jarle Thonstad, Erik Johansen, Olaf Knai og Einar Bertrand Vikingstad. (Arrangørfoto)

Blide norske karer på toppen av pallen i klasse M8 (fra v.): Jarle Thonstad, Erik Johansen, Olaf Knai og Einar Bertrand Vikingstad. (Arrangørfoto)

En gull og tre bronser på stafettene i Masters World Cup

Kvartettten Olaf Knai, Erik Johansen, Jarle Thonstad og Einar Bertrand Vikingstad sikret norsk gulljubel også på siste dag av Master World Cup i Klosters i Sveits fredag.
I tillegg til herrene i klasse 76-80 år ble det tre bronsemedaljer til de norske løperne. I alt stilte Norge lag i sju klasser. Totalt ble Norge 3. beste nasjon slått av Russland og USA. Her er hele medaljeeoversikten:
 
Nation Gold Silver Bronze Total
Russia 47 39 33 119
United States of America 16 13 18 47
Norway 15 12 10 37
Italy 14 11 9 34
Finland 11 17 13 41
Switzerland 10 15 15 40
Canada 6 6   12
Germany 5 7 13 25
Sweden 5 1 3 9
Austria 3 2 3 8
France 2 5 3 10
Estonia 2  1 3 6
Slovakia  2 1   3
Ukraine 1 2 1 4
Netherlands   2 1 3
Czech Republic     3 3
Spain     1 1
Medals in total 139 133 128 400

Resultater lørdag/søndag: Masters World Cup i gang i Klosters i Sveits 
Resultater mandag: 6 gull og 10 medaljer i Masters World Cup mandag
Resultater onsdag/torsdag: Tre gull på langdistansene til de eldste norske veteranene
Mesterskapets nettsider
Masters World Cup Klosters på Facebook
Alle resultater med mellomtider
 

Stafett-resultater i Master WorldCup, Klosters 10.03.2017:

 
 
 
 
 
 
 
F03
 
 
 
 
 
 
1
USA
 
 
 
 
1:11:57
6.
NOR
 
 
 
 
1:25:10
 
Meisal Synnove
21:54,1
NOR
W-AG06
1960
 
 
Berit Høyvik
22:53,5
NOR
W-AG08
1948
 
 
Liv Losnegard
21:36,0
NOR
W-AG08
1951
 
 
Fallås Dahl Gunn
18:46,4
NOR
W-AG05
1963
 
 
 
 
 
 
 
 
F05
 
 
 
 
 
 
1.
RUS
 
 
 
 
0:54:57
3.
NOR
 
 
 
 
1:00:52
 
Elin Naalsund
16:55,8
NOR
W-AG09
1946
 
 
Gerd Lysne Johansen
16:08,2
NOR
W-AG10
1940
 
 
Eva Carlsen
14:06,6
NOR
W-AG10
1940
 
 
Maj-Lis Dalby
13:41,1
NOR
W-AG09
1946
 
 
 
 
 
 
 
 
M03
 
 
 
 
 
 
1.
RUS
 
 
 
 
0:55:06
7.
NOR
 
 
 
 
1:05:34
 
Kaare Magne Losnegard
16:32,0
NOR
M-AG08
1951
 
 
Henning Aasen
17:38,9
NOR
M-AG03
1972
 
 
Kjetil Fareth
14:02,7
NOR
M-AG03
1972
 
 
Vidar Elias Myrvold
17:20,3
NOR
M-AG08
1949
 
 
 
 
 
 
 
 
M07
 
 
 
 
 
 
1.
ITA
 
 
 
 
1:02:14
5.
NOR
 
 
 
 
1:07:06
 
Sigvald Øyberg
15:37,3
NOR
M-AG07
1953
 
 
Jon Haukeland
17:30,7
NOR
M-AG07
1955
 
 
Geir Inge Relling
16:08,6
NOR
M-AG07
1954
 
 
Jon Petter Harila
17:49,6
NOR
M-AG07
1956
 
 
 
 
 
 
 
 
M08
 
 
 
 
 
 
1.
NOR
 
 
 
 
1:04:06
 
Olaf Knai
16:38,9
NOR
M-AG08
1949
 
 
Erik Johansen
16:33,8
NOR
M-AG08
1951
 
 
Jarle Thonstad
15:46,1
NOR
M-AG08
1951
 
 
Einar Bertrand Vikingstad
15:07,4
NOR
M-AG08
1951
 
 
 
 
 
 
 
 
M09
 
 
 
 
 
 
1.
RUS
 
 
 
 
1:12:53
3.
NOR
 
 
 
 
1:15:57
 
Kjell Ivar Skjemstad
19:50,0
NOR
M-AG09
1946
 
 
Lars Buttingsrud
20:17,7
NOR
M-AG09
1942
 
 
Richard Johan Kringhaug
18:24,5
NOR
M-AG09
1942
 
 
Arnt Johan Skjetne
17:24,5
NOR
M-AG09
1944
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
M10
 
 
 
 
 
 
1
RUS
 
 
 
 
0:45:02
3.
NOR
 
 
 
 
0:46:31
 
Ola Fosheim
12:44,3
NOR
M-AG10
1939
 
 
Ingvald Tjørnhom
12:03,8
NOR
M-AG10
1939
 
 
Haakon Svendsen
11:30,8
NOR
M-AG10
1941
 
 
Finn Magnar Hagen
10:12,4
NOR
M-AG10
1940