Med et pop-up-arrangement i den såkalte Linnesrunden var det denne gangen tre distanser å velge mellom for dem som stilte til start. Etter oppstart av Rekordløpet Lier med et 5-km-løp tidligere i høst ble det vist der at det faktisk er en rask trase, og som skal kunne skaffe personlige rekorder til deltakerne.
Den lengste distansen var halvmaraton, og det gikk ganske så raskt unna med de beste her. Det var seks mann som løp inn under 1:10, blant annet den profilerte Kristian Ulriksen. Andreas Huse ble vinneren her. Raskeste kvinne ble Helene Støle Melsom, åtte minutter foran Line Mari Langseth.
Også på 10 km ble det løpt fort. Her var det fire menn som kom seg under 35 minutter.
Og fort gikk det i hvert fall med beste kvinne på 10 km, Ingunn Opsal-Hersleth kom seg i likhet med de beste mennene seg også under 35 minutter. Tiden 34:52 gir henne også en 15 plass på årsstatistikken for distansen, foran mange etablerte løpere.
På 5 km ble det Christer Hult og Ingrid Nordmo som hadde de beste tidene.
Alle resultater fra Rekordløpet i Lier 21. november
15 beste menn halvmaraton
POS | NAME | BIB | M/F | POS | TEAM/CLUB | CATEGORY | GUN TIME | CHIP TIME |
1 | Andreas Huse | 210 | M | 1 | M 23-39 | 1:09:38 | 1:09:38 | |
2 | Even Bentzen Løvås | 201 | M | 2 | Halden IL | M 23-39 | 1:09:40 | 1:09:39 |
3 | Andreas Sjurseth | 167 | M | 3 | SK Vidar | M 23-39 | 1:09:44 | 1:09:44 |
4 | Thomas Førland Asgautsen | 207 | M | 4 | Spirit Friidrettsklubb | M 23-39 | 1:09:47 | 1:09:47 |
5 | Hans Christian Tungesvik | 140 | M | 5 | Royal Sportsklubb | M 23-39 | 1:09:47 | 1:09:47 |
6 | Kristian Ulriksen | 237 | M | 6 | IL Ros | M 23-39 | 1:09:52 | 1:09:52 |
7 | Per Christian Eggen Mjøs | 94 | M | 7 | Varegg Fleridrett | M 23-39 | 1:13:18 | 1:13:18 |
8 | Jens Bjertnæs | 79 | M | 8 | Frogner Runners | M 23-39 | 1:13:19 | 1:13:19 |
9 | Dag Skretteberg | 182 | M | 9 | Team Skretteberg | M 40-44 | 1:14:02 | 1:14:01 |
10 | Robert Bue | 211 | M | 10 | Marnardal IL | M 23-39 | 1:17:06 | 1:17:05 |
11 | Jarle Wermskog | 223 | M | 11 | Royal Sportsklubb | M 23-39 | 1:18:23 | 1:18:23 |
12 | Jonas Tøgard | 91 | M | 12 | M 23-39 | 1:19:20 | 1:19:18 | |
13 | Øystein Brittmark | 205 | M | 13 | Sweco BIL | M 23-39 | 1:19:35 | 1:19:34 |
14 | Teodor Sveen-Nilsen | 184 | M | 14 | Frogner Runners | M 23-39 | 1:19:37 | 1:19:36 |
15 | Petter Buckholm | 221 | M | 15 | Strömstad LK | M 23-39 | 1:21:08 | 1:21:07 |
Andreas Huse har her fått en luke til Even Bentzen Løvås
Resultater kvinner halvmaraton
POS | NAME | BIB | M/F | POS | TEAM/CLUB | CATEGORY | GUN TIME | CHIP TIME |
18 | Helene Støle Melsom | 228 | F | 1 | Oslostudentenes IK | K 23-39 | 1:22:55 | 1:22:53 |
26 | Line Mari Langseth | 213 | F | 2 | Royal Sportsklubb | K 23-39 | 1:29:55 | 1:25:29 |
28 | Trude Melbye | 212 | F | 3 | Royal Sportsklubb | K 40-44 | 1:28:39 | 1:28:33 |
29 | Ingjerd Meling | 178 | F | 4 | K 23-39 | 1:29:09 | 1:29:06 | |
36 | Maria Berglund | 220 | F | 5 | Skiplukkern | K 23-39 | 1:34:47 | 1:34:43 |
37 | Kari Lingsom | 149 | F | 6 | Team Superba Krill | K 40-44 | 1:39:12 | 1:39:07 |
39 | Eileen Hanevold | 139 | F | 7 | Bamford-1869 | K 40-44 | 2:02:15 | 1:57:04 |
41 | Connie Schneider | 166 | F | 8 | Team Sportsmanden | K 55-59 | 2:02:52 | 2:02:44 |
Morten Grønneberg med Helene Støle Melsom i rygg.
Resultat kvinner 10 km
POS | NAME | BIB | M/F | POS | TEAM/CLUB | CATEGORY | GUN TIME | CHIP TIME |
4 | Ingunn Opsal-Hersleth | 148 | F | 1 | K 23-39 | 34:52 | 34:51 | |
27 | Lene Cecilie Amdal Haug | 160 | F | 2 | Bamford1869 | K 40-44 | 42:10 | 42:04 |
28 | Linnéa Öberg | 172 | F | 3 | Tøyen Sportsklubb | K 23-39 | 42:25 | 42:25 |
31 | Belinda Aasberg | 164 | F | 4 | Bamford1869 | K 45-49 | 43:03 | 42:57 |
32 | Dorte Foss | 202 | F | 5 | Raufoss Friidrett | K 50-54 | 44:08 | 44:04 |
40 | Line Brager-Larsen | 158 | F | 6 | Bamford1869 | K 45-49 | 59:47 | 59:38 |
15 beste menn 10 km
POS | NAME | BIB | M/F | POS | TEAM/CLUB | CATEGORY | GUN TIME | CHIP TIME |
1 | Lars-Olav Vidvei | 229 | M | 1 | Eiker-Kvikk, IF | M 23-39 | 34:11 | 34:11 |
2 | Daniel Støen | 132 | M | 2 | Nøtterø Rønners | M 23-39 | 34:40 | 34:40 |
3 | Arve Listaul | 197 | M | 3 | Seljord Idrettslag | M 23-39 | 34:45 | 34:44 |
5 | Elias Angell Spikseth | 196 | M | 4 | Nanset IF | M 23-39 | 34:56 | 34:55 |
6 | Erik Støa | 192 | M | 5 | Idrettslaget Ros | M 20-22 | 35:30 | 35:29 |
7 | Tobias Nymo Nymo | 142 | M | 6 | M 23-39 | 35:52 | 35:51 | |
8 | Joakim Borgen | 133 | M | 7 | M 23-39 | 35:56 | 35:55 | |
9 | Pål Møst | 224 | M | 8 | Adamstuen LK | M 23-39 | 35:58 | 35:56 |
10 | Håkon Melseth | 147 | M | 9 | Målselv Idrettslag | M 50-54 | 36:17 | 36:15 |
11 | Per-Gunnar Mustad | 136 | M | 10 | Langesund Sykle- og triathlonklubb | M 45-49 | 36:44 | 36:44 |
12 | Elias Torjussen | 236 | M | 11 | SK Vidar | M 14-15 | 36:57 | 36:55 |
13 | Martin Nonsdal | 135 | M | 12 | M 23-39 | 37:18 | 37:16 | |
14 | Olav Brækhus | 80 | M | 13 | M 45-49 | 38:26 | 38:22 | |
15 | Simen Westre | 97 | M | 14 | M 23-39 | 38:35 | 38:33 |
Resultat kvinner 5 km:
POS | NAME | BIB | M/F | POS | TEAM/CLUB | CATEGORY | GUN TIME | CHIP TIME |
6 | Ingrid Nordmo | 231 | F | 1 | twr | K 23-39 | 18:27 | 18:24 |
11 | Frøy Bøe Løkke | 145 | F | 2 | Eiker-Kvikk, IF | K 13 | 19:37 | 19:36 |
12 | Live Lindemark | 222 | F | 3 | Asker Fleridrettslag | K 23-39 | 19:50 | 19:46 |
14 | Ingvild Margrete Ofstad | 198 | F | 4 | K 23-39 | 20:17 | 20:14 | |
21 | Kine Sundberg | 233 | F | 5 | K 23-39 | 22:24 | 22:20 | |
28 | Siri Mette Carlsen | 230 | F | 6 | K 40-44 | 24:21 | 24:17 | |
30 | Marianne Mellbye Larsen | 191 | F | 7 | K 23-39 | 25:12 | 25:08 |
15 beste menn 5 km
POS | NAME | BIB | M/F | POS | TEAM/CLUB | CATEGORY | GUN TIME | CHIP TIME |
1 | Christer Hult | 88 | M | 1 | Halden IL | M 40-44 | 16:41 | 16:41 |
2 | Vegard Horgen | 183 | M | 2 | Skarphedin, IIL | M 18-19 | 16:55 | 16:55 |
3 | André Kroglund | 219 | M | 3 | Tønsberg tri | M 23-39 | 17:44 | 17:44 |
4 | Philip Storm Gulbrandsen | 86 | M | 4 | KFUM | M 14-15 | 18:09 | 18:09 |
5 | Per Arne Brandsæter | 214 | M | 5 | Runar, IL | M 45-49 | 18:11 | 18:11 |
7 | Sivert Rusten | 225 | M | 6 | Sturla IF | M 13 | 19:05 | 19:05 |
8 | Børre Olsen | 134 | M | 7 | Driv Idrettslag | M 55-59 | 19:15 | 19:14 |
9 | Haakon Sørstad | 235 | M | 8 | Sturla IF | M 13 | 19:19 | 19:19 |
10 | Christian Barth | 218 | M | 9 | Team SkiTalk | M 23-39 | 19:20 | 19:20 |
13 | Kenneth Mile | 173 | M | 10 | M 40-44 | 19:54 | 19:52 | |
15 | Eirik Strand Sørengen | 90 | M | 11 | M 14-15 | 20:44 | 20:43 | |
16 | Vidar Kristensen | 232 | M | 12 | M 50-54 | 20:46 | 20:45 | |
17 | Ronny Abeltun | 217 | M | 13 | Abeltun Runners | M 45-49 | 20:48 | 20:47 |
18 | John Flater | 190 | M | 14 | M 50-54 | 21:30 | 21:28 | |
19 | Sten-Oluf Horn | 187 | M | 15 | Sylling IF | M 55-59 | 21:48 | 21:46 |
Line Mari Langseth inn til andreplass på halvmaraton.
Bli medlem eller støtt oss med en gave hvis du ønsker at Kondis skal fortsette å spre treningsglede, skrive reportasjer, lage terminlister, kontrollmåle løyper, føre statistikker osv. På grunn av koronakrisen har store deler av annonseinntektene våre falt bort, og vi er i enda større grad avhengig av medlemskap og støtte fra våre lesere.
Bli medlem og få mange medlemsfordeler!
Gi en gave:
Vårt kontonummer er: 1503.35.18541
Vipps: 125957