Kondismedlem Sponset innhold
De raskeste i lang løype (fra v.): Marthe Kristine Hafsahl Karset, Ida Gjermundshaug Pedersen, Petter Soleng Skinstad, Henning Mortensen og Bård Eskil Bjørndalen. (Foto: Hans Tore Riibe)

De raskeste i lang løype (fra v.): Marthe Kristine Hafsahl Karset, Ida Gjermundshaug Pedersen, Petter Soleng Skinstad, Henning Mortensen og Bård Eskil Bjørndalen. (Foto: Hans Tore Riibe)

Ida G. Pedersen og Petter S. Skinstad raskest i Gå-Joggen

Norsk Tipping arrangerte onsdag kveld Gå-Joggen for 12. året på rad. I fantastisk fint vårvær var det totalt 126 deltakere, hvorav 80 løp uten tid og 46 løp på tid.


Det er fra i år ny lang løype da det var både is, snø og ganske bløtt i Furuberget. Den nye lange løypa som er på 4,48 km er tørrere, litt mindre bratt opp og ned og mer trafikksikker enn den gamle løype, og det virker som den ble godt mottatt av de fleste deltakere, så den har nok kommet for å bli. Den korte løypa er som før og har vært uforandret siden 2007.
 
Raskeste kvinne i lang løype var Ida Gjermundshaug Pedersen. Raskeste mann i lang løype var ikke overraskende Petter S. Skinstad som hadde tatt turen helt fra Gjøvik sammen med sin bror, Mårten S. Skinstad.
(Alle foto: Hans Tore Riibe, Norsk Tipping)
Like_foer_start.jpg
Like før starten går.

Marthe_Kristine_Hafsahl_Karset.jpg
Marthe Kristine Hafsahl Karset løper for Norsk Tipping BIL og var nest raskeste kvinne  i lang løype.

Bjoern_Tvedt.jpg
Bjørn Tvedt og Knut Ivar Aasen mot mål på kort løype. 
RESULTATER Gå-JOGGEN 4. LØP NORSK TIPPING 25.04.2018:
 
DAMER KORT LØYPE – 2,36 KM:
Klasse     Pl Navn                     Klubb           Tid
16-19 år:  1) Ida Benjaminsen          Mjøsski         09.19
65-69 år:  1) Margrethe Bergaust       Veldre          15.47

HERRER KORT LØYPE – 2,36 KM:
12-15 år:  1) Wiktor Baran             Veldre Friidr.  09.13
60-64 år:  1) Sindre Jordet            Stange kommune  11.18
           2) Knut Ivar Aasen          Elverum kommune 11.42
65-69 år:  1) Willy Pedersen           Veldre          12.10
75-79 år:  1) Bjørn Tvedt              Veldre Friidr.  11.41
           2) Steinar Flåt             Atlungstad      15.27
 
DAMER LANG LØYPE – 4,48 KM:
12-15 år:  1) Gabriela Baran           Veldre Friidr.  21.01
20-24 år:  1) Heidi Syversen           FIK Orion       20.25
           2) Solveig Nyheim                           22.18
25-29 år:  1) Marte H Halvorsen        Bjørndal IF     22.04
30-34 år:  1) Ida Gjermundsh. Pedersen Hamar Politi IL 16.56
           2) Marthe K Karset          Norsk Tipping   17.35
35-39 år:  1) Lise Lundberg                            38.34

 
HERRER LANG LØYPE – 4,48 KM:
16-19 år:  1) Bård Eskil Bjørndalen    Oppstad Friidr. 16.29
20-24 år:  1) Mårten S. Skinstad       Gjøvik FIK      16.49
           2) Sander Berntsen          4all-sport      18.20
25-29 år:  1) Petter S. Skinstad       Gjøvik FIK      15.23
           2) Jon Marius Ophus         Team Fønix      17.11
           3) Sondre Bonkerud          Veldre Friidr.  17.45
           4) Glenn Linnerud           Mjøsski         18.03
           5) Ole Kristian Frydenlund  Mjøsski         18.33
           6) Ole Jørgen Levy          BetonmastHæhre  20.18
30-34 år:  1) Kent Inge Søby                           22.18
35-39 år:  1) Henning Mortensen        Lillehammer IF  15.39
           2) Frank Lundsbakken        Lundsbakken El. 19.28
40-44 år:  1) Jo Reistad                               16.53
           2) Thomas Pedersen          Team Fønix      17.31
           3) Bjørnar B Strand                         17.40
           4) Miroslaw Baran           RVT Brumunddal  18.29
           5) Ronny Bohrmann           Team Innit      21.40
           6) Jan Mikael Enger                         35.03
45-49 år:  1) Nils BergRustad IL                       17.07
           2) Tommy Mikkelsen          Team Fønix      17.46
           3) Harald Stenersen         Hamar Skiklubb  18.58
           4) Kjell Petter Ellingsbø   Veldre Friidr.  21.53
50-54 år:  1) Lars Messel              Elisenberg El.  18.01
           2) Jan Hovde                ASKO            18.04
           3) Jo Helgestad             Hamar Skiklubb  18.19
           4) Håkon Amb                Team Fønix      18.21
           5) Reidar Seim              Hamar Skiklubb  18.52
           6) Tor Anders Elfstedt      Stange Energi   19.44
           7) Jørn P. Gjermundsen      BilXtra         20.34
55-59 år:  1) Kjell Skarpnord                          21.09
70-74 år:  1) Ole Peter Bergaust       Veldre Friidr.  20.23