Kristian Grue vant Norseman for andre år på rad
Sikret seg seieren foran den olympiske mesteren Allistair Brownlee.
Lørdag 1. august kl. 05:00 gikk startskuddet for årets utgave av Norseman. Løpet, ansett som ett av verdens tøffeste triatlon - både når det gjelder å få tak i startnummer og å fullføre - startet med at 250 utøvere hoppet fra fergen i Eidfjord.
Deretter ventet 3 800 meter svømming i åpent vann, 180 kilometer sykling gjennom et vakkert fjellandskap og til slutt en full maraton som ender på toppen av Gaustatoppen.
Ni timer og 50 minutter senere løp fjoråets vinner, Kristian Grue, i mål på Gaustatoppen i ensom majestet.
Grue har solid Norseman-innsats bak seg. I tillegg til fjoråets seier på tiden 9 timer og 45 minutter, har han også to andreplasser fra 2021 og 2022 på merittlitsten.
Andreplassen var det den olympiske mesteren Alistair Brownlee som sikret seg, fulgt av Hans Christian Tungesvik på tredje.