Årets KM-helg måtte først utsettes og så flyttes fra Magnormoen til reservearenaen på Liermoen Kunstsnøanlegg. Gjeldende smittevernregler tillater pr. dato ikke klasser for senior. Deltagelse var dessuten begrenset til løpere fra klubber i Innlandet fylke (Hedmark og Oppland Skikretser) samt løpere som har sitt daglige oppholdssted innenfor Innlandet fylke.
Granli IL, Hamar Skiklubb, Strandbygda IL og IL Trysilgutten tok to KM-gull på lørdagens klassiske intervallstarter. Julie Jeistad, Lismarka Skilag (utenfor KM i K18) hadde dagens beste tid på kvinnens 5 km fulgt av Aurora Gaarder Strand, Strandbygda IL som var suveren KM-vinner i K17.
Jørgen Schjølberg, Tynset IF i M19/20 år var raskest på mennenes 10 km, fulgt av Hernes-tvillingene Eirik og Even Linderud som vant dobbelt i M18.
Magnor UL's nettsider
Hedmark Skikrets nettsider
Magnor UL skigruppe på Facebook
Tre beste pr. klasse i Krystallrennet/KM klassisk 27.02.2021: |
|||||
|
|
|
|
|
|
J 11 år
|
|
|
|
|
|
Plass
|
Fornavn
|
Etternavn
|
Klubb
|
Tid
|
Etter
|
1
|
Vilde
|
Repshus
|
Magnor UL
|
14:36
|
00:00
|
2
|
Pernille
|
Ellingsen
|
Magnor UL
|
15:43
|
01:07
|
J 12 år
|
|
|
|
|
|
1
|
Anna Vera
|
Myhlback
|
Trysilgutten IL
|
09:23
|
00:00
|
2
|
Emilie Herberg
|
Samuelsen
|
Strandbygda IL
|
09:26
|
00:03
|
3
|
Astrid Hedvig Viola
|
Låte
|
Strandbygda IL
|
10:17
|
00:54
|
J 13 år
|
|
|
|
|
|
1
|
Emilie Ruud
|
Lia
|
Granli IL
|
11:32
|
00:00
|
2
|
Hedda Faraasen
|
Alme
|
Strandbygda IL
|
11:47
|
00:15
|
3
|
Elise
|
Negård-Olsen
|
Granli IL
|
12:39
|
01:07
|
J 14 år
|
|
|
|
|
|
1
|
Dorthe
|
Lillebekk
|
Magnor UL
|
11:16
|
00:00
|
2
|
Julie
|
Borge
|
Granli IL
|
11:31
|
00:15
|
3
|
Eli Anne
|
Skramstad
|
Vang Skiløperforening
|
12:11
|
00:55
|
J 15 år
|
|
|
|
|
|
1
|
Ingeborg
|
Rosager
|
Granli IL
|
16:01
|
00:00
|
2
|
Inger
|
Grini
|
Moelven IL
|
16:26
|
00:25
|
3
|
Sofie Margrethe
|
Robstad
|
Moelven IL
|
16:42
|
00:41
|
J 16 år
|
|
|
|
|
|
1
|
Mari Ovidia
|
Ranestad
|
Hamar Skiklubb
|
16:30
|
00:00
|
2
|
Sara
|
Hovde
|
Mjøsski
|
16:37
|
00:07
|
3
|
Mari
|
Vang
|
Tynset IF
|
16:58
|
00:28
|
K 17 år
|
|
|
|
|
|
1
|
Aurora Gaarder
|
Strand
|
Strandbygda IL
|
15:42
|
00:00
|
2
|
Ingeborg
|
Håkonsen
|
Kjellmyra IL
|
16:30
|
00:48
|
3
|
Aasne Sofie Oustad
|
Ellevold
|
Oppstad IL
|
17:23
|
01:41
|
K 18 år
|
|
|
|
|
|
1
|
Julie
|
Jeistad
|
Lismarka Skilag
|
15:17
|
00:00
|
2
|
Ingeborg
|
Østgård
|
Nansen, IL
|
16:10
|
00:53
|
3
|
Emma Bangstad
|
Bergersen
|
Hamar Skiklubb
|
16:26
|
01:09
|
K 19/20 år
|
|
|
|
|
|
1
|
Carina
|
Sveen
|
Strandbygda IL
|
15:54
|
00:00
|
2
|
Anna
|
Bårdseng
|
Vang Skiløperforening
|
17:20
|
01:26
|
3
|
Silje-Johanna Granli
|
Kvam
|
Engerdal Sp.Kl.
|
17:49
|
01:55
|
G 11 år
|
|
|
|
|
|
1
|
Arian Snoensgjelen
|
Skartlien
|
Lillehammer Skiklub
|
08:46
|
00:00
|
2
|
Henrik
|
Holtet
|
Granli IL
|
09:23
|
00:37
|
3
|
Roland
|
Platek
|
Granli IL
|
09:24
|
00:38
|
G 12 år
|
|
|
|
|
|
1
|
Jørgen Bolstad
|
Buer
|
Vang Skiløperforening
|
09:01
|
00:00
|
2
|
Heine
|
Overland
|
Åslia Skilag
|
09:24
|
00:23
|
3
|
Vemund
|
Kjærnes
|
Hamar Skiklubb
|
09:27
|
00:26
|
G 13 år
|
|
|
|
|
|
1
|
Kristian Moen
|
Bonden
|
Trysilgutten IL
|
11:08
|
00:00
|
2
|
Emil
|
Kolloen
|
Hamar Skiklubb
|
11:30
|
00:22
|
3
|
Henrik Sebastian
|
Jensrud
|
Hamar Skiklubb
|
11:31
|
00:23
|
G 14 år
|
|
|
|
|
|
1
|
Karsten
|
Ellevold
|
Oppstad IL
|
10:28
|
00:00
|
2
|
Ole Jacob
|
Ellevold
|
Oppstad IL
|
10:48
|
00:20
|
3
|
Petter Holmen
|
Nilssen
|
Mjøsski
|
10:51
|
00:23
|
G 15 år
|
|
|
|
|
|
1
|
Karl Alvar
|
Myhlback
|
Bygdø IL
|
12:33
|
00:00
|
2
|
Elfinn Borg
|
Faldmo
|
Trysilgutten IL
|
14:03
|
01:30
|
3
|
Jonas Lidahl
|
Lillejordet
|
Vang Skiløperforening
|
14:35
|
02:02
|
G 16 år
|
|
|
|
|
|
1
|
Jonathan Hemb
|
Fjeldstad
|
Hamar Skiklubb
|
12:56
|
00:00
|
2
|
Henning
|
Sundet
|
Engerdal Sp.Kl.
|
13:52
|
00:56
|
3
|
Andreas
|
Hermansen
|
Vang Skiløperforening
|
14:09
|
01:13
|
M 17 år
|
|
|
|
|
|
1
|
Østen Brovold
|
Midtsundstad
|
Vaaler IF
|
27:50
|
00:00
|
2
|
Kristian
|
Kongssund
|
Næroset IL
|
28:09
|
00:19
|
3
|
Kristian Øye
|
Aasum
|
Granli IL
|
28:17
|
00:27
|
M 18 år
|
|
|
|
|
|
1
|
Eirik
|
Linderud
|
Hernes IL
|
27:00
|
00:00
|
2
|
Even
|
Linderud
|
Hernes IL
|
27:23
|
00:23
|
3
|
Anders
|
Grini
|
Mjøsski
|
28:33
|
01:33
|
M 19/20 år
|
|
|
|
|
|
1
|
Jørgen
|
Schjølberg
|
Tynset IF
|
26:27
|
00:00
|
2
|
Peter Oliver
|
Nergaard
|
Hamar Skiklubb
|
27:42
|
01:15
|
3
|
Kasper
|
Sundet
|
Engerdal Sp.Kl.
|
28:17
|
01:50
|