Tromsø Skyrace ble arrangert lørdag og bestod av distansene Hamperokken (57 km), Tromsdalstind (32 km) og Bønntuva Skyrace (15 km).
Hamperokken hadde 44 fullførende deltakere, Tromsdalstind 129 og Bønntuva 120 - noe som ga totalt 293 fullførende deltakere.
Komplette resultatlister
Starten på Tromsdalstinden Skyrace. (Foto: Liza Goodwin / Tromso Skyrace)
Starten på Bønntuva Skyrace.
Totalt var det 293 deltakere fordelt på løpets tre distanser. (Foto: Liza Goodwin / Tromso Skyrace)
Tromsø Skyrace nettside
Tromsø Skyrace facebook-side
Hamperokken Skyrace (57 km)
Lars Olav Haaheim vant herreklassen i Hamperokken Skyrace. (Foto: Jakob Grahn)
Therese Årvik vant kvinneklassen i Hamperokken Skyrace. (Foto: Jakob Grahn)
De 10 beste kvinner på Hamperokken Skyrace 2021
Plass | Fornavn | Etternavn | Nasjon | Klubb | Tid |
1 | Therese | Årvik | NOR | TVEDESTRAND | 09:45:05 |
2 | Ruut | Uusitalo | FIN | HELSINKI | 09:52:09 |
3 | Jessica | Asensio Pérez | ESP | Varegg Fleridrett | 11:17:50 |
4 | Henna | Ahomies | FIN | HELSINKI | 11:25:16 |
5 | Reidun | Andreassen | NOR | Sykehuset Innlandet Elverum | 11:30:30 |
6 | Kristin | Lome | NOR | Borg Atletiske Fiskesprettere | 11:56:31 |
7 | Märta | Darke | SWE | KVALØYSLETTA | 12:00:45 |
8 | Kristine | Lajord | NOR | KVALØYA | 12:24:36 |
9 | Kaja | Krogh | NOR | Troms og Finnmark Fylkeskommune | 13:24:42 |
10 | Hilde | Skaret | NOR | TROMSØ | 13:34:39 |
De 10 beste menn på Hamperokken Skyrace 2021
Plass | Fornavn | Etternavn | Nasjon | Klubb | Tid |
1 | Lars Olaf | Haaheim | NOR | Varegg Fleridrett | 08:17:32 |
2 | Fredrik | Eliasson | SWE | Halden SK | 08:29:12 |
3 | Erland | Eldrup | NOR | Bodø Bauta | 08:35:15 |
4 | Rasmus Odland | Kvamme | NOR | TROMSØ | 08:46:59 |
5 | Pavel | Serov | RUS | TRS | 08:51:14 |
6 | Patrick | Stoll | GER | Tromsø Klatreklubb | 08:52:25 |
7 | Yngvar Høimyr | Solberg | NOR | TROMSØ | 09:22:51 |
8 | Erik Johannes | Husom | NOR | Folldal IF | 09:24:31 |
9 | Juan | Losada | ITA | TRONDHEIM | 09:37:26 |
10 | Geir | Moholdt | NOR | BUL Tromsø | 09:44:30 |
Komplette resultatlister
Tromsdalstind Skyrace (32 km)
Premiepallen for kvinner i Tromsdalstind Skyrace. Vinner ble Silja Fjærstad Hønsi (midten) foran Ingjerd Meling (til høyre) og Åsta Sørensen Kielland (til venstre). (Foto: Liza Goodwin / Tromso Skyrace)
Vinner i herreklassen i Tromsdalstind Skyrace ble Andre Lenningsvik. (Foto: Jakob Grahn)
2. plass i herreklassen i Tromsdalstind Skyrace gikk til Constantin Rust. (Foto: Liza Goodwin / Tromso Skyrace)
De 10 beste kvinner på Tromsdalstind Skyrace 2021
Plass | Fornavn | Etternavn | Nasjon | Klubb | Tid |
1 | Silja | Fjærestad Hønsi | NOR | Vik IL / TSI Langrenn | 04:09:19 |
2 | Ingjerd | Meling | NOR | OSLO | 04:10:25 |
3 | Åsta Sørensen | Kielland | NOR | TSI Langrenn | 04:14:38 |
4 | Lill-Tone | Brekke | NOR | TROMSDALEN | 04:23:37 |
5 | Lucie | Goraguer | FRA | TROMSDALEN | 04:34:03 |
6 | Idunn | Strand | NOR | BUL-Tromsø | 04:34:13 |
7 | Mina Lundby | Michaelsen | NOR | TØNSBERG | 04:37:15 |
8 | Marit | Rognmo | NOR | Monstermandag | 04:43:49 |
9 | Ingrid Jenvin | Støen | NOR | TROMSØ | 04:45:54 |
10 | Andrea | Gillström | SWE | BORLÄNGE | 04:48:33 |
De 10 beste menn på Tromsdalstind Skyrace 2021
Plass | Fornavn | Etternavn | Nasjon | Klubb | Tid |
1 | Andre | Lenningsvik | NOR | Tromsø Løpeklubb | 03:05:31 |
2 | Constantin | Rust | NOR | Velledalen IL - Friidrett / Velledalen IL | 03:17:22 |
3 | Amund Hagen | Kristiansen | NOR | LØTEN | 03:24:13 |
4 | Adrian | Hauge Haugland | NOR | Voss IL | 03:24:45 |
5 | Kjell-Egil | Krane Ingebrigtsen | NOR | Lofoten Triathlonklubb | 03:25:29 |
6 | Anders | Sommer | NOR | Varegg Fleridrett | 03:26:20 |
7 | Sigve Høyen | Wærstad | NOR | TROMSØ | 03:33:19 |
8 | Eskil Garfjell | Hansen | NOR | Tromsø Randoneeklubb | 03:40:18 |
9 | Liam | Tracy | GBR | TRONDHEIM | 03:41:05 |
10 | Marco | Anelli | NOR | Asics Frontrunner | 03:41:38 |
Komplette resultatlister
Bønntuva Skyrace (15 km)
Premiepallen for menn i Bønntuva Skyrace. Jesper Lundin (midten) vant foran Martin Eliassen (høyre) og Iver Holen (venstre). (Foto: Liza Goodwin / Tromso Skyrace)
Emilie Krey Ludviksen vant kvinneklassen i Bønntuva Skyrace. (Foto: Liza Goodwin / Tromso Skyrace)
Marie Sippus kom på 2. plass i Bønntuva Skyrace. (Foto: Liza Goodwin / Tromso Skyrace)
De 10 beste kvinner på Bønntuva Skyrace 2021
Plass | Fornavn | Etternavn | Nasjon | Klubb | Tid |
1 | Emilie Krey | Ludviksen | NOR | Strindheim IL / Tsi Langrenn | 01:43:44 |
2 | Marie | Sippus | FIN | Vörå IF | 01:47:33 |
3 | Berit | Kalseth | NOR | Nordreisa IL | 01:57:54 |
4 | Roser | Ortes | ESP | VIC | 01:59:44 |
5 | Christine | Dahl | NOR | TROMSØ | 02:02:17 |
6 | Ine | Skille | NOR | Tromsø Randoneeklubb | 02:03:03 |
7 | Gunn | Larsen | NOR | Northern Runners | 02:04:06 |
8 | Mari | Pedersen | NOR | KVALØYA | 02:08:53 |
9 | Michelle Aas | Molund | NOR | Michelle Aas Molund / Family Finnsnes | 02:09:43 |
10 | Kari Jenssen | Lægreid | NOR | UiT BIL | 02:11:22 |
De 10 beste menn på Bønntuva Skyrace 2021
Plass | Fornavn | Etternavn | Nasjon | Klubb | Tid |
1 | Jesper | Lundin | NOR | BUL-Tromsø | 01:30:49 |
2 | Martin | Eliassen | NOR | Intuy | 01:34:17 |
3 | Iver | Holen | NOR | Tromsø Randonéeklubb | 01:39:15 |
4 | Rune | Brustad | NOR | Tromsø Løpeklubb | 01:41:47 |
5 | Mikael | Arnesen | NOR | KROKELVDALEN | 01:43:11 |
6 | Fredrik Mack | Rørvik | NOR | Målselvs Skiskyttere | 01:43:34 |
7 | Mats | Nordmo | NOR | Finnsnes Barneskole | 01:44:29 |
8 | Erik | Yttervoll | NOR | Blåmann IL | 01:46:33 |
9 | Ole | Ørjavik | NOR | BUL Tromsø Friidrett | 01:47:10 |
10 | Tor Kristian Ravnanger | Innbjør | NOR | Northern Runners | 01:48:18 |
Bli medlem eller støtt oss med en gave hvis du ønsker at Kondis skal fortsette å spre treningsglede, skrive reportasjer, lage terminlister, kontrollmåle løyper, føre statistikker osv. På grunn av koronakrisen har store deler av annonseinntektene våre falt bort, og vi er i enda større grad avhengig av medlemskap og støtte fra våre lesere.
Bli medlem og få mange medlemsfordeler!
Gi en gave:
Vårt kontonummer er: 1503.35.18541
Vipps: 125957