USA-student Andrea Modin Engesæth er en av 20 mellom- og langdistanseløpere som er tatt ut på U23-landslaget. (Foto: Arne Dag Myking)
USA-student Andrea Modin Engesæth er en av 20 mellom- og langdistanseløpere som er tatt ut på U23-landslaget. (Foto: Arne Dag Myking)

Nå er også U23-landslaget for mellom- og langdistanse klart

20 mellom- og langdistanseløpere pluss 1 kappgjenger er tatt på Friidrettsforbundets U23-landslag for 2022. Jentene er i svakt mindretall og utgjør 9 av de 21 utøverne.

Publisert Sist oppdatert

Alle de som er tatt ut, er født i 2000, 2001 eller 2002. IK Tjalve er den klubben som har med flest med tre løpere. Geografisk er det god spredning med utøvere fra Østlandet, Sørlandet, Vestlandet og Midt-Norge. Bare Nord-Norge er helt uten representanter.

Det er også en god miks fra gode 800 m-løpere som Pernille Karlsen Antonsen og Sigurd Tveit til mer typiske langdistanseløpere som Magnus Tuv Myhre og Philip Massacand. Hinderspesialist Andrea Modin Engesæth som i fjor ble kåret til årets norske juniorløper, er også på laget.

Her er oversikten over utøverne, klubben de løper for og hvem de blir trent av.

U23-landslaget mellom og langdistanse
Luca Thompson (00)IK TjalveJohn Ertzgaard
Jonatan Vedvik (00)Tønsberg FIKFredrik Vedvik
Sigurd Tveit (00)Kristiansands IFOla Sakshaug
Magnus Tuv Myhre (00)Brandbu IFTore Myhre
Magnus Gjerstad (00)Osterøy ILBjarte Vik
Christine Næss (00)IL TyrvingEystein Enoksen
Vilde Våge Henriksen (00)Haugesund ILKåre Osnes
Trym Håvard Tønnesen (00)Halden ILGjermund Tønnesen
Moa Abounnachat Bollerød (01)Sem IFStåle Jan Frøynes
Andrea Modin Engesæth (01)IL Runar / USATord Mortensen
Grethe Tyldum (01)Steinkjer FIKHenrik Sandstad
Selma Løchen Engdahl (01)IK TjalveEirik Førde
Erik Tangen Gundersen (01)IL SkjalgAsle Tjelta
Kristin Svenneby Otervik (01)Lørenskog FILMariusz Wozniak
Pernille Karlsen Antonsen (02)SK VidarMariusz Wozniak
Sara Busic (02)IL SkjalgAsle Tjelta
Mari Roligheten Ruud (02)IL RunarTord Mortensen
Philip Anders Massacand (02)IL GneistBjarte Eikanger
Tobias Grønstad (02)IK TjalvePål Grønstad
Kristoffer Sagli (02)Aure IL Håvard Sagli
U23-landslaget kappgang
Siri Gamst Glittenberg (02)Laksevåg TIL Harald Heier


Se også laga for sprint og hekk, mangekamp, hopp og kast hos friidrett.no

U20-landslaget på mellom- og langdistanse er tatt ut

_DSC3083.jpg


De tre som stod på pallen etter 5000 meteren i U23-NM i fjor, er alle tatt ut på landslaget. Vi ser fra venstre: Magnus Tuv Myhre, Magnus Gjerstad og Jonatan Vedvik. (Foto: Arne Dag Myking)

Kondis trenger din støtte
Bli medlem eller støtt oss med en gave hvis du ønsker at Kondis skal fortsette å spre treningsglede, skrive reportasjer, lage terminlister, kontrollmåle løyper, føre statistikker osv. På grunn av koronakrisen har store deler av annonseinntektene våre falt bort, og vi er i enda større grad avhengig av medlemskap og støtte fra våre lesere.

Bli medlem og få mange medlemsfordeler!

Gi en gave:
Vårt kontonummer er: 1503.35.18541
Vipps: 125957
Powered by Labrador CMS